צילום: סם יצחקוב

רונית דנקה

נשות קריירה מספרות על הנוסחה האישית שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים, ואיך להפוך את משבר (הקורונה), למנוף של צמיחה. והפעם: רונית דנקה

"עצמאי צריך גם להיות טוב בתחום שלו, גם לשווק ולפרסם, לפעמים להמציא את עצמו מחדש, להתנהל מול הבנקים, וגם לדעת לעיתים לתקן את המדפסת. בקיצור כלבויניק עם מוטיבציה גבוהה״. רונית דנקה  (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )
"עצמאי צריך גם להיות טוב בתחום שלו, גם לשווק ולפרסם, לפעמים להמציא את עצמו מחדש, להתנהל מול הבנקים, וגם לדעת לעיתים לתקן את המדפסת. בקיצור כלבויניק עם מוטיבציה גבוהה״. רונית דנקה (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )

רונית דנקה, יועצת מס, חשבת שכר, ובעלת רישיון לעריכת דין. מייצגת בפני רשויות המס, ומלווה עסקים וחברות ברמה החודשית והשנתית.

 

מה מבדל את משרדך ממשרדים אחרים בתחום?

״כדי להיות יועצת מס נדרש לקבל רישיון לייצוג בפני רשויות המס. על מנת להיות עורכת דין, נדרש תואר ראשון במשפטים ולעבור את מבחני לישכת עורכי הדין. שילוב התחומים במשרדי מעניק יתרון משמעותי ללקוחותיי״.

 

מה הכי חשוב לדעת?

״חשוב לדעת מאיזה מוקש להזהר. להכיר את הזכויות של הנישום מול רשויות המס. לשלם את מינימום המס שניתן לשלם במסגרת החוק. כמו כן לא לוותר על החזרי מס שמגיעים ללקוח. היום העולם כפר גלובאלי, מגיעים לקוחות עם דוחות מחול וצריך. להבין את הדוח ולקזז את המיסים ששולמו בחו״ל. להתעדכן בתדירות גבוהה, בפסיקות חדשות ובחוקים בתחום המיסים ודיני העבודה.

התחום הוא עם המון אחריות. בעל מקצוע טוב יכול למצוא את החוק וההגדרה הנכונה, ולעיתים לחסוך אלפי שקלים. מנגד רשלנות שעלולה לעלות באלפי שקלים. יועץ מס מתאים צריך להיות אחראי מאוד, דייקן, ישר וידע, המון ידע. החוקים והתקנות דינמיים״.

 

מדוע כל כך חשוב להתעדכן ברמה החודשית?

״נדרש להתעדכן ברמה החודשית, ובתקופות מיוחדות כמו תקופת הקורונה ברמה היומית. לדוגמא תקופת הקורונה המציאה לנו חוקים חדשים שהניבו מענקים לעצמאים. יציאות לחל"ת של שכירים. ואת כל חוקים בעיניינים האילו יש להדביק ולהיות מעודכן, על מנת שהלקוחות יקבלו את המירב ממה שמגיע להם, ולא יהיה מצב שלקוח "ישן על הזכויות שלו". צריך לדעת בדיני עבודה, בפקודת מס הכנסה, חוק הביטוח הלאומי, חוק ומע"מ ועוד.

 

הלקוחות מגיעים מפה לאוזן. לאורך השנים יצרתי משרד עם טיפול אישיי לכל אחד. השקט הנפשי שמוענק ללקוח מול הרשויות זה דבר חשוב ביותר. אני לא צריכה לספר לאיזה סחרור אפשר להגיע מול הרשויות כשיש לקויות. הגיל מהווה ייתרון בתחום הזה. נאסף ידע לאורך השנים. הידע מקנה ביטחון בעשייה היות שבעבר כבר פתר בעיות וראה מקרים, הטיפול בכספים של הלקוחות נעשה בתשומת לב מירבית ובהקפדה״.

 

טיפים חשובים לפני פתיחת עסק:

• גב כלכלי לתקופה מסויימת. תקופת ההתנעה של העסק בדרך כלל לא מניבה הכנסות למחיה במיידי. הגב הכלכלי יכול להיות מקור של חיסכון שנשמר למטרה הזאת או עבודה כשכיר במשרה חלקית.

• עצמאי צריך גם להיות טוב בתחום שלו, גם לשווק ולפרסם, לפעמים להמציא את עצמו מחדש, להתנהל מול הבנקים, וגם לדעת לעיתים אפילו לתקן מכשירים משרדיים. בקיצור כלבוניק עם מוטיבציה גבוהה.

• חשוב שיקח איש מקצוע. מייצג שהוא סומך עליו, הגיל והוותק במקצוע מהווה יתרון. עדיפות למשרד קטן, שיכול לתת תשומת לב אישית. בקיאות וידע, הנה"ח עקבית לאורך כל השנה עוזרת לסדר ואוספת את כל ההוצאות. כבר נתקלתי במקרים שנזכרים לעשות את הנה״ח בסוף השנה, ואז שוד ושבר, אין מסמכים להוצאות, מה שמצריך לשלם מיסים הרבה יותר גבוהים מהמוצדק. מוכרים גם המקרים שרצו לחסוך, הגישו לבד בקשה להחזרי מס, ונמצאו חייבים לשלם מס.

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד