"אנשים לא יודעים מה לעשות כדי למצוא זוגיות שמתאימה להם"

אם תשאלו את טל וילנסקי סמילנסקי מה נחוץ לנו כדי למצוא זוגיות נכונה, היא תענה: להבחין בין קריטריונים חיצוניים לבין הצרכים האמיתיים שלנו, שחבויים במעמקי הרגש

"כשאני מצליחה להגיע עם המטופלים שלי לצרכים הרגשיים העמוקים שלהם - אז אני יכולה לעזור להם למצוא את הזוגיות שמתאימה להם". טל וילנסקי  (צילום: טל שחר)
"כשאני מצליחה להגיע עם המטופלים שלי לצרכים הרגשיים העמוקים שלהם - אז אני יכולה לעזור להם למצוא את הזוגיות שמתאימה להם". טל וילנסקי (צילום: טל שחר)
מי אני? טל וילנסקי סמילנסקי, נשואה ואמא לשניים (30 ו-33), גרה בתל אביב, יועצת לזוגיות בשיטת Emotion Focused Therapy.

 

"רגש הוא הדבר הכי עמוק. כשאני מצליחה להגיע עם המטופלים שלי לצרכים הרגשיים העמוקים שלהם - אז אני יכולה לעזור להם למצוא את הזוגיות שמתאימה להם", אומרת טל וילנסקי סמילנסקי, יועצת לזוגיות. "אני מתמחה בלעזור לנשים, גברים וזוגות בשלבים שונים בחייהם למצוא זוגיות טובה", היא מסבירה. "ביניהם אנשים בשנות ה-20 עד ה-50 לחייהם שטרם מצאו זוגיות, גרושים שרוצים לבנות בפרק ב' זוגיות נכונה וגם זוגות שחווים קושי בקשר".

 

היא למדה בניו יורק ובאנגליה והתמחתה בשיטה שנקראת טיפול ממוקד רגש (Emotion Focused Therapy). לדבריה, במהלך הניסיון הממושך שרכשה עם השנים היא הבינה שמעבר לעבודה על עומק הרגש, יש צורך לעזור לאנשים לרכוש גם כלים קונקרטיים שיעזרו להם למצוא את הזוגיות הנכונה להם. למשל, איך והאם להשתמש באתרי היכרויות, איך לדעת במהירות יחסית אם הדייט הנוכחי הוא פוטנציאל לקשר או שחבל על האנרגיות, איך להציג את עצמך במפגש ועוד.

 

מה זאת אהבה בכלל?

"אהבה היא חיבור רגשי עמוק. עם זאת, יש זוגות שיש להם קשר רגשי עמוק אבל הקשר לא עושה להם טוב. הם עדיין יגידו שהם אוהבים וכך הם אכן חושבים ומרגישים. אבל המטרה שלי היא לעזור להם להבין שקשר רגשי עמוק וטוב צריך להיות חיובי. הוא צריך לתת להם הרגשה שהם הדבר הכי חשוב ואהוב על בני הזוג שלהם, שהם ראויים וטובים, שבן/בת הזוג שלהם רואה אותם, שהם משפיעים ומושפעים באופן חיובי".

 

האם חל לדעתך שינוי בכינון זוגיות בעידן הנוכחי לעומת זמנים אחרים?

"יש בהחלט שינוי ביצירת קשר בעידן הנוכחי לעומת העבר. פעם אנשים חשבו שאם הגעת לגיל מסוים הכי חשוב זה להתחתן ושאחר כך הדברים יסתדרו. בנוסף, בעבר היינו מאוד תלויים בקשרים החברתיים והמשפחתיים למציאת בן/בת הזוג והאפשרויות היו מוגבלות. היום אנשים מבינים את הצורך בלמצוא בני זוג שמתאימים לצרכים הרגשיים שלהם. בזכות התפתחות הטכנולוגיה הם כבר לא תלויים בסביבה הקרובה בלבד במציאת בני זוג. יש אתרים ודרכים שונות לפגוש אנשים, ואם יודעים איך לחפש - יש המון אפשרויות".

 

מניסיונך, מהם החסמים המרכזיים במציאת זוגיות?
  • פחד להיפגע: לאנשים יש היסטוריה של קשרים שבהם הם נפגעו מבני זוג ולכן הם חוששים להיות אקטיביים. הם כבר לא סומכים על האינטואיציה שלהם בבחירה נכונה.
  • ביקורתיות: הרבה אנשים גדלו במשפחות שבהן לפחות אחד מההורים היה ביקורתי מאוד, ולכן כשהם פוגשים מישהו או מישהי הם מיד חושבים שאולי הוא/היא לא יהיו מספיק טובים להורים או לסביבה ולכן מנתקים את הקשר.
  • רצון לשנות את בן/בת הזוג: רובנו חושבים שאם נצליח לשנות את בן הזוג הכל יהיה נפלא. אבל הסיכוי לכך הוא אפסי. הבעיה היא שבגלל המחשבה הזאת הקשר הופך למאוד ביקורתי וכשבן/בת הזוג לא משתנים אז הם לא מספיק טובים לנו.
  • התמקדות בדברים חיצוניים: רבים חושבים שמראה חיצוני, תחום עיסוק ומקום מגורים הם אינדיקציה לאושר זוגי. אבל הרגשות שלנו לא מתעוררים בעקבות צ'ק ליסט כזה או אחר, ובמקום להתמקד בקשר אנחנו ממוקדים בדברים החיצוניים.
  • התנהלות נכונה: אנשים לא יודעים מה לעשות באופן קונקרטי כדי למצוא זוגיות שמתאימה להם, שעושה להם טוב. יש לכך הרבה מאוד היבטים, כמו למשל איך לנהל דייט, איך לדעת אחרי מפגש או שניים אם יש פוטנציאל לקשר, איך לבנות פרופיל מדויק וחיובי באתר היכרויות, וגם איך לאתר שם בן או בת זוג עם פוטנציאל לקשר זוגי חיובי.

 

שלושה צעדים הכרחיים למציאת זוגיות נכונה 

1. לדעת להבחין בין קריטריונים חיצוניים לצרכים הרגשיים האמיתיים. ההבחנה הזאת היא בעלת משקל רב לאפיון בן או בת הזוג העתידיים שלנו ולקשר זוגי חיובי.

2. להיפגש עם מספיק בני זוג פוטנציאליים תוך סינון מוקדם של אלה שברור מראש שהם לא מתאימים לנו.

3. לדעת איך לנהל דייט כמו שצריך. זה לא ריאיון עבודה, ובכל זאת חשוב לקבל מידע רלוונטי כדי להחליט אם מדובר בבן או בבת זוג שמתאימים לנו, וגם לדעת איך להביא את הצד השני להרגשה שאני מתאים או מתאימה להם.

 

 

טל וילנסקי סמילנסקי, יועצת זוגית

נייד: 050-3307955

מייל: tal@development-inc.com

פייסבוק: טל וילנסקי – ייעוץ לזוגיות

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד