מה הסוד להיות הכי טובים שיש? לנהל את העסק באהבה ובתשוקה

עורכת דין ומגשרת בדיני משפחה, יועץ פיננסי למימון והשקעות ופסיכותרפיסטית לטיפול בחרדות מספרים על העבודה והחזון שלהם. הכי טובים שיש: פרויקט מיוחד

הכי טובים שיש. אוהד צדר, עו"ד לוסי מאיר ורונית חיימוב זילברמן (צילום: טל שחר, סם יצחקוב)
הכי טובים שיש. אוהד צדר, עו"ד לוסי מאיר ורונית חיימוב זילברמן (צילום: טל שחר, סם יצחקוב)

רונית חיימוב זילברמן

פסיכותרפיסטית 22 שנים, טיפלה במעל 5,000 מקרים מורכבים, עובדת סוציאלית ומייסדת המרכז לפסיכותרפיה אינטגרטיבית לטיפול בחרדות טראומה וחולי כרוני: "הדרך של רונית"

 

"כשנושמים עמוק, החמצן חוזר למוח, היכולת לחשוב בצורה שקולה מתחזקת ותחושת האיום מתפוגגת ונחלשת״" (צילום: סם יצחקוב)
  "כשנושמים עמוק, החמצן חוזר למוח, היכולת לחשוב בצורה שקולה מתחזקת ותחושת האיום מתפוגגת ונחלשת״"(צילום: סם יצחקוב)

   

  ספרי לנו על המרכז - מהו מודל המאמין שלך להחלמה?

  "היום יש הרבה מטפלים ומאמנים ששומעים חרדות וטראומה, כולל טראומות מיניות ומצבי חולי, ונמנעים מלטפל, אבל המציאות היא שאלו ההפרעות הנפוצות ביותר בדור ה-z, ובכלל בישראל ובעולם המערבי, במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה. הרבה פעמים מטפלים מנסים להתאים את המטופל לשיטה בה התמחו. אנו מתאימים את השיטה למטופל, ומטפלים במגוון של 12 שיטות טיפוליות. המטרה לא להבטיח שרביט קסמים שאינו עובד לאורך זמן, אלא טיפול יעיל, מוכח מחקרית, ומותאם אישית. ישנן הרבה שיטות טובות, אך לא כל שיטה מתאימה לכל מטופל. אנחנו מלמדים איך לזהות, לפי 6 מנגנוני ההישרדות האישיותיים המנהלים אותנו בחרדות וטראומה, FIGHT, FLIGHT, FREEZE, FAINT, FAWN, FRATENISE - הלוחם, הבורח, הקופא, המעלף, מתנחמד, מרצה והמתאחד - איזה מנגנון מנהל את המטופל ואיך לשחררו מהמנגנון.

   

  "לכולנו יש את כל ששת המנגנונים, אבל אחד או שניים דומיננטיים יותר. במקום להיות נוקשים צריכים להתגמש ולדעת לבחור את המנגנון המתאים פר-סיטואציה. למשל, הרבה לוחמים מוצאים בני/ בנות זוג מתנחמדים בחייהם, או קפואים, ואז אחד שולט והשני מוותר בשביל האחר. כל מערכות היחסים והחוויות שלנו והיכולת לזהות איזה ארגז כלים יתאים לאיזה מטופל, מאוד חשובים להצלחה הטיפולית, חשוב לעשות אינטגרציה בין השיטות ולהגיע להצלחות טיפוליות. אני מאמינה שבהחלט אפשר לרפא אפילו מקרים פסיכיאטרים קשים, הדרך היא לזהות את המנגנון ולהבין שהגוף והנפש אותה מערכת.

   

  "חשוב לומר שהמנגנון הוא פיזי - כשאנו מרגישים מאויימים בין אם האיום רגשי או פיזי, אמיתי או מדומה, המח נכנס לפעולה, החמצן עוזב את המח, ועובר לשרירים כדי שנוכל לרוץ מהר יותר אם צריך לברוח, להכות חזק יותר אם צריך ללחום, ואם אלו לא עוזרים 'להעמיד פני מת' או להתנתק רגשית - קופא/מתעלף, ולעיתים בטחון הוא במספרים - מתנחמד/מרצה. אבל המנגנון פיזי לגמרי. ולכן כדי לעבוד אנחנו צריכים לעבוד עם הגוף והנפש יחד.

   

  "למשל: כעת אנשים ילחמו בסופר על אלכו-ג׳ל האחרון, עד חורמה. זה מנגנון פיזי. כדי להיות שקולים ולהחזיר את החמצן למח, כדי שתהיה מחשבה קוהרנטית צריך לזהות את מנגנון ההישרדות שמנהל ואת השיטה המתאימה למנגנון, ולעבוד גוף- נפש. חשוב לבדוק חושית מה ירגיענו ויווסת חושית - לקחת חמישה דברים ויזואליים, ארבעה שמיעתיים, שלושה תחושתיים, שניים של ריח, ואחד של טעם, שמרגיעים. לנשום עם ילדים דרך הפרחת בועות סבון, וליצור סביבה רגועה ובטוחה - בתוך הבית, אפילו פינה שקטה".

   

  איך זה בא לידי ביטוי מבחינת הטיפול?

  "הטיפ הכי חשוב: גוף ונפש זה אותה מערכת. אי אפשר לעבוד רק עם הגוף או רק עם הנפש, צריך לשלב. בחרדות, טראומה ומצבי חולי, הגוף מדבר אלינו ואנחנו לא מקשיבים לו. חשוב לעבוד עם הגוף ולשאול מה הוא מנסה לומר? ולמשאב את עצמנו לתת מענה לצרכים הפיזיים והרגשיים שלא קיבלו מענה: מנוחה, הגנה, נשימה, רוגע.

   

  "חשוב מאוד לא להימנע מדברים, הימנעות הינה אם כל הבעיות, כשאנחנו נמנעים ממשהו מדאיג, מפחיד, מלחיץ, אנו מדחיקים את הבעיה ואז החרדה מתפרצת, הסימפטומים הפיזיולוגיים מתגברים, ואנחנו הופכים למוחלשים.  הבורחים - בורחים לעשייה. לא מסוגלים לשבת בשקט. כשאין מה לעשות, חודרות מחשבות שליליות ואז מתחיל לנו הכאב. עם אישיות בורחת, לא אוכל לטפל בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, כי המטופל יעשה את המטלות הטיפוליות, מתוך עשייה - Doing, ולא מתוך למידת העצמי האותנטי - Being. ואז בעצם הוא כאילו יהא המטופל המושלם בקליניקה, כי הוא עושה את כל המטלות, אך זה לא יחלחל פנימה. הבורח צריך להפוך מ -Humen doing ל - Humen being.

   

  "בין הגישות הנלמדות והקיימות במרכז שלנו: NLP, CBT, SE, MINDFULNESS PE, EMDR, IEMT, DBT, SFT, הגישה הדינמית, הגישה ההתייחסותית, הגישה ההתקשרותית, סכמה-תרפיה. אנו מתאימים את חליפת הטיפול לכל מטופל באופן אישי, ועושים אינטגרציה בין כל הכלים".

   

  מה החידוש שאת מביאה?

  "העבודה עם מנגנוני ההישרדות והתאמת השיטה הטיפולית לפי מגוון שיטות. הרבה מסגרות אינטגרטיביות מביאות בדרך כלל בין 2-3 שיטות, אצלנו משלבים בין 12. אנו גם מערכתיים, חשוב לזהות איזה מששת מנגנוני ההישרדות, מנהלים לא רק אותנו, אלא את כל מערכות היחסים שלנו. יש אנשים שיוציאו מאיתנו את המיטב, ויש אנשים שיוציאו מאיתנו את הגרסה הכי גרועה שלנו: ה Psycho-Bitch".

   

  האם את עובדת על פי מודל טיפולי מובנה?

  "בהחלט, המודל המזהה מנגנון הישרדות, מזהה מתי המנגנון נתקע, סביב איזו תקופה ואירוע, מהילדות ועד הבגרות. צריך להתאים את השיטה הטיפולית למנגנון, לעבוד גם עם המערכת המשפחתית ולראות מה זה מאפשר בתוך המערכת. למשל: כשיש חרדה לילד, זה מאפשר לו לא להתבגר, דבר שלמרות הקושי יכול גם לאפשר למשפחה לא להכיר בהתבגרות מינית למשל, ואז למרות הסבל החרדה, גם מאפשר משהו בתוך המשפחה".

   

  מה תאמרי למשפחות שמתמודדות היום עם בן משפחה שחלה?

  "אפשר להחלים. צריך לזהות את כל התנהלות החולי במערכת!  אנחנו תמיד חיים במתח הזה של לדרוש יותר מידי מיקירינו, ולהאמין פחות מדי ביכולותם. להיות מודעים למתח הזה".

   

  איפה נראה אותך בעוד 5 שנים? מה החזון שלך...

  "מרכז גדול, עם הרבה מטפלים שעברו את ההכשרה שלנו ומטפלים בשיטה. בנוסף, הקמת אשפוזית למטופלים מורכבים, והכרה על ידי מערכות ציבוריות בצורך לעבוד כך, ולא ב-2-3 שיטות בלבד".

   

  ההבדל בין פחד לחרדה
  • בפחד - יש איום מיידי אובייקטיבי שמאיים עלי, יש סכנה לשלום הפיזי שלי.
  • בחרדה - האירוע המאיים כבר פחות מאיים או נגמר, אך תחושת האיום נשארת כאילו עכשיו נופל עלי טיל.

  מאוד חשוב להבחין האם אני נמצאת כרגע במקום יחסית בטוח, ואז, להתחיל לפרוק את האנרגיה הפיזית של המערכת הסימפתטית שנתקעה בגוף ע״י מספר תהליכים.

   

  כלים להרגעה

  1. נשימות - כולם מכירים, ובכל זאת ישנה דרך אחרת לנשום: כשנושמים עמוק, החמצן חוזר למוח, היכולת לחשוב בצורה שקולה מתחזקת ותחושת האיום מתפוגגת ונחלשת.

  ישנם מספר דרכים לנשום:

  א. להכניס אוויר בספירה איטית עד 4 (או לפי היכולת), לעצור תוך ספירה עד 4, ולשחרר

  אוויר תוך ספירה עד 4. לעשות זאת 4 פעמים - נשימה בריבוע.

  ב. להכניס אוויר בספירה עד 4 ולהוציאו תוך ספירה עד 6.

  ג. לילדים ומבוגרים כאחד: להפריח בועות סבון - פעם אחת כמה שיותר בועות, פעם שניה לעשות בועה אחת הכי גדולה שאפשר.

  ד. אם אין בועות סבון - לקחת כוס עם שתיה, להכניס קש, וליצור בועות בכוס

  עם רעש - הרעש עוזר.

  ה. עם קטנטנים - לשכב על הגב, לקחת דובי / בובה / צעצוע מועדף, לשים על הבטן ולנשום פנימה והחוצה, כך שעושים לדובי נדנד.

   

  2. חיבוק הפרפר - עבודה עצמית, בכל גיל משלבים יד ימין לכתף שמאל ויד שמאל לכתף ימין ומתופפים שמאל - ימין שמאל - ימין כ-30 שניות. ניתן לתופף על הכתפיים או על החזה. מרגיעה ומאפשרת לעבד אירועים שלילים. חושבים על זכרון לא נעים, מתופפים דרך חיבוק הפרפר.

   

  3. להתחבר למערכת החיסונית שלנו - לחשוב על סיטואציות שהתגברנו עליהם, החלמנו מהם, והחזקנו מעמד: למשל כוויות, שריטות או שפעת, להיזכר שלגוף יש מערכת חיסונית. ממש להיזכר שלא עשינו יותר מידיי, ובאופן אוטומטי הגוף החלים בלי שנוכל אפילו לעצור את ההחלמה שלנו, איך ההרגשה היתה כשהחלמנו? ולהמשיך לחזק את המערכת החיסונית.

   

  4. אכילה בריאה בצבעי הקשת - . לארגן צלחת עם הרבה צבעים - מן הטבע:

  • כתומים - מרפאים את מערכת החיסון, עשירים בבטא קרוטן, שהופך בגוף בכבד ובדופן המעי, לויטמין A שנחוץ לפעילות תקינה של מערכת החיסון. לויטמין זה תפקיד חשוב בחידוש תאי הגוף ובשמירה על התאים הקיימים. הכרחי לחיזוק ולתפקוד המערכת החיסונית ומשפיע על ייצור כדוריות דם אדומות, הנושאות ברזל לתאים. בנוסף, ויטמין A מקצר את משך זמן ריפוי המחלות.
  • ירוקים - סגולות ריפוי הכלורופיל: משפר את ספירת הדם, מספק ברזל לאיברי הגוף, משפר מצבי אנמיה, מנקה ומאוורר את רקמות המעיים, מזרז ריפוי פצעים, נלחם בחיידקים המצויים בפצעים, מפחית כאב שנגרם כתוצאה מדלקת, ועוד.
  • כחולים - אוכמניות, עשירות בנחושת, אשלגן.

    

  צרו קשר

  ronithaimoff.co.il | ניתן לפנות לשיחת ייעוץ חינמית בת 20 דקות לכלים אישיים להרגעה 052-3634674 | ronitsway@gmail.com | פייסבוק: RonitsWay

   

   אוהד צדר

    

   יועץ פיננסי למימון ומשכנתאות ויועץ להשקעות בנדל"ן

    

   "השקעה מוצלחת היא כזו שמצד אחד עמדה בציפיות הרווח, ומצד שני היוותה עוד חלק מדוייק בפאזל תיק ההשקעות של המשקיע" (צילום: טל שחר)
    "השקעה מוצלחת היא כזו שמצד אחד עמדה בציפיות הרווח, ומצד שני היוותה עוד חלק מדוייק בפאזל תיק ההשקעות של המשקיע"(צילום: טל שחר)

     

    ספר מעט אודותיך ומדוע בחרת לעסוק בתחום?

    ״בסיום התואר בכלכלה ומנהל עסקים, לפני 15 שנה, חיפשתי כיצד לסייע עם הידע שלי. באותן שנים קראתי את הספר 'אבא עשיר, אבא עני' (רוברט קיוסאקי) והתחלתי להשקיע בנדל"ן. כמשקיע הבחנתי בקשיים של רוכשים בקבלת מימון ראוי. התחלתי לעבוד באחת מהחברות הראשונות שהעניקו יעוץ משכנתאות בישראל, וכבר לאחר שנה יצאתי לדרך עצמאית והקמתי את SaveWise.

     

    "אני רואה את עצמי כגשר בין לקוחותיי, לגופים המוסדיים, וגם כמחיצה המגינה עליהם. משכנתא זו אולי ההחלטה הפיננסית הגדולה ביותר בחיי משפחה, וכל שינוי במימון הינו בעל השפעות עצומות לטווח הרחוק. הנושא לא פחות קריטי ליזמים המחפשים מימון לפרוייקט, שכן אופי ועלויות המימון לעיתים ישנו את תוצאות הפרוייקט מקצה לקצה.

     

    "עם השנים פנו אלי יותר ויותר חברים, קולגות ולקוחות שאסייע להם בבדיקות נאותות להשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל, וכך מצאתי את עצמי בונה תיקי השקעות בנדל"ן לאחרים, כפי שאני עושה לעצמי כבר עשור וחצי. כיום יש לי "ארגז כלים" מלא בכל מיני סוגי השקעות ('פליפים', מניבים, בארץ בחו"ל, קרקעות, מסחרי וכו'). האמנות בעיניי הינה בניית תמהיל השקעה מדוייק לפי מידות הלקוח, תוך שילוב רכיב מימוני למקסום הרווחים. כשאני יוצא לעבוד כל בוקר, היעוד שלי זה לקדם כמה שיותר אנשים לקראת רווחה כלכלית אמיתית, לכיוון חופש פיננסי״.

     

    מהן החוזקות של השירות שאתה מעניק?

    "ראשית כל, היחס האישי. לכן כיום 99% מלקוחותיי מגיעים מהפניות לקוחותיי. אני נפגש עם כל לקוח ולקוח ולומד להכירו לעומק. כל משפחה היא אבטיפוס, עם צרכים, יכולות ורצונות הייחודיים לה. דבר דומה ניתן לומר על פרוייקטים של יזמים. מטרתי 'לתפור חליפה'' מימונית מדויקת, המתאימה ככפפה למאפייני הלקוח. אני תמיד אומר שאני חייט בוטיק.

     

    "בזכות 15 שנות ניסיון לצד קשרים ענפים במערכת הבנקאית (והחוץ-בנקאית) אני בונה תמהילי מימון יצירתיים שחוסכים עשרות אחוזים בעלויות ומצמצמים חשיפה לסיכונים מיותרים. מימון והשקעות הינם 2 צדדים של אותו המטבע, לכן את האבחון הפיננסי שאני מבצע למטרת מימון, אני יכול לבצע גם עבור התאמת תיק השקעות מאוזן לכל משפחה, בהתאם לפרמטרים האישיים שלה".

     

    לקוחות שליווית ושזכורים לך במיוחד

    "וואו.. יש כל כך הרבה. הזכורים ביותר הם אלו עם הסיפורים הקשים שהצלחתי להציל. אבל אספר כאן דווקא על זוג שליוויתי לפני שבע שנים ברכישת דירה במרכז הארץ, הם התכוונו לקחת מימון קטן. מכיוון שהיה להם חוסן השתכרות גבוה, המלצתי על מינוף ומשכנתא מוגדלת, כך שעם העודף יוכלו להשקיע ולהתחיל לייצר את גינת הנכסים שלהם. תפרתי זאת כך שהעלויות השוטפות של המימון יתאימו במדוייק להכנסות ההשקעות, ואף ישפרו את המאזן החודשי של הזוג.

     

    "לפני שנתיים וחצי מיחזרנו את המימון ושוב חיברתי אותם להשקעות ספציפיות. לא מזמן הם התקשרו להודות לי, מכיוון שבזכות המצב שנוצר מאותן השקעות ומיחזור משכנתא, האשה התפטרה והגשימה חלומה להקים עסק חינוכי. כעת הם שוקלים לעבור לבית פרטי באיזור שרק לפני שבע שנים היה נראה כמו פנטזיה רחוקה".

     

    מהי לדעתך השקעת נדל"ן מוצלחת?

    "להבדיל מניירות ערך, בנדל"ן לרוב יודעים את הרווח ברכישה, או לפחות את הטווח הכללי שלו. השקעה מוצלחת היא כזו שמצד אחד עמדה בציפיות הרווח ומצד שני היוותה עוד חלק מדוייק בפאזל תיק ההשקעות של המשקיע. בנוסף, השקעה מוצלחת היא כזו שתאפשר לישון בשקט בלילה ולא תצריך התעסקות, מכיוון שזמן, הינו המשאב היקר ביותר בחיינו".

     

    טיפ זהב לקוראים מנקודת המבט של תחום התמחותך: על מה חשוב להקפיד לפני שמשקיעים בימים אלו?

    "אני מאמין גדול בלהיעזר במומחים בתחומם, ולהגיע ממקום ענווה לכל בדיקת עסקה. כך לדעתי אפשר לחתור למצויינות ושיפור מתמיד, מבלי לחוות נפילות כואבות. תתייעצו עם מי שכבר הצליח, ותתקדמו רק עם יזם בעל ניסיון מוכח ויתרון יחסי באיזור פעילותו. בימים אלו, תחת צל משבר הקורונה, אני ממליץ דווקא כן להתקדם עם השקעות. בזמני משבר ישנן לעיתים הזדמנויות נדירות, לטווחי זמן בינוניים״.

     

    איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

    "ממשיך ביעוץ לאנשים לרווחה כלכלית, דרך שני הכובעים המשלימים שלי:יעוץ למימון ומשכנתאות, לצד יעוץ להשקעות בנדל"ן.

    אני מקווה שאוכל להגדיל את היקף התנדבותי לאוכלוסיות מרקע סוציו-אקונומי נמוך, ואף לבנות כלים דיגיטליים לסיוע חינמי, לציבור נוטלי ההלוואות".

      

    צרו קשר

    פייסבוק: אוהד צדר – יעוץ פיננסי למימון |  052-798-7775 | ohad@SaveWise.co.il

     

     

     עו"ד לוסי מאיר

      

     בעלת משרד עורכי דין וגישור בתחום דיני משפחה וירושה

      

      

     "אין ספק שכל הורה רוצה הטוב ביותר לילדו. אלא שבין לומר את זה לבין ליישם את זה יש לעיתים ואצל הורים מסוימים פער" (צילום: טל שחר)
      "אין ספק שכל הורה רוצה הטוב ביותר לילדו. אלא שבין לומר את זה לבין ליישם את זה יש לעיתים ואצל הורים מסוימים פער"(צילום: טל שחר)

       

      מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?

      "בגיל 16 נחשפתי להסכם הגירושין הראשון שלי וישבתי בשולחן מו"מ של גירושין. אני ילדה שחוותה כמעט כל מה שילדי המתגרשים שלי חווים, מה זה אינטרסים מנוגדים ומה זה משבר, והכל בעיקר מנקודת מבטו של ההורה המתגרש. אני בתחושה יומיומית שתחום דיני המשפחה בחר בי ולא אני בו. ברור לי כשמש שאני עושה מה שנועדתי לעשות, זה ייעודי ושליחותי. מחובתי להוציא לדרך מבוגרים מאוזנים, שמסוגלים גם לפתוח בזוגיות פרק ב', וילדים עם מינימום נזק מגירושיי הוריהם".

       

      כיצד ניתן למזער את הפוטנציאל ההרסני שקיים בהליכי גירושין?

      "על ידי ניהול מו"מ אפקטיבי עם הצד השני ועורך דינו, אם ניתן לנהל מו"מ מתחילת הליך הגירושין. אם לא למצוא את השלב והעיתוי המתאים להביאם לשולחן המו"מ. בעיניי מה שמבדיל עו״ד רגיל לעו״ד מעולה בתחום דיני המשפחה, הימצאות 2 תכונות קריטיות: אסטרטג ברמה הגבוהה ביותר ויכולות גבוהות בניהול משא ומתן.

       

      "אסטרטג, נכון, צריך להליכים משפטים, אך לא פחות לניהול מו"מ שיוביל לתוצאה של הסכם גירושין. ניהול מו"מ – צריך לדעת לנהל ויש לזה כללים וחוקים מאוד ברורים, לצד כללים וחוקים בדבר התנהלות רגשית נכונה, לא פחות חשוב בכלל".

       

      את מחזיקה במומחיות בתחום הניכור ההורי, עד כמה לדעתך ההורים מתחשבים באמת בטובת ילדיהם בניהול הליך הגירושין?

      "אין ספק שכל הורה רוצה הטוב ביותר לילדו. אלא שבין לומר את זה לבין ליישם את זה יש לעיתים ואצל הורים מסוימים פער. הורים 'נופלים' בעיקר כי הם סבורים שמה שהם רוצים זו טובת הקטין, וקשה לשים את הרצון שלך בצד ולאפשר לקיים את הרצון של הילד. כאשר זוגות בפירוד - קשה 'לשחרר' כשילדך כועס עלייך כי ההורה מיד נלחץ, מיד מאשים או חושד שהצד השני מסית כנגדו.

       

      "לצערי אומר: קשה להורים שלא לומר פה ושם מילה רעה על הצד השני, קשה להורים שלא לרכל על ההורה השני בטלפון עם צד ג' כלשהו, הילד שומע זאת וזו הסתה גם אם לא ישירה, וזה משפיע לרעה על הילד ועל יחסיו עם אותו הורה.

       

      "תיקי ניכור הורי לטעמי, התיקים הקשים ביותר ויותר מתיקים בעלי רכוש מורכב, שגם הם לא פשוטים, אך אין שם את ההיבט הרגשי, אין שם את הילד הנפגע או ההורה הנפגע, ומורכב כמה שלא יהיה, יימצא הפתרון. מה שהופך גם את תיקי ניכור הורי לקשים יותר, הינה העובדה שלביהמ״ש אין את הכלים המספיקים למנוע או להפסיק את הניכור.

       

      "כעת יש אור בקצה המנהרה, כשנפתח מיזם ניסיוני ומבורך בביהמ״ש לענייני משפחה בת״א, ובו כשיש טענה להסתה או לניכור הורי, יתקיים דיון מהיר בתוך 14 יום לדון בסוגיה ולהביא לפתרונה המהיר, משום שבתיקי ניכור הורי הזמן קריטי(!)".

       

      מהי רמת ההשפעה שיש לעורך הדין המייצג על איפיון סכסוך הגירושין, אם למלחמה ואם לשלום?

      "השפעה רבה וניכרת. אין ספק שיש לקוחות שלא ניתן להשפיע עליהם ודעתם ורצונם ישמע ויתקבל וכך ייעשה, אבל הם לא הרוב. ברוב המקרים לעו״ד שנבחר ע״י הלקוח/ה השפעה גדולה עליו/ה ועל ניתוב התיק למלחמה או לשלום. מאוד פשוט, עוה״ד שהלקוח בחר הוא האוטוריטה, הוא המבין והמוביל. רצוי לאחר שהסביר ללקוח ואף השפיע עליו להשכיל להבין ולהסכים, שהדרך שמתווה העו״ד הינה הדרך הנכונה. אני מרבה לשמוע "את הרופאה, את מחליטה" וזה עונה לך על השאלה״.

       

      מה תמליצי לבני זוג בפני גירושין לעשות בשלב הראשון, על מנת להגביר את הסיכוי שלהם להתגרש יפה?

      "בעבר הייתי משיבה מיד ללכת לגישור. לדאבוני בעת האחרונה "צצו" להם מגשרים, ומבלי להכליל וישנם מצוינים, אך ישנם כאלו שלמדו מספר חודשים קצר מהו גישור, וישנם כאלו שאינם כלל עו״ד. בשנים האחרונות אני נתקלת באנשים שבאים לייעוץ כי ההסכם שחתמו עליו, הסכם מקפח. הסכם שהם לא הבינו מה השלכותיו לעתיד ועל מה הם חותמים. חלקם לא קיבלו ייעוץ מה זכויותיהם, ויתרו על זכויותיהם מראש מבלי לדעת.

       

      "עצתי לבני זוג בפני גירושין, בשלב ראשון ללכת כל אחד מהם לייעוץ משפטי, ככל שיעשו את זה בהחלטה משותפת, כך יפחיתו הסיכוי שאחד מהם יושפע ללכת למלחמה ולא לשלום. לאחר שיקבלו ייעוץ ראשוני מהן הזכויות של כל אחד, מהם החובות, איך מתנהל הליך גירושין, איזה אלטרנטיבות יש לביהמ״ש, לאחר מכן רצוי ליטול ליווי עו״ד אל מול עו״ד הצד השני, כדי להוביל להליך של ישיבה לשולחן המו"מ, וסיום בהסכם גירושין כולל״.

       

      מה ה'אני מאמין' שלך להצלחה בתיקי גירושין?

      "סוף מעשה במחשבה תחילה. לא להניח הנחות מהירות, לא לקחת שום דבר באופן אישי, לחשוב לפני כל פעולה. קיימת חשיבות יתרה בעיני להימנע מעבודה על "אוטומט". צריך להתאים את האסטרטגיה ללקוח, הן מבחינת עובדות המקרה והן מבחינת אופי הלקוח.

       

      "אני עוסקת בתחום 15 שנים באופן בלעדי. להערכתי, מורכבות תחום דיני המשפחה, הן ברמה המשפטית והן ברמה הרגשית-פסיכולוגית, אינה מאפשרת להרחיב את העיסוק לתחומי משפט אחרים. אמליץ לפנות לעו״ד העוסק בדיני המשפחה בלבד.

       

      "לאורך הטיפול בתיק, אעניק דגש שווה גם לפן הרגשי-פסיכולוגי, השאיפה שלי כאמור תהיה תמיד להליך משפטי קצר ונכון, תוך ניהול מו"מ עם הצד השני לשם השגת הסכם כולל בתיק, דבר המשרת את טובת הלקוחות וילדיהם הן מבחינת העלות הכספית והן מבחינה נפשית. במקרים שבהם אינה קיימת דרך לסיים את ההליך המשפטי במהירות וביעילות ונדרש מאבק משפטי, מפגין המשרד עמידה עיקשת, אסרטיבית ולוחמנית על זכויות הלקוחות הן בכתבי בית הדין והן בהופעה בבית המשפט. אבל תמיד נעשה מאמץ בעיתוי, בשלב ובבשלות הלקוחות – להשיב את הצדדים לשולחן המו"מ".

       

      לתחזק עסק מצליח זאת משימה לא פשוטה. מה הסוד שלך?

      ״זה לא סוד וכל מי שבסביבתי יעיד זאת עליי. אני מנהלת את העסק באהבה ובתשוקה רבה לתחום דיני המשפחה. התודות והאהבה חזרה שאני מקבלת הן מצוות המשרד שלי והן מהלקוחות מביאים איתם המון סיפוק אישי, מה שגורם לי להמשיך ולעסוק בתחום באהבה ובתשוקה רבה יום יום, מה שנקרא "הביצה והתרנגולת" במובן הכי חיובי שיש.

       

      צרו קשר

      050-4464456 | www.lucymeir.co.il

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד