צילום: סם יצחקוב

"אנו צריכות להאמין בעצמנו שנוכל לפרוץ את תקרת הזכוכית״

מריאנה שטיינברג אלחיאני הגיעה מהעסק המשפחתי בעולם הביטוח, אבל חיפשה דרך להגן על האינטרסים של לקוחותיה והלכה ללמוד גם עריכת דין. ראיון מעורר השראה

עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה: ״לדעת על מה לוותר, ועל מה לא, בכדי למצוא את האיזון בין המשפחה לקריירה. אספי סביבך אנשים טובים ומפרגנים, אל תדחי דברים למחר, עשי כאן ועכשיו את המקסימום בכל דבר״. מריאנה שטיינברג אלחיאני, עורכת דין ושותפה במשרד ביטוח  (צילום: אביגיל עוזי)
עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה: ״לדעת על מה לוותר, ועל מה לא, בכדי למצוא את האיזון בין המשפחה לקריירה. אספי סביבך אנשים טובים ומפרגנים, אל תדחי דברים למחר, עשי כאן ועכשיו את המקסימום בכל דבר״. מריאנה שטיינברג אלחיאני, עורכת דין ושותפה במשרד ביטוח (צילום: אביגיל עוזי)

מריאנה שטיינברג אלחיאני, עורכת דין בתחום דיני עבודה, ביטוח, ירושות ונדל"ן. שותפה במשרד ביטוח בוטיק - "שטיין סבינה ומריאנה סוכנות ביטוח".

 

איך החלה התמקצעותך בתחום?

״גדלתי לתוך עולם הביטוח, בעסק משפחתי שהקימה אימי לפני 3 עשורים. למדתי לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, תוך כדי עבודה במשרה מלאה, הצלחתי למנף את הידע התאורטי והמעשי לתוך העסק המשפחתי. בהמשך רציתי להוסיף כלים נוספים

"חשוב לי לסייע לאנשים בתקופות מצוקה. במשרדי יש לקוחות מאוכלוסיות חלשות, ובזכותי הם מקבלים את זכויותיהם, לא רק בפן הביטוחי, אלא גם בפן המשפטי הרחב"

שישמשו אותי בהגנה על האינטרסים של לקוחותיי, והבנתי שכעורכת דין יהיה לי הידע לעשות זאת, לכן הלכתי ללמוד תואר נוסף. כשהתחלתי לעסוק בעריכת דין, לקוחות רבים שהכירו את יכולותיי בתחום הביטוח, ביקשו ממני שאייצגם בתחומים נוספים, כגון: דיני עבודה, צוואות, ירושות ונדל"ן. הצלחתי בעבודה קשה להפוך לעצמאית, בעלת משרד עורכת דין – בוטיק מצליח, ובנוסף, להיות שותפה במשרד ביטוח, אשר מלווה אלפי לקוחות בתחום הביטוחי: פרטי, עיסקי ופנסיוני״.

 

במה את גאה במיוחד בעבודתך?

״ההישג שלי הינו קודם כל בהמשכיות העסק המשפחתי הוותיק, להצעידו בשינויי הקידמה הטכנולוגית והרגולציה, והבאתו להישגים פורצי גבולות. בנוסף, אני עוסקת בדיני נפשות וחשוב לי לסייע לאנשים בתקופות מצוקה. במשרדי יש לקוחות מאוכלוסיות חלשות, ובזכותי הם מקבלים את זכויותיהם, לא רק בפן הביטוחי, אלא גם בפן המשפטי הרחב. דבר נוסף שאני גאה בו, שבנוסף לעבודה התובענית בסוכנות ביטוח, שילבתי לימודים ורכישת השכלה אקדמית והכל תוך הקמת משפחה וגידול ילדים״.

 

השינוי שאת מקווה לראות בישראל עד יום האישה הבא?

״לראות יותר נשים בפוליטיקה ובניהול. אנו הנשים מסוגלות לעשות עשרה דברים במקביל, ולעשותם טוב. אנו צריכות להאמין בעצמנו שנוכל לפרוץ את תקרת הזכוכית״.

 

מה הקו האדום שלך בעבודתך?

״לא אערוך לאף אדם ביטוח, שאיני מאמינה שיתאים לצרכיו, וכעורכת דין לעולם לא אפר את חובת הנאמנות והיושרה כלפי הלקוח״.

 

״הייתי רוצה לראות יותר נשים בפוליטיקה ובניהול. אנו הנשים מסוגלות לעשות עשרה דברים במקביל, ולעשותם טוב"

מה עיקרון ההצלחה שלך?

״לעשות את הכי טוב שניתן, לתת את המירב לכל תיק, יחס אישי ומקצועיות, ללא פשרות. ״לא״- יש לי כבר בכיס, עכשיו המטרה להפוך את ה-לא ל-כן. אני אמא ל-4 ילדים, ששניים מהם בעלי צרכים מיוחדים, אני מאד מעורבת ופעילה בחיי היום יום של ילדיי, וכל זאת במקביל לקריירה שלי. אני בוועד הורים של כל הכיתות והגנים, חברה בוועד המקומי של הישוב שבו אני מתגוררת. מייעצת ועוזרת בהתנדבות להורים לילדים עם לקויי שמיעה, לקבל זכויותיהם מול מוסדות החינוך. אני אוספת סביבי סביבה תומכת שבזכותה אני יכולה לשלב בין אימהות לקריירה מצליחה״.

 

איזו אשה מעוררת בך השראה, ולמה?

״אימי, סבינה שטיין, דמות שאני מעריצה. אישה חד הורית, עלתה ארצה לבדה והקימה אימפריה עסק שעובד 30 שנה ומונה אלפי לקוחות מרוצים. אישה חזקה ועצמאית שיודעת לעמוד על שלה, ואם לא טוב לה במקום אחד, אז היא פועלת לשנות אותו. חשוב לי לציין שאימי תמיד האמינה בי, עודדה אותי לחלום, להעז ולהצטיין. בזכותה אני יכולה להגשים את מטרותיי וחלומותיי. היא תומכת בי בכל החלטה שאני מקבלת. זכיתי שאני מגדלת את ילדיי בקרבתה, היא הסבתא הכי חמה בעולם, מעניקה, ומעורבת. הנכדים אוהבים אותה מאוד והיא תמיד זמינה בשבילם. אמא שתמיד פה לתת מילה טובה או זריקת מוטיבציה, מזכירה לי שיש מאחוריי משפחה תומכת ועוזרת. היום אני במקום אחר אך ורק בזכותה ואני תמיד רגועה שילדיי מטופלים על הצד הטוב ביותר״.

 

עצתי לאשת עסקים בתחילת דרכה:

״לדעת על מה לוותר, ועל מה לא, בכדי למצוא את האיזון בין המשפחה לקריירה. איספי סביבך אנשים טובים ומפרגנים, אל תדחי דברים למחר, עשי כאן ועכשיו את המקסימום בכל דבר״

 

052-3229321 | maryana2@bezeqint.net | פייסבוק: maryana shteinberg

 

הפקה: קבוצת רוטנברג תקשורת

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד