קארן ראובני

הושבנו כמה מהמעצבים והאדריכלים הטובים בארץ לענות על שאלות אישיות ומקצועיות, וחזרנו עם תשובות מרתקות. פרויקט אדריכלים ומעצבים 2020

לחצו כדי לצפות בסרטון
וידאו: שחף מור
"כל מה שקשור לאסתטיקה ועיצוב תמיד משך אותי, ואנשים סביבי תמיד אמרו שאהיה מעצבת". מתוך עבודותיה של קארן ראובני (צילום: ניצן הפנר)
"כל מה שקשור לאסתטיקה ועיצוב תמיד משך אותי, ואנשים סביבי תמיד אמרו שאהיה מעצבת". מתוך עבודותיה של קארן ראובני (צילום: ניצן הפנר)

קארן ראובני, מעצבת פנים ובעלת הסטודיו ראובני אדריכלים.

 

איך הגעת להיות מעצבת פנים? האם תמיד ידעת שתרצי לעסוק בתחום?

"הוריי הגיעו מהתחום והקימו את העסק המשפחתי, אז גדלתי לתוך זה. זה טבעי שנמשכתי לתחום כשזה מה שתמיד ראיתי סביבי. כל מה שקשור לאסתטיקה ועיצוב תמיד משך אותי, ואנשים סביבי תמיד אמרו עוד כשהייתי ילדה, שאהיה מעצבת בתחום כלשהו".

 

אם לא היית מעצבת פנים, מה היית עושה?

"מעצבת גרפית, מעצבת נעליים, בלוגרית אופנה או אולי אפילו מעצבת נוף – אני מאוד אוהבת כל מה שקשור למיתוג ואוהבת לייצר דברים".

 

מה החלום המקצועי שלך?

"הייתי רוצה לתכנן מלון קונספט שבו אוכל לתכנן כל פרט ואספקט של החוויה: הטקסטיל, הכלים, הגינה, המוזיקה. בעצם ליצור מיתוג שלם. אני אוהבת לראות בתי מלון ברחבי העולם שיש להם ווייב של Glamping או כאלה שנמצאים במיקום יוצא דופן בעיר מסוימת, מלונות שמשהו בקונספט שלהם יוצא דופן”.

 

"גדלתי לתוך זה". קארן ראובני (צילום: איתן טל סטיילינג: הילה ג'רבי)
  "גדלתי לתוך זה". קארן ראובני (צילום: איתן טל סטיילינג: הילה ג'רבי)

   

  איזה מהפרויקטים שעיצבת הכי יקר ללבך?

  "משרד המכירות של גינדי הייטס. זה היה המשרד שהקפיץ אותי לעולם הנדל"ן ושינה פאזה בקריירה שלי. לפני זה עיצבתי ברים, מסעדות, דברים שקשורים יותר לעולם הבילויים והאוכל, וזה היה באמת שינוי כיוון משמעותי".

   

  מה את הכי אוהבת בעבודתך?

  "אני אוהבת את היצירתיות שבה. אני אוהבת לקחת את הרעיון – בדרך כלל השראה ממשהו – לנתח אותו ולייצר ממנו את החלל".

   

  מה את הכי פחות אוהבת?

  "כשהקליינט לא מספיק תומך ולא מאפשר ללכת עם הפרויקט עד הסוף. ההתערבות הזו מפריעה. יש כמה דרכים לעשות כל דבר, אבל כשסומכים עליך באמת, העבודה נראית הרבה יותר טוב".

   

  ספרי לנו על מבנה אחד בארץ או בעולם שהרשים אותך במיוחד.

  "מרכז התרבות של קלדוניה ליד אוסטרליה בעיצוב רנזו פיאנו. זו סדרת מבנים שמשלבת סגנון חדשני ומסורת מקומית שנראים מדהים מכל הצדדים. אני מתחברת מאוד לטבע ולסביבה, והמבנים האלה ממש נראים כאילו הם יוצאים מהאדמה".

   

  מה הטיפ הכי טוב שלך למי שבונה או משפץ את ביתו?

  "לא להיכנע יותר מדי לטרנדים. עדיף לייצר בסיס נכון בלי יותר מדי צבעים, כדי שיהיה אפשר להחליף כל פעם משהו עם הזמן. חשוב גם למצוא את ההיסטוריה המשפחתית של הבית ולתת לו עומק תרבותי. כמו שסבתא שלי הייתה אומרת: 'בית בלי ספרייה ופסנתר הוא לא בית'. חשוב שהחלל יהיה מקום שנעים להיכנס אליו גם הרבה שנים קדימה ועדיין יהיה מלא אופי שמתאים למשפחה שחיה בו".

   

  "אני אוהבת לקחת את הרעיון, לנתח אותו ולייצר ממנו את החלל" (צילום: באדיבות קארן ראובני)
   "אני אוהבת לקחת את הרעיון, לנתח אותו ולייצר ממנו את החלל" (צילום: באדיבות קארן ראובני)

    

   האם את חושבת שלאדריכלים יש תפקיד מיוחד בשמירה על איכות הסביבה?

   "מאוד. כדור הארץ זועק היום. אפילו ראשי המדינות והערים בעולם כבר מבינים שאנחנו לקראת אסון אקולוגי. אנחנו כאדריכלים ומעצבים צריכים לשמש דוגמה. בימינו יש המון חומרים ממוחזרים: פרקטים, מחיצות, במבוק ועוד הרבה אחרים. חשוב גם לייצר מרחבים קהילתיים, מקומות שבהם אנשים יכולים לעשות דברים שיתופיים. בסופו של דבר איכות הסביבה היא לא רק עניין אקולוגי אלא קשורה גם לסביבה שאנו חיים בה. שימור הקהילתיות הוא עדיין סוג של איכות – מה שמדבר אלינו כישראלים במיוחד".

    

   האם את משלבת עקרונות ירוקים בבתים שאת בונה?

   "בחללים בתכנוננו אנחנו אוהבים לשלב חומרים ירוקים וממוחזרים. עוד ברמה העיצובית אנחנו מאוד אוהבים לשלב ישן וחדש בדרכים מקוריות, מה שמאפשר לנו להשתמש בחומרים קיימים ולתת להם חיים חדשים".

    

   פרטי התקשרות:

   טלפון: 09-9551414 | פייסבוק: Reuveni architects | אינסטגרם: reuveni

   אתר: reuveni-arch.co.il

    

   • ניהול והפקה: עינת פרידמן לידרשיפ

   פייסבוק | אינסטגרם

    

   • צולם במתחם העיצוב SPACE NO.9 ריהוט: STATUS.FURNITURE

    

   • צילום: איתן טל סטיילינג: הילה ג'רבי איפור: ליאט בן שמשון

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד