חמישה סימנים שהרופא
שלך עושה עבודה טובה

עולם האסתטיקה הרפואית מוצף בקליניקות ומוצרים. רוצה להגיע לטיפול עם מקסימום ביטחון ומינימום חששות? ד"ר אסף פרסיץ, מומחה לכירורגיה פלסטית, עושה סדר

מוגש מטעם Revanesse

|

01.04.20 | 09:57

להזריק אולי נראה מהצד כמו עבודה קלה, אך מדובר במיומנות נרכשת שמצריכה ניסיון עשיר ויד טובה, בטוחה ויציבה (צילום: Shutterstock)
להזריק אולי נראה מהצד כמו עבודה קלה, אך מדובר במיומנות נרכשת שמצריכה ניסיון עשיר ויד טובה, בטוחה ויציבה (צילום: Shutterstock)

מזל טוב! החלטת שהגיע הזמן לטפל בפנים שלך, אבל מה עושים עכשיו? למי פונים ואיפה מתחילים? אין ספק כי עולם האסתטיקה הרפואית הוא עולם עמוס ומבלבל. השוק מוצף בעשרות רופאים, קליניקות ומוצרים רפואיים מומלצים יותר ופחות.

 

זה אומר שבבואך לבחור את הרופא הספציפי שאצלו תזריקי חומצה היאלורונית, מוטב כי תערכי עבודת הכנה מקדימה - בקשי המלצות מחברות שאת מכירה וסומכת על חוות דעתן, קראי על הרופא ובדקי עם אילו חומרים הוא עובד. כך תדעי שהרופא הנבחר יעשה עבודה טובה:

 

1. הוא עושה זאת כבר שנים רבות

להזריק אולי נראה מהצד כמו עבודה קלה, אך מדובר במיומנות נרכשת שמצריכה ניסיון עשיר ויד טובה, בטוחה ויציבה. כמו הפתגם הלועזי שאומר כי "תרגול מביא לשלמות" – כך גם עם הזרקות. את רוצה לוודא שהרופא שלך מיומן בהזרקות ושהוא צבר קילומטראז' נאה שיאפשר לו לגשת לפנייך עם מקסימום ביטחון ומינימום טעויות.

 

"כאשר ניגשים לייעוץ רפואי חובה לברר טרם הפגישה מי הרופא אשר אמור לקבל אותך, ולברר כיצד הוא קיבל את הכשרתו כרופא אסתטי. אפילו הייתי ממליץ לך לבקש ממנו שיראה לך רישיונות ותעודות", ממליץ ד"ר אסף פרסיץ, מומחה לכירורגיה פלסטית, שעובד עם חומרי המילוי של Revanesse.

 

"בקשי לראות רישיון ותעודה". ד"ר אסף פרסיץ (צילום: אוסנת רום)
  "בקשי לראות רישיון ותעודה". ד"ר אסף פרסיץ(צילום: אוסנת רום)

   

  2. הוא עורך איתך תיאום ציפיות ואינו מבטיח לך דברים שאינם מציאותיים

  "כדאי שתדעי מה את רוצה לפני הפגישה. הביטי במראה ונסי להבין מה מפריע לך ומה היית רוצה לשפר, האם מפריע לך מרקם העור? האם העצמות בפנייך התחילו לבלוט וחסר לך 'ריפוד'? האם השפתיים שלך דקות? במקרים שבא לך להדגיש אזור מסוים בפנים, כגון לחיים או שפתיים, חשוב שתדעי לתאר זאת לרופא שלך", אומר ד"ר פרסיץ.

   

  עם זאת, חשוב שתביני שאי אפשר לשנות מבנה פנים וגנטיקה, ושלא תוכלי להפוך מג'ניפר אניסטון לאנג'לינה ג'ולי. רופא טוב ידע להוריד אותך מציפיות שאינן ריאליות, יסביר לך מה כן ניתן לעשות בנסיבות הקיימות, אך לא יבטיח לך הרים וגבעות שלעולם לא יוכל להגשים. "טיפול אשר נעשה ללא דיון מקדים, איננו טיפול מיטבי ברוב המקרים מבחינת המטופל והרופא", מסכם ד"ר פרסיץ.

   

  3. הוא יהיה גלוי בנוגע לתופעות לוואי אפשריות

  "ברפואה כללית תפקידו של הרופא הוא לאבחן ולטפל בבעיות, אך ברפואה אסתטית בנוסף לכך על הרופא לשמוע את המטופל, להבין מה מפריע לו, ולעבוד בשיתוף מלא איתו. זה אומר שעליו להסביר למטופל או למטופלת גם על תופעות הלוואי שעלולות להתרחש, כולל סיבוכים אפשריים", אומר ד"ר פרסיץ, ובצדק. על אף שהזרקה נדמית כמו פעולה פשוטה למדי, היא עדיין פעולה רפואית לכל דבר ועניין והיא כרוכה בתופעות לוואי שעלולות להתרחש, גם אם הן מינוריות.

   

  4. הוא משתמש בחומרים הטובים ביותר שנמצאים בשוק

  "חשוב שתדעי באילו חומרים הרופא שלך משתמש, ורצוי גם שתכירי אילו חומרים מאושרים על ידי הרגולציה האמריקאית, כלומר ה-FDA, שהוא הכי מחמיר בבדיקות התרופות השונות", אומר ד"ר פרסיץ. "אחד מחומרי המילוי הפופולריים במרפאתי הוא החומצה ההיאלורונית של Revanesse". ואכן, חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם, ביניהן ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי והאמ”ר הישראלי.

  חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם (צילום: Revanesse)
   חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם(צילום: Revanesse)

    

   5. הוא יזמין אותך לביקורת

   "ביקורת היא דבר חשוב במידה ויש צורך בתיקונים. כדי שהרופא שלך ידע אם החומרים שבהם השתמש אכן מושלמים לפנייך, הוא יזמין אותך לביקורת בין שבוע לשבועיים לאחר הטיפול", אומר ד"ר פרסיץ, ומוסיף: "חשוב לדעת שלעיתים בסוף הטיפול, הפנים בצקתיות ואסימטריות, ולכן הדרך היחידה שהרופא יכול לבקר את עבודתו היא לאחר תקופת ההחלמה".

    

   ביקורת גם תאפשר לרופא שלך לוודא שהוא אכן הזריק מספיק חומר, ולבדוק אם צריך תיקונים נוספים. כל אישה היא אינדיבידואלית ולא כל עור מגיב בצורה זהה. רופא טוב ידע לתת לך את הטיפול הטוב, ההגון והמקצועי מכולם, ויגשים את חלומך להיראות צעירה וחיונית מתמיד.

    

    

    

   *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד