מתיחה או הזרקה? איך לבחור את הטיפול הנכון לעור הפנים שלכם

אובדן נפח, רפיון וצניחה של הפנים, הם חלק מהשפעת ההתבגרות והטכנולוגיות בשוק האסתטיקה מציעות מספר דרכי טיפול מתקדמות. כך תדעי מהו ההליך המתאים עבורך

מוגש מטעם Revanesse

|

16.06.20 | 11:33

הודות למגוון טכניקות כירורגיות וזעיר פולשניות, קווי מוצרים חדשניים ובטיחותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות הקיימים כיום לרשותנו - תהליך ההתבגרות אינו עוד גזרת גורל (צילום: Shutterstock)
הודות למגוון טכניקות כירורגיות וזעיר פולשניות, קווי מוצרים חדשניים ובטיחותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות הקיימים כיום לרשותנו - תהליך ההתבגרות אינו עוד גזרת גורל (צילום: Shutterstock)
מעטים האנשים שלא היו רוצים להשיב אחורה את מחוגי הזמן ולהתהדר במראה הפנים הצעיר והרענן שהיה להם. רק הביטו על תמונה ישנה שלכם; ייתכן מאוד שלא אהבתם אותה ברגע הצילום, אבל אין ספק שממרחק הזמן אתם כבר לא אוחזים באותה ביקורת עצמית, וייתכן שאתם אפילו נראים לעצמכם אסתטיים משזכרתם.

 

תהליך התבגרות הפנים אינו פוסח על אף אחד מאתנו, אם כי קצב ההתבגרות וסימניה משתנים מאדם לאדם. ״תהליך ההתבגרות מערב את כל שכבות הפנים: העור, רקמות תת עוריות והשלד הגרמי״, מסבירה ד"ר שרית כהן, מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית מהמרכז הישראלי לפיסול פנים, ״העור נעשה דק, רפוי ולא גמיש, הרצועות התומכות (אותן רצועות המהדקות את העור לרקמות התת עוריות) מתרופפות ותורמות לצניחת רקמות הפנים, מדורי השומן התת-עורי מתדלדלים וצונחים ומבנה עצמות הפנים משתנה אף הוא עם הגיל״.

 

"שלושת המרכיבים העיקריים של תהליך ההתבגרות של הפנים כוללים: אובדן נפח, רפיון רקמות וצניחה של הפנים", מציינת ד״ר כהן: "אובדן נפח נגרם כתוצאה מספיגה של עצם שהיא תלוית גיל במשולב עם דלדול של מדורי השומן התת-עוריים בפנים. רפיון רקמות מיוחס לירידה בכמות ובאיכות של סיבי הקולגן והאלסטין בעור וברקמות התת עוריות כפועל יוצא של הגיל. צניחת הפנים כלפי מטה ולכוון מרכז הפנים תורמת להופעת קפלים ומדפי עור כגון החריצים בין האף לפה וכן למלאות בצידי הסנטר (JOWL) מעין ״מראה בולדוג״ מבוגר ולא אסתטי. שינויים אנטומיים ומבניים אלו אחראים למראה פנים מאורך ומלבני המאפיין פנים מבוגרות בניגוד לקווי מתאר מעוגלים בעלי צורה דמוית לב המאפיינת פנים צעירות.

 

התוכנית הטיפולית מותאמת בראש ובראשונה לתסמיני ההתבגרות הפרטניים של המטופל/ת. ד"ר שרית כהן
  התוכנית הטיפולית מותאמת בראש ובראשונה לתסמיני ההתבגרות הפרטניים של המטופל/ת. ד"ר שרית כהן

   

  בחברה המוקירה אסתטיקה ויופי והודות למגוון טכניקות כירורגיות וזעיר פולשניות, קווי מוצרים חדשניים ובטיחותיים לצד טכנולוגיות מתקדמות הקיימים כיום לרשותנו - תהליך ההתבגרות אינו עוד גזרת גורל. ״פיסול פנים מאפשר שחזור של אותם שינויים אנטומיים המתרחשים עם השנים, כאשר התוכנית הטיפולית מותאמת בראש ובראשונה לתסמיני ההתבגרות הפרטניים של המטופל/ת - האם המרכיב העיקרי הינו אובדן נפח, צניחת רקמות או רפיון של הרקמה? - וכוללת התייחסות לכלל השכבות בפנים: לעור- עוביו, איכותו וגמישותו, לפיזור של השומן התת-עורי, למבנה השלד, לכל היחידות האסתטיות בפנים ובהתחשב ברצון המטופל/ת וההיסטוריה הרפואית. כמנתחת פלסטית אוכל לאבחן האם ניתן להסתפק בהזרקות, חוטים או שניתוח הוא הפתרון המתאים.

   

  ד"ר כהן מציינת שהטיפולים הפופולריים ביותר מתחלקים ל: הזרקות, טכנולוגיות מתקדמות וחוטים ומתיחת פנים ניתוחית.

   

  1. הזרקות

  "אבחר באופציית ההזרקה כאשר מדובר באובדן נפח שחל עם הגיל. ניתן להשתמש במילוי גם במקרים של חסר בנפח מולד, לדוגמה עיצוב עצמות לחיים או טיפול בסנטר נסוג״, אומרת ד״ר כהן ומוסיפה כי ״הזרקות נעשות על ידי שימוש בחומרי מילוי דוגמת חומצה היאלורונית, שהיא מרכיב טבעי בשכבת העור המרכזית ולכן בעלת פרופיל בטיחותי גבוה. משפחת מוצרי Revannese מגיעה במגוון של סמיכויות, וההתאמה של סמיכות החומר מתבצעת בהתאם לצפיפות הרקמה באזור המוזרק. כך לדוגמה, Revanesse Shape, שהוא חומר סמיך יותר, יוזרק לשכבה עמוקה הנמצאת מעל לעצם".

   

   

  נגזרות של חומצה היאלורונית בקו מוצרי Revannese מגיעות במגוון של סמיכויות, וההתאמה של סמיכות החומר מתבצעת בהתאם לצפיפות הרקמה באזור המוזרק (צילום: רבנס)
   נגזרות של חומצה היאלורונית בקו מוצרי Revannese מגיעות במגוון של סמיכויות, וההתאמה של סמיכות החומר מתבצעת בהתאם לצפיפות הרקמה באזור המוזרק(צילום: רבנס)

    

   חומר נוסף הנמצא בשימוש רווח הינו הRenu, תרכובת של סידן המתאפיין ברמת צמיגיות גבוהה ולכן יעיל במקרים של קמטים עמוקים, חסרים בעצם וטיפול בגברים.

    

   "גם צניחת רקמות קלה בפנים ניתנת לשיפור בעזרת הזרקות", ממשיכה ד"ר כהן, "וכאן אני מתייחסת לפיסול פנים בשיטה ווקטוריאלית, המותאמת לקווי צניחת הרקמות בפנים. בגישה חדשנית זו שפורסמה על ידי, ההזרקה מתבצעת בכיוון נגדי לכיוון צניחת הרקמות, וכך מאפשרת מיקום מחדש של הרקמות שצנחו. כך לדוגמה, טשטוש חריץ בין האף לפה יתבצע על ידי הזרקה לכיוון הלחי, ווקטור הנוגד את הצניחה. בשיטה זו כיוון ההזרקה הוא קרדינלי ולא רק הנפח המוזרק. בנוסף, בשיטה הזאת אנחנו לא מטפלים בתוצאה שהיא הקמט, אלא ישירות בגורם של הבעיה – בצניחה. כך מתאפשר שינוי הפנים בחזרה למבנה הטבעי, ללא מראה מנופח וחסר פרופורציות".

    

   2. טכנולוגיות מתקדמות וחוטים

   ״במקרים של רפיון רקמתי הפתרון שאציע הוא מיצוק הרקמה על ידי גירוי סיבי הקולגן. טכנולוגיה מתקדמת למיצוק הרקמה היא שימוש במכשור גלי רדיו (RF) מתקדם כמו Morpheus8. גלי רדיו גורמים לחימום הרקמה ובכך מגרים את ייצור הקולגן.

    

   בעזרת החוטים מתקבל אפקט ביולוגי של המרצת הקולגן הטבעי של הגוף (צילום: Shuttertstock)
    בעזרת החוטים מתקבל אפקט ביולוגי של המרצת הקולגן הטבעי של הגוף(צילום: Shuttertstock)

     

    פתרון נוסף הם חוטים שממצקים - אני מחדירה חוטי אפטוסExcellence Visage דרך חירור מזערי שאינו מותיר סימן, על מנת ליצור רשת תת-עורית שתגרה את הקולגן. הטיפול מבוצע במסגרת המרפאה, בהליך קצר המאפשר חזרה מיידית לשגרה. בעזרת החוטים מתקבל אפקט ביולוגי של המרצת הקולגן הטבעי של הגוף". רק לאחר שקיימת תשתית מבנית מספקת ניתן להשתמש בחוטים ייעודים להרמה קלה של הרקמה, גם הם מבית חוטי ׳אפטוס׳.

     

    3. מתיחת פנים

    ״אין ספק כי כאשר קיימת צניחת רקמות של הפנים והצוואר וקיימים עודפי עור – הפתרון האידיאלי הינו הרמת פנים וצוואר. סוג הניתוח (מאקרו, מיני או מיקרו ליפט) ייקבע בהתאם להיקף הצניחה וכן לכיוון הצניחה", אומרת ד"ר כהן.

     

    "אם מדובר בצניחה רקמות בפנים ובצוואר ובעודפי עור משמעותיים - אמליץ על הרמת פנים מלאה, על מאקרו ליפט, כדי להרים את רקמות הפנים והצוואר. כאשר עור הפנים רפוי במידה מועטה והרפיון הוא רק במרכז הפנים ללא הצוואר, על פי רוב בקבוצת גיל צעירה יחסית, אסתפק במיני ליפט, פרוצדורה ניתוחית המערבת חתך אחד בלבד בקדמת האוזן.

     

    כאשר קיימת צניחת רקמות של הפנים והצוואר וקיימים עודפי עור – הפתרון האידיאלי הינו הרמת פנים וצוואר (צילום: Shutterstock)
     כאשר קיימת צניחת רקמות של הפנים והצוואר וקיימים עודפי עור – הפתרון האידיאלי הינו הרמת פנים וצוואר(צילום: Shutterstock)

      

     "הסוג השלישי הוא מיקרו ליפט, ואותו אבצע כשיש למטופל/ת רפיון מאוד קל ואובדן נפח, והוא יכלול הזרקה של שומן עצמוני – השומן נקצר בדרך כלל מהבטן, עובר תהליך של עיבוד ולאחר מכן מוזרק בעזרת קנולות ייעודיות לאזורים החסרים בפנים. שומן עצמוני הוא חומר מילוי זמין ובטוח ומכיל תאי גזע התורמים גם לחידוש הרקמה ושיפור מרקם העור".

                                             

                                      *       *       *

      

     לסיכום, בעידן שלנו הודות להתקדמות המדעית, מגוון טכניקות כירורגיות וטכנולוגיות מתקדמות, יחד עם מוצרים חדשניים ובטיחותיים ניתן לשחזר את השינויים האנטומיים החלים עם השנים ולשוות לפנינו מראה צעיר, רענן ואסתטי יותר.

      

      

      

     *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד