נועה קירל: "לא היו הקלות בטירונות. עשיתי תורנות כמו כולן. אפס הטבות"

מה היה לה הכי קשה בטירונות? והאם יש סיכוי להופעה משותפת עם מרגי? החיילת הכי מפורסמת בצה"ל עונה לשאלות שהפנו לה בוגרי להקות צבאיות מכל הזמנים

נועה קירל מספרת על הטירונות. לחצו Play לצפייה
נועה קירל."אני מבינה למה אומרים שחיילות משמינות בצבא. האוכל בטירונות במחנה 80 היה פשוט מדהים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)
נועה קירל."אני מבינה למה אומרים שחיילות משמינות בצבא. האוכל בטירונות במחנה 80 היה פשוט מדהים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)

טוראית נועה קירל (19) לא יודעת מה לעשות עם שפע הזמן שנפל עליה לאחרונה. כבר שנים שלא נהנתה מרגע פנוי, ופתאום היא מוצאת את עצמה מתיידדת עם נטפליקס. "אני לא מכירה מצב כזה", היא אומרת. "התרגלתי ללו"ז מטורף ופתאום יש הרבה שעות בית. בהתחלה זה הפחיד אותי, חשבתי שלא אשרוד, אני אוהבת את העבודה שלי, את העומס והלחץ, אבל אני מתחילה גם ליהנות קצת מההפוגה".

 

מה נדרש ממך כחיילת בתקופה כזאת?

"התפקיד שלי הוא לשמח חיילים, לשיר להם, ויצא לי לעשות די הרבה פרויקטים שקשורים למצב. הצטלמתי לסרטוני הסברה של פיקוד העורף, הופעתי בלייב ברשתות החברתיות של צה"ל, שרתי את השירים שלי בעיבודים חדשים והיו לזה המון צפיות. נחמד לדעת שיש לתפקיד שאני עושה בצבא כל כך הרבה משמעות. הצטלמתי לתוכנית בידור מגניבה בהשתתפות כוכבים מהלהקות הצבאיות שתעלה ברשת ואני אשתתף בטקס הדלקת המשואות במחרוזת משיריי".

 

"אפילו להשתמש בטלפון לא נתנו לי" (צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)
  "אפילו להשתמש בטלפון לא נתנו לי"(צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)

   

  כבר יותר מחודשיים שקירל חיילת בצה"ל, סולנית בלהקה צבאית שהורכבה במיוחד בשבילה. היא אחת מחמישה שמתגייסים השנה במסלול טאלנטים של חיל החינוך. המסלול מאפשר 90 ימי חופשה מיוחדת בשנה (לעומת 45 ימי חופשה מיוחדת לאמנים פעילים אחרים).

   

  פנינו לכוכבי הלהקות הצבאיות לדורותיהן וביקשנו מהם להפנות לה שאלה שמסקרנת אותם במיוחד. הנה התשובות.

   

  מירי אלוני, זמרת ושחקנית, שופטת בתוכנית הטלוויזיה "בית ספר למוסיקה" (שבה קירל היא אחת המורות), יוצאת להקת הנח"ל: 

  איך קיבלו אותך הבנות בטירונות?

  "בגלל שאני מפורסמת יותר קשה לי לסמוך על אנשים ולבנות אמון, לקח לי זמן להיפתח, להרגיש בנוח ולדבר עם בנות שאני לא מכירה, כי אני תמיד זהירה. זכיתי להיות עם בנות מדהימות שהתייחסו אליי כאל בן אדם ולא כאל נועה קירל המפורסמת. בהתחלה הייתה קצת התרגשות, כי הן הופתעו שאני איתן, אבל צ'יק־צ'ק זה עבר והתחברנו".

  "זכיתי להיות עם בנות מדהימות שהתייחסו אליי כאל בן אדם ולא כאל נועה קירל המפורסמת. בהתחלה הייתה קצת התרגשות, כי הן הופתעו שאני איתן, אבל צ'יק־צ'ק זה עבר והתחברנו"

   

  למה פורסם שהן קיבלו פקודה לא לבקש איתך סלפי?

  "זו לא הייתה ממש פקודה, זה רק בגלל שהצבא רצה לשמור על הפרטיות שלי כדי שאעבור את הטירונות כמו כולם. זה לא אומר שאסור היה להתקרב אליי או לדבר איתי. גם ככה לא היו לנו טלפונים בטירונות, רק שעה בערב, אז לא היה מה לבקש סלפי בכל מקרה".

   

  אורנה דץ, זמרת ושחקנית, יוצאת להקת מפקדת חילות השדה:

  האם את מתכוונת להמשיך לקדם את נושא דימוי הגוף השפוי גם בקרב חיילות צה"ל?

  "אני לא משתדלת יותר מדי לקדם את זה, זה פשוט קורה מעצמו. אני מקבלת את עצמי כמו שאני ואולי זה נותן כוח והשראה למישהו, אבל זה יוצא ממני באופן טבעי, בלי להתכוון. אני לא נראית כמו דוגמנית ואני הפרזנטורית של רנואר, וזה אומר הכל. עובדה שגם בשנה שעברה וגם השנה הזמינו אותי להשתתף בשבוע האופנה. המטרה היא לשנות את מודל היופי, ואני שמחה להיות חלק מזה כי זה חשוב. אם חיילות צה"ל יראו אותי במדים וישאבו ממני השראה בנושא הזה, זה יהיה ממש משמח. עכשיו אני מבינה למה אומרים שחיילות משמינות בצבא. האוכל בטירונות במחנה 80 היה פשוט מדהים, ממש אוכל של בית מלון. ואני הכי בעייתית באוכל".

   

  "לא היה מה לבקש סלפי בכל מקרה" (צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)
   "לא היה מה לבקש סלפי בכל מקרה"(צילום: שי פרנקו, סגנון: איתי בצלאל)

    

   דפנה ארמוני, זמרת, פעילה חברתית בעמותות "להב", "פני"ם חדשות" ו"מנהיגות ישראלית בתפוצות", מורה למוזיקה. יוצאת להקת גייסות השריון ואף שירתה בקבע בצוות הווי חיל האוויר:

   איך את מתמודדת עם הביקורת על ההקלות שקיבלת במסלול טאלנט?

   "על כל דבר שאני עושה ועוד אעשה תהיה ביקורת כי אני מפורסמת, וזה טבעי. בהתחלה היה לי נורא קשה עם זה שביקרו אותי על כך שהתגייסתי ומיד נסעתי לחו"ל. אנשים לא באמת הבינו את הסיטואציה. לא התגייסתי אלא התחיילתי לבקשת צה"ל שבועיים לפני תאריך הגיוס שלי, ופתאום מצאתי את עצמי בלב הסערה. זה נבע מחוסר הבנה וחוסר אינפורמציה וגם קצת מצרות עין. נכון שקיבלתי הקלות, אבל הקלות כאלה נותנים פה כבר שנים לספורטאים ומוזיקאים מצטיינים, זה לא התחיל עם נועה קירל. קוראים לזה התאמות. אז השירות שלי הוא טיפה אחר בגלל הקריירה שאני מנהלת, והצבא מבין את זה והולך לקראתי, ובתמורה אני מתחייבת לעשות את הכי טוב שלי בהופעות לחיילים.

   "בטירונות עמדתי במסדרים כמו כולן, הצדעתי כמו כולן ואמרתי 'כן המפקדת' כמו כולן"

    

   בטירונות לא קיבלתי הקלות, חוץ ממקלחת לבד וחדר לבד, על פי החלטת הצבא, כי הצבא לא יכול להרשות לעצמו שיצלמו אותי ויפגעו בפרטיות שלי. כשאומרים שלא עשיתי טירונות כמו כולם, זה באמת פוגע. אנשים שופטים אותי בלי להכיר אותי, אבל אני כבר רגילה לזה. מה, נראה לכם שבא לי לנקות את החדר שלי למסדרים לבד, בזמן שבחדר אחר מנקות חמש בנות? לא רציתי לקבל יחס אחר, כי זו הסיטואציה היחידה בחיים שלי שאני יכולה לחוות דבר כזה, אבל היו דברים הכרחיים. עמדתי במסדרים כמו כולן, הצדעתי כמו כולן ואמרתי 'כן המפקדת' כמו כולן. ניקיתי את החדר ואת השירותים לבד, ואני בחיים לא ניקיתי שירותים, כן? עשיתי גם תורנות כמו כולן. אפס הטבות. אפילו להשתמש בטלפון לא נתנו לי, חוץ משעת ת"ש בערב. בחוץ אני נועה קירל המפורסמת, אבל בטירונות המפקדות הצליחו להפריד ולעשות את העבודה שלהן כמו שצריך".

    

   לאה לופטין , זמרת, חברת ההרכב חלב ודבש, יוצאת להקת הנח"ל:

   האם יש כבר תכנון לשיתוף פעולה עם יהונתן מרגי?

   "נשמח לשתף פעולה, אבל זו לא החלטה שלנו אלא של צה"ל. אני מאמינה שהצבא ירצה לשמור על איזושהי הפרדה ביני ובינו".

    

   • הראיון המלא עם נועה קירל מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד