אתגר הרשת של סטלה מקרטני: ילדותי ושובב או מטופש ומסוכן?

מעצבת האופנה הנחשבת החליטה להעביר את הזמן בבית בפעילות שנויה במחלוקת: עטיפת הגוף במזרן וגלישה במדרגות. דרו ברימור כבר הצטרפה, אך לא כולם מתלהבים

איתי יעקב

|

02.04.20 | 10:05

"המדרגות שלי משאירות אותי עסוקה". סטלה מקרטני (צילום: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)
"המדרגות שלי משאירות אותי עסוקה". סטלה מקרטני (צילום: Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)

השהייה הממושכת בבית מוציאה אנשים רבים מדעתם. בכל זאת, זו משימה לא פשוטה להיות "כלוא" בין ארבעה קירות במשך שבועות ארוכים עם בני המשפחה בחיפוש אחר גירויים חדשים ומאתגרים. אל הוואקום הזה נכנס השבוע אתגר חדש – אחד מיני רבים שמציפים את הרשתות החברתיות, כמו להעלות תמונות ילדות, למשל – שיזמה מעצבת האופנה הבריטית סטלה מקרטני. בסרטון וידאו שהעלתה המעצבת בת ה-48 היא נראית יושבת על מזרן עבה בקצה גרם המדרגות בביתה וגולשת עליו מטה. "המדרגות שלי משאירות אותי עסוקה", הסבירה מקרטני. "מה אתם עושים כדי למלא את הזמן?" פנתה לעוקביה והזהירה: "אל תנסו את זה בבית!" אבל כנראה שזה היה מאוחר מדי.

 

 

 

 

כמה שעות לאחר פרסום הסרטון החלה הרשת להתמלא במחוות דומות תחת ההאשטג StellaStaircase#. הראשונה ליפול בגרם המדרגות היתה השחקנית דרו ברימור, חברה קרובה של מקרטני, שהתעטפה בשטיח שאגי צבעוני, אבל ככל הנראה חששה להיראות כמו גופה מגולגלת בשטיח בסרטים, ודרדרה את עצמה שלב אחר שלב במדרגות כשהיא שכובה על הגב. "בשבילך אעשה הכל", כתבה ברימור, שנראתה בעיקר סובלת ואתגרה בהמשך את מגיש הטלוויזיה ג'ימי פאלון, שטרם נענה לאתגר. מיד אחריה הוצפה הרשת בסרטונים נוספים חוצי גילאים, מגדרים ומדינות: מתינוקת זוחלת שמחליקה בטבעיות על המדרגות ועד אב שמשתעשע עם האתגר לקול צהלות ילדיו. והיה גם ארנב שחור באתגר משלו, שמנסה לצלוח את מדרגות הבית בדרך ההפוכה מעלה.

 

 

 

 

האתגר החביב לכאורה של אנשים פריבילגים ועשירים עם גרם מדרגות בתוך הבית, עלול להביא לפגיעות בגוף, בטח בימים של עומס על המערכת הרפואית בבתי החולים. לצד תגובות חיוביות על "האדם המצחיק שאת", עוקביה של מקרטני לא חסכו ממנה ביקורת. "במקום לפרסם דברים טיפשיים, תנצלי את הבמה שלך כדי לסייע לרופאים", נכתב באחת התגובות, ואחרת סיכמה זאת במדויק: "האתגר הזה מטופש ומסוכן. כשאנשים סופר עשירים מתלוננים שמשעמם להם בבית, יש רופאים, אחיות וצוותים רפואיים נוספים שמקריבים את חייהם וחיי משפחתם כדי לדאוג לחולים. השעמום הזה רק מפעיל יותר לחץ על המערכת".

 

 

 

   

  ומה גילינו בארון ובבית של מעין קרת בתקופת הסגר?

  בארון של מעין קרת: 'תלות טוטלית במראה חיצוני מייצרת רק סבל וכאב'. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)
  בארון של מעין קרת: 'תלות טוטלית במראה חיצוני מייצרת רק סבל וכאב'. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: ענבל מרמרי)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד