"לא הבנתי איך אדם טוב ומוכשר כמוני חי בתחושת החמצה גדולה"

אייל אברהם לוי היה צריך להגיע לנקודת קיצון כדי להבין שהצלחה זה לא רק יד המזל: "התסכול הביא אותי להרס עצמי". היום הוא מלווה אנשים לפריצות דרך בחיים שלהם

"באתי ממשפחה שבה צריך לעבוד קשה בשביל כסף, ופה אני עושה את הדבר שבא לי הכי טבעי בעולם". אייל אברהם לוי  (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
"באתי ממשפחה שבה צריך לעבוד קשה בשביל כסף, ופה אני עושה את הדבר שבא לי הכי טבעי בעולם". אייל אברהם לוי (צילום: עמיר צוק , סגנון: הילה ג'רבי)
אייל אברהם לוי, מנטור אישי ועסקי, מלווה אנשים לפריצות דרך יוצאות מן הכלל

 

"אייל אברהם לוי הראשון, ככה העוקבים שלי קוראים לי בפייסבוק וביוטיוב. אני מנטור, מורה דרך שמלמד אנשים איך להיות הגרסה הכי טובה של עצמם ולתת את המתנה שלהם לעולם, להשפיע. השתלמתי במגוון שיטות בארץ ובעולם ורכשתי כלים מעולם האימון - NLP, דמיון מודרך, עין הבדולח, התערבות אסטרטגית ועוד. אני נשוי, אב לשלושה, מתגורר במושב טירת יהודה”.

 

איך הגעת לתחום הזה?

"דרך הכאבים והבעיות האישיות שלי. והיו לא מעט. לא הבנתי איך אדם טוב ומוכשר כמוני חי בתחושת החמצה כל כך גדולה ורואה איך אחרים מצליחים ואני לא. הפער והתסכול הזה הביאו אותי להרס עצמי שהתבטא בשימוש באלכוהול ובסמים, במסיבות ובבזבוז כספים. זה הגיע לנקודת קיצון שבה כבר הייתי חייב להבין מה קורה עם החיים שלי. אז התחלתי ללמוד איך דברים עובדים ומה זאת בכלל הצלחה. ריתק אותי שבכלל אפשר ללמוד להצליח. תמיד חשבתי שהצלחה זה מזל. עשה לי ממש טוב ללמוד את זה, דברים התחילו להשתנות, ואז אנשים אמרו לי שאני צריך לעשות עם זה משהו, שאני חייב לעשות סדנה. בתחילה זה נראה לי מוזר לקבל על זה כסף, כי באתי ממשפחה שבה צריך לעבוד קשה בשביל כסף, ופה אני עושה את הדבר שבא לי הכי טבעי בעולם".

 

מה בעצם קורה כשמגיעים אליך, ואיך פועל העסק שלך?

"אני מלווה אנשים לפריצות דרך בחיים שלהם, מלמד אותם איך להשתמש בגוף, ברגשות ובצורת החשיבה שלהם כדי לייצר לעצמם את החיים שהם תמיד רצו אבל לא ידעו איך להגשים. אנשים נחשפים אלי דרך האינסטגרם, הפייסבוק והיוטיוב, ושם אני נותן להם כלים שמסייעים להם ליצור לעצמם את המציאות שרצו. העסק שלי מונה צוות של עשרה מאמנים, ואנחנו מציעים תהליכי ליווי אישיים וקבוצתיים".

"אני חושב שלהסתכל על קריירה ומשפחה כעל משהו ש'צריך לאזן' שם את שני הדברים זה נגד זה. אני מסתכל על זה בצורה הרמונית. אני מגשים את עצמי כשאני עובד, ואני מגשים את עצמי כשאני עם אשתי ועם הילדים"

 

מהן התובנות הכי חשובות שלך לניהול עסק מצליח?

"כבעל העסק, הדבר הכי חשוב זה להשקיע בעצמך ובהתפתחות האישית שלך. אם כאדם יש לך ספקות, פחדים, תקשורת לא מפותחת, קושי במערכות יחסים וניהול עצמי לא טוב - זה יבלום את הצמיחה של העסק שלך. ככל שתהיה יותר מפותח כבן אדם, ככה תגדל ותרוויח יותר ויותר מהר. מעבר לזה, בעל עסק צריך לדעת לזהות מה הגאונות והכישרון המיוחד של כל אדם בארגון שלו ולתת לו את התפקיד שמתאים לכישורים שלו. חשוב לא פחות להשקיע באנשים האלה - לדבר איתם ולעזור להם בבעיות האישיות שלהם. כך באופן טבעי הם ירצו להשפיע ולהחזיר למקום שהם קיבלו ממנו".

 

האם אתה דואג לאזן בין הקריירה לחיי המשפחה והפנאי?

"'איזון' הוא תמיד בין שני דברים מנוגדים, ולהסתכל על קריירה ומשפחה כניגודים ש'צריך לאזן' ביניהם זו הסתכלות לא נכונה. קריירה ומשפחה הם לא אחד נגד השני, אני מסתכל על זה בצורה הרמונית. כדבר אחד. אני מגשים את עצמי כשאני עובד ואני מגשים את עצמי כשאני עם אשתי ועם הילדים. אני נמצא ב־100% במקום שבו אני נמצא - אם אני עם הילדים, אני לא עם הנייד. אני גם שומר שבת, אז סופ"ש זה רק עם המשפחה, ובאמצע השבוע אני משתדל לחזור הביתה לפני שהילדים הולכים לישון".

 

איך והאם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך?

"הוא דווקא מינף אותנו. עסק מצליח חייב להגיב מרגע לרגע בצורה יצירתית למה שקורה. לא יהיו סדנאות? אז יהיו יותר תהליכים אישיים. חוץ מזה, פתאום מצאנו זמן לדברים שלא הצלחנו להגיע אליהם לפני כן. למשל, הוצאנו סדרת מגנטיים שתכננו להוציא במשך חצי שנה, עבדנו על חיזוק קשרים ומערכות יחסים עם הלקוחות שלנו, פיתחנו קורסים אונליין, אנחנו מייצרים יותר ערך ושירות יותר טוב. בזכות יצירתיות, צוות מעולה ושירות מעבר למה שאנשים מצפים לקבל, הרווחים שלנו עלו".

 

אומרים שזה ייקח לא מעט זמן. איך אתה נערך להמשך מבחינה עסקית ואישית?

"המשבר גרם לנו לפתח יותר מוצרים בדיגיטל, יותר סדנאות אינטרנטיות, אבל אנחנו עובדים די אותו דבר. אנשים תמיד ירצו לשפר את החיים שלהם אז אין שום סיבה להתכווץ כעסק. ברמה האישית אני לא רואה חדשות בכלל. זה רק ישדוד וירוקן לי את הפוקוס והאנרגיה מליצור וליזום. אני לא צריך שהאנרגיה שלי תלך לשם".

 

כמה שעות אתה עובד בשבוע והאם היית רוצה שהמספר הזה ישתנה?

"בערך 70 שעות בשבוע, אולי אפילו קצת יותר, כ־12 שעות ביום בממוצע. האמת שלא הייתי רוצה שזה ישתנה. אני אוהב מאוד את מה שאני עושה ומוצא את הזמן לעיסוקים שחשובים לי".

 

שגרת האימונים השבועית שלך?

"בדרך כלל בבוקר אני עושה אימון ריצה, משקולות ומתיחות. מעבר לזה אני עושה שלושה אימוני קרוספיט בשבוע, שעה כל אימון".

 

מה נמצא בצלחת שלך?

"בעיקר רואו פוד, פירות וירקות חיים. בבוקר ובצהריים אני חי על שייקים כי זה שומר לי על האנרגיה וגם חוסך זמן. בערב אני אוכל ארוחה מבושלת, טבעונית - אורז, קינואה, חומוס".

 

איך אתה נרגע?

"אני יושב בפריזר. יש לי בבית פריזר גדול של גלידות. אני ממלא אותו במים, מכוון אותו ל-4-5 מעלות ויושב שם כמה דקות. אחרי הלחץ הזה, הכל נהיה רגוע יותר. היה לי מורה רוסי שלימד אותי לחזק את המערכת החיסונית ואחת הדרכים זה ללכת לים בחורף, אז זאת גרסת הקיץ שלי. חוץ מזה אני עושה לפעמים מדיטציה, מסז' ואלי אקספרס".

 

כמה שעות אתה ישן בלילה?

"6־7 שעות".

 

על איזו פעילות לא תוותר אף פעם, לא משנה עד כמה אתה עסוק?

"פעילות גופנית! ריצה ותרגילי כוח בעצימות גבוהה".

 

 

6 טיפים להצלחה בחיים

1. שים את עצמך במקום הראשון (ולא רק בשבילך)

דאג לתת לעצמך את הטוב ביותר כי כשאתה בטוב, כולם מרגישים בטוב איתך, וכשלך לא טוב, לאף אחד לא טוב לידך.

2. אתה הנכס החשוב ביותר בחיים שלך

תשקיע זמן, אנרגיה וכסף כדי להשתפר ולהיות אדם טוב יותר, כי רק מההתקדמות האישית מגיע הסיפוק העמוק ביותר.

3. דע לאן אתה הולך

אחת לכמה ימים כתוב חזון להצלחה שלך ותוודא שאתה מפוקס על מה שהכי חשוב לך להצליח בו.

4. האנרגיה שלך היא המתנה הגדולה והייחודית ביותר שאתה יכול לתת לסביבה שלך

לכן רכוש ושכלל הרגלים של התחדשות והתחזקות באופן תמידי.

5. תן בחוץ, אבל תתחיל מהבית

הכוח שלך להשפיע נבנה מההשפעה שלך על האנשים שאתה חי איתם, גם אם הם לא תמיד זוכרים להעריך את זה. תן כי זה מי שאתה בוחר להיות.

6. חפש את האדם הבא שיעזור לך להגיע למקום שעדיין לא היית בו

לא משנה עד כמה אתה חכם, המוח שלך יודע להגיע רק למקום שאתה נמצא בו עכשיו. הוא לא יודע להגיע ל"שם" - אל ההגשמה של המטרות החדשות שלך. בשביל להגיע לשם אתה צריך אדם שנמצא שם. 

 

אייל אברהם לוי

כתובת: יגאל אלון 114, תל אביב | טל': 050-6725022 | אתר: LeviLife.com

 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד