יהודים, נוצרים ומוסלמים: 5000 איש יחד בארוחת דו-קיום הגדולה ביותר בישראל

למעלה מ-5,000 איש השתתפו השבוע (ד') בארוחה לסיום צום הרמדאן הגדולה ביותר שנערכה בישראל אי פעם. מנכ"ל סודהסטרים: "גאים להפיץ מישראל מסר של שלום"

אביתר כהן (בשיתוף סודהסטרים)

|

22.05.20 | 02:25

כבכל יום בחודש הרמדאן מתכנסות בשעות הערב עם צאת הצום המשפחות המוסלמיות ומקיימות את ארוחת האיפטאר המסורתית. ככל שקרבים לסיומו של החודש, "עיד אל פיטר" מתרחבות החגיגות וכוללות טעמים מסורתיים ואהובים.

 

בכל שנה יוזמת חברת סודהסטרים ארוחת דו-קיום ענקית הכוללת אלפי משפחות העובדים יהודים וערבים כאחד. וגם השנה, על אף מגיפת הקורונה והנחיות הריחוק החברתי, המסורת לא נשברה. הארוחה החגיגית התקיימה בשידור חי און ליין בהשתתפות אלפי משפחות מישראל ומהגדה המערבית, יהודיות ומוסלמיות, ישראלים ופלסטינים. כולם קיימו השבוע (רביעי) יחד את ארוחת האיפטאר הגדולה בישראל ומהגדולות בעולם שנערכו און ליין אי פעם, באירוע צפו לא רק עובדי החברה בישראל אלא גם ברחבי העולם - ארצות הברית, צרפת, גרמניה, אוסטרליה ואפילו יפן.

 

ארוחת סוף הרמדאן בסודהסטרים. (צילום: אביתר ניסן)
  ארוחת סוף הרמדאן בסודהסטרים. (צילום: אביתר ניסן)

   

  מוקד שידור מיוחד הוקם באולפן חגיגי בפתח תקוה, ממנו שודרו ברכות, תפילה משותפת והופעה של הזמרים דודו אהרון ושריף. את האירוע הנחה השחקן נורמן עיסא. משפחת אבו גרארה מרהט שהשתתפו באירוע מהבית, ברכו את כל המשתתפים בבריאות טובה ואמרו "זה יום חג לנו, ואנחנו מתרגשים לחגוג אותו עם אלפי משפחות שעובדים לצידנו בידידות ושלום".

   

  משפחת אבו גרארה מרהט. (צילום: סודהסטרים)
   משפחת אבו גרארה מרהט.(צילום: סודהסטרים)

   שריף אייל שוחט ודודו אהרון. (צילום: אביתר ניסן)
    שריף אייל שוחט ודודו אהרון.(צילום: אביתר ניסן)

     

    סודהסטרים מובילה את דגל הגיוון והדו קיום במגזר העסקי, ומעסיקה במפעל בלהבים עובדים מדתות שונות אשר עובדים יחד כתף אל כתף בעתות שגרה וחירום. מעל 40% מהם בני הדת המוסלמית, אשר מקיימים את הרמדאן. 35% מהעובדים הם בדואים (מתוכם 50% נשים בדואיות), 3% ערבים ישראלים, 10% ישראלים בני העדה האתיופית, 5% פלשתינים מהגדה ומזרח ירושלים, 10% עולים מחבר המדינות, 36% יהודים ואחרים. על כל מכשיר סודהסטרים מוטבע דגל ישראל עם הכיתוב "מוצר זה יוצר על ידי יהודים וערבים העובדים זה לצד זה בשלום ורעות".

     

    ארוחת סוף הרמדאן בסודהסטרים. (צילום: אביתר ניסן)
     ארוחת סוף הרמדאן בסודהסטרים. (צילום: אביתר ניסן)

      

     אייל שוחט מנכ"ל סודהסטרים העולמית ציין במהלך האירוע כי מידי שנה החברה מאוד שמחה לערוך את אירוע הרמדאן המסורתי שהפך סמל לשלום, אחווה ודו קיום. "לא נתנו לקורונה לעצור אותנו וקיימנו את האירוע בזום בהשתתפות אלפי משפחות בשידור חי. אני גאה להפיץ מישראל מסר של שלום, אחווה ודו קיום ל- 46 מדינות בהם אנו פועלים ברחבי העולם".

      

     ההכרזה הירוקה של סודהסטרים

     סודהסטרים נרכשה לפני כשנה וחצי על ידי חברת פפסיקו העולמית, ונחשבת לחברת המים המבעבעים המובילה בעולם. בשנה האחרונה הכריז משרד הכלכלה על סודהסטרים כמפעל אסטרטגי ואישר הקמתו של מפעל נוסף בדרום שעתיד לגייס אליו עוד מאות עובדים מהאזור. בחודש שעבר, כמחווה למען כדור הארץ - ביום כדור הארץ, החברה הודיעה על שורת צעדים עולמיים שמטרתם לצמצם פסולת פלסטיק חד-פעמית ולהגביר את המודעות לכדור הארץ בצל משבר הקורונה.

      

     חברה הציבה יעד חיסכון בשימוש ב-67 מיליארד בקבוקים חד פעמיים בחמש השנים הבאות, בהתבסס על הגידול העסקי שאותו היא צופה, וההבנה, כי הכנת מים מוגזים ממי ברז חוסכת שימוש של אלפי בקבוקי פלסטיק חד פעמיים לכל משפחה.

      

     בנוסף להתחייבות זו, החברה הודיעה, כי תעביר את יצור כל בקבוקי הטעמים שלה מפלסטיק לבקבוקי מתכת בתחילת השנה הבאה, צעד שיחסוך שימוש של כ-200 מיליון בקבוקי פלסטיק נוספים במהלך חמש השנים הבאות. כיום החברה מייצרת במפעלה באשקלון למעלה מ-30 מיליון בקבוקי טעם בשנה, מספר זה גדל משמעותית מדי שנה עם כניסתם של טעמי "פפסי" לסודהסטרים.

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד