עולם יפה ומאוחד: ארגון מיס יוניברס ביוזמה עולמית בעקבות הקורונה

הארגון קורא למלכות יופי ולאנשים מרחבי העולם להצטלם עם המילים UniverseUnited, ולייצר שרשרת תמיכה אנושית עולמית בעקבות התפשטות הנגיף

פעילה חברתית. מיס יוניברס הנוכחית זוזיביני טונזי  (צילום: AP)
פעילה חברתית. מיס יוניברס הנוכחית זוזיביני טונזי (צילום: AP)

בימים של אי ודאות, כשכל העולם סגור בסלון הפרטי, עולה גם השאלה לגבי אירועים עתידיים שהיו אמורים להיערך במסגרת גדולה יותר מאשר המשפחה הגרעינית. כנסים, אסיפות, תחרויות ואירועים רבי משתתפים נדחו למועד בלתי ידוע והתעשייה כולה מנסה לגשש כרגע ולנסות להבין מה הצעד הבא. אחד מהארגונים הללו הוא תחרות מיס יוניברס הבינלאומית. כרגע לא ברור אם התחרות עצמה, שלה מיליוני צופים בעולם, תיערך במועד, וגם המצב במדינות המוצא לא ברור. כצעד סולידרי בין מדינות העולם החברות בתחרות, החליטו במיס יוניברס לצאת בפעולה וירטואלית באפליקציית האינסטגרם ולקרוא למלכות הנבחרות (וקהל המעריצים של התחרות) לייצר שרשרת אנושית של חיבור דיגיטלי.

 

מיס יוניברס זוזיביני טונזי מצולמת עם ההאשטג, מתוך חשבון האינסטגרם הרשמי של מיס יוניברס: 

 

האשטג UniverseUnited#

בהנהלת התחרות קראו למועמדות מכל העולם להצטלם עם ההאשטג #UniverseUnited ולשתף אותו בחשבון האינסטגרם והפייסבוק שלהן. "בתקופה זו של ריחוק חברתי, חשוב לנו להישאר מחוברים" הסבירו בארגון את הרעיון שעומד מאחורי היוזמה. "אנחנו מעודדים לבנות קהילה שתהווה תמיכה רגשית ונפשית בעת ההפרדה הזו. הכותרות בעיתונים, עידכוני החדשות והאווירה הכללית עלולים לגרום לנו לחוש חוסר אונים וניתוק. דווקא בתקופה הזו רצינו לאפשר למעריצי התחרות, במיוחד נשים, מסגרת של תמיכה והשראה".

 

מיס יוניברס ומיס USA מאוחדות:

 

משתפים, תומכים ותורמים

ההאשטג UniverseUnited שעלה כבר אצל מלכות יופי ברחבי העולם, מבקש מנשים לשתף כיצד הן מתמודדות עם התקופה הזו, לחלוק סיפורים ועצות להתמודדות וליצור קהילה וירטואלית שנוגעת לחייהן של אלפי נשים ברחבי העולם. נשים רבות שיתפו מה קורה במדינתן, הציעו סרטונים מצחיקים, מילות עידוד והצעות מבדרות ל"מה אפשר לעשות עם כתר מלכת היופי בבידוד". בנוסף תחרות מיס יוניברס מציעה לתרום לקרן התגובה לקורונה שמפעיל האו"ם וקרן הפלינתרופיה השוויצרית כדי לתמוך במאמצי ארגון הבריאות העולמי. "בעזרת תרומה נוכל לשלוח אספקה חיונית כמו ציוד מגן אישי לעובדי בריאות שנמצאים בקו החזית" מסבירים שם "להגביר את תדירות הבדיקות ולהבטיח גישה למידע העדכני ביותר לכולם, כדי למנוע זיהום והתפשטות הוירוס"

 

גם מלכת היופי שלנו סלע שרלין מצטרפת ליוזמה: 

  

מצטרפים ליוזמה

גם בישראל נענו מתמודדות תחרות מלכת היופי לשנת 2020 לאתגר של מיס יוניברס. כל המועמדות לתחרות צילמו את עצמן עם ההאשטג, ומלכת היופי סלע שרלין העלתה סרטון וידאו בעמוד שלה שמספר על המאמצים הרבים שנעשים בישראל כדי למנוע את הנגיף. ההאשטג פתוח לכולן, לא רק למי שעונדת כתר (או מתכוונת לענוד אחד). אנחנו ממליצות לכן לשתף, לתייג ולחלוק איתנו את מה שעובר עליכן.

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד