צילום: סם יצחקוב

הכל מתחיל מהבית - ד"ר ציפי גולן

נשות קריירה מספרות על הנוסחה האישית שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים, ואיך להפוך את משבר (הקורונה), למנוף של צמיחה. והפעם: ד"ר ציפי גולן

״אין הורה לא מוצלח - יש הורה לא מודרך״. ד"ר ציפי גולן  (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )
״אין הורה לא מוצלח - יש הורה לא מודרך״. ד"ר ציפי גולן (צילום: עמיר צוק, איפור: רונית יולזרי )

ד"ר ציפי גולן, מאחוריה 35 שנות ניסיון בתחום החינוך וסיוע להורים וילדים, מאמינה כי בניית יחסים חזקים ויציבים בתוך המשפחה טמונה בנכונות ההורים לקבל הכוונה מקצועית בזכות ניסיונה הרב של ציפי גולן בחינוך, ניהול, הדרכה, יעוץ זוגי והנחייה של הורים בארץ ובעולם, ובשילוב שיטת טיפול תומכת שפיתחה "Start good", משפחות רבות, ילדים ובני נוער עברו תהליכי העצמה משמעותיים והתגברו על הקשיים.

 

את המרכז החדשני להורות ולמידה "הבית" של ציפי גולן, פוקדים לאורך השנים הורים וילדים מכל המגזרים, כאשר לכולם מטרה משותפת – לבנות יחסים חזקים ויציבים בתוך המשפחה ובמעגלים החברתיים. ההקדמה של גיל ההתבגרות, שינויים חברתיים, התפתחות מואצת של טכנולוגיה וסלולר, טשטוש גבולות וסמכות הורית לצד הצפה במידע, הסחות דעת וריבוי ויכוחים בבית, מערערים, לעיתים קרובות, את יציבות והתנהלות המשפחה.

 

ציפי גולן, ניהלה במשך 25 שנים שני בתי ספר מצטיינים, האחרון בהם בית הספר לאומנויות מכיתה א' עד י"ב', סבורה שגם ההורים זקוקים לעיתים לכלים פרקטיים והכוונה על מנת להתמודד עם האתגרים שהורות בת ימינו מכתיבה. "בכל מקצוע חייבים הכשרה, משקיעים בלימודים ותולים תעודות על הקיר. להבדיל, בהורות, גם כאשר זקוקים להכוונה, אימהות ואבות רבים מהססים ומתקשים לפנות ליעוץ מקצועי. לא קיימת תעודת הורה, אבל במספר פגישות אימון אישיות ומשפחתיות אפשר לקבל כלים מדויקים ויעילים שיסייעו להתמודד עם קשיים. מאוד חשוב להורים לדעת שזאת לא בושה לפנות ליעוץ חיצוני, אתם לא לבד!", מדגישה גולן.

 

במרכז "הבית" היא רואה שליחות. הוא מושתת על אמונה בערכי משפחה אוהבת ותומכת ועל תפיסת עולם אינטגרטיבית המחברת בין עולמות התוכן של הילדים, ההורים וצוותי החינוך. "יש כתובת מדויקת לילדים, בני נוער והורים הפוגשים בדרכם קשיים רגשיים, חברתיים וקוגניטיביים, גם להורי וילדי קשב וריכוז. באמצעות השיטה "Start good" אני מאבחנת באופן מהיר ומדויק את הבעיה והמצוקה ומתאימה להן מענה וכלים יעילים לפתרון. האושר הכי גדול שלי - להעניק סיוע בבניית יחסים חזקים ויציבים בין הורים לילדים, לראות כיצד מערכות יחסים מורכבות וסבוכות הופכות, בזכות המפגשים, למערכות תומכות ומצמיחות".

 

ציפי גולן, מחלקת את זמנה בין מפגשים פרטניים עם הורים וילדים בישראל, העברת סדנאות לצוותים חינוכיים והרצאות להורים במקומות העבודה, לבין הרצאות וטיפולים פרטניים בזום לישראלים בתפוצות. את ההרצאות והטיפולים הפרטניים בזום אני מעבירה בעברית, אנגלית ורומנית, ומחכה לפתיחת השמיים כדי לחזור להרצות בלייב בארה"ב, רומניה וסין.

  

054-6729119 , 08-6757167

פייסבוק: "הבית"- מרכז הורות ולמידה

zipi_golan@walla.com | zgolan.co.il

  

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד