בגלל הקורונה של טוביה צפיר: רוני דלומי בבידוד, גם מהבעל הרופא

השחקנית והזמרת נכנסה לבידוד מיד כשנודע שצפיר נדבק בווירוס הקורונה, ומתייחסת לפרסום המוטעה שגם היא חולה: "קיבלתי הרבה טלפונים מודאגים"

רוני דלומי. "אני רגילה לאקשן, אז משונה לי להיות בבית כל היום, (צילום: ירדן הראל)
רוני דלומי. "אני רגילה לאקשן, אז משונה לי להיות בבית כל היום, (צילום: ירדן הראל)

בשבת בבוקר התעוררה הזמרת והשחקנית רוני דלומי למבול של הודעות וטלפונים הדורשים בשלומה. הסיבה: פרסום הידיעה כי טוביה צפיר, שמשחק לצידה במחזמר "גבעת חלפון אינה עונה", נדבק בווירוס הקורונה. דלומי וכל חבריה לקאסט המחזמר נדרשו להיכנס לבידוד מיידי, וכאילו כל זה לא מספיק, פורסם בטעות שגם היא עצמה נדבקה.

 

"בשבת אחר הצהריים אמרו בחדשות 12 שגם אני חולה, מישהו התבלבל שם", היא אומרת. "אין לי מושג איך זה קרה. אחרי כמה דקות הם תיקנו את הטעות, אבל בין לבין היו הרבה טלפונים מודאגים של אנשים מקסימים".

 

עוד על משבר הקורונה ב"לאשה "

פתאום כולם מעריכים את הקופאיות

איך מתמודדות עצמאיות עם המשבר?

ראיינה מחלים מקורונה, אבל אז גילתה: הוא עדיין חולה

 

הפעם האחרונה שדלומי וצפיר הופיעו ביחד היתה ב-9 במרץ, כך שהבידוד שלה יימשך רק ימים ספורים, עד יום שלישי. "הדבר הראשון שעשיתי היה להתקשר למד"א כדי להבין מה זה אומר בכלל", היא אומרת. "הבנתי שזה רק לכמה ימים, אז אני משתדלת לשמור על אנרגיות טובות, ואני גם שולחת אנרגיות טובות לטוביה. אני מקווה שהוא יחלים מהר ושזה יעבור לו בקלות".

"הדבר הראשון שעשיתי היה להתקשר למד"א כדי להבין מה זה אומר בכלל. הבנתי שזה רק לכמה ימים, אז אני משתדלת לשמור על אנרגיות טובות, ואני גם שולחת אנרגיות טובות לטוביה"

 

איך את ובעלך, אלון וייסמן, תסתדרו עם הבידוד שלך?

"נקפיד לא להיות באותו חלל, למרות שזה קשה. אני שומרת ממנו מרחק, וזה כל כך מוזר. כל מי שמכיר אותי יודע כמה אני מחכה לזמן הזה איתו, זה זמן קדוש בשבילנו בגלל ששנינו כל כך עסוקים, ופתאום שנינו בבית ואנחנו לא יכולים להיות ביחד. הוא בסלון ואני נמצאת בחדר אחר, אנחנו עושים שיחות וידאו ומקווים שהזמן יעבור מהר".

 

עד לפרוץ משבר הקורונה כיכבה דלומי (28) בארבעה להיטים של "הבימה" במקביל: לצד "גבעת חלפון אינה עונה", שם נכנסה לתפקיד יעלי (אותו גילמה בסרט ניצה שאול), הופיעה גם ב"מאמאמיה", "סימני דרך" ו"אביב מתעורר". אבל אז הוכרז על סגירת מוקדי הבילוי והתיאטרון סגר את שעריו.

 

"גם ככה בתקופה האחרונה כמעט לא יצאתי מהבית, אחרי שכבר כמה שנים טובות לא היה לי ערב פנוי", היא מסבירה. "עד שהתיאטרון נסגר הופעתי ערב ערב חוץ משישי, ואהבתי את האינטנסיביות הזאת. לעבוד מהבוקר עד הלילה זה אני, אני רגילה לאקשן, אז משונה לי להיות בבית כל היום".

 

הופתעת מסגירת התיאטרון?

"הכנתי את עצמי שזה עלול לבוא, אבל זה היה בבום, מהיום למחר. אני מנסה להתאפס ולהבין לאן אני לוקחת את המצב החדש. בהתחלה ניסיתי לבנות לעצמי איזושהי שגרה בתוך הבית, ומעכשיו אני ממש מקפידה יותר ולא יוצאת מחדר הבידוד שלי".

 

מה תעשי בבידוד?

"מה שעשיתי עד עכשיו. אני לא רוצה ללכת לאיבוד מול הטלוויזיה ונטפליקס, כי מאוד קל להיסחף. אני רוצה להפיק מהזמן הזה כמה שיותר - לכתוב, לנגן, לשיר ולעשות ספורט. פרסתי על הרצפה בחדר שתי מגבות אחת על השנייה כדי להתאמן, יש לי עפרונות לצביעה וקופסה עם עוגיות שאפיתי אתמול".

"אני כנראה אצטרך לחתום אבטלה. נתמודד ונעשה את המיטב. אני אסתדר. אני לא רוצה לבכות כשכל כך הרבה אנשים פוטרו או הוצאו לחופשה ללא תשלום"

 

למה את מתגעגעת?

"אני מאוד מתגעגעת לחברים שהתרגלתי לראות כל יום. אני מתגעגעת גם לבמה. לאט לאט נבין לאן זה הולך. יש הרבה חוסר ודאות".

 

איך תסתדרי בתקופה הזו מבחינה כלכלית?

"אני כנראה אצטרך לחתום אבטלה. נתמודד ונעשה את המיטב. אני אסתדר. אני לא רוצה לבכות כשכל כך הרבה אנשים פוטרו או הוצאו לחופשה ללא תשלום. יש כל כך הרבה אנשים שעובדים איתי שנותרו בלי עבודה עכשיו: עובדי במה, תאורנים, סאונדמנים, נגנים, מלבישות, מאפרות. אני מאוד מקווה שהמדינה תעזור להם להתאושש מהדבר הזה".

 

איזה תכניות שלך בוטלו בעקבות המשבר?

"לפני כל הבלגן בעלי ואני תכננו לטוס למדריד, אבל הבנו שזה לא זמן טוב וביטלנו. מזל שלא נסענו, מדריד הפכה למוקד רציני של הקורונה".

 

בעלך רופא ועובד בבית חולים. את לא חוששת?

"בעלי רופא עיניים בתל השומר, הוא חשוף לנגיף, אבל אנחנו לא בקבוצת סיכון אז אני לוקחת הכל בפרופורציות. אם הוא יידבק, אז שיבוא הביתה ואני אטפל בו, אני לא פוחדת להידבק גם. זה המהות של להיות אחד בשביל השני".

"בעלי רופא עיניים בתל השומר, הוא חשוף לנגיף, אבל אנחנו לא בקבוצת סיכון אז אני לוקחת הכל בפרופורציות. אם הוא יידבק, אז שיבוא הביתה ואני אטפל בו, אני לא פוחדת להידבק גם"

 

אחרי שיסתיים הבידוד, תנצלי את הזמן שהתפנה כדי להרחיב את המשפחה?

"כבר אמרו שיהיה בייבי בום בעוד תשעה חודשים, אז אין לדעת. האמת שאני בדיאלוג פנימי על הנושא הזה לא מהיום. אני כן רוצה ילדים, אבל ממקום שלם ומחובר, ולא בגלל שפתאום התפנה לי זמן".

 

משהו שבכל זאת תראי בטלוויזיה בתקופת הבידוד?

"'ארץ נהדרת' ו'חברים'. מאוד מצחיק ומאוד מרגיע".

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד