"כדי להגיע לפסגה אתה חייב להיות ברמה של מצוינות בכל רובד ורובד"

בעשור החמישי לחייו, עו"ד בועז קניג מצא את 'נוסחת האיזון' שעובדת לו מצוין, מתחרה בתחרויות אופניים ברחבי העולם, ולא מוותר על הזמן עם המשפחה

"חשוב לי שטביעת האצבע שלי תהיה בכל תיק ותיק, גם אם בשל עומס העבודה איאלץ לסרב לקבל תיקים". בועז קניג (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
"חשוב לי שטביעת האצבע שלי תהיה בכל תיק ותיק, גם אם בשל עומס העבודה איאלץ לסרב לקבל תיקים". בועז קניג (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)

בועז קניג, עו"ד, מתמחה בצווארון לבן, משפט פלילי ודיני משפחה 

 

אני והעסק שלי

"הקמתי את המשרד כבר בשנת 2000. ניתן לכנותו 'משרד בוטיק', שכן הטיפול בכל תיק ותיק המתנהל במשרדי זוכה ליחס אישי ממני, ללא כל פשרות. חשוב לי שטביעת האצבע שלי תהיה בכל תיק ותיק, גם אם בשל עומס העבודה איאלץ לסרב לקבל תיקים. אני מקפיד לעבוד עם צוות מצומצם, גם אם זה אומר לעתים 'להגיד לא' ללקוחות חדשים - וזה קורה. המשרד הראשי שלי הוא בתל אביב. לפני כמה שנים פתחתי שלוחה של המשרד בחיפה, ובשבועות הקרובים תיפתח שלוחה נוספת גם בבאר שבע".

 

מהן התובנות הכי חשובות שלך לניהול עסק מצליח?

"לדעתי, כדי להצליח ולהגיע לפסגה אתה חייב להיות ברמה של מצוינות בכל רובד ורובד, ועובדה זו נכונה לאו דווקא רק בעולם העבודה אלא בכלל בכל תחום בחיים".

 

איך והאם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך, והאם זה הפר את האיזונים הקודמים?

"באופן אישי בעולמי לא הופרו האיזונים. אני משתייך לחצי שמאמין שמדובר בסוג של שפעת עם אחוזי הידבקות גבוהים יותר. מבחינת המשרד, לאחר הפסקה שנכפתה עלינו בשל נוהלי החירום שנקבעו על ידי הממשלה וסגירת בתי המשפט למשך כחודשיים, שבנו לעבודה השוטפת עם החזרה לשגרה, ואנחנו ממשיכים לגדול ולהתרחב, הכל הודות לעבודה קשה".

"היום, בעשור החמישי לחיי, הגעתי ל'נוסחת איזון' שעובדת עבורי מצוין: הקריירה (33.3%), חיי המשפחה (33.3%) והפנאי (ספורט, 33.3%), כל אלה יחדיו מרכיבים את ה-100% של חיי"

 

האם אתה דואג לאזן בין הקריירה לחיי המשפחה והפנאי?

"היום, בעשור החמישי לחיי, הגעתי ל'נוסחת איזון' שעובדת עבורי מצוין: הקריירה (33.3%), חיי המשפחה (33.3%) והפנאי (ספורט, 33.3%) - כל אלה יחדיו מרכיבים את ה־100% של חיי. כתוצאה מיישום נוסחה זו, בשנים האחרונות אני מרגיש שאני במיטבי ומתקדם בשיא העוצמה, רעב להצלחות ואדם מאושר המחובר לחזון העמוק והפנימי שלי. אבל לא תמיד ניהלתי כך את חיי. בעבר היו תקופות שהייתי ממוקד פחות, והתוצאות בהחלט היו בהתאם. באותן שנים לא זיהיתי מה באמת חשוב בחיים ובמה חשוב שאשקיע, ועברתי תקופות לא פשוטות. כיום לא הייתי משנה דבר וחצי דבר בחיי. אני חי חיים מלאי פעילות ואדרנלין וממצה את החיים עד תום. ובזכות העובדה שהתברכתי באישה מיוחדת, מכילה ונדירה איני מרגיש שאני נדרש לוותר על דבר. בערבים אני מקפיד להימצא בבית איתה ועם שלושת ילדינו. בסופו של דבר, זה הדבר החשוב ביותר".

 

שגרת האימונים השבועית שלך?

"אני מתאמן בדרך כלל שישה ימים בשבוע, והתוצאות מדברות בעד עצמן. אני מתחיל את היום באימון אירובי, לרוב אימון רכיבה של 2־3 שעות, שם משתחררים כל האנדורפינים שירוצו לי בגוף עד הערב. מדי ערב אני משתדל גם לבצע אימון כוח בבית או בחדר הכושר. אם אגדיר את עצמי כ'לא מכור' לרכיבת אופניים, אשקר לעצמי ולמשפחתי. אני מתחרה בתחרויות אופניים בארץ ובחו"ל, וזה כיף אדיר. הטקטיקה והחשיבה שמפעילים במהלך התחרות באה לידי ביטוי. אני טיפוס מאוד תחרותי".

 

מה נמצא בצלחת שלך?

"בעבר היו מכנים אותי בעל 'אופי של איש שמן', אבל לשמחתי זה מאחוריי ואני מרגיש כמי ש'ניצח את הגנטיקה'. במהלך חיי הגעתי למשקל של 105 ק"ג, וזה כשנתיים אני שוקל כ־72 ק"ג, עם אחוזי שומן נמוכים - 11%. כיום איני מתחיל לאכול לפני השעה 12:00 בצהריים, עד אז אני רק על מים והרבה קפה, ואיני נוגע בלחם לסוגיו השונים כבר כמה שנים (תענוג!). איני חסיד של דיאטה, שהיא זמנית, אלא מאמין באימוץ הרגלי אכילה נכונים לתמיד - ועם מבחן התוצאה קשה להתווכח. התפריט שלי כולל הרבה ירקות וחלבונים, פחמימות בצורה מבוקרת וסוכר ושומנים רק כשאני חוטא. ואני חוטא".

 

כמה שעות אתה ישן בלילה?

"אני מתעורר מדי יום בשעה 05:00 והולך לישון בשעה 23:30. לשמחתי, אין לי צורך בתוספת שעות שינה".

 

על איזו פעילות לא תוותר אף פעם, לא משנה עד כמה אתה עסוק?

"העיסוק בספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיי. לא משנה באיזה עומס וסטרס אני נמצא, תמיד ובכל מקום, בארץ או בחו"ל, אמצא לזה זמן".

 

3 קצרות על חיים ואיזונים

1. הקיפו את עצמכם באנשים טובים, מפרגנים ואוהבים.

2. למדו לזהות מהם הדברים החשובים באמת בחיים שלכם.

3. והטיפ האחרון - פשוט תהיו אנשים טובים.

 

בועז קניג - משרד עורכי דין

כתובת: אבן גבירול 133, תל אביב; המגינים 39, חיפה

טל': 050-7003001

אתר: kenig-law.co.il

מייל: boaz@kenig-law.co.il

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד