אורטל עמר לראשונה בלנז'רי: "זה לא זנותי. ממש לא אכפת לי מה יגידו"

אחרי הלידה היא לא רצתה להסתכל על עצמה, אך כעת האם הטרייה מדגמנת הלבשה תחתונה: "אין לי בן זוג, כך שאני לא חייבת כלום לאף אחד. הבא כבר יקבל אותי ככה"

איתי יעקב

|

25.05.20 | 08:27

"אני בכלל לא זוכרת איך יצאתי מחדר הלידה. הייתי בדיכאון עולם ולא רציתי לראות את עצמי. היום אני בטוחה בגוף שלי וזאת הפעם הראשונה שאני מתפשטת". אורטל עמר בצילומים ל-Odelis (צילום: שי פרנקו)
"אני בכלל לא זוכרת איך יצאתי מחדר הלידה. הייתי בדיכאון עולם ולא רציתי לראות את עצמי. היום אני בטוחה בגוף שלי וזאת הפעם הראשונה שאני מתפשטת". אורטל עמר בצילומים ל-Odelis (צילום: שי פרנקו)
"אני מקווה שבן הזוג הבא שלי לא יגיד לי מה לעשות" (צילום: שי פרנקו)
"אני מקווה שבן הזוג הבא שלי לא יגיד לי מה לעשות" (צילום: שי פרנקו)

שנה וחצי לאחר לידת בנה הבכור תו פרינס, אורטל עמר מצטלמת לראשונה לקמפיין הלבשה תחתונה. עמר, שתחגוג 30 בספטמבר הקרוב, מרגישה בנוח בצילומים שנערכו בסוף השבוע האחרון. "לאחר הלידה לא הרגשתי בנוח עם הגוף שלי. הכל היה רופס ולקח לי זמן לחזור לעצמי", היא מספרת בראיון על סט הצילומים, "יש שיאמרו שחזרתי לעצמי מהר מאוד, אבל באופן אישי הרגשתי שעברה כמעט שנה עד שהכל התיישב בחזרה, עד שהעצמות חזרו למקום".

 

אז את לא מאלה שיצאו מבית החולים בסקיני ג'ינס כמו גל גדות?

"איזה, אני בכלל לא זוכרת איך יצאתי מחדר הלידה. הייתי בדיכאון עולם ולא רציתי לראות את עצמי. היום אני בטוחה בגוף שלי וזאת הפעם הראשונה שאני מתפשטת".

 

את מרגישה שהאימהות שחררה את הגוף שלך, אפשרה לך להרגיש יותר נשית?

"להפך, הרגשתי בשיאי לפני ההיריון. הגוף השתנה אחרי הלידה, כך שאני לא מרגישה שזה שחרר אותי".

 

"כשהסכמתי להצטלם היה חשוב לי שהתמונות לא ישדרו משהו מיני. זה כמו ללכת לים. כל הנשים לובשות הלבשה תחתונה" (צילום: שי פרנקו)
  "כשהסכמתי להצטלם היה חשוב לי שהתמונות לא ישדרו משהו מיני. זה כמו ללכת לים. כל הנשים לובשות הלבשה תחתונה"(צילום: שי פרנקו)

   

  אפשר לסמוך על עמר שאף פעם לא תגיד את המובן מאליו. לא תשמעו ממנה קלישאות של דוגמניות על האדרת הגוף הנשי בעקבות הלידה, או תיאורים של גברים מכילים ותומכים כלפי צילומים בהלבשה תחתונה. "אין לי בן זוג, כך שאני לא חייבת כלום לאף אחד. בעבר היו לי מספר בני זוג בחיים וכולם היו אומרים לי 'לא מתאים'", היא אומרת, "סביר להניח שהייתי מסכימה איתם ומתחשבת ברגשות שלהם. זה לא סבבה להקשיב לכל מה שבן הזוג שלך מבקש, אבל הייתי מכבדת, אלא אם היו מתקשרים אליי מ-ויקטוריה'ס סיקרט. אני מקווה שבן הזוג הבא שלי לא יגיד לי מה לעשות".

   

  זו בחירה שלך.

  "נכון. אבל בתחילת מערכת יחסים, לא מציבים תנאים – מה יהיה ואם אצטלם בהלבשה תחתונה. היום הוא כבר יקבל אותי בעסקת חבילה. התמונות בחוץ. אני גם לא מבינה למה נשים חוששות שזה אולי יביך את הילדים שלהן כשהם יגדלו. לכן, כשהסכמתי להצטלם היה חשוב לי שהתמונות לא ישדרו משהו מיני. זה כמו ללכת לים, זה לא זנותי. כל הנשים לובשות הלבשה תחתונה. אז יגידו – היא אמא, היא עיתונאית בחדשות הבוקר, למה היא מצטלמת ככה? האמת, ממש לא אכפת לי מה יגידו. להפך, החמיא לי שפנו אליי להצטלם ואני שומרת על הגבול הדק בין נשי לפרובוקטיבי. לא אצטלם על ארבע עם הישבן בחוץ או כפי שביקשו ממני קודם להחזיק ג'ויסטיק שמדמה צורה פאלית. זה לא מתאים".

   

  "אני ממש לא מושכת אש. אני יודעת איך זה נראה מהצד ושמעתי את כל הביקורות. זה נראה הגיוני, כי אני בתקשורת וזה כאילו שאני מלבה את הדברים" (צילום: שי פרנקו)
   "אני ממש לא מושכת אש. אני יודעת איך זה נראה מהצד ושמעתי את כל הביקורות. זה נראה הגיוני, כי אני בתקשורת וזה כאילו שאני מלבה את הדברים"(צילום: שי פרנקו)

    

   עמר, עיתונאית ב"ערב טוב עם גיא פינס" וחברת פאנל בתוכנית הבוקר של קשת 12, התפרסמה גם בזכות מערכת היחסים שניהלה עם בן אל תבורי לאורך שלוש שנים. השניים נפרדו לפני שנה וחצי עם לידת בנם תו פרינס. מאז מתנהל המאבק ביניהם במדורי הרכילות והבידור בתקשורת, עם הדלפות, השמצות והאשמות הדדיות. רק לאחרונה פורסם כי לתבורי נפתח תיק בהוצאה לפועל לאחר שלא העביר את תשלומי המזונות בזמן.

    

   "אם הוא (בן אל, שאת שמו היא ממעטת להזכיר במהלך הראיון, א"י) היה משלם מזונות בזמן, לא הייתי הולכת להוצאה לפועל", היא אומרת בתגובה ראשונה למקרה, "אי אפשר לפתוח תיק בהוצאה לפועל סתם כך כי בא לי. אתה מגיע מסודר עם פסק דין. אני לא יכולה להרשות לעצמי לא לקבל את התשלום בזמן ואני פועלת בדרכים המקובלות".

    

   תו נמצא אצלך רוב הזמן או שבמחצית מהזמן הוא אצל אבא שלו?

   "שאלה קשה מאוד ומאוד מורכבת. צריך לשאול אותו", היא אומרת ולוקחת פאוזה. לאחר כמה שניות היא מוסיפה: "שאלה עצובה".

    

   מה עומד מאחורי הבחירה לא לחשוף את בנך בתקשורת?

   "אין לי שום בעיה לחשוף את תו. זה הוא (הכוונה לבן אל, א"י) ששולח מכתבים מעורכי דין שאסור לחשוף את הפנים של תו, ואז הוא מאפשר לאמא שלו (אביבה תבורי, א"י) להעלות תמונה עם הפנים. אז תניחו לי. אני לא חושבת שזה רלוונטי לחסום אותו. חשיפת הפנים שלו זה הדבר הכי פחות קשה שהוא יצטרך להתמודד איתו בעתיד".

    

   "לי אין אפשרות לנהל את הדברים מתחת לרדאר. לקחתי את זה בחשבון כשבחרתי בבן זוג מפורסם בשיא הקריירה שלו". עם בן אל תבורי (צילום: ענת מוסברג)
    "לי אין אפשרות לנהל את הדברים מתחת לרדאר. לקחתי את זה בחשבון כשבחרתי בבן זוג מפורסם בשיא הקריירה שלו". עם בן אל תבורי(צילום: ענת מוסברג)

     

    יש סיכוי שתחזרי להיות יחד עם בן אל?

    "בחיים לא".

     

    את מצטערת על מערכת היחסים ביניכם?

    "ממש לא. היה לי כיף איתו. במשך שלוש שנים היתה לנו זוגיות מהממת ואחרי הלידה היה לנו משבר שלא צלחנו. זוגיות נמדדת ברגעים קשים ואנחנו לא צלחנו את זה".

     

    סבלת מדיכאון לאחר הלידה?

    "בהגדרה הרפואית לא, אבל בתחושה האישית שלי, חד משמעית כן. לא יכולתי לראות את עצמי, לא היה לי כוח לכלום".

     

    בן הזוג הבא שלך יהיה מפורסם?

    "אבא שלי ממש מבקש שלא, אבל אני לא יודעת במי אתאהב. כל האופציות פתוחות".

     

    "אני לא מבינה למה נשים חוששות שצילומים בהלבשה תחתונה אולי יביכו את הילדים שלהן כשהם יגדלו" (צילום: שי פרנקו)
     "אני לא מבינה למה נשים חוששות שצילומים בהלבשה תחתונה אולי יביכו את הילדים שלהן כשהם יגדלו"(צילום: שי פרנקו)

      

     הפער בין הדמות התקשורתית של עמר כמי שנהנית למשוך אש ולריב בפומבי, לצעירה השברירית שיושבת בחלוק לבן ונשמעת כמדלגת בין העצמה לפגיעות בקצב מסחרר, עלול לבלבל. היא עצמה טוענת כי הציבור הרחב כלל לא מכיר אותה וכי כולנו שבויים בדימוי שנוצר לה כתוצאה ממערכת היחסים עם תבורי.

      

     לכך יש להוסיף גם את הריב המתוקשר עם קורל סימנוביץ' בתצוגה של טומי הילפיגר בלונדון, שהסתכם בכך שעמר כינתה אותה "אישיות רדודה". היום היא אומרת ש"זאת היתה טעות מבחינתי ומחקתי את התגובה הזאת באותו הרגע. התנצלנו אחת בפני השנייה וזה מאחוריי. זאת היתה אי הבנה ואי נעימות, ואני מתחרטת על זה".

      

     "אין לי שום בעיה לחשוף את תו. זה בן אל ששולח מכתבים מעורכי דין שאסור לחשוף את הפנים של תו, ואז הוא מאפשר לאמא שלו להעלות תמונה עם הפנים שלו. אני לא חושבת שזה רלוונטי לחסום אותו. חשיפת הפנים שלו זה הדבר הכי פחות קשה שהוא יצטרך להתמודד איתו בעתיד". אביבה תבורי (צילום: מוטי לבטון)
      "אין לי שום בעיה לחשוף את תו. זה בן אל ששולח מכתבים מעורכי דין שאסור לחשוף את הפנים של תו, ואז הוא מאפשר לאמא שלו להעלות תמונה עם הפנים שלו. אני לא חושבת שזה רלוונטי לחסום אותו. חשיפת הפנים שלו זה הדבר הכי פחות קשה שהוא יצטרך להתמודד איתו בעתיד". אביבה תבורי(צילום: מוטי לבטון)

       

      ועדיין, איך היא מסבירה את כדור האש שנראה כמקיף אותה? "אני ממש לא מושכת אש", היא מתגוננת, "אני יודעת איך זה נראה מהצד ושמעתי את כל הביקורות. זה נראה הגיוני, כי אני בתקשורת וזה כאילו שאני מלבה את הדברים. אבל חצי מהדברים אף אחד לא יודע ואני בטח שלא מדליפה. אני עובדת במערכת חדשות, אני יודעת איך דברים דולפים, מספיק שהמזכירה אומרת למישהו. גם יש לנו מספיק חברים משותפים שעובדים בתעשייה ועם הזמן למדתי למי לספר ולמי לא. לי אין אפשרות לחסום את זה ולנהל את הדברים מתחת לרדאר. לקחתי את זה בחשבון כשבחרתי בבן זוג מפורסם בשיא הקריירה שלו. גם היום אני לא יכולה למנוע מאף אחד לפרסם דברים הקשורים אלינו".

       

      עו"ד ד"ר רונן דליהו ועו"ד עמרי דליהו, שקיבלו על עצמם לאחרונה את הטיפול המשפטי בהליכי בית המשפט של הזמר בן אל תבורי, מסרו בתגובה: "העניינים התלויים ועומדים בבית משפט למשפחה על פי חוק אסורים לפרסום, בין היתר כדי לשמור על צנעת הפרט. יחד עם זאת, נדמה שיש כאלה שיש להם אינטרס בחשיפת ההליכים אם בשל הרצון לזכות בהד תקשורתי נרחב ובפרסום ובין אם בשל כך שהם מתפרנסים מהפצת שמועות ורכילות. לגופם של דברים, מר בן אל תבורי אינו חומק מתשלום מזונות ילדו הקטין בהתאם לצרכיו של הקטין ובהתאם ליכולותיו הכלכליות שלו. בן אל מכבד ויכבד כל החלטה שיפוטית בעניין זה. בן אל אוהב את בנו ודואג לו, יחסיו עם ילדו הם עניינים שבינו לבין בנו, ואינו צריך לחשוף אותו לציבור הרחב. בן אל עושה כל שבידו על מנת למנוע מהליך בביהמ"ש להשפיע על תו פרינס! לבסוף, בהתאם להחלטות בית המשפט אסור על שני ההורים לחשוף פרטים ומידע אודות הקטין תו פרינס. בן אל הינו אדם שומר חוק ומחויב לצווי בית משפט".

       

       

        

       ומה גילינו בארון ובבית של לירז צ'רכי?

       בארון של לירז צ'רכי: "הנשיות שלי נפתחה, אין יותר לחץ מההתבגרות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
       בארון של לירז צ'רכי: "הנשיות שלי נפתחה, אין יותר לחץ מההתבגרות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד