"אני מסור לעבודה וזה התחביב שלי, אבל צריך לדעת לעשות הפסקה"

אם היה אפשר להרחיב את היום לעוד 24 שעות, שגיא רוזן כנראה היה בוחר להמשיך לעבוד. אז איך בכל זאת הוא שומר על איזון? "יש לי אישה שהיא כמו עמוד ברזל לידי"

"אנחנו יושבים בקפריסין, אבל למעשה אנחנו עסק בינלאומי המייצג לקוחות מכל השוק העולמי". שגיא רוזן (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
"אנחנו יושבים בקפריסין, אבל למעשה אנחנו עסק בינלאומי המייצג לקוחות מכל השוק העולמי". שגיא רוזן (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)

שגיא רוזן, עורך דין, בעלים של MPR, חברה הפועלת בקפריסין ומונה ארבע זרועות בתחום המשפט, העסקים והנדל"ן

 

מי אני

"עורך דין בהכשרתי, בעלים של חברה בקפריסין יחד עם שני שותפים מקומיים. העסק שלנו כולל ארבע זרועות: משרד עו"ד שמחלקה אחת שלו עובדת עם בתי המשפט בתחום האזרחי והנדל"ן, והשנייה עוסקת בתחום הספנות, פתיחת חברות, הגירה וחשבונות בנקים ללקוחות מכל העולם. הזרוע השלישית היא משרד תיווך לעסקאות נדל"ן, והרביעית היא משרד רואה חשבון שעושה דיווח שנתי לכל החברות שאנחנו מנהלים בקפריסין".

 

מה הייחודיות של העסק שלך?

"אנחנו יושבים בקפריסין, אבל למעשה אנחנו עסק בינלאומי המייצג לקוחות מכל השוק העולמי. אנחנו נותנים שירות לתושבים המקומיים, לישראלים, לתיירים ולאנשי עסקים מארצות הברית ומאירופה. הצוות שלנו מונה 42 איש, ואני הישראלי היחיד בחברה. למשרד שלנו קוראים MPR - אלה הם ראשי תיבות של השותפים: Michalaki, Pitsillidou, Rozen. בעבר עבדתי בתחום הייבוא והייצוא ועשיתי הרבה מאוד עסקים בסין ובארצות הברית. הגעתי לקפריסין כי היא קרובה לישראל והיא חלק מהאיחוד האירופי, מה שאומר שכל עסק שאתה פותח מכניס אותך לשוק האירופי. ניהול עסקים דרך קפריסין פותח דלת גם לסחר בעולם הערבי. חברות ישראליות רוצות להגיע היום לכל העולם".

"לא משנה כמה שנים למדת וכמה ניסיון צברת, תמיד יש עוד מה ללמוד. במהלך דרכי הארוכה למדתי שלכל עסקה יש דרך משלה"

 

שתף אותנו בתובנות הכי חשובות שלך לניהול עסק מצליח

"התמדה, וכמובן להתעדכן מבחינה מקצועית כל הזמן. לא משנה כמה שנים למדת וכמה ניסיון צברת, תמיד יש עוד מה ללמוד. צריך לשמור על אופי מקצועי ולבוא בראש פתוח כדי לתת מענה נכון. במהלך דרכי הארוכה למדתי שלכל עסקה יש דרך משלה".

 

האם אתה דואג לאזן בין הקריירה לחיי המשפחה והפנאי?

"אני מסור לעבודה וזה התחביב שלי, אבל צריך לדעת לעשות הפסקה. בכל סופ"ש אני מגיע לארץ ונמצא עם אשתי והמשפחה. בימי ראשון אני עורך פגישות במשרד בארץ, ובשני - חוזר לקפריסין".

 

האם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך?

"מבחינת הביקוש הייתה ירידה קטנה, אך זה היה זמני. אמנם לישראלים אין כניסה לקפריסין כרגע, אבל עדיין אנחנו יכולים לתת להם את השירות הטוב ביותר ואת הביטחון שמישהו מנהל היטב את עסקיהם שם. יש לנו משרדים בפריסה ארצית בישראל וניתן לתאם פגישה איתי בארץ".

 

אומרים שזה ייקח לא מעט זמן. איך אתה נערך להמשך מבחינה עסקית ואישית?

"אנשים לא יפסיקו לעשות עסקאות נדל"ן ולפתוח חברות. אנחנו יודעים שייתכן שיהיה הסגר נוסף וערוכים לזה מבחינת התנהלות ושירות. זה משהו שצריך ללמוד להתמודד איתו. נמשיך לפתח את עצמנו ואת הפעילות שלנו".

 

כמה שעות אתה עובד בשבוע, והאם היית רוצה שהמספרהזה ישתנה?

"16 שעות ביום בממוצע, ואני לא רוצה לשנות את זה. אם היה אפשר להרחיב את היום לעוד 24 שעות, הייתי פשוט עובד יותר".

 

שגרת האימונים השבועית שלך?

"אני לא ממש עושה ספורט. ביום שישי השותפים שלי ואני עוצרים הכל והולכים לים כדי לנקות את הראש ולאסוף כוחות לשבוע חדש. זה מספיק לי".

 

מה נמצא בצלחת שלך?

"תזונה בריאה, בעיקר ים תיכונית. אני אוכל ארוחת בוקר בריאה במשרד, בצהרים מנת חלבון, ובערב אנחנו בדרך כלל יושבים לאכול משהו במרינה".

 

איך אתה נרגע?

"עם המשפחה שלי ואשתי. הדבר שהכי מרגיע אותי בחיים זה שיש לי אישה שהיא כמו עמוד ברזל לידי".

 

כמה שעות אתה ישן בלילה?

"7־8 שעות".

 

על איזו פעילות לא תוותר אף פעם, לא משנה עד כמה אתה עסוק?

"על סופי השבוע עם אשתי".

 

3 קצרות על חיים ואיזונים

1. התמדה. אם התחלת משהו וראית שלא הלך, אל תוותר, נסה שוב. אני הפכתי את העור כל כך הרבה פעמים עד שהגעתי למקום הנוח שלי.

2. אמונה בעצמך. הכל בראש. אם תקום בבוקר ותגיד לעצמך שאתה שמח, אתה תהיה שמח. הכל תלוי בך. 

3. סבלנות. זאת התכונה החשובה ביותר בעסקים. חשוב לא להיות פזיז, לעצור ולחשוב לפני כל עסקה ועסקה.

 

MPR

כתובת: ישראל: הרצל 65, נהריה; קפריסין: 16 Evangelistrias Street , Malema Court, Office 41, 3031 Limassol, Cyprus  

טל': ישראל: 04-9000420, 052-4710134

קפריסין: 96861102 +357

אתר: impklawyers.com

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד