חטיבת הראל: איך גילתה
ענת הראל את אימוני האונליין?

ולמה היא חושבת שגם אתן צריכות? "הקורונה הכריחה אנשים להתנסות בזה, גם משעמום וגם כי לא הייתה ברירה אחרת למי שרצה לשמור על כושר"

"השקעתי מחשבה רבה בפיתוח תוכנית שמתאימה לכל אחת - גם למי שמתחילה מאפס וגם למי שהיא בכושר שיא ורוצה לשפר או לשמר", ענת הראל (צילום: רונית כהן)
"השקעתי מחשבה רבה בפיתוח תוכנית שמתאימה לכל אחת - גם למי שמתחילה מאפס וגם למי שהיא בכושר שיא ורוצה לשפר או לשמר", ענת הראל (צילום: רונית כהן)

במשך תקופה ארוכה, ועוד הרבה לפני שהקורונה נחתה עלינו, הסתובבה ענת הראל עם רעיון בראש - לפתוח סטודיו באונליין. אבל למרות שהיא ראתה שהפורמט הזה עובד מצוין עבור הקהל האמריקאי, היא תהתה אם זה באמת יעבוד גם אצלנו ואם הקהל הישראלי, חובב המגע האנושי, יתחבר לאימון מקוון. "העולם הזה קיים סביבי כבר לא מעט זמן. אני חשופה אליו ברשתות החברתיות, אני חווה אותו דרך אנשים שאני עוקבת אחריהם בעולם וזה תמיד נראה לי כמו משהו שאני רוצה לעשות, אבל לא ידעתי אם אנשים יזרמו על הכיוון הזה במקום ללכת לסטודיו", היא מספרת. "לא הייתי בטוחה שזה יעבוד. בארצות הברית למשל, זה חזק מאוד, אבל מתגובות של אנשים בשטח, הרגיש לי עד לא מזמן שאנשים עוד לא מקבלים את זה. זה דומה למה שקרה עם השופינג. עד לא מזמן אנשים רצו למדוד ולראות בעצמם, היום זה מטורף כמה אנשים עושים קניות אונליין.

 

"אז זה ישב לי בראש, ובאמת בשנתיים האחרונות התחלתי לקבל עוד ועוד פניות ואמרתי שאני חייבת לנצח את הדבר הזה, שאני חייבת להגיע לעוד נשים בארץ שיכולו להתאמן איתי, כי במקומות מרוחקים בארץ אני לא אוכל לפתוח קבוצה. שלושה חודשים לפני שהנגיף התפרץ בארץ החלטתי לעלות על האונליין".

"האימונים מתאימים גם לגברים. מתגובות שאני מקבלת אני יודעת שלא מעט נשים עושות את האימון גם עם בן הזוג"

 

ובכל זאת, מה הייתה הנקודה שבה שאמרת לעצמך - אני חייבת לאמן באונליין?

"הקורונה. זה כבר הכריח אנשים להתנסות בדבר הזה, גם משעמום וגם כי לא הייתה ברירה למי שרצתה לשמור על כושר. זה גרם להמון נשים שהתחילו מאפס להתאמן. גם היום עדיין יש חשש להגיע לחדר הכושר והסטודיו לאימונים, ולהתאמן בבית זה פתרון כל כך נגיש וכל כך נפלא".

 

את מדברת פה על קהל נשי. ומה עם הגברים?

"הקבוצות שלי מיועדות לנשים ואני מדברת בלשון נקבה, אבל האימונים מתאימים גם לגברים. מתגובות שאני מקבלת אני יודעת שלא מעט נשים עושות את האימון גם עם בן הזוג".

 

"כל מי שמתחילה יכולה להתקדם לפי רמת הכושר שהיא נמצאת בה עכשיו", ענת הראל (צילום: רונית כהן)
  "כל מי שמתחילה יכולה להתקדם לפי רמת הכושר שהיא נמצאת בה עכשיו", ענת הראל(צילום: רונית כהן)

   

  אילו סוגי אימונים כלולים בתוכניות האונליין שלך?

  "האימונים שלי הם ממשפחת אימוני ה-HIIT - הם משלבים עבודה על כל הגוף וכוללים גם אימונים פונקציונליים ותרגילי קרדיו. המטרה שלהם היא לחטב את השרירים, לייצר גירעון קלורי ואפקט מטבולי מתמשך. יש תרגילים של 20-45 שניות וזמני המנוחה נעים בין 15-12 שניות, זה אומר ששומרים על דופק גבוה לאורך האימון".

  "גם לי יש ימים שאני פחות אנרגטית, ואני תמיד מסבירה שחשוב לזוז גם בימים החלשים שלך ולעשות אימון קל, כי לעשות תמיד יותר טוב מלא לעשות כלום"

   

  איך בונים כושר בתוכנית אונליין?

  "יש היום הרבה מוצרים ברשת, אבל זה מאוד קשה לשוטט ביוטיוב, שמציע המון תוכן חינמי כשאת לא יודעת מה מתוכו טוב באמת ואם הוא בכלל מותאם לך. לכן השקעתי מחשבה רבה בפיתוח תוכנית שמתאימה לכל אחת - גם למי שמתחילה מאפס וגם למי שהיא בכושר שיא ורוצה לשפר או לשמר. כל מי שמתחילה יכולה להתקדם לפי רמת הכושר שהיא נמצאת בה עכשיו. דרגת הקושי הולכת ועולה, ביחס כמובן לנקודת הפתיחה של כל אחת.

   

  "אני גם נותנת אופציות לדרגות כושר שונות וגם התרגילים מתנהלים לפי פרקי זמן. לדוגמה, אם תרגיל מסוים נמשך 45 שניות, אז מתרגלת אחת תעשה 40 חזרות ומתרגלת אחרת - רק 10. ככה כל אחת מתקדמת בתוכנית לפי היכולת או הקצב שלה. גם לי יש ימים שאני פחות אנרגטית, ואני תמיד מסבירה שחשוב לזוז גם בימים החלשים שלך ולעשות אימון קל, כי לעשות תמיד יותר טוב מלא לעשות כלום".

   

  קיץ עכשיו, ומה שבעיקר מעסיק אותנו זה המשקל. איפה זה נכנס בתוכנית?

  "אני משלבת גם טיפים של תזונה, אבל זה כללי יותר. אני שולחת שבעה סרטונים עם טיפים בסיסיים שישפרו ללא ספק את התזונה היומית. המטרה שלי היא שכל אחת תבין שלא משנה באיזה מצב גופני היא נמצאת - היא יכולה להרגיש יותר טוב, לשפר את התפקוד היומיומי ואת המצב המנטלי. זה רק עניין של בחירה. אני נותנת את המוצר - את תעשי עם זה מה שאת רוצה".

   

  בשביל להשתתף בתוכנית שלך צריך לשבור תוכנית חיסכון?

  "ממש לא. המחיר ההתחלתי שלנו היה 495 שקל לעשרה אימונים ושבעה סרטוני תזונה, אבל בגלל הלחץ הכלכלי שלא מעט מאיתנו נתונים בו עכשיו, ובגלל שאני רוצה לגרום לכמה שיותר אנשים להיות פעילים בתקופה הזאת, המחיר ירד כרגע ל-249 שקל. אני רוצה להמשיך להתקיים ולהתפרנס מצד אחד, אבל זאת גם השליחות שלי מצד שני".

   

  איך זה עובד בתכל'ס - בזום, ביוטיוב?

  "אני משתמשת בסרטונים. אמנם מתחילת תקופת הקורונה הייתי המון בזום, אך כדי לא לייצר מגבלה של זמן מסוים - בוקר צהרים או ערב, בחרתי לבנות חבילה של סרטונים. זה בנוי כך שאת אמורה לעשות כל סרטון שלוש פעמים בשלושה ימים שונים כדי להתקדם בצורה הדרגתית ונכונה וכדי לשפר את הטכניקה. את מחליטה כמה אימונים את עושה בשבוע. גם מי שסיימה את התוכנית, אני אומרת לה לעשות אותה שוב כדי לבצע אותה ברמת כושר גבוהה יותר הפעם, וכך היא יכולה לראות את ההתקדמות שלה. אני הכי עפה על זה שמתאמנות כותבות לי על התוצאות שהן רואות".

   

  רוצה גם לראות תוצאות? כנסי עכשיו >>

   

  חמש סיבות מצוינות לעבור עכשיו לאימוני און ליין:

   

  1. כי בטוח יותר בבית - בתקופה הזאת להתאמן בחוץ יכול להיות חם מדי, וחדרי הכושר והסטודיו לאימונים עלולים להיות מסוכנים מדי.

  2. כי אין מגבלת לו"ז - אתן יכולות להתאמן לפי הלו"ז שלכן, מתי שנוח או כשיש זמן פנוי.

  3. כי יש אפשרות לשלוט בעצימות - אימון בקבוצה גורם לכך שמתאמנות משוות את עצמן למתאמנות אחרות ודוחפות את עצמן לעשות דברים שאולי פחות מתאימים להן. בתוכנית הזו אפשר לעצור, לנוח ולהתאמן בקצב שמתאים לך באמת.

  4. כי יש פרטיות - לא כולנו אוהבות שיסתכלו עלינו מתאמנות. יש לא מעט שלא אוהבות שרואים אותן מזיעות, מתנשפות, ובפורמט הזה אפשר להתאמן בבית בפרטיות.

  5. כי זו הזדמנות לסחוף את שאר בני הבית - מניסיון, בני הזוג מצטרפים לאימונים, וזו גם דרך טובה להשפיע על הילדים שלנו לזוז יותר.

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד