ליטל סמדג'ה: "בני קורא לבעלי אבא. אין בכלל קיום לראובן בחיים שלנו"

כוכבת "הישרדות" מספרת על ההישרדות הפרטית שלה: ההיריון הלא מתוכנן, ניתוק היחסים עם אבי בנה, כדורגלן העבר ראובן עובד, שהתמכר לסמים, והמשפחה החדשה

על איזו שאלה ליטל סמדג'ה ממש לא מוכנה לענות? לחצו Play לצפייה
צילום: ניצן דרור
ליטל סמדג'ה. "ההגדרה שלי לפרחולה זה מישהי זולה, ואני לא זולה בשום היבט. אני עדיין מרגישה שיש אנשים בשבט שחושבים עליי ככה" (צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)
ליטל סמדג'ה. "ההגדרה שלי לפרחולה זה מישהי זולה, ואני לא זולה בשום היבט. אני עדיין מרגישה שיש אנשים בשבט שחושבים עליי ככה" (צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)
"לא נשארת חייבת לאנשים שמתקנים אותי. מי ייתן להם את התענוג להשפיל אותי? אני מכניסה את כולכם לכיס הקטן" (צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)
"לא נשארת חייבת לאנשים שמתקנים אותי. מי ייתן להם את התענוג להשפיל אותי? אני מכניסה את כולכם לכיס הקטן" (צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)

 מאז שליטל סמדג'ה (32) זכתה ביחד עם אלכס מורוזוב במקום הראשון ב"היפה והחנון", היא מנסה להשתחרר מהתווית של הבחורה הקלילה והלא כל כך חכמה שדבקה בה ללא הצדקה. ובכל זאת, לאי בפיליפינים, שם צולמה "הישרדות", היא התעקשה להגיע באוברול מנומר, כאילו שאין לה תדמית לנפץ. "הייתי צריכה להביא נוכחות והבאתי", היא חורצת. 
 

בעונה החדשה של "הישרדות VIP" (ימי שלישי ושבת ב־21:15, רשת 13), סמדג'ה הפכה לאחת הכוכבות הבולטות בזכות שפע שיבושי לשון חינניים. חברי שבט "קפרה" קיבלו בחשדנות את סמדג'ה והז'רגון הייחודי שהמציאה. כשהכדורסלן עידו קוז'יקרו והג'ודאית האולימפית ירדן ג'רבי, למשל, לא הפסיקו לתקן לה את העברית, סמדג'ה השיבה: "אתם מעלים את עצמכם על ידי הנחתה של מישהו אחר, ואני רוצה להגיד לכם משהו – אותי לא מנחיתים".
"יש עדיין אנשים חשוכים בעלי תפיסת עולם מצומצמת, שלא מצליחים לקבל משהו שהם לא מכירים. אני לא נכונה בעיניהם, אבל בעיניי אני הכי נכונה, בגלל זה אני מאוד טובה לריאליטי"

 

"אני שונאת שאנשים מתנשאים עליי", היא מתקוממת עכשיו, "והיו שם כמה אנשים שהרגישו שהשמש זורחת להם מהטוסיק. אנשים שמתקנים אותי, שלא מקבלים את הקיום שלי. זה מוציא ממני תגובה הולמת, אני לא נשארת חייבת. מי ייתן להם את התענוג להשפיל אותי? אני מכניסה את כולכם לכיס הקטן".

 

במועצת השבט רמזת שקראו לך פרחולה.

"אמרתי שאני נתפסת בעיני כמה חברי שבט כפרחולה. המילה הזו היא מרחק שנות אור ממני. ההגדרה שלי לפרחולה זה מישהי זולה, ואני לא זולה בשום היבט. אני עדיין מרגישה שיש אנשים בשבט שחושבים עליי ככה".

 

למה שיחשבו עלייך ככה?

"יש עדיין אנשים חשוכים בעלי תפיסת עולם מצומצמת, שלא מצליחים לקבל משהו שהם לא מכירים. אני לא נכונה בעיניהם, אבל בעיניי אני הכי נכונה, בגלל זה אני מאוד טובה לריאליטי. אני חושבת שאף אחד לא יוכל להיות אדיש אליי ב'הישרדות', או שיעופו עליי או שלא יסבלו אותי, אין אמצע. כשאני טובה אני טובה, וכשאני רעה אני עוד יותר טובה".

 

"היום אני שמה זבבור על כולם" (צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)
  "היום אני שמה זבבור על כולם"(צילום: רונן פדידה, סגנון: לימור מאיה ריחנה)

   

  לא הייתי בכובד ראש

  בגיל 23, כשסמדג'ה הייתה סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, הפכה לאחת הנשים המוכרות בישראל, ושלוש שנים אחר כך עולמה התהפך שוב: ממגישת טלוויזיה, דוגמנית ואושיית השקות, היא הפכה לאם חד־הורית ליהלי (היום בן חמש וחצי), שחיה עם בנה בבית הוריה בבאר־שבע.

   

  האב הנעדר מהתמונה הוא הכדורגלן ראובן עובד, שאותו הכירה דרך חברים משותפים. עובד חזר אז לארץ אחרי ששיחק בליגה השלישית באוסטריה. אחרי קשר קצר שבמהלכו היא נכנסה להיריון, החליטו השניים להינשא, אך לפני הלידה ביטלו את החתונה ונפרדו. בדיעבד התברר לה שבטרם הכירו עובד עבר תקופה קשה של התמכרות להימורים והפסיד מיליונים. "הוא אמר שהוא במקום מאוד טוב ובריא בחיים שלו, והוא לא היה", היא אומרת. "הוא עוד היה אז כדורגלן פעיל, שיחק בקריית־גת. הוא שכר דירה במושב ועברתי אליו לשם, ואחרי כמה זמן נכנסתי להיריון. לא עזר שלקחתי פוסטינור פחות מ־24 שעות אחרי".

  "כל עוד אני יכולה, אני מגוננת. הילד שלי לא יודע מי הוא ראובן, הוא קורא לבעלי 'אבא', הוא לא יודע שהוא לא אבא שלו. הוא גם לא בגיל שאני בכלל יכולה להסביר לו את המצב המורכב שאליו הוא נולד"

   

  עובד (35), שהיה אחד הכדורגלנים המצליחים בארץ, שיחק בצעירותו במכבי תל־אביב ונחשב להבטחה גדולה. ההבטחה התפוגגה בעקבות רצף של בעיות משמעת, עימותים עם מאמנים ומעבר בין קבוצות. בהמשך התמכר להימורים והידרדר מבחינה מקצועית. אחרי הפרידה מסמדג'ה הוא גם התמכר לסמים קשים מסוג קראק וקוקאין.

   

  לפני שנה הוא תועד על ידי עוברי אורח כשהוא מקבץ נדבות בתחנה המרכזית בתל־אביב. חבריו הכדורגלנים יצאו בקמפיין תרומות כדי לגייס כספים ולשלוח אותו לגמילה, אך גם הם התייאשו ממנו כשברח ממרכז הגמילה ומכר את הטלפון הנייד שקנו לו כדי לקנות סמים. בראיונות שנתן לתקשורת בעקבות הפרסומים על מצבו, טען עובד כי חלק מהנפילה שלו קשור לכך שהוא מנותק מבנו.

   

  ליטל, למה את לא נותנת לראובן לראות את יהלי?

  "זה לא קרה, כי הוא לא לקח אחריות על הילד ולא מילא תפקיד של אבא. יש מרכז קשר שזה בדיוק התפקיד שלו, להפגיש בין ילדים להורים שלא היו איתם בקשר. אני לא אפגיש את הילד שלי עם אדם שעלול להשאיר לו צלקת. אם הוא יראה אחריות ויעבור אבחון פסיכולוגי, בבקשה. כל עוד אני יכולה, אני מגוננת. הילד שלי לא יודע מי הוא, הוא קורא לבעלי 'אבא', הוא לא יודע שהוא לא אבא שלו. הוא גם לא בגיל שאני בכלל יכולה להסביר לו את המצב המורכב שאליו הוא נולד".

   

  ראובן עובד. "לא לקח אחריות על הילד ולא מילא תפקיד של אבא" (צילום: אבי מועלם)
   ראובן עובד. "לא לקח אחריות על הילד ולא מילא תפקיד של אבא"(צילום: אבי מועלם)

    

   הרגשתי כמו מצורעת

   את בעלה, יונתן סמואלוב (35), יבואן צעצועים, היא הכירה כשפנה אליה בפייסבוק והציע לה דייט. היום השניים גרים בפתח־תקווה והורים לשלושה ילדים: אמה (תשע), בתו מנישואים קודמים, יהלי ואמרי, בנם המשותף (שנתיים וחצי).

   "שם המשפחה של יהלי הוא סמואלוב, ויונתן דואג לו כמו אבא, הוא נמצא בכל קבוצות ההורים. הוא האבא היחיד של יהלי"

    

   "אחרי שנפרדנו, ראובן ואני תכננו לגדל את הילד ביחד. הוא היה איתי בבדיקות של ההיריון. הייתי כל כך כמהה לנורמליות, שהייתי מוכנה שהוא יהיה איתי בלידה, העיקר לא להיות שם לבד. הוא היה גם בברית, הוא וכל המשפחה שלו. ואז הוא המשיך בחייו כאילו כלום, ואני נשארתי תקועה בבית עם משקולת ועדיין לא יודעת איך יוצאים איתה לעולם".

    

   התביישת?

   "בטח שהתביישתי, יותר בהיריון מאשר אחרי. דפקתי חשבון, אבל היום אני שמה זבבור על כולם. הסתובבתי בבאר־שבע עם בטן, וכל רגע עוצרים אותי: 'מה, לא התחתנת?' הרגשתי כמו מצורעת, אז אחרי הלידה החלטתי להתראיין ולשים את הדברים על השולחן, שיפסיקו להטריד אותי. ואז יונתן כתב לי שהוא יודע מה עובר עליי כי גם הוא מגדל ילדה לבד, ולבי יצא אליו. לא הכרתי אותו קודם, ופתאום ראיתי אבא שעושה בדיוק מה שחלמתי שאבא יעשה, וזה נגע בי. היה בו משהו מאוד אמיתי וזה מה שהייתי זקוקה לו.

   "אחרי חצי שנה התחתנו, חתונה קטנה, 50 איש ברבנות. כולם היו בשוק, אמרו לי: 'שאת לא תעשי חתונת קולולו?', אבל כבר לא היה לי את החלום הזה. התחתנתי רק בשביל ההורים שלי, כי גם הם עברו תקופה לא קלה. יש לי בעל מדהים. יש לנו זוגיות מאוד מורכבת, שנינו הגענו אליה עם ילד, אבל הקמנו משפחה חמה ואוהבת. אמה קוראת לי אמא ויהלי קורא ליונתן אבא".

    

   עם בעלה, יונתן סמואלוב. "הקמנו משפחה אוהבת" (צילום: מתוך האינסטגרם של litalsmadja@)
    עם בעלה, יונתן סמואלוב. "הקמנו משפחה אוהבת"(צילום: מתוך האינסטגרם של litalsmadja@)

     

    איך הוא מרגיש עם זה?

    "שאלתי אותו בהתחלה אם זה מפריע לו, כי לא התחתנתי איתו בשביל שיהיה אבא של יהלי, זה התגלגל ככה. שם המשפחה של יהלי הוא סמואלוב, ויונתן דואג לו כמו אבא, הוא נמצא בכל קבוצות ההורים. הוא האבא היחיד של יהלי, אין בכלל קיום לראובן בחיים שלנו. למה אני צריכה שהוא יהיה איתו בקשר ולעשות לו חרדות נטישה? את מכירה את האבות האלה שמגיעים פעם באף פעם? יגיע שלב שיהלי יֵדע הכל על אבא שלו, אבל אני לא רוצה להעמיס עליו בגיל כזה דברים שיכולים לפגוע בו".

     

    • הראיון המלא עם ליטל סמדג'ה מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד