צילום: סם יצחקוב

שירה שואף-דגן

פרויקט נשים משפיעות 2020: נשות קריירה מצליחות מספרות על הנוסחה האישית שלהן לקריירה משגשגת וחיים מאושרים

"אני יודעת שאתם נמצאים באחד הצמתים החשובים בחייכם ואני מבינה את גודל האחריות שאתם מפקידים בידיי. הניסיון, הלקוחות שהפכו למשפחה וההצלחות הרבות הם ההוכחה שמשרדנו הוא זה שצריך שתבחרו להיות שם בשבילכם". שירה שואף-דגן (צילום: טל שחר)
"אני יודעת שאתם נמצאים באחד הצמתים החשובים בחייכם ואני מבינה את גודל האחריות שאתם מפקידים בידיי. הניסיון, הלקוחות שהפכו למשפחה וההצלחות הרבות הם ההוכחה שמשרדנו הוא זה שצריך שתבחרו להיות שם בשבילכם". שירה שואף-דגן (צילום: טל שחר)

שירה שואף-דגן, עורכת דין, בעלת משרד מוביל בתחום דיני משפחה, ירושה וגישור קרוב ל–20 שנה. שירה מקצועית, מנוסה, מכילה, רגישה ומשפיעה, עבורה כל לקוח הוא סיפור אישי ומיוחד.

  

מה הניעך ללמוד דווקא משפטים?

״בתום שירותי הצבאי התלבטתי לגבי המסלול המקצועי שלי, דבר אחד היה לי ברור שאני מחפשת אתגרים בחיים וסיפוק.

לאורך כל חיי, לא היה לי צל של ספק שאהיה רוקחת כמו סבתי היקרה ז"ל. היא ניהלה ביד רמה בית מרקחת בבעלותה, ברח׳ יהודה המכבי, בתל אביב, שמה הלך לפניה. הייתי סמוכה ובטוחה שאלך בעקבותיה, אך משהו, שכנראה קשור בצד הטיפולי שלי, עצר מבעדי. לימים חיפשתי ללמוד מקצוע שייתן ביטוי להיותי רודפת צדק, תחום שיש בו גם יצירתיות, גם אסרטיביות כשנדרש, ובעיקר המון רגישות, הכלה ונשמה. בשתי מילים: דיני משפחה. השילוב של עולם המשפט, תהליכים מקצועיים, לצד מגע קרוב עם הלקוח ומימד טיפולי, הוא המקום הכי מדויק עבורי״.

 

באילו תחומים משרדך עוסק?

״משרדי מטפל בכל הקשור לדיני משפחה וירושה. אני מגשרת משפחתית מוסמכת, עורכת הסכמי ממון, מנהלת ומייצגת בהליכי גירושין וירושה״.

 

״אני מאמינה שכל ניהול של תיק בתחום דיני המשפחה ובייחוד תיק בו מעורבים ילדים בתוך המחלוקת, מחייב אותנו לעשות את כל המאמצים להביא ללקוח, לילדיו ולמשפחתו תוצאות במינימום מלחמות, עם ניסיון לקיים דיאלוג צודק, הגון אשר תואם את ציפיות הלקוח"

מהי האג׳נדה המשפטית שלך?

״ראשית - מקצועיות. אני דורשת מעצמי ומהצוות שלי יסודיות, לעקוב אחרי כל הפרטים, להקפיד מגדול ועד קטן. אני מוקפת בצוות מאד מנוסה, לצד אנשי מקצוע נוספים עימם אנו עובדים בצמוד. כולם נבחרים בקפידה כדי לתת ללקוחות את השירות המקצועי והאנושי ביותר. תחום דיני המשפחה מאוד מגוון, מתנהל בין שתי ערכאות (גם בית המשפט וגם בית הדין). אין ספק כי יצירתיות ובחירת האסטרטגיה בניהול ההליכים, הינה משמעותית ובין היתר באה לידי ביטוי המקצועיות של עורך דין טוב בתחומנו.

שנית, כאמא ל-4 ילדים, אני רגישה באופן מיוחד לתיקים בהם הילדים הינם לב המחלוקת. משרדנו עושה מאמצים כבירים להוציא עד כמה שניתן, את הילדים מתוך המאבק, ולהגן עליהם בתהליך שגם כך קשה להם.

 

אלו תכונות לדעתך נדרשות להצלחת עורך דין בתחום שבו הנך עוסקת?

״זו שאלה מורכבת, ואף מורכבת מלא מעט תכונות, אך החשוב מכל - זה תחום שחייב להיות בנפשך. מוכרחים לאהוב אותו, אחרת לא ניתן לעשותו במסירות הנדרשת. עבודה של עו"ד בתחום דיני המשפחה והירושה, דורשת תכונות כגון: יכולת הקשבה, חשיבה מחוץ לקופסא, מסירות, תושייה, וגם יכולת הפרדה. אני עוסקת בתחום למעלה מעשרים שנה. לאורך השנים למדתי, מצד אחד להיות מאד זמינה ומסורה עבור לקוחותיי, ומצד שני המשפחה שלי, שהיא ערך עליון וקודמת לכל״.

 

"אני מגשרת מוסמכת ותמיד אחתור לסיים כל מחלוקת בהסכם. מאידך, לקוחותיי יודעים שטובתם עומדת לנגד עיניי בכל רגע נתון. כשנדרש, אני נלחמת ללא ליאות" (צילום: טל שחר)
  "אני מגשרת מוסמכת ותמיד אחתור לסיים כל מחלוקת בהסכם. מאידך, לקוחותיי יודעים שטובתם עומדת לנגד עיניי בכל רגע נתון. כשנדרש, אני נלחמת ללא ליאות" (צילום: טל שחר)

   

  מבין התיקים בהם טיפלת, האם יש אחד הזכור לך במיוחד?

  ״יש המון. כולם היו בניי, אני זוכרת תיק מטלטל במיוחד, בו אם העלילה שהאב מתעלל מינית בביתם, בת השנתיים. האם חטפה את הילדה ולא ראתה בשום שלב את טובת בתה. ניהלתי את התיק ונלחמתי לטובת הילדה, הוכחתי את חפות האב והוכרע שהכל עלילות שווא. זה לא פשוט לראות כיצד הורים הופכים ילדים לכלי משחק במלחמה ביניהם. לא פעם, ההליך המשפטי מעוור אותם. כשזה מגיע לטובת הילדים, איני רואה בעיניים״.

   

  לקוח שנמצא ברגע הלא פשוט הזה בחייו, מה עליו לדעת?

  ״אם זו הפעם הראשונה בו הוא פונה אל עו״ד לענייני משפחה, טבעי שהוא לא יידע לקראת מה הוא הולך ומה עתיד לקרות.

  לא פעם הלקוח נמצא בסערת רגשות, או בסיטואציה שעליו לפעול מהר ובחוכמה. לעורך הדין יש כאן תפקיד מכריע, בהסברה והעברת המידע לגבי מה אומר החוק, אלו כלים עומדים לרשותו ומהן האפשרויות העומדות לפניו, ולא פחות חשוב, להמליץ על דרך הפעולה המתאימה ביותר. עוד נקודה חשובה לקחת בחשבון הינו הטיימינג. למהירות התגובה חשיבות מכרעת, בעיקר על מנת למנוע טעויות שעלולות להיעשות פשוט מחוסר ידיעה ומחוסר ניסיון. לצד הכלה, הקשבה, הידע המשפטי והניסיון, חשוב לי ליידע ומהר את הלקוח ב"עשה ואל תעשה", להזהירו מפני פעולות מסוימות שאחר כך עלולות לפגוע בו״.

   

  איך בוחרים עורך דין מוצלח?

  ״קודם כל לוקחים בחשבון שזה לא ענין של מה בכך. בדומה לכל תחום, יש רבים וטובים ויש שפחות, אבל מדובר בדיני נפשות וזו בחירה משנה חיים. לעניות דעתי הכי אידיאלי הוא להגיע מפה לאוזן, למצוא עורך דין שכבר ייצג אדם קרוב, הוכיח את יכולותיו כאיש מקצוע וכנותן שרות. אפשר ורצוי כמובן לגלל, למצוא מענה לשאלות כגון: האם הוא עוסק בתחום הספציפי של דיני משפחה מזה שנים? האם שמו מוכר בישראל? האם יש לגביו הרבה המלצות אונליין? כמובן שגם השיקול הכלכלי הינו לגיטימי, ותמיד כדאי לדבר ולהתרשם מכמה עורכי דין לפני שמחליטים״.

   

  מהו ה"אני מאמין" שלך?

  ״אני מגשרת מוסמכת ותמיד אחתור לסיים כל מחלוקת בהסכם. מאידך, לקוחותיי יודעים שטובתם עומדת לנגד עיניי בכל רגע נתון. כשנדרש, אני נלחמת ללא ליאות. אני מאמינה שכל ניהול של תיק בתחום דיני המשפחה ובייחוד תיק בו מעורבים ילדים בתוך המחלוקת, מחייב אותנו לעשות את כל המאמצים להביא ללקוח, לילדיו ולמשפחתו, תוצאות במינימום מלחמות, עם ניסיון לקיים דיאלוג צודק והגון אשר תואם את ציפיות הלקוח.

   

  אם לא היית עורכת דין, במה היית עוסקת?

  ״סביר להניח שהייתי רוקחת, הכתובת היתה על הקיר. לשמחתי, אני זוכה להביא לתחושת הקלה משמעותית ללא תרופות, גם כעורכת דין״.

   

  שירה שואף-דגן, עו״ד ומגשרת | מצדה 9, מגדל ב.ס.ר 3, בני ברק | טל. 03-6133225 | shiradaganlaw.co.il

    

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

  • הפקה: קבוצת רוטנברג תקשורת | צילום: טל שחר | איפור: רונית יולזרי

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד