"אני רואה בעצם היותי אישה ככוח-העל והחוזק הכי גדול שלי"

אנה גורוביץ, עורכת דין ובעלים של משרד לעריכת דין, רוצה שתדעי: אנשים ינסו להקטין ולהחליש אותך, אבל בדיוק מפה את צריכה לשאוב את הכוח שלך

"מחזק אותי מאוד לדעת שיש המון אנשים שהצלחתי לגעת בחייהם ולהוביל אותם מהמקום הקשה שאליו נקלעו אל מקום גבוה וחזק יותר". אנה גורוביץ (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
"מחזק אותי מאוד לדעת שיש המון אנשים שהצלחתי לגעת בחייהם ולהוביל אותם מהמקום הקשה שאליו נקלעו אל מקום גבוה וחזק יותר". אנה גורוביץ (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

מי אני: עורכת דין, בעלים של משרד עורכי דין בחיפה, בוגרת תואר ראשון במשפטים LLB, בת 28, מאורסת.

 

ההחלטה של אנה גורוביץ להקים את משרד עורכי הדין שלה הגיעה מתוך מה שהיא מכנה "האישיות שמעצבת אותי". "אני אדם שכל חייו רצה ללמוד ולדעת, כדי שיהיו לי הכלים והמקום לעזור לאנשים ולהוציא אותם מהמקומות הקשים שאליהם נקלעו", היא מספרת. "הקמתי את משרד עורכי הדין שלי זמן קצר לאחר סיום לימודיי ולאחר שנים ארוכות שבהן עבדתי במשרדי עורכי דין. עשיתי את זה לגמרי בכוחות עצמי. בניתי אותו בעבודה קשה ומתמשכת בשתי ידיי עד שהפכתי אותו מחלום חיי למציאות. מה שמייחד את המשרד הוא היחס האישי והקרוב ללקוחות בדגש על מקצועיות ללא פשרות. משרדנו דואג שכל לקוח יקבל את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר שקיים".

 

בשביל מה את קמה בבוקר?

"מחזק אותי מאוד לדעת שיש המון אנשים שהצלחתי לגעת בחייהם ולהוביל אותם מהמקום הקשה שאליו נקלעו אל מקום גבוה וחזק יותר. זה נותן לי מוטיבציה אדירה, וזוהי גם הדחיפה שלי בכל יום ביומו לקום בבוקר, לחייך ולצאת אל יום חדש שבו אני מנסה להביא קצת יותר צדק וטוב לעולם".

 

ומה נותן לך אנרגיה?

"הריצה המשותפת עם בן זוגי. אנחנו רצים המון יחד. התאהבתי בריצה, ואני מוצאת אותה משחררת וממכרת. היא הכניסה בי אנרגיות וכוח שלא הכרתי קודם, והחוויה של לרוץ יחד עם בן זוג מחזקת את הנפש והזוגיות".

 

מהן החוזקות שלך?

"לפני הכל, אני רואה בעצם היותי אישה ככוח־העל והחוזק הכי גדול שלי. כל חיי האמנתי שנשיות, כאופי, היא חזקה ומשפיעה, ושעצם היותי אישה העמידה אותי בפני מכשולים שגברים לא נתקלים בהם, אך עם זאת נתנה לי דרייב גדול יותר להתגבר עליהם, ובכך חישלה אותי וגרמה לי להבין שהיכולת שלי כאישה לחולל שינוי היא אדירה".

 

כמה כוח צריך בשביל לתחזק את היומן שלך?

"תודה לאל, היומן שלי תמיד מלא, והעבודה גודשת תמיד את המשרד, אבל אני משתדלת תמיד לפנות זמן לזוגיות, לבית, לחיים עצמם".

 

"התאהבתי בריצה, ואני מוצאת אותה משחררת וממכרת" (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
  "התאהבתי בריצה, ואני מוצאת אותה משחררת וממכרת"(צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

   

  מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול עסק?

  "אני חושבת שאין הבדל בין נשים לגברים בניהול עסק, לשני המינים יש את אותם אתגרים ומשימות. עם זאת, אני חושבת שעצם היותי אישה גורמת ללקוחות שלי להיפתח כלפיי. נראה לי שעם גבר הם היו נפתחים פחות".

   

  האם אי פעם משהו הפריע להתקדמות שלך משום שאת אישה?

  "אישה, לצערי, עדיין נתפסת בעיני רבים כמי שאמורה לגדל את הילדים או לדאוג לתחזוקת הבית, והרבה פעמים היחס הוא בהתאם. לנשים קשה יותר, לדעתי, להתקדם ולפרוץ, אבל בדיוק מפה אני שואבת את הכוח שלי – מהמקום שבי שרוצה לפרוץ ולהתקדם ולנפץ את כל הגבולות, גם המגדריים, בדרך להצלחה".

   

  מה אישה שרוצה להיות עצמאית צריכה לדעת?

  שהדרך להצלחה רצופה בעבודה קשה, התמדה ומכשולים, ושאת הכוח שלה היא צריכה לשאוב מתוך עצמה. יהיו לה בדרך אינספור אנשים שינסו להכשיל או להקטין אותה, אבל כמו שאני תמיד אומרת: אישה היא אריה שלא צריכה כתר כדי להיות מלכה".

   

  ארגז הכלים הנשי

  1. הטיפ שלך לנשים שרוצות להיכנס לתחום שלך: תאמינו בעצמכן וביכולות שלכן, תתמקצעו, תלמדו לעומק, ולכו על פי צו מצפונכן.

  2. מה היית מייעצת לנשים שנמצאות כרגע במשבר תעסוקתי בשל הקורונה: תמיד תחשבו חיובי. נסו למצוא בכל משבר את המקום שבו אתן מתעלות אותו לטובתכן.

  3. איזה טיפ יש לך לנשים שמתמודדות עם חסמים מקצועיים משום שהן נשים: אל תיתני לתת לאף אחד לדרוך עלייך או לחסום אותך. את צריכה לדעת בתוך תוכך שאין לך מעצורים ולמצוא את הדרך להצלחה.

   

  אנה גורוביץ, משרד עורכי דין

  כתובת: פל-ים 7, חיפה | טל': 04-6707796 | 054-5515513 |

  אתר: annag-law.com | מייל: anna@gorovich-law.com

    

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד