"מקצוע עריכת הדין מהווה עבורי כלי לעשיית צדק בחברה כולה"

ראיון עם עורכת הדין ד"ר שני רופא, מבכירות עורכי הדין בתחומי המשפט והטכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט בארץ, על הדרך שלה לנצחון: "אני רואה במקצוע ייעוד ושליחות"

בימים אלו מסיימת לכתוב את ספרה השביעי ב"משפט וטכנולוגיה בסביבה האינטרנטית". עוה"ד ד"ר שני רופא  (ענת קזולה ל-Q Elite Beaut)
בימים אלו מסיימת לכתוב את ספרה השביעי ב"משפט וטכנולוגיה בסביבה האינטרנטית". עוה"ד ד"ר שני רופא (ענת קזולה ל-Q Elite Beaut)

על ד"ר שני רופא, מבכירות עורכי הדין בתחומי המשפט והטכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט בארץ, שמעתי לראשונה מאיש עסקים מצליח אותו ראיינתי במסגרת הכנת כתבה על אנשי עסקים מובילים בישראל. כשביקשתי ממנו לגלות לי את סוד הצלחתו, הוא סיפר לי על תביעה ייצוגית שהוגשה נגד אחת החברות שבבעלותו על סך 30 מיליון שקל. התובע באותה התביעה טען שמידע חסוי של לקוחות החברה, דלף לאינטרנט, נסרק על ידי גוגל ועל ידי כך לטענתו בוצעה עברה של פגיעה בפרטיות.

 

בבית המשפט, התובע הציג קבצי מידע שלכאורה הועלו לרשת. "למזלי מי שייצגה את החברה שלי בתיק הזה היא ד"ר שני רופא, מבכירות עורכי הדין בארץ בתחומי המשפט והטכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט. ד"ר רופא חקרה ועלתה על זה שהקבצים הוצאו מפריצה לשרת ולעולם לא הועלו לרשת. התביעה נדחתה ואילו התובע 'זכה' לתביעה נגדית בסכום כולל של 5 מיליון שקל. סוד ההצלחה שלי", סיים את סיפורו איש העסקים, "הוא לעבוד עם האנשים הכי טובים בתחומם. אם ד"ר שני רופא, לא הייתה מייצגת אותי, אני לא יודע איך הסיפור הזה היה נגמר".

 

משרדה  עוסק בדיני משפחה ולשון הרע בדגש על סביבת אינטרנט, רשתות חברתיות ומחשבים. רציתי לפגוש את ד"ר רופא פנים מול פנים, אך הקורונה שינתה גם לנו את התוכניות ולכן את הראיון איתה ערכנו בזום.

 

האם מבין התיקים בהם טיפלת יש אחד שזכור לך במיוחד?

"כחוקרת בתחום הראיות הדיגיטליות והקשר שבין משפט לטכנולוגיה כבר 25 שנה, טיפלתי במאות רבות של תיקים, חלקם נשארו חקוקים בזיכרוני לנצח. מקרה אחד שזכור לי היטב, היה של זוג שניהל תהליך גירושין קשה ומכוער. הבעל טען שהאישה בוגדת בו ורצה לנקום בה על ידי הגשת תלונות חוזרות לבתי משפט. אני ייצגתי את האישה. הבעל הציג התכתבויות ואטס אפ רבות בין האישה למאהב שלה. בנוסף הוא הציג תמונות פורנוגרפיות שלכאורה מרשתי שלחה למאהב.

 

"כשהבעל עלה על דוכן העדים, הוא לא ידע מה מצפה לו. בחקירה צולבת ולא מתפשרת, גרמתי לו להודות שהוא זה שפרץ לטלפון של מרשתי על מנת להוציא את ההתכתבויות ובעצם עבר עבירה פלילית ולכן ההתכתבויות שהציג נפסלו מיידית בבית המשפט. יתרה מכך, במהלך חקירה שערכתי קודם לכן גיליתי שהתמונות שהוא ביקש להציג כתמונות שנשלחו אליה על ידי המאהב, נקנו על ידו מאתר מפוקפק, המוכר תמונות מהסוג הזה לכל דחפין. תביעתו נדחתה על הסף ומהר מאוד מרשתי קיבלה גט ובתנאים שלה".

 

שליחות לעשיית צדק עבור החברה כולה

הצצה לרזומה של ד"ר רופא אינה מותירה מקום לתהיות – מדובר באישה נחושה וחרוצה מאין כמוה. היא בעלת ארבעה תארים בתחומי מדעי המחשב, מנהל עסקים ומשפטים, מומחית מטעם בתי המשפט והסנגוריה הציבורית בסוגיות המחשבים ואינטרנט בעשרות רבות של חוות דת בארץ ובעולם, וסופרת משפטית מקצועית שכתבה שישה ספרים בתחומי המשפט והטכנולוגיה שחלקם מצויים בכל ספריות בתי המשפט בארץ, ובימים אלו מסיימת לכתוב את ספרה השביעי ב"משפט וטכנולוגיה בסביבה האינטרנטית".

 

"מקצוע עריכת הדין מהווה עבורי כלי לעשיית צדק בחברה כולה", אומרת דר' שני רופא. "אני מייצגת אנשים פרטיים, חברות וארגונים הנתבעים בנסיבות שונות, אני שואפת בכל תיק לחפש את הדרך המשפטית הראויה להגיש כתב תביעה שכנגד, לשנות את 'מאזן האימה' ולהביא לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור לקוחותיי. כמי שחוקרת במשך שנים רבות את סוגיות האונס הווירטואלי, כמרצה זה שנים באקדמיה, בוררת ומגשרת מקצועית - אני רואה בתפקידי שליחות לעשיית צדק עבור החברה כולה ולכן בכל זמן תמצאו על שולחני תיקי פרו-בונו. הצדק מגיע לכולם, גם לאלה שלא מסוגלים לשלם לעורכי דין מובילים שיילחמו על צדקתם בבית המשפט ולכן אני מקפידה לתרום לכך מהמקום הצנוע שלי" אומרת ד"ר רופא בחיוך.

 

ה"אני מאמין" שלך: ״להקשיב לתחושת הבטן, כמו גם 'ואהבת לרעך כמוך"'. נר הצדק, התבונה, החמלה, האינטליגנציה, אהבת האדם באשר הוא - באור רב יאיר את דרכי!״

אם לא היית עורכת דין, היית: "לא יכולה לדמיין מצב כזה, אני רואה במקצוע שלי ייעוד ושליחות, לעולם לא הייתי מחליפה אותו במקצוע אחר".

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד