"בן אדם שלא עושה ביטוח יעשה הכל כדי לא להיות אשם בתאונה"

חיים אפשטיין, שמאי רכב ומשחזר תאונות דרכים, עוזר לאנשים להשיג צדק בתחום תאונות הדרכים: "חשוב שאנשים ידעו שיש מי שעומד לצדם ברגעים האלה"

"חשוב לי לשבור את הסטיגמה והפחד של האנשים מגופים גדולים וכוחניים כמו חברות ביטוח ומשטרה או סתם בריוני כביש". חיים אפשטיין (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
"חשוב לי לשבור את הסטיגמה והפחד של האנשים מגופים גדולים וכוחניים כמו חברות ביטוח ומשטרה או סתם בריוני כביש". חיים אפשטיין (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)

חיים אפשטיין, שמאי רכב ומשחזר תאונות דרכים (בוחן תנועה)

 

אני ותחום העיסוק שלי

"אני עוזר לאנשים להשיג צדק בתחום תאונות הדרכים והטיפול ברכב לאחר תאונה. בנוסף להלם והפגיעה ברכושם, אנשים צריכים להתמודד מול אלה שפגעו ברכבם ולא מודים - דבר שגורם להם נזק כלכלי. במקרה כזה אני משחזר עבורם את אירוע התאונה, ובסוף הבדיקה מצביע על האשם בהתייחס לכלל הגורמים בזירה. חוות הדעת שהלקוח מקבל יכולה לשמש אותו לפנייה חוזרת לחברת הביטוח או לבית המשפט. בנוסף אני מציע שירותי שמאות פרטית שנקייה מלחצי חברות ביטוח, ליסינג ויבואני רכב. שמאי פרטי דואג לכספכם, דואג שהרכב יתוקן בחלפים ברמה שלא תפגע בערך שלו, וכשמאי נגדי דואג לאינטרסים שלכם מול חברות הביטוח".

 

שתף אותנו בתובנות הכי חשובות שנוגעות לתחום שבו אתה עוסק

"יש הרבה תאונות שבהן מישהו פוגע ברכב, מחליט שהוא לא אשם ומכניס את האדם מולו למסכת מתישה. הליך התביעה נראה להם יקר ומסובך. לכן הרבה אנשים מוותרים, משלמים השתתפות עצמית והפרמיה שהם משלמים גדלה ב-30% בשלוש השנים שלאחר האירוע. אני עובר על כל פרטי התאונה ובוחר יחד עם הלקוח אם הולכים להליך של תביעה מול צד ג', או שאני מייצג אותם כשמאי מול חברת הביטוח שלהם, ובשני התחומים האלה יש לי יתרון גדול. אני משתמש בטכנולוגיה ייחודית שבאמצעותה אני מתחבר עם מחשב ייעודי לרכב הפוגע או הנפגע ומקבל נתוני מהירות ובלימה עד 5 שניות לפני התאונה. הלקוחות שלי שמזמינים אותי כשמאי יכולים לקבל דוח מחשב שמחזק את גרסתם מול חברת הביטוח. אני השמאי היחיד בארץ שעובד בשיטה הזאת.

"לאחרונה אני נתקל ביותר אנשים שנוהגים ללא ביטוח, פוגעים באחרים ומשאירים אותם להתמודד. לכן, דווקא עכשיו הצורך בשירות בטיפול גם ברכב וגם בנסיבות התאונה גדל"

 

"חשוב לי לשבור את הסטיגמה והפחד של האנשים מגופים גדולים וכוחניים כמו חברות ביטוח ומשטרה או סתם בריוני כביש. חשוב שידעו שיש מי שיעמוד לצדם כל הדרך, שידאג להם מהרגע הראשון ועד שיקבלו מה שמגיע להם. לי אין פחד - ואני מחזק את חוות דעתי בעזרת טכנולוגיה. אם אתם לא אשמים, תדרשו את הבדיקה מהגורם המאשים אתכם ברשלנות. הבדיקה זמינה וקיימת".

 

ומה עם הבית? האם אתה דואג לאזן בין העיסוק שלך לחיי המשפחה והפנאי?

"למזלי זכיתי באישה ושלושה ילדים תומכים, ככה שבשנה האחרונה אני משקיע המון בעסק ונמצא פחות בבית. כשיש לי זמן פנוי אני עושה קורסים מקצועיים או מעביר את הידע שלי לאנשים אחרים בכל מיני תחומים".

 

איך והאם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך?

"בגל הראשון העבודה ירדה, אך מהרגע שחזרנו לשגרה אנשים יותר עצבניים ויש יותר תאונות קשות. לאחרונה אני נתקל ביותר אנשים שנוהגים ללא ביטוח, פוגעים באחרים ומשאירים אותם להתמודד. לכן, דווקא עכשיו הצורך בשירות בטיפול גם ברכב וגם בנסיבות התאונה גדל. בן אדם שלא עושה ביטוח יעשה הכל כדי לא להיות אשם בתאונה".

 

כמה שעות אתה עובד בשבוע והאם היית רוצה שהמספר הזה ישתנה?

"בגדול אני מפסיק לעבוד ב-20:00, אבל בבוקר אני גמיש עם הזמנים. ממש לא מפריע לי לעבוד הרבה שעות ביום, לא הייתי רוצה לשנות את זה".

 

שגרת האימונים השבועית שלך?

"שוחה במועדון כושר, שלוש פעמים בשבוע".

 

מה נמצא בצלחת שלך?

"בבוקר אני מכין שייקים שמבוססים על עלים ירוקים, קייל, תרד ותוספות שאני בונה לעצמי. במהלך היום אני אוכל פחות מסודר כי אני נייד בין הלקוחות, ואחרי 20:00 אני מפסיק לאכול".

 

איך אתה נרגע?

"שחייה ונהיגה, אלה שני הדברים שאני אוהב לעשות".

 

כמה שעות אתה ישן בלילה?

"אני לא טיפוס שישן הרבה, בין 5 ל-6 שעות".

 

על איזו פעילות לא תוותר אף פעם, לא משנה עד כמה אתה עסוק?

"אין דבר כזה, תמיד אפשר להזיז מה שצריך. חוץ מזה משתדל לישון חצי שעה עד שעה בצהריים".

  

3 קצרות על חיים ואיזונים 

1. האמינו במה שאתם עושים.

2. הפסיקו את העבודה בכל יום בשעה מסוימת, לא משנה מה.

3. אל תוותרו על חצי שעה של פעילות ספורטיבית כל יום ושנ"צ.

 

 EDR ISRAEL

כתובת: זימן 26, תל אביב

טל': 0533030105

אתר: www.epsh10.com

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד