"כדי להצליח, משרד עורכי דין זקוק היום לשינוי ולהתחדשות מתמידים"

ליאורה לבנשטיין, יועצת ארגונית בכירה, בעלים ומנכ"לית "אנשי המפתח", פיתוח עסקי ואסטרטגי, רוצה שתדעי: חשוב שעורכי דין כבר מתחילת דרכם ינהלו את הקריירה שלהם

"כשהתחלתי לעבוד עם עורכי דין היו פחות מ־20,000 עורכי דין בארץ, כיום יש 80,000, ובכל שנה מצטרפים אלפים, כך שהעבודה אצלנו ב'אנשי מפתח' הולכת וגדלה". ליאורה לבנשטיין  (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
"כשהתחלתי לעבוד עם עורכי דין היו פחות מ־20,000 עורכי דין בארץ, כיום יש 80,000, ובכל שנה מצטרפים אלפים, כך שהעבודה אצלנו ב'אנשי מפתח' הולכת וגדלה". ליאורה לבנשטיין (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

מי אני: מנכ"ל ובעלים של "אנשי מפתח - פיתוח עיסקי ואסטרטגי למשרדי עורכי דין", מחברת הספרים "ניהול משרדי עורכי דין- כל הדרכים לניהול עסק רווחי ומצליח"ו"שיווק משרדי עורכי דין בעידן הדיגיטלי".  בת 62, בזוגיות, אמא לשניים (34, 36) וסבתא לנכדה בת שנתיים, גרה בתל אביב.

 

במהלך הקריירה המקצועית הענפה שלה עבדה ליאורה לבנשטיין עם חברות גדולות ובינלאומיות ובארגונים מסקטורים שונים בייעוץ ארגוני ופיתוח עסקי. "יום אחד הוזמנתי על ידי הנהלת חברת מכתשים שאיתה עבדתי כיועצת ארגונית לפגישה במשרד עורכי הדין שלה", היא משחזרת. "הגעתי לפני הלקוחות וישבתי בחדר הישיבות. ניגש אלי בעל המשרד ושאל אותי: אפשר לשאול מי הגברת? הסברתי לו, ואז הוא אמר לי: אני צריך אצלי אחת כמוך! כעבור שבוע ימים התחלתי לעבוד במשרדו של ד"ר מאיר ליפא, עורך דין מוכשר וידוע, בעל משרד מסחרי גדול. כשסיימתי את הפרויקט הוא המליץ עלי בפני קולגות שלו, וכך זה התחיל.

 

כשהתחלתי לעבוד עם עורכי דין היו פחות מ־20,000 עורכי דין בארץ, כיום יש 80,000, ובכל שנה מצטרפים אלפים, כך שהעבודה אצלנו ב'אנשי מפתח' הולכת וגדלה. ללא ספק בשני העשורים האחרונים מקצוע עריכת דין השתנה יותר ממה שהוא השתנה במהלך שתי המאות הקודמות. כדי להצליח, משרד עורכי דין זקוק לשינוי ולהתחדשות מתמידים. יש לנו פרספקטיבה רחבה ומידע של מה שקורה בסקטור עורכי דין.

 

"המשרד שלנו מעניק שירותי ייעוץ לעורכי דין בכל הקשור להיבטים הניהוליים ולפיתוח עסקי, ובהם: שיווק דיגיטלי לשיווק שירותים משפטיים, ייעוץ ארגוני לצורך שיפור הרווחיות והיעילות, הקמת מערכות תגמול, מיזוגים בין משרדי עורכי דין, השמה של בכירים, יחסי ציבור, הרצאות וסדנאות. במחלקות משפטיות העבודה ממוקדת ברה-אירגון . עורכי דין מתייעצים איתנו בצמתים השונים של הקריירה. בגלל השוק המשפטי המשתנה, חשוב שעורכי דין כבר מתחילת דרכם ינהלו את הקריירה שלהם. גם אנחנו באנשי מפתח מתחדשים כל הזמן".

 

בשביל מה את קמה בבוקר? מה מניע אותך?

"כדי לראות שדברים קורים: שאנחנו מצליחים להביא לשינויים משמעותיים בקרב הלקוחות שלנו. זה יכול להתבטא בליווי משרד עורכי דין בשיווק דיגיטלי כדי לגייס לקוחות או בשיפור הרווחיות באמצעות עריכת שינויים ארגוניים ומדידת ביצועים".

 

מה נותן לך כוח בעשייה שלך?

"מרגש אותי ללוות עורכי דין צעירים בהקמת משרד, ומרגש אותי להגדיל את הרווחיות של משרד עורכי דין או את האפקטיביות של אגף משפטי במשרד ממשלתי. אני נהנית להיות חלק מיצירת החיבור והתרבות הארגונית החדשה".

 

ומה נותן לך אנרגיה?

"משפחה, זוגיות וחברים, אוכל בריא, ספורט אתגרי, סקי, הליכות בפארק הירקון ובים וסדרות על עולם המשפט".

 

מהן החוזקות שלך?

"התמדה, הקפדה על פרטים והיכולת להיענות לאתגרים של עורכי דין, החל ביועמ"ש של מחלקה משפטית וכלה בעורך דין שעומד להקים משרד".

 

"ליצור נטוורקינג איכותי ולא לחשוש לקחת סיכונים" (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
  "ליצור נטוורקינג איכותי ולא לחשוש לקחת סיכונים"(צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

   

  מהו האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול עסק?

  "בעריכת דין בודדות הן השותפות המנהלות, רוב בעלי משרדי עורכי הדין הם גברים. עורכות דין שמגדלות משפחה עושות הרבה ויתורים. בהחלט יש מקום להביא לאיזון בין המינים במקצוע הזה. למרבה הצער, מרבית הלקוחות שלנו הם עורכי דין גברים, למרות ש־50% מעורכי הדין היום הן עורכות דין. נתון זה מדבר בעד עצמו".

   

  מה אישה שרוצה להיות עצמאית צריכה לדעת?

  "שכדאי שיהיו לה כמה מקצוענים להתייעץ איתם מזוויות שונות של העסק, ליצור נטוורקינג איכותי ולא לחשוש לקחת סיכונים".

   

  ארגז הכלים הנשי

  1. הטיפ שלך לנשים שרוצות להיכנס לתחום שלך: להבין את מורכבות מקצוע עריכת הדין על כל רבדיו ואת חיוניותו של תחום המשפט לקיום חברה מתוקנת.

  2. מה היית מייעצת לנשים שנמצאות במשבר תעסוקתי בעקבות הקורונה: זו תקופה לבחון איפה אנחנו בחיים מבחינה מקצועית ולחשב מסלול מחדש אם צריך - ללא מורא.

  3. הטיפ שלך לנשים שמתמודדות עם חסמים מקצועיים משום שהן נשים: לא לוותר לעצמך ולאחרים. להשקיע ולהיאבק. להגיד לעצמך: גם את יכולה!!!

   

  אנשי מפתח פיתוח עסקי ואסטרטגי למשרדי עורכי דין

  כתובת: מגדל אמות אטריום, דרך ז'בוטינסקי 2, רמת גן | טל': 03-6479363 | אתר: www.keypeople.co.il | פייסבוק: אנשי מפתח – פיתוח עסקי ושיווקי למשרדי עורכי דין

    

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד