"אני מאמינה שלנשים יש סבלנות לתהליכים ארוכים וזה הכוח שלהן"

אורלי יונאי, סוכנת ביטוח ובעלים של סוכנות ביטוח, רוצה שתדעי: בעזרת סבלנות, נכונות לוויתורים וכוח התמדה למרחקים ארוכים גם את יכולה להצליח בעולם גברי

"אני נעזרת במאמנת אישית וביועץ עסקי, לומדת, עושה קורסים ומתפתחת". אורלי יונאי (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
"אני נעזרת במאמנת אישית וביועץ עסקי, לומדת, עושה קורסים ומתפתחת". אורלי יונאי (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

מי אני: סוכנת ביטוח זה 23 שנה והבעלים של "אורלי יונאי - סוכנות לביטוח".  בת 55, נשואה ואם לשלושה בוגרים, גרה ביהוד.

 

אם שאלת את עצמך פעם מה מניע נשים להקים עסקים, לפעמים התשובה לשאלה הזאת הרבה פחות גדולה והרבה יותר אישית ממה שחושבים. "החלטתי להקים את העסק שלי אחרי שעשו לי ביטוח מנהלים ולא הבנתי שום דבר ממה שערכו לי", מספרת אורלי יונאי, סוכנת ביטוח והבעלים של סוכנות ביטוח. "כיום אני מעסיקה שמונה עובדות, והמשרד מתמחה בעריכת ביטוחים למשפחה, מתן מעטפת לעצמאים בכל מה שקשור לפנסיה, השתלמות ואובדן כושר עבודה והגנה על העסק, כמו גם במתן שירות למעסיקים בכל הנוגע לפנסיות של העובדים, ביטוח אלמנטרי, רכב, דירות ועסקים. הייחוד של העסק הוא בליווי הלקוחות לאורך שנים - טיפול הוליסטי בפנסיה, בהגנה הביטוחית, וטיפול בתביעות כמו ניתוח לפריצת דיסק, תרופה שאין בסל וכיוצא באלה".

 

בשביל מה את קמה בבוקר?

"המבוטחים שלי. יש לי מבוטחים שעוברים תאונות, חולים במחלות קשות ונזקקים לליווי ולטיפול בתביעה של הפוליסות. הטיפול בהם מביא להם רווחה נפשית וכלכלית, וזה נותן לי סיפוק עצום. היכולת לעזור להם בעת מצוקה מעניק לי כוח בעשייה שלי. אני הכי אוהבת להתקשר ללקוח ולעדכן אותו שמגיע לו כסף מהתביעה שלו".

 

ומה נותן לך אנרגיה?

"אורח החיים הבריא שלי. אני עושה מדיטציה וישיבה שקטה כל בוקר ואוכלת אוכל בריא ומוקפד. אני גם מתאמנת חמש פעמים בשבוע ופעם בשבוע עושה יוגה".

 

מהן החוזקות שלך?

"יש לי יכולת התמדה ואני מתכננת מעת לעת לאן אני רוצה להגיע, כותבת את המטרות שלי ובודקת מדי פעם איפה אני נמצאת בתהליך. אני נעזרת במאמנת אישית וביועץ עסקי, לומדת, עושה קורסים ומתפתחת. אני מאמינה בתהליכים שאורכים זמן, ויש לי סבלנות עד שהתהליך מתממש. אני מאמינה שלנשים יש סבלנות לתהליכים ארוכים, וזה הכוח שלהן".

 

כמה כוח צריך בשביל לתחזק את היומן שלך?

"לא מעט. היומן שלי עמוס, ולעתים קרובות אני מתחברת למיילים מהבית ומשתדלת לענות למבוטחים כשהם מתקשרים. הקריירה שלי דורשת ויתורים רבים, ובהם להיות פחות שעות עם הילדים. גם החופשות שאני לוקחת קצרות מאוד".

 

מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול עסק?

"לדעת לאזן בין המשפחה לניהול העסק. תהליך קבלת ההחלטות אצל רוב הנשים נעשה מתוך ראייה של טובת הילדים והמשפחה לפני הקריירה. יש קושי לנהל עסק ובית במקביל, ולעתים קרובות יש תחושה שכל תחום לא קיבל מספיק תשומת לב, וגם ההכנסה מהעסק פחות טובה".

 

האם אי פעם משהו הפריע להתקדמות שלך משום שאת אישה?

"לא ממש, מפני שיש לי בעל שתמך בי לאורך כל הדרך. שוק הביטוח בתחילת דרכי היה בעיקר של גברים, ולקוחות הופתעו לראות אישה כסוכנת ביטוח, אבל יכולת ההתמדה והרצון שלי גרמו לי להצליח בעולם הגברי".

 

מה אישה שרוצה להיות עצמאית צריכה לדעת?

"שצריך ללמוד לאזן בין הבית לעסק. יש פה תהליך של למידה מתמדת, יכולת לרוץ אחרי הגבינה ולהיות גמישה לשינויים. מי שלא מוכנה לוויתורים גדולים, ומי שלא מסוגלת לרוץ למרחקים ארוכים, שלא תנסה להיות עצמאית".

 

"מי שלא מוכנה לוויתורים גדולים, ומי שלא מסוגלת לרוץ למרחקים ארוכים, שלא תנסה להיות עצמאית" (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
  "מי שלא מוכנה לוויתורים גדולים, ומי שלא מסוגלת לרוץ למרחקים ארוכים, שלא תנסה להיות עצמאית"(צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

   

  ארגז הכלים הנשי

  1. הטיפ שלך לנשים שרוצות להיכנס לתחום שלך: להפנים שזאת דרך ארוכה. כדאי להתחיל לעבוד בתחום וללמוד להוצאת רישיון במקביל.

  2. מה היית מייעצת לנשים שנמצאות במשבר תעסוקתי בעקבות הקורונה: לחשוב מחוץ לקופסה ולא לפחד משינויים אלא לקבל אותם בשמחה.

  3. איזה טיפ יש לך לנשים שמתמודדות עם חסמים מקצועיים משום שהן נשים: להצטרף לסדנה או לקורס להתפתחות אישית. זה מסייע גם בשבירת חסמים מקצועיים.

   

  אורלי יונאי סוכנות לביטוח

  כתובת: העצמאות 40, יהוד | טל': 03-6323950 | אתר: yonai.co.il

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד