צילום: שי יחזקאל

חמישה טיפים שיעזרו לכן לחזור לג'ינס בשגרת הקורונה

רונה אבן, מהבלוג המצליח "אמא חוזרת לג'ינס", מסבירה לנו למה כדאי לצאת מהפיג'מה, מה אפשר ללמוד מהרמב"ם, ואיך המצב החדש הוא גם הזדמנות

"אפשר לנצל אל המצב הזה לטובתנו. הוציאו אותנו מכל המסגרות וסגרו אותנו בבית. עכשיו השאלה היא מה נעשה עם הזמן הפנוי שיש לנו". רונה אבן
"אפשר לנצל אל המצב הזה לטובתנו. הוציאו אותנו מכל המסגרות וסגרו אותנו בבית. עכשיו השאלה היא מה נעשה עם הזמן הפנוי שיש לנו". רונה אבן

היה לא פשוט לעכל את זה, אבל לאט-לאט ההסגר הלך וסגר עלינו, וכמו שזה נראה עכשיו אנחנו כנראה נישאר בבית לתקופה ממושכת. אם לא נשים לב לגזרה ונתארגן על שינוי תודעתי כבר עכשיו, הסוף לא יהיה טוב - ובטח לא בג'ינס. הנה חמישה צעדים פשוטים שיעזרו לכן לחזור לג'ינס גם אחרי שגרת הקורונה.

 

1. צאו מהפיג'מה!

הפיג׳מה לא נותנת לנו להרגיש את הגוף שלנו. כשאנחנו מסתובבות בבגדי בית הם יותר סלחניים לגוף שלנו. אז במקום להישאר בפיג׳מה, חשוב מאוד לשמור על סדר יום - לקום בבוקר, להתארגן, להתלבש ולצאת לסלון. בקרוב יעלה ב״אמא חוזרת לג׳ינס״ פוסט ״הלוק היומי״ שבו כל אחת תעלה תמונה שלה במלוא הדרה. אז תתאפרו, שימו מייק-אפ, תתייפייפו!

 

2. הפנימו שמדובר במרתון, לא בספרינט

כשאנחנו רצות ריצה קצרה רואים את הסוף. אפשר להשקיע את מלוא הכוח כי רואים את קצה המסלול. לעומת זאת, בריצות ארוכות לא רואים את הסוף. בקילומטרים הראשונים של הריצה אי אפשר לדמיין שזה נגמר תכף, כי זה יהיה מאוד מאוד קשה לסיים את זה מבחינה מנטלית. כך גם לגבי הקורונה, אין ברירה אלא להבין שזה לפחות עניין של חודשיים. זה מאוד מייאש לגלות שאנחנו הולכות להישאר בסלון ולתהות עוד כמה זמן לילדים לא יהיו מסגרות, עוד כמה זמן אעמוד לבשל כל יום, עוד כמה זמן לא תהיה לי עבודה. במקום זאת אנחנו צריכות להבין מה אנחנו הולכות לעשות כבר מעכשיו. במקום להסתכל לעתיד, צריך כבר עכשיו להתאפס על המצב החדש, להתחיל לקבל את זה ולדאוג לעצמנו כבר מהיום!

 

3. תלמדו מהרמב"ם

הרמב"ם אמר: "בולם רוגזו, יפחית אוכלו ויגביר תנועתו" והתייחס למעשה לשלושת המרכיבים האלה כמאפייני הבריאות:

 • בולם רוגזו - ככל שנשכיל להפחית מתחים וכעסים במהלך היום, ננשום יותר עמוק, נתרגל רוגע, גם זה יתרום לירידה במשקל.
 • יפחית אוכלו - במקום להעמיס את הבית בשטויות אנחנו צריכות לבנות לעצמנו טבלה מה אנחנו צריכות לאכול, ומה לא.
 • יגביר תנועתו - במקום לשבת מול הטלוויזיה עדיף להתחיל למדוד צעדים ולא לעשות פחות מ-7,000 צעדים ביום (ההמלצה היא 10,000 ביום). הגוף חייב להיות בתנועה.

 

4. התייחסו למצב החדש כאל הזדמנות לקחת את עצמנו בידיים (בתנאי מעבדה)

אפשר לנצל אל המצב הזה לטובתנו. הוציאו אותנו מכל המסגרות וסגרו אותנו בבית. עכשיו השאלה היא מה נעשה עם הזמן הפנוי שיש לנו. אז מה כדאי לבחור לעשות בזמן הזה? אפשר להתנסות בסוגי אימון חדשים, לבשל דברים חדשים ועוד. הילדים רואים שאנחנו דואגות לעצמנו והם מתחילים גם לדאוג יותר לעצמם. לכל מי שלומדת ועובדת צריך לעצור ולקחת הפסקה. מומלץ לעשות אימון כלשהו: 4 דקות, 12 דקות, 40 דקות. אפשר לערוך טבלת אכילה. אין מה לחכות שהמצב ישתפר, צריך כבר עכשיו לקחת את עצמנו בידיים!

 

5. תרגלו הכרת תודה באופן יומיומי

אנחנו צריכות למצוא דבר אחד טוב שמילא אותנו. המצב החדש הלא פשוט הזה מזמן לעצמנו גם רגעים טובים ועלינו למצוא לפחות אחד כזה. אם אנחנו לא רוצות שהחור השחור הזה ישאב אותנו פנימה, אנחנו צריכות להתנגד אליו ולהתחיל להודות על דברים טובים שקורים לנו בתוך המציאות שבה שאנחנו נמצאים היום. חשוב מאוד שנכתוב לעצמנו כל יום דבר אחד טוב שקרה לנו ונכיר עליו תודה.

 

ויש גם סרטון לדרך מתוך ערוץ היוטיוב שלי:

 

 

  אחרי שנים שאנחנו מדברים איתכם על WELLNESS החלטנו שהגיע הזמן לחלוק כבוד לאנשים שמקדמים את התרבות הזאת בישראל – מכושר ותזונה, דרך מיינד ובודי פוזיטיב ועד סביבה וקיימות. מי יהיו אנשי הוולנס של ישראל?

   

  הדור הבא: אמא חוזרת לג'ינס  - יש הרבה קהילות נהדרות בפייסבוק שמעודדות את חבריהן לאורח חיים בריא ומאוזן יותר, אבל "אמא חוזרת לג'ינס" היא לא רק קבוצה לעידוד חיטוב וירידה במשקל – היא פלנטה נפרדת שאליה מגיעות נשים, לפני לידות או אחריהן, ושואבות השראה לקום ולייצר את השינוי שעליו הן חולמות. הקבוצה הוקמה על ידי מאמנת הכושר אונור אוקשטיין והדיאטנית הקלינית רונה אבן – שתיהן בעלות העסק "עושות שינוי", שקבוצת הפייסבוק היא חלק בלתי נפרד ממנו. הן מאמינות בכוחה של קהילה לשינוי אינדיבידואלי, וסיפורי ההצלחה שלהן מוכיחים שהן צודקות.

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד