"אין קסמים ואין קיצורי דרך - יש עבודה קשה, סבלנות וכוח רצון"

אנה דיניק, מייסדת סדנאות ליווי וחיטוב לנשים בשיטה בריאה, מאוזנת ומותאמת אישית, בטוחה שמה שמרחיק נשים מהגוף שהן רוצות זה המרדף המסחרר אחר תוצאות מהירות

"פיתחתי את השיטה אחרי שחוויתי על גופי את רוב תוכניות ההרזיה שקיימות בשוק וגיליתי את חוסר הידע שקיים אצל נשים". אנה דיניק (צילום: טל שחר, סגנון: רעות אופיר)
"פיתחתי את השיטה אחרי שחוויתי על גופי את רוב תוכניות ההרזיה שקיימות בשוק וגיליתי את חוסר הידע שקיים אצל נשים". אנה דיניק (צילום: טל שחר, סגנון: רעות אופיר)

"הבעיה עם דיאטות מתחילה בשימוש לא נכון במילה הכל כך מאיימת - דיאטה. נשים חושבות שדיאטה זה משהו קשה שדורש הרעבה והקרבה של האוכל המועדף עליהן. אבל המשמעות של המילה דיאטה היא אורח חיים בריא - כל מה שצריך זה למצוא את הדרך שבעזרתה נצליח להתמיד לאורך זמן", אומרת אנה דיניק, מאמנת כושר ומלווה תזונתית מוסמכת מטעם מכון וינגייט, בעלים של סטודיו FIT BOUTIQE ומייסדת סדנאות ליווי וחיטוב לנשים בשיטה מותאמת אישית.

 

"סבלנות היא גם פקטור. הרשתות החברתיות מוצפות באינספור שיטות קסם להרזיה מהירה שנמכרות תחת כותרות כמו 'בטן שטוחה ברגע', ונשים רוצות תוצאות כאן ועכשיו ומוותרות כשקשה קצת. אבל חשוב לדעת שאין קיצורי דרך, וכדי לראות תוצאות שגם יחזיקו לאורך זמן, כדאי לפנות לליווי מקצועי שמותאם אישית לסדר היום ולמטרה. לא כל מה שמתאים למישהי אחרת - יתאים לי".

 

מה האני מאמין שלך?

"אין קסמים ואין קיצורי דרך - יש עבודה קשה, סבלנות וכוח רצון. כדי להגיע לתוצאות מקסימליות יש חמישה דברים שמומלץ לעשות במקביל: אימוני כוח, אימונים אירוביים, תזונה מסודרת, שתיה מספקת של מים ושינה איכותית. לכל אישה יש מטרה אחרת - חיטוב, ירידה במשקל, צמצום היקפים, ולכל מטרה יש תפריט שונה ותוכנית אימונים מותאמת. התוצאות מגיעות ומחזיקות לאורך זמן - כל מה שצריך זה להיות שם באמת ולא ליפול גם כשהן אינן מיידיות".

 

"המיתוס הכי גדול אצל נשים הוא שאם הן לא יאכלו אז הן ירדו במשקל, אבל ההפך הוא הנכון - תאכלי, תרזי"

איך עובדת השיטה שלך?

"פיתחתי אותה אחרי שחוויתי על גופי את רוב תוכניות ההרזיה שקיימות בשוק וגיליתי את חוסר הידע שקיים אצל נשים. השיטה נקראת 'ליווי תזונתי בדרך שלך' - סדנת ליווי אישית אחת על אחת. היא מבוססת על אכילת חלבונים, פחמימות במידה והרבה ירקות, מתאימה גם לטבעוניות, לצמחוניות ולבעלות רגישות לגלוטן או לקטוז, ומשלבת אימוני כושר אישיים פרונטליים ואונליין. ירידה בריאה במשקל נעה בין 400 ל־800 גרם בשבוע, לכן צריך סבלנות ובהתאם לכך הסדנה נמשכת שלושה חודשים, שזה למעשה פרק הזמן הנדרש כדי לראות שינוי בגוף ותוצאות".

 

למה השיטה שלך עובדת לדעתך?

"היא עובדת כי היא מתבססת על עקרון אכילת חלבונים. חלבון מתפרק לאט בגוף וגורם לתחושת שובע לאורך זמן - מה שגורם לנו לפחות פיתויים ורצון לאכילה מופרזת ולא מבוקרת. בכל ארוחה ביום אני משלבת חלבונים שתורמים לעלייה במסת השריר ולירידה באחוזי השומן. הסוד להצלחה הוא סדר יום, בדגש על ארוחת בוקר מאוזנת ומרווח מצומצם בין הארוחות במהלך היום. המטרה היא לא לספור קלוריות אלא לסדר את הצלחת כך שהיא תהיה מורכבת מיותר חלבון, פחות פחמימות ושילוב מאוזן של שומן בריא וירקות. המיתוס הכי גדול אצל נשים הוא שאם הן לא יאכלו אז הן ירדו במשקל, אבל ההפך הוא הנכון - תאכלי, תרזי".

 

5 טעויות נפוצות שנשים עושות בדיאטה:

1. אוכלות רק לחם מקמח מלא. הצעד הנכון הוא לשלב גם לחם כוסמין ושיפון. לחם מקמח מלא הוא עתיר סוכרים ולכן מעודד אכילה בסופו של דבר.

2. לא מבדילות בין הפירות. פירות זה בריא, אבל חשוב להבדיל בין פירות בעלי ערך גליקמי גבוה, כמו ענבים ואבטיח, לפירות בעלי ערך גליקמי נמוך, כמו תפוח ובננה.

3. לא משלבות מספיק חלבונים. אכילת ירקות וסיבים מגבירה אמנם את קצב חילוף החומרים, אבל חשוב לשלב חלבונים כמו טונה וביצים כדי להביא לעלייה במסת השריר.

4. לא שותות מספיק מים. הן חושבות שמשקה מוגז דל קלוריות, קפה ותה תורמים לירידה במשקל - הנכון הוא שאין תחליף למים.

5. בונות על השריפה הקלורית באימונים. כושר זה חשוב ותורם לתהליך הירידה במשקל, אבל 80% מהתהליך נשענים על תזונה בריאה ומאוזנת.

 

 פיט בוטיק FIT BOUTIQE | מועצה אזורית גזר | 052-5440215 | פיט בוטיק - אנה דיניק | anna.fitboutiqe 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד