דודו בר אור משיקה חוטיני. הגולשים עסוקים בעיקר ברזון של הדוגמנית

מעצבת האופנה הישראלית-בינלאומית פרסמה תמונה של בגד ים חדש ונועז, בעוד רבים מעוקביה מיהרו לתקוף דווקא את הגוף השדוף שלובש אותו. מה אתם חושבים?

Xnet אופנה

|

09.06.20 | 09:43

בשבועיים האחרונים חשפה מעצבת האופנה הישראלית-בינלאומית דורית (דודו) בר אור את קולקציית אביב-קיץ 2020 בעיצובה תחת הסלוגן Je M'appelle Dodo (מצרפתית: שמי דודו). צילומים מתוך הקולקציה מוצגים בעמוד האינסטגרם שלה בשלשות זהות היוצרות קו רצף אחיד. אתמול (ראשון) בחרה בר אור להעלות שלוש תמונות זהות של בגדי ים שגררו תגובות שליליות מצד עוקביה. תחת הכותרת Confidence is what we’re all about מופיעות בתמונה שתי דוגמניות בבגדי ים שחורים עם גבן למצלמה: השמאלית עם השיער הבהיר היא אלכס בן עמי הישראלית; הימנית, הדוגמנית הבינלאומית ואמנית בלו אידה, שם הבמה של ילידת רומניה אידה בצ'ינו בעלת המראה האנדרוגיני, שצולמה בבגד ים בגזרת חוטיני.

 

הדוגמנית בלו אידה בעיצוב נוסף של בר אור

 

לא היה זה החוטיני שעורר תגובות כועסות מהעוקבים של בר אור מישראל ומחוצה לה. בכל זאת, עדן פינס ונטע אלחמיסטר מעלות תמונות חושפניות לא פחות. הסיבה לכעס היתה הרזון של הדוגמניות, ובעיקר של בלו אידה. "אם נושא הפוסט הוא ביטחון עצמי, הייתם צריכים להעלות צורות גוף שונות ולא שלושה צילומים שונים של רק רזות ומהממות. זה היה חזק יותר", כתבה אחת.

 

"לא הבנתי את המסר שאת מנסה להעביר, פשוט לא נעים להסתכל", הוסיפה אחרת שהצטרפה לעוד עשרות פוסטים שתקפו את דימוי הגוף שהציגה בר אור: "אחד הפוסטים הטיפשיים בכל הזמנים", "השאלה איך בגדי הים שלך יגרמו לנשים אמיתיות להרגיש. כנראה שלא משהו. לא חוכמה", "בא לי רק לתת לה לאכול משהו. לא רואה פה שום ביטחון", "באמת זוועה שאישה תלך ככה. זה לא נקרא אישה אמיצה", ו"לחשוב שהיית אחת המעצבות האהובות עליי. לראות את הרזון החולני הזה, זה פשוט מזעזע ומחריד בעיניי".

 

דודו בר אור עם דוגמניות בקולקציה שעיצבה לגולף ב-2015 (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
  דודו בר אור עם דוגמניות בקולקציה שעיצבה לגולף ב-2015(צילום: גיא כושי ויריב פיין)

   

  התגובות השליליות לשלוש התמונות שהעלתה בר אור שולבו, כמובן, גם בתגובות חיוביות כמו "מהמם" לצד לבבות, חלקן מאנשי ענף האופנה המקומי. אלה, כך נראה, בניגוד ליתר העוקבים, לא מצאו קשר בין התמונה להתבטאויות עבר של המעצבת. בראיון שהעניקה לפני עשור למגזין "סגנון", ממש בתחילת דרכה בענף האופנה, כשהשיקה עם אילנה ברקוביץ' בוטיק לבגדי עילית, אמרה בר אור: "יש מידות, אבל 38 זה האקסטרה-אקסטרה לארג'. אם אני יכולה לסתום ולא לאכול – אז גם את יכולה". בהמשך אמרה באותו ראיון: "מה זה סטייל ובגדים? זה ברגע שאת לא במשקל הנכון. והמשקל הנכון זה 48 ק"ג, מתוקה. אוי, הייתי לא מזמן 48 ק"ג".

   

  עם זאת, מאז נראה כי בר אור שינתה את גישתה לנושא ואף עיצבה קולקציה בשיתוף המותג גולף שפנתה לנשים בשלל מידות. בראיון ל-Xnet ב-2014 אמרה: "בסופו של דבר, אני עושה בגדים לכל מידה, למידות גדולות וגם לאנורקטיות. זה היה האימג' של תחילת הדרך. הצלחתי ליצור מותג נחשב, אבל רק נשים מעטות יכולות ללבוש אותו. מאז התבגרתי, והבנתי שהדימוי הזה כבר לא מתאים לי".

   

  וידאו מצילומי בגדי הים 

   

  בעידן של שיח רחב על מידות גוף, רבגוניות והעצמה של נשים בכל הגדלים והמידות, יש אפשרות שבר אור חובבת הפרובוקציות לאורך השנים מייצרת כאן תרגיל בסובלנות, כשהיא מציעה גם קבלה של מבנה גוף רזה, גם אם רזה מדי בעיני חלק מהגולשים. תשפטו בעצמכם.

   

   

  לא התקבלה תגובה מדודו בר אור.

   

   

    

   ולמה החליטה אורטל עמר להצטלם לראשונה בהלבשה תחתונה?

   אורטל עמר לראשונה בלנז'רי: "זה לא זנותי. ממש לא אכפת לי מה יגידו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: שי פרנקו)
   אורטל עמר לראשונה בלנז'רי: "זה לא זנותי. ממש לא אכפת לי מה יגידו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: שי פרנקו)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד