חמישה דברים שחשוב לדעת לפני שמזריקים לפנים חומצה היאלורונית

הרופא, העיתוי, הציפיות והחומרים: נמאס לכם מהקמטוטים? אלו הדברים שאתם חייבים לדעת רגע לפני שאתם מזריקים חומצה היאלורונית

מוגש מטעם Revanesse

|

25.03.20 | 10:09

מומלץ להתחיל עם ההזרקות בצורה הדרגתית, ולא להיזכר לטפל בפנים רק כשיש אירוע חשוב שברצוננו להיראות בו טוב (צילום: Shutterstock)
מומלץ להתחיל עם ההזרקות בצורה הדרגתית, ולא להיזכר לטפל בפנים רק כשיש אירוע חשוב שברצוננו להיראות בו טוב (צילום: Shutterstock)

הישראלים הפסיקו לפחד והתחילו להזריק: עם נתונים שמראים על כמעט 80 אלף ישראלים, גברים ונשים כאחד, שהזריקו בשנה החולפת חומצה היאלורונית, אין עוררין על כך שחומצה היאלורונית היא כבר מזמן לא טרנד חולף, אלא תחזוקה שוטפת שרבים ורבות נהנים מיתרונותיה הגדולים ומהתוצאות היפות שהיא מעניקה למראה העור ולגמישותו.

 

אם החלטתם לטפל בסימני ההזדקנות ואתם מתלבטים אם לקבוע תור לרופא, ישנם חמישה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם פוגשים במזרק.

 

1. בחרו רק ברופא שעוסק ברפואה אסתטית

לפי החוק בישראל, כל רופא מורשה להזריק חומרי מילוי, בוטולינום טוקסין וחומצה היאלורונית, אולם תמיד עדיף לבחור ברופא עור, מנתח פלסטי או רופא שעוסק ברפואה אסתטית במשך שנים רבות, רכש את המיומנות הנדרשת ויכול להיות עירני לכל תרחיש.

 

״נשים רבות חושבות שהזרקות אסתטיות הן משהו פשוט לביצוע, אבל האמת היא שיד שאינה מיומנת ומנוסה יכולה לגרום לנזקים של ממש״

מדוע? מאחר שהזרקות אסתטיות נראות, לכאורה, כמו משהו פשוט לביצוע, אבל יד שאינה מיומנת עלולה לעשות נזקים של ממש, עד כדי פגיעה בעצבים, עיוות הפנים, נמק ולא עלינו, אפילו עיוורון. אזורים הדורשים יד מיומנת במיוחד להזרקה כוללים את: צדי האף, זווית העין הפנימית, בין הגבות ומתחת לעיניים.

 

בנוסף, רופא מיומן שעובד שנים רבות ברפואה אסתטית ידע להשתמש במידת הצורך באנטי-דוט שנקרא "היאלורונידאז" - אנזים שיודע לפרק חומצה היאלורונית, והרופא מזריק אותו במידה שתוצאות ההזרקה לא מוצאות חן בעיני המטופל. נהוג להשתמש בהיאלורונידאז גם במקרים של הזרקת יתר או תופעות לוואי שעלולות להופיע מאחר שבכל זאת מדובר בהליך רפואי לכל דבר ועניין.

 

2. עדיף להתחיל להזריק בשלב מוקדם יחסית

לחומצה היאלורונית יש אפקט ארוך טווח בהפעלת התחדשות התאים הפיברובלסטים – קבוצת תאים שנמצאים בעומק העור ושמהם נוצר קולגן. קולגן מהווה את שלד הפיגום שעליו נשען העור המתוח ומעניק לעור את המרקם המוצק שלו. כשהקולגן נפגע או כשקצב הייצור שלו פוחת, השלד למעשה נפגע, והעור הופך רפוי ומקומט.

 

אם מתחילים לטפל בשלב מוקדם יחסית, עם הופעת הקמטוטים, קל הרבה יותר להעניק לעור ולמרקם שלו את המראה הרצוי, למלא את הקמטוטים ולהחזיר את החיוניות לעור הפנים

אם מתחילים לטפל בשלב מוקדם יחסית, עם הופעת הקמטוטים, קל הרבה יותר להעניק לעור ולמרקם שלו את המראה הרצוי, למלא את הקמטוטים ולהחזיר את החיוניות לעור הפנים. אנשים שמגיעים בשלב מאוחר יותר יתקשו מאוד להשיג את האפקט שהם רוצים, כי לעיתים הקמטים כבר כל כך חצובים בעור עד שכמעט בלתי אפשרי למלא אותם.

 

 חומרי המילוי של Revanesse כוללים מגוון רחב ויכולים לשמש למילוי קמטים וקמטוטים, הענקת נפח, עיצוב קווי המתאר של הפנים, הענקת לחות ויצירת איזון וסימטריה (צילום: רבנס)
  חומרי המילוי של Revanesse כוללים מגוון רחב ויכולים לשמש למילוי קמטים וקמטוטים, הענקת נפח, עיצוב קווי המתאר של הפנים, הענקת לחות ויצירת איזון וסימטריה(צילום: רבנס)

   

  3. אין "זבנג וגמרנו"

  מומלץ להתחיל עם ההזרקות בצורה הדרגתית, ולא להיזכר לטפל בפנים רק כשיש אירוע חשוב שברצוננו להיראות בו טוב. בדרך זו שומרים על מראה צעיר ורענן שלא משתנה באופן דרמטי, ועוברים לשגרה של תחזוקה שוטפת אחת למספר חודשים.

   

  "אל תשאירו את הטיפול בעור שלכן לרגע האחרון. תכננו והתכוננו כמו שצריך". ד"ר לאלי חנני (צילום: יחצ ד"ר חנני)
   "אל תשאירו את הטיפול בעור שלכן לרגע האחרון. תכננו והתכוננו כמו שצריך". ד"ר לאלי חנני(צילום: יחצ ד"ר חנני)

    

   "אם בכל זאת יש אירוע חשוב, למשל, חתונה שלך או של מישהו שקרוב אלייך, ההמלצה היא להתחיל לטפל בעור כחודשיים לפני התאריך, הכול תלוי במספר הטיפולים שאת צריכה", מייעצת ד"ר לאלי חנני, רופאה העוסקת ברפואה אסתטית מזה 15 שנים ועובדת עם חומרי המילוי של Revanesse. "אנשים שוכחים שעד שהחומצה ההיאלורונית תקבל את הצורה ואת הנפח הרצויים, יכולים לעבור שבועיים-שלושה. אם יש צורך להגיע שוב לרופא בשביל להוסיף עוד חומר, יהיה צורך לעקוב אחרי תגובת הרקמה במשך שבועיים נוספים. לכן, ההמלצה היא לקחת מרווח של חודשיים מראש בכדי לעבוד בשלבים, להימנע מתופעות לוואי או לטפל בהן בזמן וכך לא להגיע לאירוע עם 'פאנצ’ר'. אל תשאירו את הטיפול בעור שלכן לרגע האחרון. תכננו והתכוננו כמו שצריך".

    

   4. ערכו תיאום ציפיות עם הרופא המזריק

   "הרבה פעמים באות אליי פציינטיות ורוצות מבנה שדומה לשחקנית מסוימת ומראש אני אומרת להן שזה לא ריאלי. על כל אישה להסתכל על המבנה שלה ולהבין שאפשר לשפר ולייפות אותו, אבל אי אפשר להפוך אותה למשהו שהיא לא"

   "חשוב לזכור שהכול אינדיבידואלי ותלוי במבנה הפנים והאיזור שבו ברצונכם לטפל", אומרת ד"ר חנני. "שפתיים, למשל, השפתיים שלך הן שלך, לא כמו של מישהי אחרת, אז גם אם תביאי תמונה ותבקשי שפתיים דומות, לעולם לא תוכלי לקבל בדיוק את אותה תוצאה, מאחר שהמבנה שלך שונה והגנטיקה שלך שונה. הרבה פעמים באות אליי פציינטיות ורוצות מבנה שדומה לשחקנית מסוימת ומראש אני אומרת להן שזה לא ריאלי. על כל אישה להסתכל על המבנה שלה ולהבין שאפשר לשפר ולייפות אותו, אבל אי אפשר להפוך אותה למשהו שהיא לא. זה המתכון ל'תאונות הזרקה' ומראה לא טבעי.

    

   עוד אלמנט בתיאום ציפיות הוא שלפעמים חושבים שבמזרק אחד אפשר לעשות מהפך, אבל זה לא תמיד כך. לעיתים, לקבלת תוצאה מיטבית צריך שניים, שלושה או אף יותר מזרקים, ובכל מקרה צריך זמן ושגרת טיפולים קבועה. יש גם מטופלים שמצפים שבעזרת מזרק אחד או שניים יהיה אפשר לטפל בסימני התבגרות קשים, שלפעמים מצריכים גם 10 ו-15 מזרקים בטווח של מספר חודשי טיפול".

    

   "עוד דבר שחשוב להבין", מוסיפה ד"ר חנני, "אם חברה שלך השתמשה רק בשלושה מזרקים, זה לא אומר שזה המספר שאת תצטרכי. אולי היא בתחזוקה שוטפת ומזריקה כבר לאורך שנים? אולי העור שלה שונה משלך? אולי היא מפרקת חומצה היאלורונית בצורה שונה משלך?

    

   אינך יכולה לצפות שהנפחים שלה ושלך יהיו זהים, כשם שאי אפשר לצפות שחומצה היאלורונית תיראה בדיוק אותו דבר אצל כל איש ואישה, ואם הרופא מבטיח שכן, זה צריך להדליק נורה אדומה".

    

   ד"ר אקרמן: "חשוב לדעת שלא כל החומצות זהות זו לזו, ושהשימושים בהן שונים ונבדלים בהתאם לאזור שעליו אנחנו עובדים" (צילום: דרור אייל)
    ד"ר אקרמן: "חשוב לדעת שלא כל החומצות זהות זו לזו, ושהשימושים בהן שונים ונבדלים בהתאם לאזור שעליו אנחנו עובדים"(צילום: דרור אייל)

     

    5. שימו לב לחומר שמזריקים לכם

    "בשוק יש חומצות היאלורוניות מכל מיני סוגים ותתי סוגים", אומרת ד"ר להבית אקרמן, רופאת עור העובדת עם חומרי המילוי של Revanesse. "הסוגים השונים נבדלים האחד מהשני בפרמטרים כמו צמיגות, ריכוז וגודל המשקל של המולקולה. מה שחשוב לדעת הוא שלא כל החומצות זהות זו לזו, ושהשימושים בהן שונים ונבדלים בהתאם לאזור שעליו אנחנו עובדים". חומרי המילוי של Revanesse כוללים מגוון רחב ויכולים לשמש למילוי קמטים וקמטוטים, הענקת נפח, עיצוב קווי המתאר של הפנים, הענקת לחות ויצירת איזון וסימטריה. הם מתפרקים באופן טבעי בעור, ובניגוד לחומצות היאלורוניות אחרות שיש בשוק, הם אינם מכילים רכיבים מן החי. בנוסף, חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם, ביניהן ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי והאמ”ר הישראלי. אל תיקחו סיכונים עם החומרים שאתם מזריקים ומזריקות לפנים שלכם.

     

     

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד