אחותה של השפית, שוויתרה על דוגמנות, נעשתה אושיית רשת

קורין קיציס, האחות של דניאל, העדיפה להיות מורה במקום לדגמן ולהנחות בטלוויזיה. לאחרונה היא מקבלת חשיפה בזכות סרטונים מצחיקים שהעלתה לרשתות

זהר אליה טוריאל

|

10.06.20 | 02:30

קורין קיציס. "מעולם לא הרגיש לי נכון להשתמש ביופי שלי, כי זה שטחי" (צילום: יאיר שגיא)
קורין קיציס. "מעולם לא הרגיש לי נכון להשתמש ביופי שלי, כי זה שטחי" (צילום: יאיר שגיא)
עם אחותה דניאל. "גם היא הייתה דוגמנית והחליטה לוותר על זה" (צילום: קורין קיציס)
עם אחותה דניאל. "גם היא הייתה דוגמנית והחליטה לוותר על זה" (צילום: קורין קיציס)
עם שלושת ילדיה. "ראינו שהם נהיים גרמנים, אז חזרנו הביתה" (צילום: קורין קיציס)
עם שלושת ילדיה. "ראינו שהם נהיים גרמנים, אז חזרנו הביתה" (צילום: קורין קיציס)
בגיל 17, בצילומי פרסומת בהודו. "לא חייבים לקחת את החיים בצורה מאוד כבדה" (צילום: אלבום פרטי)
בגיל 17, בצילומי פרסומת בהודו. "לא חייבים לקחת את החיים בצורה מאוד כבדה" (צילום: אלבום פרטי)
בהיריון שני, כשלצידה בנה הבכור. "הרגשנו שאנחנו הורים אחרים" (צילום: קורין קיציס)
בהיריון שני, כשלצידה בנה הבכור. "הרגשנו שאנחנו הורים אחרים" (צילום: קורין קיציס)
בביתה בפרדס חנה, השבוע. "תקופת הקורונה נתנה לי המון" (צילום: יאיר שגיא)
בביתה בפרדס חנה, השבוע. "תקופת הקורונה נתנה לי המון" (צילום: יאיר שגיא)

אמנית הווידאו קורין קיציס, אחותה של השפית דניאל קיציס מ"משחקי השף", אוהבת לנהל את חייה הפוך מהמקובל: כשחברותיה רק השתחררו מהצבא, היא כבר הייתה בהיריון; כשהן חזרו מהטיול הגדול בחו"ל, היא עברה לברלין עם שני ילדים קטנים; וכמה אנשים היו מוכנים לוותר על קריירת דוגמנות והנחיה של תוכנית טלוויזיה לטובת עבודה כמורה בבית ספר יסודי? זה מה שעשתה קיציס, והיא לא מצטערת על שום החלטה.

 

>> תאהבו אותנו גם בפייסבוק

 

"לא הייתי חוזרת לדוגמנות בשום אופן", היא אומרת בנחרצות. "יש בזה זוהר וכסף טוב, והחשיפה ממכרת, אבל יש בזה גם משהו מאוד שקרי. מעולם לא הרגיש לי נכון להשתמש ביופי שלי, כי זה שטחי. גם היום, אם אשים בפייסבוק רק תמונה שלי, בלי תוכן נוסף, לא ארגיש בנוח".

 

אבל עם כל ההסתייגויות שלה מפרסום, בשבועות האחרונים היא זוכה לחשיפה נרחבת, וזאת בזכות סרטונים משפחתיים מצחיקים שהיא מעלה לרשתות החברתיות. הסרטונים הללו נולדו כשפרץ משבר הקורונה והוטל סגר. קיציס גילתה באותם ימים את השטחים הפתוחים שליד ביתה שבפרדס חנה, והרבתה לטייל בהם עם שלושת ילדיה. לאחד הטיולים יצאה עם מצלמת וידאו, וכך החלה להתגבש סדרת סרטונים קצרים בשם "הטיול היומי", שאותה העלתה לרשתות. את הסרטון הראשון העלתה "רק בשביל הצחוקים", לדבריה, אבל התגובות המרגשות שקיבלה, גרמו לה להתייחס אחרת לחומר הזה. "גיליתי שיש שם משהו עמוק", היא אומרת, "והתמסרתי לזה".

 

צפו בסרטון לדוגמה:

 

 

לא בגלל הכסף שלו

 

הילדות של קיציס (33) הייתה רגילה לגמרי, ושום דבר בה לא יכול היה לרמוז שהיא עומדת לפעול בצורה לא שגרתית: תל-אביבית מלידה, עם אבא רופא ואמא אשת חינוך, שליחות עם המשפחה בניו יורק, לימודים בתיכון עירוני א' במגמת קולנוע ואמנות. לצבא לא התגייסה, אבל היה עשתה שנת שירות לאומי עם ילדי עובדים זרים בשכונת התקווה, ואחריה למדה הוראה בסמינר הקיבוצים. במקביל, עבדה כדוגמנית בפרסומות והייתה חברת פאנל בתוכנית האירוח של אסי עזר בערוץ 24, "מה ש'תה שומע". אבל מה שיכול היה להתפתח לקריירה, נשאר אפיזודה קצרה וחולפת.

 

בעצם, יכולת להיות היום רותם סלע.

"רותם סלע פועלת בעידן שבו לא מביאים רק יופי, והיא באמת הרבה יותר מסתם יפה. בעבר זה לא היה המצב, ואני תמיד הייתי אדם מעמיק. אז פלירטטתי עם העולם הזה לרגע, אבל רציתי עבודה עם משמעות, כי גם ככה החיים מרגישים ריקים לפעמים. התחלתי לעבוד כמורה, וכל השאר התנגש עם סט הערכים שלי. 'מה ש'תה שומע' הייתה תוכנית לילה עם דיבור חופשי על מיניות, ולי יש פה גדול. לימדתי אז כיתות א'-ב' בתל אביב, והמנהלת אמרה לי שזה לא מתאים. גם הגיעו פניות מהורים, והסכמתי איתן: הרגשתי שאני צריכה להיות ייצוגית".

 

די מהר אחרי שוויתרה על הדוגמנות והטלוויזיה, בגיל 21, ובמהלך לימודי ההוראה, נכנסה להיריון מבן זוגה, הסופר והמתרגם דורון המבורגר, בנו של יאיר המבורגר, בעל השליטה ויו"ר חברת הביטוח הראל. "היום זה נראה לי קיצוני", היא מודה. "אני רואה אחייניות שלי בנות 20, שהן עדיין ילדות, אבל אני תמיד הייתי בוגרת לגילי. ההיריון לא היה לגמרי מתוכנן, אבל לרגע לא חשבתי על הפלה. מגיל צעיר רציתי משפחה".

 

והתחברת לאחת המשפחות העשירות בארץ.

"הכסף של המשפחה של דורון מעולם לא היה אישיו מבחינתי. אני תל-אביבית, וכל חיי למדתי עם בנים של מפורסמים ועשירים. אם מישהו חושב שבחרתי בדורון בגלל זה, אני יכולה להגיד שהוא בחר בי כי אני יפה. פגשתי אותו כשהייתי בת 19 ועבדתי כברמנית. לא התחתנו. טוב לנו ככה".

 

 

קיציס עם בנה הבכור נח, כשהיה בן שלוש. "היום זה נראה לי קיצוני" (צילום: קורין קיציס)
  קיציס עם בנה הבכור נח, כשהיה בן שלוש. "היום זה נראה לי קיצוני"(צילום: קורין קיציס)

   

  אופציה אחרת של חיים

   

  בתוך ארבע שנים היא ילדה שני ילדים - נח (כיום בן 11), ואוריה (שבע) - "בזמן שהחברות שלי בכלל לא היו אז בכיוון הזה", היא נזכרת. באותה תקופה החליטה עם בן זוגה לעזוב את הארץ. "הרגשנו שאנחנו הורים אחרים, ורצינו להקדיש את עצמנו לתא המשפחתי בלי הרעשים מסביב. החלטנו לחקור אופציה אחרת של חיים ולנסות לחיות בחו"ל. לשנינו לא היה טיול אחרי צבא, לא זכינו לעשות משהו רק בשביל עצמנו, אז יצאנו למסע".

   

  בני הזוג עברו לברלין ב-2013 וגרו בה שש שנים. שם גם נולדה בתם הקטנה, לאה (ארבע). "ברלין היא מקום מאוד טרנדי, והייתה שם תחושה של משהו רגוע, מסודר", היא נזכרת. "ברלין גם מאוד ידידותית לילדים, ויש בה המון פארקים וגני משחקים. דורון פתח חנות ספרים באנגלית, ואני למדתי וידאו ואנימציה והתחלתי לעבוד בחברת הפקה של פרסומות. שנינו גם למדנו גרמנית, ונראה היה שהכל עובד נורא טוב".

   

  ואז מה קרה?

  "באיזשהו שלב התחלנו לראות את הדברים הפחות יפים שם. מילקי אולי עולה יורו, אבל אם תתפגרי ברחוב, אנשים לא יעזרו כל כך מהר; גם ראינו שהילדים שלנו נהיים גרמנים, אז בסוף חזרנו הביתה. אבל לקחנו דברים מדהימים מהמסע הזה. אני הבנתי שאני יכולה להיות אמא לבד, בלי עזרה ובלי עצות, ושאני יכולה לסמוך על האינסטינקטים שלי. גם מבחינה מקצועית קיבלתי שם הרבה ביטחון. שכרתי שם סטודיו והצגתי תערוכה שלי".

   

  צפו בסרטון שביימה:

   

   

  חשבתי שאני טיפשה

   

  לארץ הם חזרו לפני שנה. היא החלה ללמוד בבצלאל לתואר שני בתקשורת חזותית במטרה להשתלב בתעשיית האמנות והקולנוע, ואז הגיעה הקורונה. "היינו כל היום בבית, והחיים המקצועיים נפסקו, אבל בדיעבד אני יכולה לומר שזאת הייתה תקופה שנתנה לי המון", היא אומרת. "הבנתי מה חשוב בחיים ומה לא, ולמדתי איך להיות נוכחים בהווה בלי לרדוף אחרי דברים אחרים".

   

  כיום היא מביימת קליפים למוזיקאים עצמאים, עובדת על מיזם אינטרנטי לנשים ועובדת על תערוכה, "רול פליי 2000", שתוצג החל מ-6 באוגוסט בגלריה של מכון אלפרד בנווה צדק. כמובן שהיא גם עוקבת בעניין רב אחר ההתפתחות של אחותה הצעירה, דניאל. "ההחלטה שלה להשתתף ב'משחקי השף' הייתה מהלך עסקי שנועד לקדם אותה כמותג בתחום הבישול", אומרת קיציס. "גם דניאל הייתה דוגמנית והחליטה לוותר על זה. נכון שיש בזה כסף קל, אבל זאת עבודה קשה מאוד, ויש לה מחיר. את כל הזמן צריכה להתעסק בנראות שלך, וזה לא נעים.

   

  "הרבה שנים חשבתי שאני טיפשה, כי לא הבנתי באקטואליה, לא התעניינתי בפוליטיקה ולא בניתי קריירה. אני רק עכשיו בונה את הקריירה שלי, אבל אני מאוד שלמה עם המסלול שלי ושמחה על ההחלטות שקיבלתי. אני יודעת שאין לי קורות חיים מספיק מרשימים, וזו בעיה, כי העולם שלנו נורא מונע מהצלחה ומתארים, אבל אנחנו אנשים יותר מורכבים מהשבלונות ומההגדרות השטחיות. המסר שלי, גם בסרטונים, הוא שלא חייבים לקחת את החיים בצורה מאוד כבדה".

   

   

    

   גם היא אחות של דמות ידועה מתחום הבישול. הקליקו על התמונה:

    

   "יש בו צד רך ורגיש, שאנשים פחות מכירים". הקליקו על התמונה (צילום: יאיר שגיא)
   "יש בו צד רך ורגיש, שאנשים פחות מכירים". הקליקו על התמונה (צילום: יאיר שגיא)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד