מעיין אדם: "בפסח הבא אהיה כבר בהיריון. אני מקווה מאוד שמאסיף"

מגישת הטלוויזיה מספרת על ההחלטה להקפיא ביציות דווקא אחרי שחזרה לבן זוגה, אסיף אלקיים ('האח הגדול') הצעיר ממנה ב-5 שנים: "אני לא מובלת, הכוח בידיים שלי"

מעיין אדם מספרת על הקפאת הביציות והזוגיות עם אסיף. לחצו Play לצפייה
צילום: ירון שרון
מעיין אדם. "ההקפאה לא נועדה לילד הראשון ובתקווה גם לא לשני. היא נועדה לאפשר לי להביא את הילד השלישי, הרביעי והחמישי. החלום שלי הוא משפחה גדולה" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)
מעיין אדם. "ההקפאה לא נועדה לילד הראשון ובתקווה גם לא לשני. היא נועדה לאפשר לי להביא את הילד השלישי, הרביעי והחמישי. החלום שלי הוא משפחה גדולה" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)

כמי שלא חוסכת מעם ישראל פכים מחייה האישיים, מעיין אדם הודיעה בשנה האחרונה שנפרדה מבן זוגה, אסיף אלקיים, ואז שיתפה שחזרה אליו. עכשיו על הפרק: הקפאת ביציות. אדם (33) יושבת מולי יום לאחר שעברה את שאיבת הביציות, פרוצדורה שנעשית תחת הרדמה מלאה, מלאת עזוז והתרגשות.

"כשסבתא שלי מתקשרת היא אומרת לי 'מעיין, אני רוצה שתהיי מאושרת, שתתחתני'. גם אם אחליף את יונית לוי ואקבל מיליון דולר למהדורה, היא תרחם עליי כי לא עשיתי עדיין ילדים"

 

מאיפה נולד הרעיון להקפיא ביציות?

"הגינקולוג פרופ' יריב יוגב, שיושב לידי בכל תוכנית, תפס אותי איזה בוקר לפני שנה בפינת האיפור, ושאל אותי אם חשבתי לעבור הקפאת ביציות. הוא ידע שאני מאוד רוצה ילדים אבל אסיף לא בשל עדיין. זה היה עוד לפני הפרידה שלנו. כשיריב הבין ממני שילד זה לא משהו שיקרה מחר בבוקר, הוא סיפר שהוא כל הזמן פוגש נשים שמתחרטות שהגיעו אליו מאוחר מדי".

 

אאוץ'.

"לא הרגשתי שהוא שואל מחטטנות, אבל עדיין, לא היה נעים לשמוע ממנו שכדאי שאלך על הקפאה. חשבתי, מה לי ולזה? זה מוצא אחרון כשלא מוצאים בן זוג. זה זרק אותי לשיחות עם סבתא שלי שמתקשרת ואומרת לי 'מעיין, אני רוצה שתהיי מאושרת, שתתחתני'. אני עונה לה 'סבתא, אני מאושרת, אני עושה את הדברים שתמיד חלמתי לעשות, אני מרוויחה מדהים'. אבל גם אם אחליף את יונית לוי ואקבל מיליון דולר למהדורה, סבתא שלי תרחם עליי כי לא עשיתי עדיין ילדים".

 

עם בן הזוג, אסיף אלקיים. "אנשים צעקו לי 'תחזרי אליו'" (צילום: מתוך האינסטגרם של maayanadam@)
  עם בן הזוג, אסיף אלקיים. "אנשים צעקו לי 'תחזרי אליו'"(צילום: מתוך האינסטגרם של maayanadam@)

   

  עצתו של פרופ' יוגב לא נתנה לה מנוח. "התחלתי ללמוד את הנושא. זה גם מה שהביא אותי לשים על השולחן את השאלה 'איפה אנחנו?' ומשם, הדרך לפרידה הייתה קצרה".

  "אסיף ואני הולכים לטיפול זוגי ואנחנו מדברים הרבה יותר בפתיחות. זה אומר שעל השולחן יש גם מסגרת זמנים"

   

  ודווקא כשחזרתם, אחרי חמישה חודשים בנפרד, קיבלת את ההחלטה?

  "התחלתי להתקדם עם זה קצת לפני שאסיף ואני חזרנו, אבל אז הגיעה הקורונה ובתי החולים הקפיאו את כל הליכי הפוריות. כשפתחו מחדש כבר היינו ביחד, אבל זה לא שינה שום דבר. החלטתי שאני הולכת על זה".

   

  מה זה אומר? שאמנם חזרתם - אבל לאותה נקודת מוצא, שאת רוצה ילד והוא לא?

  "המורכבות של צמצום הפערים נשארה, אבל הפעם החלטנו שאנחנו עובדים קשה כדי לצמצם אותם. אנחנו הולכים לטיפול זוגי ואנחנו מדברים הרבה יותר בפתיחות. זה אומר שעל השולחן יש גם מסגרת זמנים. בליל הסדר האחרון הייתי לבד. היה שולחן חג עם צלחת אחת עבורי. גפילטע פיש אחד אני אכלתי ואת השני נתתי לחתולה. אמרתי לעצמי שבפסח הבא אהיה כבר בהיריון. אני מקווה מאוד שמאסיף".

   

  "לא התייעצתי עם אסיף לגבי ההקפאה. הבחירה שלי הייתה להקפיא ביציות שלי ולא עוברים שלנו" (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)
   "לא התייעצתי עם אסיף לגבי ההקפאה. הבחירה שלי הייתה להקפיא ביציות שלי ולא עוברים שלנו"(צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)

    

   הזמן עצר מלכת

   אדם, גרושה ללא ילדים ואלקיים, הצעיר ממנה בחמש שנים, היו ביחד שנה וחצי עד שנפרדו בנובמבר האחרון. הם הכירו בפייסבוק. הדעות חלוקות מי התחיל עם מי, אבל כבר בדייט השני, אדם אמרה לאלקיים שהיא אוהבת אותו. מהר מאוד הם עברו לגור יחד בדירתה בפתח־תקווה. הוא היה בחור צעיר שכותב ספרים (שני ספריו יצאו לאור במימון המונים) וחולם להצליח בגדול, ובינתיים חי מהיד לפה. היא הייתה אחרי סיבוב מצליח כדוברת של זאב אלקין, אז שר הקליטה והעלייה ושל מירי רגב, אז שרת התרבות, ואז עברה לצד השני, לתקשורת, והתחילה לנסוק.

    

   כשנפרדתם, ניסית לצאת עם אחרים?

   "פנו אליי גברים מאוד בשלים וגם מאוד עשירים, שאמרו לי 'עכשיו אנחנו עושים לך ילד'. התכתבתי עם כל מיני ויצאתי אולי לשני דייטים. אבל כמה שניסיתי לשים את אסיף מאחוריי, לא הצלחתי. בינואר הוא נכנס ל'האח הגדול', והוא בכה שם וסיפר שהוא מאוהב. איך אפשר לצאת עם בחורים במצב כזה?".

   "הוא הרגיש אשם בזה שאני צריכה לעבור הקפאת ביציות. לקח לי הרבה זמן לשכנע אותו שגם אם עכשיו הוא מרים אותי על הידיים ולוקח אותי למיטה לעשות ילד, אני עדיין רוצה לעשות את זה"

    

   אז נצמדת למסך?

   "השתדלתי לא לראות אותו, אבל זה הגיע אליי מכל מקום. ברחוב, במכולת, בהודעות באינסטגרם. אנשים פתחו את החלון באוטו וצעקו לי 'תחזרי אליו'. מצחיק, היום צועקים לי 'תזרקי אותו'. בסוף נכנסתי לראות. ראיתי שהוא מדבר עליי ומתגעגע אבל לא ידעתי מה זה אומר, כי גם כשנפרדנו הוא אהב אותי. הרגשתי את כל קשת הרגשות: כעס, אהבה וגם קנאה. כל אחת שהוא ניהל איתה שיחה נעימה, אמרתי, 'הנה, הם מתאהבים'. כשהוא יצא החוצה הוא סיפר לי כמה נלחם עם עצמו לא להיות הדובון שהוא, לא לחבק אף אחת, רק כדי לכבד אותי".

    

   אז הקאמבק המרגש קרה, אבל כשקוראים בין השורות מבינים שאדם לא תישאר שם בכל מצב. "לא התייעצתי עם אסיף לגבי ההקפאה. הבחירה שלי הייתה להקפיא ביציות שלי ולא עוברים שלנו. אני גרושה ובת להורים גרושים, וכל הדבר הענק הזה שנקרא 'אהבה' מוטל בספק. אם אסיף היה האהבה הכי גדולה ויציבה שלי ובכל זאת נפרדנו, אז אני כבר פחות נאיבית. אני לא מאמינה באהבה כמו שהאמנתי בגיל 16. ההחלטה על הקפאת ביציות היא המעשה הכי עוצמתי ועצמאי שלי. אני לא מובלת, אני מנהלת את החיים שלי. הכוח בידיים שלי".

    

   איך אסיף הגיב על ההחלטה שלך?

   "הוא הרגיש אשם בזה שאני צריכה לעבור הקפאת ביציות. לקח לי הרבה זמן לשכנע אותו שגם אם עכשיו הוא מרים אותי על הידיים ולוקח אותי למיטה לעשות ילד, אני עדיין רוצה לעשות את זה. ההקפאה לא נועדה לילד הראשון ובתקווה גם לא לשני. היא נועדה לאפשר לי להביא את הילד השלישי, הרביעי והחמישי כשכבר אכנס לתוך גיל 40. החלום שלי הוא משפחה גדולה".

    

   • הראיון המלא עם מעיין אדם מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד