"האני מאמין שלי הוא שהדבר האמיתי הוא זוגיות, בית וילדים"

סיגלית מזרחי מאמינה שאהבה זוגית היא דבר טבעי שהאדם צריך. מעבר לתחושת השייכות ולדברים הרבים שיש בזוגיות ובאהבה, יש כאן גם צמיחה והתפתחות אישית

"אחת המטרות בזוגיות היא להיות אחד בשביל השני ולא להיות לבד בעולם, שיהיה מישהו שאכפת לך ממנו ואכפת לו ממך", סיגלית מזרחי (צילום: טל שחר)
"אחת המטרות בזוגיות היא להיות אחד בשביל השני ולא להיות לבד בעולם, שיהיה מישהו שאכפת לך ממנו ואכפת לו ממך", סיגלית מזרחי (צילום: טל שחר)

מי אני? סיגלית מזרחי, בת 50, נשואה לחזי ואמא לארבעה: מוריה (20), תהילה (18.5), אריאל (16) ואיתמר (13), גרה בירושלים, NLP Trainer, מאמנת אישית, זוגית מרצה ומנחת קבוצות.

 

ביום שלישי 4.8.20, י"ד באב, נכנס ט"ו באב, הידוע בכינוי 'חג האהבה היהודי. יום זה יכול להוות הזדמנות ליצירת זוגיות חדשה או קרש קפיצה לזוגיות קיימת טובה יותר, בפרט בתקופה זו, מלאת האתגרים", אומרת סיגלית מזרחי, NLP Trainer, מאמנת אישית זוגית מרצה ומנחת קבוצות. "בתקופה זו בן או בת הזוג שלנו יכולים להיות הר האיתן במערכת היחסים ובאתגרים שמציבים לנו החיים. לכן, כצעד ראשון התלבשו כאילו שזה הדייט הראשון הכי חשוב שלכם, צאו לדייט והתחילו, או המשיכו, לבנות משהו חזק ויציב משלכם. כי מה שתעשו היום בזוגיות ובמערכת היחסים שלכם, יגדיר את הקשר שיהיה לכם מחר.

 

מה זאת זוגיות בעצם?

"זוגיות היא שותפות של שני אנשים שקשרו גורלם יחד ויש ביניהם מערכת יחסים: תקשורת, אהבה, חום, כבוד הדדי, אמון, ביטחון, שוויון בערך, למרות הצרכים השונים והמנוגדים לעתים. אחת המטרות בזוגיות היא להיות אחד בשביל השני ולא להיות לבד בעולם, שיהיה מישהו שאכפת לך ממנו ואכפת לו ממך. הגעתי לתחום מאהבת האדם ועשיית טוב בחברה (נולדתי גם ביום האהבה). הסיפוק שלי הוא לראות אנשים וזוגות יוצאים מהקליניקה ומההרצאות שלי לעולם חדש, מחוברים למשאבים ולחוזקות שלהם.

 

"אדלר אומר שלחתונה בני הזוג מקבלים קופסה ריקה קשורה בסרט והם מחליטים במה למלא אותה: במריבות, במאבקי כוח, בשיפוטיות ובביקורת, או בחברות, בכבוד הדדי ובשיתוף פעולה. מטרת התהליך הזוגי הוא שבני הזוג יתמודדו עם האתגרים של החיים ולא עם האתגרים של היחסים, ובתהליך נבנים השלבים המותאמים לכל זוג וזוג כדי שיוכלו למלא את הקופסה הזו בדברים חיוביים".

 

מה קורה בתהליך העבודה באימון הזוגי?

"כל אחד מבני הזוג בא מבית שונה ועבר דברים שונים בחייו. כל אחד מביא איתו את עולמו לקשר הזוגי. לכן בתהליך הזוגי אני מקיימת גם פגישות אישיות ממוקדות לתהליך הזוגי קצרות מועד ומשנות חיים כדי לעזור לכל אחד מבני הזוג. בתהליך עוברים שלבים מרגע ההיכרות, שיח זוגי בעולם המורדני, 'מריבות הוגנות', ניהול קונפליקטים ועוד. האני מאמין שלי הוא שהדבר האמיתי הוא זוגיות, בית וילדים. הורות טובה מתחילה בזוגיות טובה. היחסים בין ההורים משמשים מודל להתנהגותם החברתית של הילדים בחוץ".

 

ומה זאת אהבה?

"רגש שברגע שהוא מגיע יודעים שזאת אהבה. אבל את הרגש הזה צריך לתחזק ולטפח כמו פרח, כמו מדורה שנרצה שלא תכבה לעולם. אהבה היא אומנות, והיא חלק ממשימות החיים".

 

מהם החסמים הכי משמעותיים בתחזוקת זוגיות?

"פערים בין בני הזוג שמתגלים במהלך הדרך המשותפת. אחרי החתונה, כשהמוזיקה נחלשת לאט-לאט, מגיעים לבית ומתחילים החיים האמיתיים. אז אנחנו מגלים שזה לא בדיוק כפי שחלמנו ועולים קשיים שמחוסר כלים וידע גורמים לקשיים במערכת הזוגית. לאלה מצטרפים מרוץ החיים, עומס, לחץ, שחיקה - ואנחנו מגיעים למצב של או זוגיות או ילדים או קריירה במקום גם וגם וגם. כל אלה ועוד גורמים לעתים לבני הזוג להפנות זה לזה את הגב במקום להסתכל יחד קדימה, פנים אל מול פנים, כפי שהיה בתחילת הקשר, בעוד שלא בטעות ולא במקרה בחרנו את בן או בת הזוג שלנו".

 

שמונה דברים שכדאי לדעת על אהבה וזוגיות בפרט בתקופה זו

 

1. אל תיתנו לקורונה להרוג לכם את הקשר. אנו נמצאים בתקופת הקורונה, בגל השני. הצפיפות, השהייה הארוכה ביחד והדאגות לעתיד מביאות איתן מתחים, חרדות, עצבים, משברים וקשיים רבים. ההתמודדות הזוגית נבחנת כרגע מול קושי תקופתי ולא רגעי. לכן התגייסו יחד למשימה, קבלו עזרה במידת הצורך והיו מקור לתמיכה ולהישענות זה על זה, כמו הר איתן. תקשרו ושימו את עצמכם במקום של האחרת טו האחרת. חשוב לדעת שאחד מתפקידי הזוגיות זה שבני זוג הם העוגן זה של זה.

 

2. אהבה וזוגיות הן משימת חיים. בררו עם עצמכם איזו מערכת יחסים אתם מחפשים ופעלו למצוא אותה באמצעות יציאה לדייט, שינוי אורח חיים, היכרות דרך חברים או כל דרך אחרת שיכולה להביא אתכם למערכת זוגית.

 

3. מערכות יחסים כושלות מקומן בעבר. אם הייתה לכם מערכת יחסים כושלת בעבר, השאירו אותה שם. אל תיתנו להשוואות ולמערכות יחסים קודמות לחבל בדרך החדשה שלכם. קחו עזרה במידת הצורך, ותהיו עם הפנים קדימה.

 

4. השקיעו בעצמכם, בדימוי ובערך העצמי שלכם. האושר שלכם צריך להיות תלוי בכם ולנבוע מעולמכם הפנימי - ולא מבן הזוג שלכם. ויותר מזה – להבין ולקבל את העובדה שלא יהיה לי כל מה שאני רוצה ואיך שאני רוצה.

 

5. אל תתייאשו. גם באביב, כשזורחת השמש, יורדות מדי פעם טיפות של גשם. בעזרת ליווי והכוונה אפשר למצוא זוגיות, להתמודד עם אתגרים אפילו קשים בקשר קיים ואף להנות ממנו ולצמוח אישית.

 

6. נסו להסתכל על עצמכם מבחוץ. בדקו עם עצמכם: האם הייתם רוצים להיות בן או בת הזוג של עצמכם? האם יש דברים שאתם רוצים לשנות בכם?

 

7. כבדו את האדם שמולכם. כשאתם בדייט אל תבקרו את הצד השני בשיפוטיות, בציניות או בהומור שחור. כבדו אותו בדיוק כמו שהייתם רוצים שיכבדו אתכם. זה נכון גם לגבי זוגות שנמצאים בזוגיות – כבוד הדדי הוא בסיס לתחזוקת הקשר הזוגי ובשמירה על אש האהבה.

 

8. הקשיבו לצד השני. הקשבה היא אחד המפתחות להצלחת הזוגיות. ציפיות, לעומת זאת, הן אחד המכשולים בזוגיות. לכן הקשיבו ותקשרו את הציפיות שלכם.

 

סיגלית מזרחי -NLP Trainer , מאמנת אישית זוגית מרצה ומנחת קבוצות מירושלים

טל': 054-6600589

פייסבוק: סיגלית מזרחי https://www.facebook.com/simizrachi

פייסבוק להעצמה אישית וזוגית: התפתחות והעצמה אישית וזוגית-שאלות ותשובות

מייל: cozug1@gmail.com

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד