צילום: שי יחזקאל

לתרגל מדיטציה עם מיכל ינאי: כמה דקות שיעזרו להתמודד עם המתח

מלכת הילדים בדימוס פיתחה אפליקציה לכל המשפחה כדי להתמודד עם החרדות שלה: "מדיטציה עוזרת למצוא שלווה פנימית ושקט; מומלץ למי שרוצה להיות מאושר יותר"

"הרבה דברים יכולים לקרות בדרך אל האושר ואולי בגלל זה מי שרק מתחיל לתרגל צריך לזכור שבשלב ראשון לא צריך לנתח, או להבין, צריך פשוט לתרגל". מיכל ינאי (צילום: עידו לביא)
"הרבה דברים יכולים לקרות בדרך אל האושר ואולי בגלל זה מי שרק מתחיל לתרגל צריך לזכור שבשלב ראשון לא צריך לנתח, או להבין, צריך פשוט לתרגל". מיכל ינאי (צילום: עידו לביא)

"מדיטציה היא אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם מתח. תרגול מדיטציה עוזר למצוא תחושה של שלווה פנימית ושקט ומאפשר לא להיות מושפעים מהלחצים היום יומיים שהחיים מביאים איתם. תרגול יום יומי של מדיטציה גם מאפשר לישון שינה שלווה יותר, להיות מרוכזים יותר במהלך היום, משפר את המודעות העצמית. מומלץ למי שבאופן כללי רוצה להיות מאושר יותר.

 

אבל הרבה דברים יכולים לקרות בדרך אל האושר ואולי בגלל זה מי שרק מתחיל לתרגל צריך לזכור שבשלב ראשון לא צריך לנתח, לא לצריך להבין, צריך פשוט לתרגל. מדיטציה היא תרגול לכל החיים, אז לא קרה שום דבר אם היום הרגשתם שאין תוצאות לתרגול שעשיתם או לא הצלחתם להרפות מהמחשבות. פשוט תמיד תחזירו את תשומת הלב לנשימה, ותעשו הכי טוב שאתם יכולים כל פעם. יהיו כאלה שייחוו שינויים מידיים בחיים שלהם, פחות חרדה, יותר ערנות במהלך היום..אבל רוב השינוים קורים לאט.

 

בזמן המדיטציה אולי תרגישו רוגע, אולי התרוממות רוח קלה, ואם אתם עייפים אולי בכלל דווקא תנמנמו. אין נכון או לא נכון. הכל לגיטימי. אתם לא צריכים לעשות שום דבר. רק להיות מודעים ולהרפות. אז ניקח כמה דקות להיות מודעים לגוף שלנו, מצאו מקום לשבת או לשכב בו שלא יפריעו לכם, אם אתם יושבים שבו בנוחות עם גב ישר על הכיסא או על הרפצה, מה שנוח לכם, שימו בעדינות ידיים על הברכיים ובצידי הגוף ועצמו עיניים".

 

הקשיבו לתרגול המדיטציה של מיכל ינאי: 

 

 

  אחרי שנים שאנחנו מדברים איתכם על WELLNESS החלטנו שהגיע הזמן לחלוק כבוד לאנשים שמקדמים את התרבות הזאת בישראל – מכושר ותזונה, דרך מיינד ובודי פוזיטיב ועד סביבה וקיימות. מי יהיו אנשי הוולנס של ישראל?

   

  מיכל ינאי - מלכת הילדים בדימוס עשתה ב־2019 מעבר חד מעולם המשחק לעולם העסקים והקימה את אפליקציית My Medi - אפליקציה למדיטציות מודרכות בעברית שמיועדות לכל הגילאים, גם לילדים (בשיתוף עם פסיכולוגית הילדים שרון צונץ) - מוצר שהיה חסר מאוד בשוק האפליקציות הישראלי הרווי באפליקציות באנגלית. הבחירה להקים את האפליקציה הגיעה מתוך הקושי האישי של ינאי ובעלה, בן מוסקל, להתמודד עם חרדות ומחשבות טורדניות. מאז השקת האפליקציה היא הגיעה לקרוב ל־20 אלף הורדות, וממש לא יפתיע אותנו לראות את ינאי הופכת לאימפריית הייטק בשנים הקרובות.

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד