נשות 'חתונה ממבט ראשון' חושפות את כל מה שלא ראיתם על המסך

איזו כלה הבינה שמראש לא היה לה סיכוי, מי התכווצה כשצפתה בפרק ירח דבש, ומי הרגישה שכל המדינה שונאת אותה. כוכבות התוכנית מדברות בגילוי לב על הכל

מנהלות זוגיות סוערת בלב הפריים טיים. הנשים של "חתונה ממבט ראשון" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
מנהלות זוגיות סוערת בלב הפריים טיים. הנשים של "חתונה ממבט ראשון" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
נשות חתונה ממבט ראשון מספרות על התגובות וההצעות לשידוכים. לחצו Play לצפייה
צילום: אורי דוידוביץ'

הן הגיעו לתוכנית טלוויזיה כדי למצוא אהבה – והפכו לנושא השיחה הכי חם בישראל (אחרי הקורונה). נשות "חתונה ממבט ראשון" (שמשודרת בקשת 12, ימי שבת וראשון אחרי החדשות)  מספרות איך זה לנהל זוגיות סוערת בלב הפריים טיים, משחזרות את הרגעים הקשים מול המצלמות וחושפות את ההתמודדות עם התגובות הקיצוניות.

 

 

"הרגשתי שכל המדינה שונאת אותי"

הגר משה (39), רופאה, גרה בתל־אביב. שודכה לניר פור (41), חוקר ואיש הייטק

 

 

הגר בן משה. "אנשים שלחו לי הודעות מתנצלות ששפטו אותי לחומרה" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
  הגר בן משה. "אנשים שלחו לי הודעות מתנצלות ששפטו אותי לחומרה"(צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

   

  למה הגעתי לתוכנית?  "מגיל 16 ועד 35 הייתי אדם של מערכות יחסים, ואז משהו הפסיק לעבוד. כשכבר הכרתי מישהו, זה לא החזיק יותר מכמה דייטים. הבנתי שאני חייבת לעשות דברים אחרת. לאורך כל המיונים עוד קיוויתי שעד שיודיעו לי אם אני בפנים, כבר אהיה עמוק בזוגיות ואגיד להם 'לא, תודה'. אבל כלום לא השתנה בסטטוס הזוגי שלי והבנתי שאולי זו הזדמנות חיי".

   

  מול איזו סצנה מרטתי שערות ומתי מחאתי לעצמי כפיים: "שניהם באותה סצנה – כשסיפרתי לניר על אבא שלי, שהיה האדם הכי קרוב אליי, וכשהייתי בת 26 טס לחו"ל ולא חזר. אני לא יודעת אם אני יכולה להסביר מה זה לחשוף את הפצע הכי גדול שלי מול כל המדינה ותוך כדי לגלות שהוא עדיין מדמם בתוכי".

   

  התגובה הכי מגעילה שקיבלתי: "היה גל של התלהמות נגדי. ניסיתי להפסיק לקרוא מה כותבים עליי ברשת, אבל זה עדיין הגיע אליי. מישהי ראתה אותי, אמרה לי 'את מגעילה' וירקה על המדרכה. התחלתי לבכות וחזרתי הביתה. אחרי שזה התפרסם, אנשים שלחו לי הודעות מתנצלות ששפטו אותי לחומרה ושדברים יצאו משליטה".

   

  "כתבו לי שאני לא ראויה לדניס"

  הדר ברייר (34), ביולוגית ומורה לבלט, גרה בתל־אביב. שודכה לדניס רוסקוב (32), הייטקיסט 

   

  הדר ברייר . "הסיכוי למצוא זוגיות היה שווה עבורי הרבה" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
   הדר ברייר . "הסיכוי למצוא זוגיות היה שווה עבורי הרבה"(צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

    

    

   מול איזו סצנה מרטתי שערות בבית? "כשדניס סיפר על הקשיים שהוא עבר כעולה חדש, יכולתי להיות יותר חמה ורכה שם. כששידרו את הקטע, פשוט רציתי להיכנס לתוך המסך ולתת לו חיבוק".

    

   התגובה הכי מגעילה שקיבלתי: "כתבו לי שאני לא ראויה לדניס. אני חושבת ששפטו אותי מהר מדי, זלזלו בי ולא נתנו לי הזדמנות אמיתית להוכיח את עצמי".

    

   האם הייתי עושה את זה שוב? "הסיכוי למצוא זוגיות היה שווה עבורי הרבה. הייתי מוכנה לשלם שוב את המחיר של לעבור תהליך מאוד חושפני".

    

   "חמודה, תתאפסי על עצמך"

   מור לרמן (32), עורכת דין במשרד המשפטים, גרה ברמת־גן. שודכה למאור פינקלשטיין (36), מסעדן

    

   לאשה מור לרמן. "הערסית הכי אינטליגנטית שתכירי" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
    לאשה מור לרמן. "הערסית הכי אינטליגנטית שתכירי"(צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

     

     

    מול איזו סצנה מרטתי שערות בבית? "זזתי באי־נוחות על הספה כשהראו את שנינו אצל חברים של מאור. במקום להעביר למאור את המסר שיראה אותי, גרמתי לו להסתגר. לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין שאני אישה דעתנית, נוכחת וביקורתית, אבל לראשונה בחיי יצא לי לחוות את עצמי מהצד. וואלה, החוויה כצופה לא תמיד הייתה פשוטה לעיכול. המינון שלי, הטון שלפעמים היה צורם מדי. הבנתי שלפעמים פחות זה יותר".

     

    התגובה הכי מגעילה שקיבלתי: "מישהי כתבה לי: 'מי את חושבת שאת? עוד ערסית במסווה של עורכת דין'. לקרוא הערה כזו שבאה ומקטינה אותך בצורה כזו, למה? אני מכריזה בזאת שאני הערסית הכי אינטליגנטית שתכירי".

     

    העצה שגרמה לי להרים גבה: "כשהפסיכולוגים קבעו שאני אגור אצל מאור. לא הבנתי למה הם לא מאפשרים לנו למצוא מקום ניטרלי. בהמשך התבהר לי שהרציונל שעמד מאחורי המעבר הזה היה ללמד אותי לצאת מהטריטוריה שלי".

     

     

    "זו המראה הכי גדולה שהציבו לי מול הפנים"

    דנית ליבנת (32), עורכת דין, גרה בתל־אביב, שודכה לאמיר זהבי (31), אנליסט

     

    דנית ליבנת. "בהלם מטוב הלב והפרגון שקיבלתי" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
     דנית ליבנת. "בהלם מטוב הלב והפרגון שקיבלתי"(צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

      

     הרגע הכי קשה שלי: "המעבר לדירה המשותפת. חשבתי שיש בינינו מספיק פתיחות כדי שאמיר ידבר איתי על זה שהוא רוצה לישון בנפרד, ולא יזרוק לי את זה בהערת אגב".

      

     מול איזו סצנה מרטתי שערות בבית? "כשראיתי את פרק ירח הדבש הבנתי שהחוויה שלי הייתה שונה לגמרי מהחוויה של אמיר. קורה שם סיפור שאני בכלל לא מכירה והיה לי קשה מאוד לצפות. ידעתי שהסיפור שלנו סובב סביב עניין המשיכה של אמיר אליי, אבל לא היה לי מושג שזה התחיל כבר ביום שאחרי החתונה. הייתי בטוחה שכל ההתחלה שלנו הייתה טובה מאוד".

      

     התגובה הכי מקסימה שקיבלתי: "אני בהלם מטוב הלב והפרגון שקיבלתי. מעבר לניסיונות השידוכים וההצעות להיכרויות, הרבה פנו אליי ואמרו שהם נהנים לראות את האופן שבו אני מתמודדת עם קשיים".

      

     האם הייתי עושה את זה שוב? "אני שמחה שהחלטתי לעשות את זה, זה לגמרי היה שווה. זו המראה הכי גדולה שהציבו לי מול הפנים. אני לא אזכה לעבור כזה תהליך פסיכולוגי עמוק באף סיטואציה בחיים שלי".

      

     "לא נעים להימרח בטחינה"

     רוני לוי (37), יזמית, מייבאת בגדי ים חסיני קרינה לילדים (SunWay), גרה בתל־אביב. שודכה לנעם קציר (35), יזם 

      

     רוני לוי. "נשים כותבות לי שהן מקבלות השראה מהתהליך שעברתי" (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
      רוני לוי. "נשים כותבות לי שהן מקבלות השראה מהתהליך שעברתי"(צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

       

      מול איזו סצנה מרטתי שערות בבית? "תשמעי, לא נעים להימרח בטחינה ושכולם יראו אותך ככה. לפחות נעם ויתר לי ולא מרח עליי את המטבוחה החריפה שהכנתי".

       

      מול איזו סצנה מחאתי לעצמי כפיים? "הארוחה אצל המשפחה של נעם. ידעתי שהעריכה תבליט את סיפור הגובה של נעם, כי זה הדבר היחיד שהפריע לי בו. רציתי שהם ישמעו את זה ממני לפני שזה משודר. הרגשתי שבשיחה הזו אמרתי את האמת שלי, אבל עשיתי את זה עם רגישות וכבוד לצד השני".

       

      התגובה הכי מקסימה שקיבלתי: "זכיתי רק בתגובות מרגשות ומחממות לב. נשים כותבות לי שהן מקבלות השראה מהתהליך שעברתי".

       

       

      הבנתי שמראש לא היה לי סיכוי"

      דובי עמירה (57), גננת ומטפלת גוף־נפש, גרושה ואם ל־3, גרה במודיעין־מכבים־רעות, שודכה לאריק חביב (60), קבלן

       

      דובי עמירה (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)
       דובי עמירה (צילום: שי פרנקו, סגנון: הילה ג'רבי)

        

       הרגע הכי קשה שלי: "המאמץ הבלתי פוסק שלי 'לכפר' על רגע החופה, שבו פניתי קודם כל לחבק את ילדיי לפני שהגעתי לאריק. אריק חווה את זה כדחייה, ומה שלא עשיתי מאותו רגע ואילך – התנצלויות, הסברים – קיבלתי חומה. לא הצלחתי לעבור אותה. הרגשתי מאוד מתוסכלת. זה לא פשוט להיות במקום שדורש ממך אפס טעויות".

        

       מול איזו סצנה מרטתי שערות בבית? "אריק התבקש לתת לי ציון בחתונה מ־1 עד 10. הוא נתן לי 1. הייתי בהלם שגבר בן 60 נותן ציון לאישה. אני לא סוסה באורווה. זה היה כל כך נמוך בעיניי. גם כל כך הרבה זמן בתוכנית הלכתי עם ייסורי מצפון על זה שאריק הרגיש דחוי וניסיתי כל מה שאפשר כדי להתקרב, ופתאום הבנתי שמראש לא היה לי סיכוי".

          

       האם הייתי עושה את זה שוב? "האמת, לא. האמנתי שמומחים שמכירים בין שני אנשים על בסיס התאמה, זה משהו שיכול לעבוד. הציגו בפניי את התוכנית כדוקו־ריאליטי. היום אני מרגישה שזה פחות דוקו ויותר ריאליטי, שזה יותר מדי צהוב בשבילי. ועדיין, זו הייתה חוויה עוצמתית".

        

       • הראיון המלא עם הנשים של "חתונה ממבט ראשון" מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

        

       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד