צילום: סם יצחקוב

הכל על שמירה ועיצוב השפתיים: השער שלך להנאות החיים

השפתיים שלך נמצאות במוקד תשומת הלב. שפתיים מושלמות יכולות לשפר את המראה שלך ולהעניק לך בטחון עצמי גבוה. הכל על הדרך לשפתיים בשרניות ויפות

שפתיים חושניות מקבלות ביטוי ותמיד נמצאות בתנועה. בתמונה: מטופלת של ד"ר חאלד דראושה, מרפאת GYA AESTHETIC
שפתיים חושניות מקבלות ביטוי ותמיד נמצאות בתנועה. בתמונה: מטופלת של ד"ר חאלד דראושה, מרפאת GYA AESTHETIC

שפתייך הן השער להנאות החיים המרובות. הן מחייכות, צוחקות, עצובות או מנשקות ונמצאות במוקד תשומת הלב. שפתיים חושניות מקבלות ביטוי ותמיד נמצאות בתנועה. ביכולתן של שפתיים מושלמות לשפר את מראך ולהעניק לך ביטחון עצמי גבוה. עיבוי שפתיים הפך לטרנד אופנתי ונשים רבות "משפצות" אותן, מעבות אותן. בסופו של דבר כולן רוצות שפתיים בשרניות ויפות!

 

עיבוי שפתיים הוא חלק מטיפולי ההצערה לפנים. באמצעות טיפול פשוט יחסית ניתן להקנות לפנים מראה צעיר ורענן יותר היות ומראה השפתיים משפיע רבות על המראה הכללי.

 

כולן רוצות שפתיים בשרניות ויפות. בתמונה: מטופלת של ד"ר חאלד דראושה, מרפאת GYA AESTHETIC
  כולן רוצות שפתיים בשרניות ויפות. בתמונה: מטופלת של ד"ר חאלד דראושה, מרפאת GYA AESTHETIC

   

  השפתיים שלנו יכולות להישאר במראה נהדר לאורך כל השנים. גם בגיל מאוחר יותר שילוב של אורח חיים בריא, טיפוח שפתיים בצורה טבעית , יחד עם שימוש אפשרי בשיפור באמצעות הזרקת חומר מילוי , יכולים לגרום לשפתיים שלנו להראות במיטבן לאורך זמן רב.

   

  השפתיים הן חלק מהותי מהפנים שלנו, והן אומרות רבות על מי שאנחנו. הן לרוב בתנועה, לכן עלינו לדאוג להן מאוד בכדי לגרום להן להיראות טוב זמן רב ככל האפשר. יתרה מזאת, בזכות השגרה הבריאה, ובמידת הצורך, שימוש בהזרקת חומר מילוי, ניתן לחדש אפילו שפתיים מזדקנות ולהנציח בעזרתן את מראה הנעורים בפנים.

   

  מאז ומתמיד, הסטנדרט לחזות נשית סקסית ומפתה הוא חיוך חם עם שפתיים בשרניות ומלאות. בעוד שחלק מהנשים מבורכות באופן טבעי בשפתיים כאלו, אחרות שיש להן שפתיים דקות, עשויות לחוש שהן מייחלות לשפתיים בשרניות. יהיו הסיבות אשר יהיו, יש להקפיד מאוד על בריאות השפתיים, מכיוון שאנו אוכלים איתן ומשתמשים בהן כדי לדבר, אנשים רבים דואגים למרוח שפתונים על שפתיהם במשך כל היום. עם זאת, השפתיים עדינות במיוחד. העור בשפתיים, יחד עם עור העפעפיים, דק הרבה יותר מרוב העור שיש לנו באזורים השונים בגוף, כך שהוא נוטה להתייבש ולהיסדק מהר יותר.

   

  סכנות אשר שמות את השפתיים שלנו בסיכון

  השפתיים הן אזור מאוד רגיש מכיוון שהשפתיים לא מכוסות בעור מעובה כמו חלקים אחרים בגוף, הן חשופות יותר לגורמים חיצוניים שיכולים להזיק, כדי להעלות את המודעות ולשמר את שפתינו, ישנם 5 כללים המספקים במאמר זה, נקיטת צעדים זהירים כחלק משגרת חיינו ובעזרתם לאפשר לשפתיים שלנו להישאר עם מראה בריא כפי שאנו מעוניינים שיהיו לאורך שנים רבות.

   

  לפני שנעמיק בפירוט רב יותר, ראוי לציין כי רופאים העוסקים ברפואה אסתטית, מתמודדים בדרך כלל עם 2 סוגים של בקשות כאשר מטופלות מגיעות: הסוג הראשון מגיע בדרך כלל מנשים בנות גילאי 20 עד 40 הטוענות כי שפתיהן יפות והן מאוד אוהבות אותן, אך רוצות להוסיף מילוי ונפחים לשפתיים בכדי לגרום להם להראות יותר בשרניות ומושכות. הסוג השני הוא מנשים מעל גיל 50, שרוצות לשחזר את השפתיים הבשרניות, המקוריות שהיו להן כשהיו צעירות יותר ועם הזמן איבדו מנפחן. יהיו הסיבות אשר יהיו, העצות הניתנות במאמר זה יעזרו לנשים לשמור על שפתיהן במראה נהדר ולאורך שנים.

   

   כלל 1: השפתיים דורשות לחות, דאגו למרוח שפתון בעקביות!

   למרות שזה אולי נראה ברור ומובן מאליו, נשים רבות לא דואגות ללחות על שפתיהן באותה מידה כמו את שאר הפנים, וזה נובע בעיקר מהעובדה ששפתיהן בתנועה מתמדת, והן נוטות לשכוח מהן ולקחת אותן כמובנות מאליהן . עם זאת, עור השפתיים שלנו דק ועוקב אחר אותה תבנית כמו שאר עורנו, כלומר תאי עור השפתיים עובר תהליך בדיוק כמו שאר עורנו. כתוצאה מכך, לחות קבועה ועקבית בשפתון, תורמת לתיקון תאי העור הפגועים וגם מסייעת בהגנה על התאים החדשים המתהווים. ברור ששפתיים לחות באופן קבוע ייראו בריאות יותר ומלאות.

    

   כלל 2 : עזרה בנוגדי חמצון - ויטמין C ו-E

   השפתיים שבריריות ביותר, ונזקים נראים לעין כמו קווים דקים וקמטים סביב השפתיים נגרמים כתוצאה מהזדקנות ונוכחות עודף רדיקלים חופשיים הנוצרים כתוצאה מתאי עור פגומים. בנוסף להסרת הרדיקלים החופשיים הללו על ידי שימוש בפתרונות ניקוי בעת הסרת השפתון, רצוי לקחת נטילת נוגדי חמצון. ויטמין C ו- E הם נוגדי חמצון יעילים ביותר, וצריכה קבועה של אותם לאורך זמן תמזער באופן ניכר את הזדקנות עור השפתיים. ניתן להשיג אותם על ידי אכילת פירות טריים, או באמצעות תוספי תזונה, בהתאם לאורח חיינו.

    

   כלל 3: הגני על השפתיים שלך מפני קרני השמש

   כפי שקורה לכל העור הנחשף לאור חיצוני, יש להגן על הפה והשפתיים גם מפני קרני ה- UVA וה- UVB המוכרות לכולנו.

   הרבה יותר מזיקים מאשר קרני UVB, קרני UVA מסוכנות מאוד לעור שלנו, כולל השפתיים שלנו. הם תורמים ביותר להזדקנות העור, כולל עור השפתיים. יש להגן על השפתיים, בכל מזג אוויר, מכיוון שבניגוד לאמונה הרווחת, אפילו מזג אוויר מעונן יפיק הרבה קרני UVA, גם בעונות החמות וגם בעונות הקרות. שימוש בשפתון עם פילטר סולארי נוסף יגן על השפתיים שלך מפני נזקי קרני UVA ו- UVB. יש לחזור על יישום שפתון זה מספר פעמים במהלך היום על מנת להיות יעיל לחלוטין, מכיוון שאכילה ודיבור מונעים מהשפתון להישאר על שפתותינו זמן רב.

    

   כלל 4: שמרי על אורח חיים בריא

   כפי שציינו השפתיים שלנו ממש כמו עור הגוף שלנו יפיקו תועלת רבה מאורח חיים בריא. השגת שינה מרובה, שתיית מים רבים לאורך היום ואכילת תזונה מאוזנת תתרום רבות לשמירה על העור והשפתיים במראה בריא. שפתון יעיל יגן על השפתיים מפני גורמים סביבתיים כמו קרני UV וזיהום עירוני.

    

   כלל 5: סביבה נקיה וללא עישון

   גם הסביבה יכולה להזיק. נזק שנגרם בעקבות אוויר מזוהם ויבש או סביבה בה מעשנים. עישון. הוא גם מבפנים, מכיוון שעישון מעניק לעור גוון עמום, גם מבחוץ, מכיוון שסיגריות נמצאות במגע פיזי ישיר עם השפתיים זה יכול לגרום לגירוי או דלקת.

    

   תוצאות מצוינות המשפרות באופן ניכר את מראה הפנים ואת ההרגשה שבפנים
    תוצאות מצוינות המשפרות באופן ניכר את מראה הפנים ואת ההרגשה שבפנים
     

     

    מילוי ועיצוב השפתיים - למי מתאים הטיפול?

    חשוב לדעת לפני הגעה לטיפול: 

    1. השפתיים שלנו הן חלק בלתי נפרד מהפנים והן צריכות להיות סימטריות ובפרופורציות נכונות. השפתיים מלאות בכלי דם וקצוות עצבים והן בין האזורים הרגישים ביותר בגוף האדם. 

    2.
    ישנם נורמות חברתיות ומודעות עצמית אשר מתקבלות על ידי ההמון, השפתיים הנחשקות הן השפתיים הבשרניות , העבות והחושניות אשר משלימות את מראה הפנים.

     

    3. באמצעות תהליך זה ניתן לשפר הן את מראה השפתיים ואת הביטחון העצמי. הליך זה נפוץ ומקובל והוא הפתרון עבור מטופלים רבים אשר מעוניינים לבצע שינוי במראה הפנים תוך מינימום סיכונים ותופעות לוואי.

     

    ד"ר חאלד דראושה מבצע הליך זה באופן תדיר, ומספר על תוצאות מצוינות המשפרות באופן ניכר את מראה הפנים ואת ההרגשה שבפנים.

     

    תהליך טיפול עיבוי שפתיים

    מהלך טיפול של עיצוב שפתיים או מילוי נפחים בשפתיים מתבצע באמצעות הזרקת חומר מילוי למספר אזורים בשפתיים. על מנת שהחומר יתמזג בצורה אחידה מבצעים עיסוי סביב השפה במטרה להקל על תופעות הלוואי .

     

    התהליך :

    1. לפני ההזרקה מבצעים מריחת חומר אלחוש מקומי או הרדמה.

    2. אורך הטיפול הוא כעשרים דקות

    3. תהליך ההחלמה הוא מהיר תוך מספר ימים.

    4. תופעות הלוואי של עיבוי שפתיים הן בדרך כלל נפיחות של השפה , הנפיחות עוברת תוך מספר ימים .

     

    ד”ר חאלד דראושה MD

    מרפאת GYA AESTHETIC

    מרפאת בוטיק לטיפולי אסתטיקה מתקדמת לפנים ולגוף

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד