צילום: שי יחזקאל

משחקי הכיף: חמש סיבות מצוינות להכניס מים לפינת המשחקים

הם מעודדים יצירת קשר בין הורה לילד, משפרים יכולת ריכוז ופתרון בעיות ועוזרים להוציא ילדים ממצבי כעס וזעם. למה ממש כדאי שגם הילדים שלכם ישחקו במים

המשחק במים משפר את יכולת הריכוז ופתרון בעיות, לכן כדאי להשפריץ ולהשיט קצת סירות נייר לפני משימות המצריכות ריכוז (צילום: Shutterstock)
המשחק במים משפר את יכולת הריכוז ופתרון בעיות, לכן כדאי להשפריץ ולהשיט קצת סירות נייר לפני משימות המצריכות ריכוז (צילום: Shutterstock)

הקיץ מעורר כמיהה למים - לשתות אותם, להתרחץ בהם, לשחות ולהשתכשך - אבל מתברר שכדאי מאוד גם לשחק איתם. יעל ליבנה, תרפיסטית בהבעה ביצירה ומפתחת שיטת טיפול במשחק עם מים, מציעה להקדיש זמן למשחקים במים ואיתם - להציף בהם צעצועים וסירות נייר, להעביר אותם דרך משפכים ומסננות, לערבב בהם סבון מקציף ואפילו להמציא איים וגשרים. על פי מחקרים שנערכו בתחום, הנה חמישה דברים טובים שהילדים, וגם אתם, תרוויחו אם תקפצו למים:

 

1. שיפור הריכוז

המשחק במים משפר את יכולת הריכוז ופתרון בעיות, לכן כדאי להשפריץ ולהשיט קצת סירות נייר לפני משימות המצריכות ריכוז מנטלי כמו הכנת שיעורי בית או קריאת ספר.

 

2. חיבור ותקשורת

המשחק במים כרוך במגע גופני ובערסול ומעורר זיכרונות קדומים של תקופת העוברות, וכך מעודד קשר אינטימי בין ההורה לילד. המשחק בהם יכול להועיל גם לילדים על הספקטרום ולתרום להגברת התקשורת איתם ולמשחק משותף.

 

3. ניהול כעסים והרגעה

הטבילה במים תורמת להרגעת הגוף. היא מורידה את קצב הלב ולחץ הדם וכך עוזרת להוציא ילדים ממצבי כעס וזעם.

 

המים מפחיתים תחרותיות כי רוב המשחקים בהם אינם הישגיים (צילום: Shutterstock)
  המים מפחיתים תחרותיות כי רוב המשחקים בהם אינם הישגיים(צילום: Shutterstock)

   

  4. פיתוח יצירתיות וחקרנות

  ניסויים במים (כמו מה צף, מה מתערבב, מה קורה כשמוסיפים למים חומרים ואיך אפשר לבנות גשרים ואיים) תורמים לחקרנות ולפיתוח היצירתיות של הילד.

   

  5. חיזוק הביטחון העצמי

  המים מפחיתים תחרותיות כי רוב המשחקים בהם אינם הישגיים, וילדים חסרי ביטחון עצמי, חרדים או מופנמים מרגישים בהם בטוחים יותר ונתונים פחות לשיפוט.

   

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד