"היכולת של הגוף שלנו גבוהה בהרבה ממה שנראה לנו"

רן עמוסי, ממציא שיטת BreatheFIT, רוצה שתדעו שאתם לא צריכים להיקרע באימונים ולספור קלוריות כדי להפוך את אורח החיים הבריא לחלק מהגוף שלכם

"מה שמייחד אותנו זה היחס האישי. אנחנו מלווים את המתאמנים שלנו בצורה צמודה עד שהם מגיעים אל היעד". רן עמוסי (צילום: טל שחר, סגנון: רעות אופיר)
"מה שמייחד אותנו זה היחס האישי. אנחנו מלווים את המתאמנים שלנו בצורה צמודה עד שהם מגיעים אל היעד". רן עמוסי (צילום: טל שחר, סגנון: רעות אופיר)

"רוב האנשים נכשלים בדיאטה כי הם לא מקבלים ליווי מנטלי צמוד שיעזור להם באמת להיפרד מהרגלים ישנים ולהטמיע הרגלים חדשים ובריאים כדרך חיים. ככל שהשינוי יהיה עמוק יותר, כך השגרה תתעצב והאישיות תיבנה", אומר רן עמוסי, קואוצ'ר לתזונה ומאמן לכושר ותנועה, ממציא שיטת BreatheFIT ויוזם משפחת פיטנס - חברה שמספקת פתרונות חכמים להרזיה ואורח חיים בריא. "מדובר בתוכנית מנטלית - אנחנו מלמדים את המתאמנים להיות המאסטרים של עצמם בכל הנוגע לכושר ותזונה. ככל שהם מתקדמים ומצליחים בתוכנית הם פחות צריכים אותנו, וזאת בדיוק המטרה".

 

מה האני מאמין שלך?

"אני מאמין, וגם יודע מניסיון, שאנחנו ממעטים להעריך את היכולות של הגוף שלנו. היכולת של הגוף שלנו גבוהה בהרבה ממה שנראה לנו - וכך גם היכולת שלו להשתנות. בעזרת תזונה נבונה ואימון גופני, גם מתון, נוכל לקבל את האפקט שאנחנו רוצים, אבל רק מוטיבציה והתאהבות בפיטנס תבטיח להתמיד בזה לאורך זמן, ואולי לכל החיים".

"אנחנו מלמדים את המתאמנים להיות המאסטרים של עצמם בכל הנוגע לכושר ותזונה. ככל שהם מתקדמים ומצליחים בתוכנית הם פחות צריכים אותנו, וזאת בדיוק המטרה"

 

מהי שיטת BreatheFIT?

"בשיטה מותר לאכול הכל, אבל צריך לבחור בחוכמה את המאכלים שאוהבים יותר ולשלב אותם בצורה נבונה ומאוזנת בתפריט. ברור שעדיף להשתדל להימנע ככל האפשר מג'אנק פוד, כלומר פחמימות פשוטות, סוכרים ושומנים לא בריאים, אבל התחושה היא שאנחנו כנים עם עצמנו וישרים בבחירות שלנו, ללא רמאויות ונקיפות מצפון. אנחנו ממליצים על אכילת מנות קטנות, בין ארבע לשש ארוחות ביום, כך הגוף מנצל את כל רכיבי המזון ולא אוגר אותם כשומן. המתאמנים מקבלים תבנית ארוחות שבועית לפי הטעם וההעדפות שלהם וכך שומרים על איזון קלורי וגיוון תזונתי. בשיטה לא סופרים קלוריות, פשוט כי זה מיותר לרוב האנשים. ברגע ששולטים ביחסים ובכמויות - הגוף מאוזן. קצב הירידה הממוצע הוא 2.5 - 4 קילו בחודש, והתוכנית משלבת אימוני כושר פונקציונליים, קרדיו היט, פילאטיס ו־BreatheFIT פעמיים עד ארבע פעמים בשבוע בהתאם לתוכנית האישית".

 

למה השיטה שלך עובדת לדעתך?

"מה שמייחד אותנו זה היחס האישי. אנחנו מלווים את המתאמנים שלנו בצורה צמודה עד שהם מגיעים אל היעד, וגם כשהם מגיעים לשם אנחנו מוודאים שהם באמת הפנימו את השינוי ושהם יכולים להסתדר בלעדינו. אם הם לא שם במאה אחוז, ממשיכים לעוד תוכנית ליווי עד לאימוץ שגרת פיטנס נוחה וקבועה. לדוגמה: אם סיימת תוכנית וירדת שמונה קילו באחוזי השומן, אבל עדיין את לא מרגישה שאת מצליחה להתמיד לבד בחשיבה בריאה לגוף לפי העקרונות של BreatheFIT, ויש לך מצבים של חוסר שליטה באכילה רגשית, אומר לך שלבד לא תצליחי ואמליץ לך להמשיך לעוד תוכנית ליווי ללא ירידה במשקל אלא רק לצורך סיגול הרגלים בריאים. אם מכל סיבה לא תוכלי להמשיך, עדיין תוכלי לקבל ממני ייעוץ וטיפים לתמיכה. אני כאן בשבילך - עד שאורח חיים בריא יהפוך לחלק בלתי נפרד ממך".

 

5 טעויות נפוצות שאנשים עושים בדיאטה:

 1. מגזימים ומשקיעים יותר מדי בדברים הלא נכונים. מתאמנים יותר מדי, ואפילו אוכלים יותר מדי ירקות, פירות וקטניות.

2. סופרים קלוריות. לא משנה כמה קלוריות צרכתם אלא מאיפה הן הגיעו ומה הערך התזונתי שלהן - 100 קלוריות של מלפפון ו־100 קלוריות של שוקולד זה לא אותו דבר בכלל.

3. לא צורכים מספיק חלבון. החלבונים משמשים לבניית רקמות שריר. ללא מסת שריר מספקת הגוף נחלש, והניצול הקלורי פוחת.

4. לא שותים מספיק מים. המים תורמים לפירוק השומנים וניקוי הרעלים מהגוף. בזמן הירידה במשקל מומלץ לשתות יותר מים מהרגיל.

5. לא מוכנים לחכות. הגוף שלנו צריך זמן כדי להגיב ולהשתנות, ועד שנראה את השינוי יכול לקחת קצת זמן. נכון, קשה לחכות - אבל לצערי אין קיצורי דרך.

 

רן עמוסי – משפחת פיטנס | 052-6277797| the-fitness-family.com | רן פיטנס | t_fitnessfamily

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד