"מעולם לא חשתי מחסום בהתקדמות שלי רק בגלל שאני אישה ובכלל"

רחלי אדיר, יועצת מס וחשבת שכר בכירה ובעלים של משרד למתן שירותי חשבונאות, רוצה שתדעי: כל החסמים להצלחה עסקית הם בראשך, והשמים הם הגבול

ההתמקדות שלה בתחום הגיעה כתוצאה מתאונה אישית - "קיבלתי הכוונה שגויה שגרמה לי לאבד את הזכויות האישיות שלי". רחלי אדיר (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
ההתמקדות שלה בתחום הגיעה כתוצאה מתאונה אישית - "קיבלתי הכוונה שגויה שגרמה לי לאבד את הזכויות האישיות שלי". רחלי אדיר (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

מי אני: יועצת מס וחשבת שכר בכירה, בעלים של משרד למתן שירותי חשבונאות. בנוסף בארבע השנים האחרונות אני מכהנת כיו"ר סניף פתח תקווה, ובשלוש השנים האחרונות כממונת תחום ביטוח לאומי בלשכת יועצי המס בישראל. בת 48, נשואה ואמא לארבעה ילדים (בני 9, 15, 19, 21), גרה בפתח תקווה.

 

הכוונה שגויה שקיבלה בעקבות תאונה אישית הובילה את רחלי אדיר, יועצת מס וחשבת שכר בכירה, לצלול לעומק אחת הסוגיות הסבוכות ביותר בתחומה: חוק ביטוח לאומי. "משרדי פועל משנת 2004 ומשרת לקוחות רבים ומגוונים: חברות, מלכ"רים, עמותות, עצמאים, ועדים שונים ועוד", היא מספרת. "ההתמחות האישית שלי היא 'ביטוח לאומי', וההתמקדות שלי בתחום הגיעה כתוצאה מתאונה אישית - קיבלתי הכוונה שגויה שגרמה לי לאבד את הזכויות האישיות שלי. מדובר בתחום סבוך עם התחלה ללא סוף, וזה גם מה שמייחד אותו - תמיד יש עוד מה ללמוד. יותר ממספר האנשים, כך מספר הסוגיות".

 

בשביל מה את קמה בבוקר?

"אני מאוד אוהבת למידה ונתינה, ובתחום שלי אין סוף לשתי אלה. אין יום שבו לא העשרתי את עצמי בסוגיה נוספת, וכשאני רואה שההעשרה האישית שלי גם עוזרת בסופו של דבר לאנשים, זה מכניס אנרגיות חיוביות למפרשים ונותן סיבה טובה להתעורר בבוקר".

 

ומה נותן לך אנרגיה?

"קודם כל, ומעבר למה שציינתי קודם, חיבוק מבעלי ומהילדים. אני לא מתעוררת ולא מסיימת יום בלי זה. אני משתדלת מאוד גם לא לוותר על שעתיים של אימון כושר בשבוע, בשביל פרוטוקול הבריאות".

 

מהן החוזקות שלך?

"אני אדם מאוד פרפקציוניסט, מדויק ואסרטיבי. אלה תכונות חשובות ביותר לתחום הביטוח הלאומי, וגם לתחום השכר. עד לא מזמן חשבתי שיש לזה קשר ישיר לעובדה שאני אישה, אבל בחודשיים האחרונים הבן הגדול שלי התחיל להשתלב אצלנו במשרד, ואני מגלה גם אצלו את התכונות האלה".

 

כמה כוח צריך בשביל לתחזק את היומן שלך?

"אני עובדת המון שעות ביום (ב"ה שיש רק 24), ובתקופת הקורונה עבדתי אף יותר מהרגיל. אני מתחילה את היום בסביבות 05:30 בבוקר, אבל המנועים מתחילים לבעור רק בסביבות 08:00, עם הכניסה למשרד. משם אני כבר נשאבת לטיפול בסוגיות, מתן עצות, הכוונה ומציאת פתרונות ליועצי מס וללקוחות. אני משתדלת שלא לערבב יותר מדי עבודה עם בית, ומעדיפה לעתים לחזור מאוחר מהעבודה ולהתמסר לילדים כשאני בבית. לצערי, בתקופת הקורונה חרגתי מהנוהל הזה מאחר שאי אפשר להשאיר לקוחות ומייצגים באוויר, וב"ה הילדים הבינו (ועדיין מבינים) אותי מאוד".

 

"אני משתדלת שלא לערבב יותר מדי עבודה עם בית". שמלה: חגית טסה (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
  "אני משתדלת שלא לערבב יותר מדי עבודה עם בית". שמלה: חגית טסה(צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

   

  מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול עסק?

  "כל השילוב הזה של הבית והקריירה לא פשוט, אבל הוא נותן המון לילדים, שלומדים להיות גם עצמאים וגם את ערכה וחשיבותה של הנתינה. לשמחתי, זכיתי גם בבעל שותף מכל הבחינות, הוא רו"ח, והעסק מתנהל על ידי שנינו בשיתוף מלא, וכך גם הבית".

   

  האם אי פעם משהו הפריע להתקדמות שלך משום שאת אישה?

  "מעולם לא חשתי שום מחסום בהתקדמות שלי רק משום שאני אישה, ובכלל".

   

  מה אישה שרוצה להיות עצמאית צריכה לדעת?

  "שהשמים הם הגבול".

   

  ארגז הכלים הנשי

  1. הטיפ שלך לנשים שרוצות להיכנס לתחום שלך: חוק הביטוח הלאומי סבוך ומורכב מאוד. חשוב ללמוד אותו על בוריו ולא להתבייש לשאול שאלות. וחשוב לא פחות - לדעת את מי לשאול ולהיזהר מתשובות שגויות.

  2. מה היית מייעצת לנשים שנמצאות במשבר תעסוקתי בשל הקורונה: אל תישברו - פעם אנחנו למעלה ופעם אנחנו פחות למעלה. תחשבו חיובי תמיד, בטחו בעצמכן, ותגיעו למקום שבו אתן חולמות להיות.

  3. איזה טיפ יש לך לנשים שמתמודדות עם חסמים מקצועיים משום שהן נשים: כל החסמים בראשנו הם פירות דמיוננו. תראו את עצמכן בדמיונכן בנקודת השיא שלכן ותתקדמו לעבר החלום. השינוי האישי הוא תולדה של התמדה עיקשת.

   

  אדיר שירותי חשבונאות

  כתובת: משה דיין 14, פתח תקווה | טל': 03-9095565, נייד: 054-6868040 | אתר: adir-s.co.il | פייסבוק אישי: (יפרח) Racheli Adir | פייסבוק עסקי: אדיר שירותי חשבונאות בע"מ

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד