אפקט מתמשך: איך לשבור את הסטטיסטיקה ולשמור על המשקל

מותשים מעוד דיאטה שנגמרה בעלייה מחודשת במשקל בתוספת ריבית? שמרית לב וגיתית להב רוצות שתדעו שאפשר גם אחרת – לרזות ולשמור על ההישג לכל החיים

כדי לרדת במשקל צריך לאכול - זה רק עניין של מה נכון לאכול. גיתית להב ושמרית לב
כדי לרדת במשקל צריך לאכול - זה רק עניין של מה נכון לאכול. גיתית להב ושמרית לב

כל מי שניסה לרזות אי פעם יודע שלרדת במשקל זה לגמרי אפשרי, אבל לשמור על ההישג במשך תקופה ארוכה, או אפילו לכל החיים, זה כבר סיפור אחר לגמרי. ולא, זה לא קשור לתחושה סובייקטיבית או חלילה לכישלון אישי, הנתונים מצביעים על כך שרובנו תקועים בלופ הזה של לרזות ולהעלות חזרה במשקל, וחוזר חלילה. כמה זה רובנו? ובכן, הסטטיסטיקה מצביעה על כך ש-95% מהאנשים שירדו במשקל יעלו חזרה במשקל בתוך שנתיים, כלומר 5% הצלחה בלבד לשמירה על התוצאות לאורך זמן. אלה שכן ניצחו את הסטטיסטיקה הם אלה שהשינוי הפך אצלם לדרך חיים.

 

 

 

לשבור את הסטטיסטיקה

"הקשיים המנטליים וההתנהגותיים שבדרך גורמים לנו להישבר – ואותם צריך לצלוח. ברגע שמתרגלים את זה בשילוב עם שינוי תזונתי ואימוץ הרגלי אכילה נכונים, אפשר לנצח את הסטטיסטיקה העגומה הזאת"

הנעלם הגדול בסיפור הזה הוא כמובן איך הופכים הרזיה מוצלחת לדרך חיים. גיתית להב ושמרית לב שאלו את עצמן בדיוק את השאלה הזאת, וכדי לנסות להשיב עליה החליטו לחבר את הידע של כל אחת מהן למיזם אחד. לב למדה רפואה משלימה ולהב למדה פסיכולוגיה. "אנחנו תמיד מכוונות לשילוב של השינוי המנטלי-התנהגותי יחד עם השינוי התזונתי", הן אומרות. "אנחנו יודעות ששינוי תזונתי לבדו לא מחזיק לאורך זמן. כולנו יודעים מה צריך לאכול ומה לא ויש אינספור תפריטי הרזיה ברשת, ולמרות זאת הרוב הגדול לא מצליח להתמיד בדיאטה ולשמור על המשקל החדש שהושג לאורך זמן. הקשיים המנטליים וההתנהגותיים שבדרך גורמים לנו להישבר – ואותם צריך לצלוח. ברגע שמתרגלים את זה בשילוב עם שינוי תזונתי ואימוץ הרגלי אכילה נכונים, אפשר לנצח את הסטטיסטיקה העגומה הזאת".

 

להחזיר את השליטה

והשתיים בהחלט יודעות על מה הן מדברות. לב סבלה בעברה מהפרעות אכילה. "לקח לי שנים להבין שכדי לרדת במשקל צריך לאכול - זה רק עניין של מה נכון לאכול", היא מספרת. "בעקבות ההבנה הזאת ולאחר שנים שבהן חוויתי חוסר שליטה על התזונה שלי, הפסקתי לפחד מאוכל, ומכאן החיבור האישי שלי לתחום. גם גיתית, לצערי, חוותה חוסר שליטה בחיים לאחר שחלתה בסרטן שהתגלה בשלב מתקדם. כיום, אחרי שעברה כימותרפיה וטיפולים ביולוגיים, היא החלימה, ואין ספק שהחוזק המנטלי שלה והאופטימיות והחיוביות סייעו לה. כך ששתינו יודעות איך זה להיות בחוסר שליטה. הבסיס בכל המיזמים שלנו זה לעזור לאנשים לקחת בחזרה את המושכות על הבחירות התזונתיות שלהם, כי מה שמאפיין אנשים בעודף משקל זה חוסר שליטה - האוכל מנהל אותם ולא להפך, ואז מגיעים גם רגשות האשם".

 

   

  למצוא את הפורמולה להרזיה

  החיבור בין השתיים הוליד שני מיזמים: effecTEVA - פורמולות צמחים נטורופתיות לניקוי רעלים ולתמיכה פיזית בתהליך ההרזיה; ו-ShrinkMeApp, אפליקציה לליווי תזונתי שמאפשרת קשר עם תזונאי צמוד לאורך היום במרחק לחיצת כפתור עם זמינות מיידית. לדבריהן השילוב בין הפורמולות לאפליקציה מסייע רבות להצלחה בהרזיה ולשמירה על ההישגים לאורך זמן.

   

  פורמולות effecTEVA: הפורמולות מסייעות להתמודדות עם שני הקשיים העיקריים בתהליכי הרזיה ושכל אחד נתקל בהם בשלב כלשהו - עמידה מול פיתויים, ומשקל ש"לא זז" ומרגיש לנו תקוע. הן מסייעות לאיזון הקרייבינג למתוקים ופחמימות ולוויסות התיאבון המוגבר. במקביל הן תורמות לייעול הפעילות של הגוף על ידי כך שהן מסייעות להגברת קצב חילוף החומרים וניקוי רעלים, וכך מביאות לתוצאות טובות ומהירות יותר.

   

    

   אפליקציית ShrinkMeApp: האפליקציה מאפשרת מנטורינג תזונה צמוד לעבודה עמוקה ומובנית על כל ההיבטים: התזונתי, ההתנהגותי (הרגלים) והמנטלי. המנטורים הם אנשי מקצוע מתחומי התזונה הקלינית והרפואה המשלימה. הזמינות שלהם גבוהה (מ-09:00 עד 21:00), המענה מהיר והליווי צמוד ויזום גם על ידם. המנטור מכיר לעומק את ההרגלים והקשיים של המטופלים והשיח הוא מאוד אישי. הליווי הצמוד הזה עוזר לעשות שינוי אמיתי ולהיות יותר בשליטה, וכל זה בעלות נמוכה במיוחד.

    

   את הפעילות של החברה גיתית ושמרית בחרו למקם ברשת OpenVally, בית חם ליזמים במתחם ברמת ישי, בלב עמק יזרעאל. "ההשראה, בין היתר, מגיעה מהירוק של העמק ומרשת הנטוורקינג הבלתי נתפסת שזכינו לפעול ולגדול בתוכה".

    

    למידע ולפרטים נוספים:

   effecTEVA, טל': 077-55-200-18 | ShrinkMeApp

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד