תוצאות שרואים גם מקרוב: איך לטפל בשקעים הכהים מתחת לעיניים

שקעי עיניים נחשבים לאחד מסימני ההזדקנות הראשונים. ד"ר רומיו ג'ובראן, רופא עיניים בכיר, מסביר איך אפשר להעלים אותם בעזרת טיפול קצר ונטול כאבים

מוגש מטעם Revanesse

|

06.08.20 | 14:00

הטיפול בשקעי העיניים הינו מהיר, קל וברוב המקרים גם נטול כאבים, והתוצאה המתקבלת היא מיידית ומחזיקה מעמד זמן רב (צילום: Shutterstock)
הטיפול בשקעי העיניים הינו מהיר, קל וברוב המקרים גם נטול כאבים, והתוצאה המתקבלת היא מיידית ומחזיקה מעמד זמן רב (צילום: Shutterstock)

המציאות החדשה בצל הקורונה מחייבת את כולנו לעטות על פנינו מסכה, והכיסוי החלקי הזה משאיר את העיניים שלנו חשופות מאוד. כשהן גדולות ויפות – הרווחנו, אבל אצל רבים מאיתנו הן כוללות גם שקעים כהים הנותנים לפנים מראה עייף ומבוגר, לעיתים חולני אפילו.

 

זה לא מקרה שהטיפול האסתטי בחומצה היאלורונית למילוי שקעי עיניים הפך לאחרונה לפופולרי מתמיד. יותר ויותר גברים ונשים מבינים היום שאין שום סיבה להסתובב עם מראה עייף ולא מחמיא, ושבעזרת טיפול אסתטי קצר, ממוקד ויעיל, ניתן לטשטש את הצבע הסגלגל שיצרו כלי הדם והשרירים שמתחת לעור הדקיק, ולנטרל את הצל שנגרם מהשקעים.

 

למה נוצרים השקעים?

שקעי עיניים נחשבים לאחד מסימני ההזדקנות הראשונים שנראים על פנינו. רובנו נזהה אותם כבר בתחילת שנות ה-20 לחיינו. הסיבה הראשונה להיווצרותם היא תורשתית-גנטית. לכך מתווספות סיבות נוספות, ביניהן: עייפות ממושכת, שתייה לא מספקת, מחזור דם לקוי, אורח חיים לא בריא ומחלות מסוימות שמחמירות את המצב, דוגמת פעילות-יתר של בלוטת התריס.

 

חשוב להבין כי העור שמתחת לעיניים הוא דק מטבעו ודל ברקמת שומן תת-עורית. עם ההתבגרות, בשל הידלדלות מואצת של רקמת השומן, העור הופך באופן טבעי ליבש, לדק אף יותר ולאלסטי פחות. מכאן שככל שנתבגר, השקע הטבעי שמתחת לעיניים יעמיק וכך גם המראה הכהה שייווצר.

 

 לפני ואחרי. טישטוש שקעי עיניים ומילוי שפתיים עם Revanesse (צילום: רבנס / Revanesse)
  לפני ואחרי. טישטוש שקעי עיניים ומילוי שפתיים עם Revanesse(צילום: רבנס / Revanesse)

   

  מתי ואיך מטפלים?

  למרבה המזל, הטיפול בשקעי העיניים הינו מהיר, קל וברוב המקרים גם נטול כאבים, והתוצאה המתקבלת היא מיידית ומחזיקה מעמד זמן רב - בממוצע לתקופת זמן של בין שנה לשנה וחצי. תחזוקה שוטפת של טיפול באזור תמנע את הופעתם של שקעי העיניים למשך שנים ארוכות, ותשמור על מראה פנים צעיר ורענן.

   

  ד"ר רומיו ג'ובראן הוא רופא עיניים בכיר בעל ניסיון של 32 שנים בתחום. בעשור האחרון הוא עוסק גם ברפואה אסתטית, ומשתמש בידע הרפואי הרב שצבר בתחום כדי לטפל באזור הרגיש שסביב העין בצורה הבטוחה והמקצועית ביותר. ד"ר ג'ובראן מעדיף את החומצה ההיאלורונית של Revanesse לטיפולים הללו, מאחר שהיא נחשבת לאחת הבטוחות והיעילות בשוק, ומאושרת על ידי ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי והאמ"ר הישראלי.

   

  ד"ר ג'ובראן. מעדיף את החומצה ההיאלורונית של Revanesse ( צילום: באדיבות מרפאת ד"ר רומיו ג'ובראן)
   ד"ר ג'ובראן. מעדיף את החומצה ההיאלורונית של Revanesse( צילום: באדיבות מרפאת ד"ר רומיו ג'ובראן)

    

   כחומר מילוי לטיפול בשקעי העיניים משתמש ד"ר ג'ובראן ב-Revanesse plus ולעיתים גם ב-Revanesse Kiss. "לחומצה היאלורונית יש תכונה הידרופילית: היא סופחת נוזלים ונותנת מראה נפוח. במקרה של מטופלים עם עור דק, אני לא ארצה לנפח יותר מדי ואשתמש בחומר מילוי עדין יותר", הוא מסביר.

    

   "למרות שהופעת השקעים מתחת לעיניים עשויה להתרחש כבר בתחילת שנות ה-20 אצל גברים ונשים כאחד, ההמלצה היא להתחיל לטפל החל מגיל 28", מסביר ד"ר ג'ובראן. את הטיפול הוא מתחיל לאחר בדיקה יסודית הכוללת אבחון, במטרה לאתר את הסיבה להופעת שקעי העיניים הכהים.

    

   "הדבר החשוב ביותר הוא לאבחן את מקור הבעיה – האם מדובר בתוצר של מחלה, גנטיקה או גיל", מסביר ד"ר ג'ובראן. "במקרים של מטופלים הצורכים תרופות למניעת קרישת דם או סובלים ממחלות של בלוטת התריס, לא נוכל לטפל אסתטית באזור. גם אדם שריצפת ארובת העין שלו שקועה מאוד, או במקרים בהם השקע ממש נדבק לעצם – לא נוכל לטפל".

    

   למי שנמצא כמתאים לטיפול, מותאם תהליך קצר, מהיר וכמעט נטול כאבים או תופעות לוואי. "יש שתי שיטות לטפל בשקעים שמתחת לעיניים – אפשר להזריק חומצה היאלורונית בעזרת מחט רגילה, אולם השיטה האמינה והמומלצת יותר היום היא הזרקה של חומצה היאלורונית באמצעות קנולה", הוא מסביר.

    

   קנולה הינה צינורית מתכת גמישה המאפשרת את החדרת חומר המילוי באופן בטיחותי ביותר, עם פחות חשש לפגיעה ברקמות. "הקנולה לא כואבת ואפשר אפילו לוותר על האלחוש המקומי, או למרוח משחה מאלחשת למשך עשר דקות בלבד", מסביר ד"ר ג'ובראן. לדבריו, ההזרקה מתבצעת בצד הלחי והיא עדינה מאוד, כמעט שאינה מורגשת.

    

    

   לפני ואחרי טיפול בחומצה היאלורונית. כחומר מילוי לטיפול בשקעי העיניים משתמש ד"ר ג'ובראן ב-Revanesse plus ולעיתים גם ב-Revanesse Kiss (צילום: Shutterstock)
    לפני ואחרי טיפול בחומצה היאלורונית. כחומר מילוי לטיפול בשקעי העיניים משתמש ד"ר ג'ובראן ב-Revanesse plus ולעיתים גם ב-Revanesse Kiss(צילום: Shutterstock)

     

    תוצאות שרואים בעיניים

    "כמובן שהאזור עצמו רגיש מאוד ויש להיות זהירים ומדויקים עם מקום ההזרקה וכמות חומר המילוי, כדי לא לפגוע בנימי דם קריטיים או בעצבים שיוצאים מארובת העין", מדגיש ד"ר ג'ובראן. בנוסף, על הרופא להתרחק כסנטימטר מהאף, שכולל עורק ווריד מרכזי. "ברוב המקרים יש שיפור משמעותי והשטחה של השקע מהטיפול הראשון, ובנוסף ניתן לטשטש את הכהות באזור העיניים בלפחות 20 אחוזים".

     

    סוד הצלחה לדבריו הוא להזריק פחות ולא יותר, ובמקרה הצורך לערוך טיפול נוסף כשבועיים לאחר ההזרקה הראשונה. "המטופלים רואים תוצאות מיידיות מיד לאחר ההזרקה, ואחרי יומיים-שלושה זה נראה טוב יותר, כי הנפיחות יורדת והתוצאות נחשפות במלואן", אומר ד"ר ג'ובראן.

     

    "בסופו של דבר, מילוי שקעי עיניים הוא פעולה שעדיף שתיעשה על ידי על ידי רופא מנוסה", הוא מסכם. "מדובר במקום הכי חשוב בפנים וצריכים להיות מדויקים - זאת הבריאות שלכם".

     

     *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד