המאסטריות שנותנות לנו השראה: "עסק פותחים עם רעל בעיניים"

הזמנו שמונה יזמיות פורצות דרך להפקת צילומים אקסקלוסיבית בסוויטה הנשיאותית של מלון אלכסנדר תל אביב וביקשנו מהן לשתף את הקוראים שלנו בסיפור ההצלחה שלהן. פרויקט מיוחד לחודש האישה הבינלאומי

נבחרת המאסטריות (למעלה מימין לשמאל): קרינה אזרוב, ליאת גל, רויטל סיטון בן ארי, הלה אשר, (שורה שנייה:) מיכל נהרי, אפרת דהן, רוית אזולאי ואליזבט אביגיל פירסון (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
נבחרת המאסטריות (למעלה מימין לשמאל): קרינה אזרוב, ליאת גל, רויטל סיטון בן ארי, הלה אשר, (שורה שנייה:) מיכל נהרי, אפרת דהן, רוית אזולאי ואליזבט אביגיל פירסון (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)

טיפוח/ קרינה אזרוב

בעלת חברת קוסמטיקה ומפתחת שיטת אדל לטיפול מהיר ויעיל באקנה ובעיות עור

 

"מגיל צעיר מאוד ידעתי שהייעוד שלי בחיים יהיה לעזור לבנות שסובלות מאקנה להיפטר מהפצעים האלה. כמי שמגיל 14 סבלה מאקנה, ניסתה הכל וגרמה לאמא שלה להוציא אלפי שקלים על ניסיונות ריפוי שלא צלחו, ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים. ואכן, ברגע שהשתחררתי מהצבא התחלתי ללמוד קוסמטיקה. גם שם, מה שעניין אותי יותר מכל היה טיפול באקנה, אבל לצערי לא הרגשתי שהלימודים נתנו לי את המענה הראוי. לכן, במהלך העבודה בתחום פיתחתי פרוטוקולים טיפוליים משלי שמושתתים על שילובים של חומרים פעילים, מכשיר מהפכני וצורת ניקוז ייחודית. לימים הבנתי שזאת למעשה שיטה ייחודית ומובנית לטיפול באקנה ובבעיות עור וקראתי לה 'שיטת אדל'. באמצעות השיטה רואים תוצאות כבר מהטיפול הראשון ב־98% מהמקרים, והיא משמשת כיום כבר ב־100 מכוני קוסמטיקה. אלפי לקוחות מרוצות מסתובבות היום בעולם אחרי שעברו טיפול בה".

 

"בעולם שיש בו הכל מהכל, האתגר הוא להמציא את עצמך בכל פעם מחדש ולהביא דברים חדשים שלא קיימים עוד - ועובדים באמת!". קרינה אזרוב (צילום: אינגה אבשלום שיליאן)
  "בעולם שיש בו הכל מהכל, האתגר הוא להמציא את עצמך בכל פעם מחדש ולהביא דברים חדשים שלא קיימים עוד - ועובדים באמת!". קרינה אזרוב(צילום: אינגה אבשלום שיליאן)

   

  איך נראה היום שלך?

  "העבודה שלי היא מסביב לשעון - אין שעות מוגדרות! אני לא אוותר על הסיפוק הכרוך בטיפול בלקוחות שלי לעולם. למזלי יש לי את הפרטנר הכי מושלם בעולם שהוא גם מנהל את חברת אדל. ארבעת הילדים שלי גדלו לתוך המציאות הזאת והם מבינים שמה שאני עושה אני עושה למען העתיד שלהם. אני איתם בסופי השבוע ובחגים ומנסה לפעמים באמצע השבוע לגנוב חצי יום חופש כדי להיות איתם. מה שכן, אני עובדת מהבית כי אני יודעת שעצם העובדה שהם יודעים שאני קרובה אליהם ונמצאת שם בשביל כל דבר שהם צריכים, שווה הכל".

   

  האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

  "פעמיים בשבוע אני משתדלת להתאמן שעה אימון כוח ומיד אחר כך שעה אימון ספינינג. זה מרגיע ומשחרר, חשוב לבריאות ולמעשה זה הזמן היחיד שלי לעצמי. מעבר לזה, לי ולבן זוגי יש חוק: אחת לחודשיים מקסימום אנחנו יוצאים לחופשה רק שנינו, לא משנה מה. משם אנחנו שואבים כוחות ואנרגיות למרתון של החיים".

   

  כאישה, מה האתגר הכי משמעותי מבחינתך בתחום שבו את עוסקת?

  "בעולם שיש בו הכל מהכל, האתגר הוא להמציא את עצמך בכל פעם מחדש ולהביא דברים חדשים שלא קיימים עוד - ועובדים באמת!".

   

  מה היית מייעצת היום לאישה שחושבת על מיזם בתחום העיסוק שלך?

  "הגעתי למה שהגעתי לא בחסד אלא בזכות. עבדתי קשה, והיו זמנים שעבדתי גם מסביב לשעון. אני מאמינה שאם יגעת ומצאת, תאמין! מי שיודעת מה היא עושה ומאמינה בדרך שלה שפשוט תתמיד, שלא תתייאש ולא תיתן לשום מכשול לשבור אותה. בסוף זה יקרה!".

   

  מה הלאה?

  "פחות אוהבת לדבר על העתיד ויותר לעשות. מאמינה במשפט הידוע: תעבוד בשקט, תן להצלחה לעשות את הרעש".

    

  • מה גורם לך סיפוק: אהבה.
  • איך את נרגעת: זמן איכות עם בן זוגי, ילדיי והמשפחה הקרובה.
  • אם היה לך יותר זמן היית... ישנה.

   

  Adele | כתובת: אפרסק 3, אשדוד | טל': 054-7171445 | אתר: adelea.co.il | פייסבוק: אדל מכשור וציוד קוסמטי | אינסטגרם: _Karina_care 

   

   

   גיוס והשמת עובדים/ ליאת גל

   בעלים ומנכ"לית חברת ההשמה GAL HR המתמחה בגיוס והשמת עובדים בעולמות המדיקל והפיננסים

    

   "הפסיכולוגיה החברתית תמיד הייתה האהבה שלי. מאז ומעולם מאוד משך אותי העיסוק באיך אנשים חושבים, מרגישים ומתנהגים במצבים שונים, ובעיקר איך יכולה להיות לי השפעה על כך. לאחר סיום תואר שני בפסיכולוגיה חברתית במחלקה לסוציולגיה באוניברסיטת בר אילן ניהלתי מערכי שיווק, פרסום וייעוץ ממוקדים בעולמות המדיקל. אז גם נחשפתי לצורך הממשי בגיוס עובדים נישתי בעולמות האלה והבנתי עד כמה המוצר הזה חסר. ב־2008 החלטתי לחבר בין היכולות שלי 'לקרוא אנשים' לבין האהבה שצמחה, והקמתי את "גל מדיקל", היום GAL HR, שמורכבת מגל מדיקל ומגל פיננסים.

    

   "החברה מונה כיום עשר יועצות, כולן נשים ורובן לאחר תואר שני או במהלכו. אני בוחרת את האנשים לצדי בקפידה יתרה. שירותי הגיוס בעולמות המדיקל ניתנים למרכזים רפואיים, חברות ביוטק וביומד, חברות פארמה, חברות וסטארטאפים מעולמות ה־Medical Device. בעולמות הפיננסים אנו נותנים שירותים כמעט לכל סוג של חברה, אבל ספציפית למחלקת הכספים ולמשרדי רו״ח. הדגש ניתן לניהול תהליכי גיוס שאינם מבוססים על כמות אלא על איכות. הרכבת פרופיל למשרה הוא אחד השלבים החשובים ביותר. אני תמיד אומרת שאפשר למצוא הכל, רק צריך להבין מה מחפשים, או במקרה הזה - את מי. בנוסף משנת 2008 אני מנהלת השיווק והפיתוח העסקי של האגף הדנטלי במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)".

    

   "עולם העבודה עדיין רחוק משוויון מגדרי, אבל יש מגמות של התפתחות, כמו למשל שאלות אישיות שהיום חלק גדול מהמעסיקים כבר לא ישאלו בראיונות עבודה. זה מרגש מבחינתי". ליאת גל (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
    "עולם העבודה עדיין רחוק משוויון מגדרי, אבל יש מגמות של התפתחות, כמו למשל שאלות אישיות שהיום חלק גדול מהמעסיקים כבר לא ישאלו בראיונות עבודה. זה מרגש מבחינתי". ליאת גל

     

    מה כדאי שמנהלים יידעו על השמת עובדים?

    "גיוס עובדים זה עולם ומלואו, אל תקלו ראש בתהליכי גיוס. הכנסת עובד שאינו מתאים לארגון או לתפקיד עלולה לגרום נזקים רבים. צריך לזכור שההון האנושי שלנו הוא המפתח להצלחת כל עסק".

     

    איך נראה היום שלך?

    "היום שלי מתחיל ב־06:45. מוטי בעלי אחראי על השכמת הבוקר, ואני מארגנת את שלושת הילדים - שיר (16), עומר (14) ותמרי (9) - לבית הספר. ב־08:30, אחרי שעברתי על מיילים ונכנסתי כמעט לכל אתר חדשות, אני יוצאת ליום חדש. במהות אני וורקוהולית, אבל אני מודעת לכך ומאזנת את עצמי בשוטף. יש לו״ז מאוד ברור שמתוכנן מראש כדי לייעל את הזמן, שהוא המשאב היקר ביותר שלי. יומיים בשבוע אני עובדת ימים קצרים יחסית וב־16:30 אוספת את תמרי, ובשלושת הימים הנוספים מגיעה הביתה לקראת 18:30. שישי־שבת הם נטו משפחה. בעבר לקחתי את העבודה הביתה, אך בשנים האחרונות אני משתדלת כמה שפחות".

     

    האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

    "לא אוותר על פעילות הורית בבית הספר או בחוג, ובכלל כל מה שקשור לילדים הוא בעדיפות ראשונה תמיד. אני משתדלת להיות מעורבת, פעילה בוועד הורים ומשתדלת להתנדב כמה שיותר. אני גם לא מוותרת על בישולים בשישי בבוקר ולדאוג שריח התבשילים ימלא את הבית".

     

    מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול קריירה?

    "בבתים רבים היום כבר יש חלוקה יפה בין גברים לנשים בניהול הבית והתא המשפחתי. הבית שלי הוא כזה, יש חלוקת מטלות ברורה: מי אחראי על כביסות, קניות ובישולים, ומי מוצמד לעזרה בשיעורי הבית. עולם העבודה עדיין רחוק משוויון מגדרי אבל יש מגמות של התפתחות, כמו למשל שאלות אישיות שהיום חלק גדול המעסיקים כבר לא ישאלו בראיונות עבודה. זה הכי מרגש מבחינתי. האתגר המשמעותי לאישה בניהול קריירה הוא בעיקר להיות שלמה עם עצמך ולמצוא את נקודת האיזון האישית שלך. תדאגי להרכיב את התמהיל, שמורכב מ־100% מהזמן שלך, באופן שהכי נכון לך. מרגישה שחסר לך בנקודה מסוימת? תורידי מכאן ותוסיפי לשם — וההפך. דינמיות זה שם המשחק".

     

    מה גורם לך סיפוק: להסתכל על המשפחה שלי.

    • איך את נרגעת: מול פרק בסדרה טובה, עם כוס יין לבן ובן זוגי לידי.
    • אם היה לך יותר זמן, היית... מטיילת בעולם יותר עם המשפחה שלי.

     

    GAL HR - השמה בתחומי המדיקל והפיננסים | כתובת: הלפיד 10, פתח תקווה | טל': 03-9450094 | מייל: lg@gal-hr.co.il | אתר: gal-hr.co.il

     

     

     עסקים/ רויטל סיטון בן ארי

     יועצת מס, רואת חשבון, סגנית נשיא לשכת יועצי המס בישראל, יו"ר מחוז הנגב וממונת תחום מע"מ ארצית, ממייסדי "אני שולמן"

      

     "כשהייתי בת 15 אבא שלי עשה הסבה מקצועית והפך להיות יועץ מס. הייתי מגיעה למשרד שלו ועוזרת לו בעבודה. התאהבתי במקצוע, ולאחר הצבא הלכתי ללמוד ראיית חשבון. כשסיימתי את לימודי השנה הראשונה אבא שלי חלה באלצהיימר והבנתי שאם אני רוצה להציל את המשרד, אני צריכה לעזוב את לימודי ראיית החשבון וללמוד ייעוץ מס כי משך הלימודים היה קצר יותר. לימים התחתנתי, ילדתי שני ילדים מדהימים, אבל החלום לסיים את לימודי ראיית החשבון לא עזב אותי. כשהם היו בני שנתיים התחלתי את לימודי ראיית החשבון, היה לא פשוט ללמוד עם בני 20 פלוס בלי דאגות על הראש".

      

     "אחרי שראיתי אילו דברים עוברות אמהות שמבקשות לעבוד, החלטתי שאני מעסיקה נשים, עם עדיפות לאמהות לילדים קטנים". רויטל סיטון בן ארי (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
      "אחרי שראיתי אילו דברים עוברות אמהות שמבקשות לעבוד, החלטתי שאני מעסיקה נשים, עם עדיפות לאמהות לילדים קטנים". רויטל סיטון בן ארי

       

      אילו שירותים ניתנים בעסק שלך ומהו פרופיל העובדים?

      "המוטו שלי בחיים זה לתת כמה שיותר שירותים במקום אחד, וכך אני עושה. אני מטפלת בכל סוגיה בתחום המסים, המע"מ וביטוח לאומי (הנה"ח, דוחות שנתיים, מאזנים, החזרי מס, החזרי מס שבח ועוד). מגיעים אלי בין היתר גם עצמאים או חברות שנמצאים בדיון מסובך או בסוגיה מסובכת, ותמיד אני מוצאת את הפתרון המתאים. כשהתחלתי להעסיק עובדות במשרדי עוד לא הייתי אמא. אני מכורה לעבודה שלי ומגיעה בכל צורה ובכל מצב, ופתאום יש יצור קטן ומהמם שתלוי רק בך. לכן, אחרי שראיתי אילו דברים עוברות אמהות שמבקשות לעבוד, החלטתי שאני מעסיקה נשים, עם עדיפות לאמהות לילדים קטנים. עם הזמן גיליתי שאלה העובדות הכי מסורות והכי מקצועיות שיש, ולימים הן הפכו למשפחה שנייה שלי".

       

      איך נראה היום שלך?

      "אני וורקוהולית. חיה ונושמת את העבודה שלי כי אני מאוד אוהבת אותה. גם כשהייתי חוזרת הביתה, היום שלי לא היה מסתיים, אבל לאחרונה החלטתי שכשאני מגיעה הביתה בערב, העבודה נשארת מחוץ לדלת, ואז אני מבלה זמן איכות עם בן זוגי וילדיי מתוך הבנה שהעבודה לא תסתיים לעולם ויש דברים שלא יחזרו לעולם".

       

      האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

      "יש לי מאמן כושר שלא רואה אותי ממטר. לא משנה כמה אני מנסה להתחמק ממנו, הוא לא שם עלי ובא לנער אותי לאימון".

       

      מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול הקריירה שלהן?

      "להתגבר על הקונוטציה השלילית שיש לצירוף המילים אמא קרייריסטית. אמא קרייריסטית זו לא מילה גסה. ככל שהאמא מאושרת ומסופקת יותר, הבית מאושר יותר. אני ההוכחה לכך שאפשר גם וגם. ברוך השם, למרות שעות העבודה המרובות, הילדים שלי יצאו מוצלחים, אפילו מאוד, פשוט צריך לדעת איך לחלק את הזמן טוב".

       

      מה הדבר הכי חשוב שאישה שרוצה לפתוח עסק קטן צריכה לדעת בנקודת הפתיחה?

      "קודם כל - התשוקה! התשוקה לעשות מה שאת אוהבת, כי בלי זה אי אפשר לשרוד ברגעים קשים. לדעת שהמחשבה שעצמאית עושה בוכטות של כסף ושכירה לא - שגויה מהיסוד. אין ודאות כלכלית כעצמאית, אין תשלום ימי מחלה או חופשה, ולכן גם שאת חולה, תדעי שתצטרכי לעבוד. בימים אלה אנחנו מנסים לשנות את המציאות העגומה הזאת דרך לשכת יועצי המס ששם אני מכהנת כסגנית נשיא ודרך עמותת 'אני שולמן' שאני בין המייסדים שלה. מעבר לזה חשוב לעשות סקר שוק, להתייעץ עם יועץ מס על הוצאות צפויות, לבנות תוכנית עסקית כתובה. חשוב גם להכין את בן הזוג לכך שבעתיד הקרוב סביר להניח שתכניסי אפילו פחות ממה שהכנסת קודם".

       

      • מה גורם לך סיפוק: לקוחות מרוצים, עובדות מרוצות, ילדיי המאושרים והאהבה האינסופית של בן הזוג שלי.
      • איך את נרגעת: בחיבוק ובשיחה עם בן הזוג על כוס יין בסלון.
      • אם היה לך יותר זמן, היית... לומדת לגלוש בסאפ. חלום שכנראה עוד אגשים.

       

      סיטון ושות' סניף קריית גת: דרך הדרום 9; סניף ראשון לציון: צבי גנות 6 | טל': 08-6813725, 050-3394354 | אתר: sitton.co.il | פייסבוק: revital Sitton ben ari

       

        

       אימון מנהלים/ הלה אשר

       מאמנת מנהלים ובעלי עמדות מפתח בדרגת מאסטר וטריינר ב־NLP

        

       "מאז שאני זוכרת את עצמי, בכל משרה שהחזקתי בה, אמי תמיד אמרה לי: 'אף אחד לא יבנה לך מצבה מזהב גם כשתעבדי קשה'. במהלך הקריירה שלי כשכירה, וגם כעצמאית, חשבתי שאם אעבוד קשה זה יוביל אותי להצלחה, להכרה ולמצוינות. אבל לאט־לאט שמתי לב שאני מחזיקה באמונות שלא משרתות אותי ושגם אם עובדים קשה, זה לא בהכרח לעבוד חכם, וגם לא מביא לתוצאות שאני מכוונת אליהן. חיפשתי כלים שיסייעו לי להגיע למקור הגישות שלנו, וכך הגעתי לעולם ה־NLP שהתיישב נהדר על השפה שלי ועל התפיסה שלי. כיום אני מסייעת למנהלים ולבעלי עמדות מפתח לנהל את עומס המשימות שלהם באפקטיביות, להוריד סטרס ולאפשר לעצמם איכות חיים גבוהה יותר באמצעות כלי אימון, ייעוץ עסקי ו־NLP. העסק שלי מציע שלושה שירותים: תהליכי NLP קצרים וממוקדי מטרה שמייצרים הרמוניה בין מרכיבי החיים; תהליכי ליווי ואימון אישיים וקבוצתיים של 3־6 חודשים להטמעת השינוי לאורך זמן; סדנאות והרצאות לקהל הרחב ובארגונים".

        

       "אישה בדרכה לפסגה תצטרך להתמודד הרבה יותר מגבר עם שאלת האיזון בין קריירה למשפחה והזמן האישי שלה". הלה אשר (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
        "אישה בדרכה לפסגה תצטרך להתמודד הרבה יותר מגבר עם שאלת האיזון בין קריירה למשפחה והזמן האישי שלה". הלה אשר

         

        מה קורה בתהליך האימון?

        "אני עובדת עם אנשים בכירים, מוצלחים ומבריקים שמחזיקים באמונות ובמחשבות שלא מקדמות אותם. חלקם חווים המון סטרס באופן כזה שפשוט שוחק אותם. יש להם זליגה כרונית של משימות לתוך מרחבי זמן המשפחה והזמן האישי שלהם, והם לא מצליחים ליהנות מהעמדה הבכירה שהגיעו אליה. בתהליך הם לומדים לארגן מחדש את החיים שלהם בהרמוניה, לייצב את תחושת האושר הבלתי תלוי, להפחית סטרס ולהחזיר את היכולת שלהם לחיות בחופש אמיתי".

         

        איך נראה היום שלך?

        "השבוע שלי מורכב מאיי זמן זהב שמוקדשים לי ומאיי זמן עבודה. זמן הזהב שלי כולל כושר, מספרה, הכנת אוכל בריא ומזין, קריאה ולמידה, פנאי ובילוי. בדרך כלל יהיו לי 2־3 בקרים חופשיים ו־2־3 ערבים חופשיים בשבוע. בכל יום (א'־ה') אני עובדת 6־8 שעות שמתחלקות בין זמן קליניקה לזמן כתיבת מאמרים, למידה ובק־אופיס. בין 14:00 ל־16:00 זה זמן שלי, שמוקדש למנוחה, למדיטציה. בשעות האלה אין קבלת מונחים".

         

        האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

        "זמן מדיטציה יומית, מעצב השיער שלי כזמן מיינדפולנס וזמן בישול אוכל בריא לכל השבוע. שלוש הפעילויות האלה הן העוגנים שלי. הכל יכול להתבטל ולהידחות - אבל לא הן".

         

        מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול האיזון בין הקריירה לחיי הפנאי והמשפחה?

        "הפמיניזם קידם אותנו מאוד, ועם זאת נשים לא ויתרו על תפקידיהן המסורתיים אלא רק הוסיפו עליהם. כך יוצא שאישה בדרכה לפסגה תצטרך להתמודד הרבה יותר מגבר עם שאלת האיזון בין קריירה למשפחה והזמן האישי שלה".

         

        מה הדבר הכי חשוב שאישה צריכה לדעת על הקריירה שלה ועל האיזונים בחייה?

        1. לזכור את המשוואה: כמות הזמן קטנה מכמות המשימות. זה לא משנה כמה משימות תספיקי למלא כשתישארי עד מאוחר במשרד או בעסק, כי מתחת לכל משימה שתסמני עליה V, מסתתרת משימה חדשה שעוד לא הגעת אליה. כשאנחנו מבינות את המשוואה הזאת, אנחנו משנות את ההסתכלות שלנו על העומס ועל המציאות, ואז אפשר להתחיל לאזן, להיות בשליטה על הזמן שלי ולהפנות אנרגיה גם לזמן האישי ולזמן המשפחה שלי.

        2. לענות בסוף כל יום על השאלה: מה המטרה שלי, והאם מה שאני עושה כעת משרת את ה"אני האידיאלית" שאני שואפת להגיע אליה?

         

        • מה גורם לך סיפוק: מונחה שיצא מהקליניקה עם תחושה טובה ותובנה חדשה.
        • איך את נרגעת: מוזיקה טובה, ים ומדיטציה.
        • אם היה לך יותר זמן, היית... מוציאה כמה שירים לאור והולכת יותר לים.

         

        הלה אשר UPLUS | כתובת: לח"י 31, בני ברק, ליד קניון איילון | טל': 052-6442323 | אתר: uplus.co.il | פייסבוק: BeaBetterUplus | לינקדאין: hela-asher | אינסטגרם: hela.asher

         

         אימון אישי/ מיכל נהרי

         גישור, NLP Practitioner

          

         "לפני כ־20 שנה עברתי משבר אישי שפירק אותי לרסיסים. הייתי חייבת לתפקד כי הייתה לי אחריות כלפי שלושת ילדיי, ולהישבר לא הייתה אופציה מבחינתי. מבחוץ שידרתי שהכל טוב. התרחקתי מכל מי שבחר לשפוט אותי בלי להכיר אותי ומכל מיני שואבי אנרגיות למיניהם, אבל בפנים היו לי המון שאלות ותהיות על החיים האלה. התחלתי לקרוא ספרים בנושאים של העצמה והארה, פילוסופיה, פסיכולוגיה, בודהיזם וקבלה, והלכתי לסדנאות והרצאות בנושא. ניסיתי על עצמי כל מיני טיפולים מהמזרח ומהמערב. נחשפתי לתחום ה־NLP מתוך סקרנות. סבלתי ממיגרנות במשך 20 שנה וניסיתי על עצמי טכניקה מסוימת, וכעבור כמה חודשים המיגרנות חלפו לחלוטין. החלטתי שאני לומדת את הנושא בצורה מקצועית ומעבירה את הכלי הזה לכמה שיותר אנשים. כשהבנתי כמה כוח יש למוח שלנו, הבנתי ששנים סבלתי כי לא ידעתי איך להשתמש בו. מאז עשיתי דרך ארוכה וצברתי המון ידע וניסיון. החלטתי שאני לוקחת את כל מה שלמדתי ומפתחת שיטה שיכולה לעזור לאנשים ברגעים של קושי, בלבול, חולשה, משבר, צומת דרכים ושינויים בחיים. אפשר לחיות ללא סבל, ואני כאן כדי ללמד את זה".

          

         "אפשר לחיות ללא סבל ואני כאן כדי ללמד את זה". מיכל נהרי (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
          "אפשר לחיות ללא סבל ואני כאן כדי ללמד את זה". מיכל נהרי

           

          איך נראה היום שלך?

          "אני מתחילה את הבוקר במדיטציה ותרגול נשימות, ואז מתחילה לתת טיפולים ללקוחות. הקליניקה שלי בבית, אז בין לבין אני משלבת מטלות של הבית, ספורט, קריאה וטיפוח אישי".

           

          האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

          "מדיטציה ותרגול נשימות".

           

          האם מניסיונך יש הבדל בין נשים לגברים מבחינת היכולת שלהן לפנות זמן כדי לטפל בעצמן?

          "אי אפשר לעשות הכללות, יש גם נשים וגם גברים ששוכחים לטפל בעצמם, אבל חלק מהנשים שמות את עצמן במקום האחרון. זה חבל כי הן נותנות לכולם מהכוח ומהאנרגיה שלהן ובסוף נשארות מרוקנות. זה בא לידי ביטוי בתסכול, בחוסר סבלנות, בשחיקה, ולבסוף זה גם פוגע בבריאות הגופנית והנפשית, כי כשנגמר מכל הדלק ברכב – נתקעים. מחקרים מוכיחים שסטרס בחיי היומיום הוא הגורם מספר אחת למחלות".

           

          מה הטיפים הכי טובים שלך לאישה שמרגישה שאלה לא החיים שהיא רצתה?

          1. אל תישארי במקום שלא טוב לך בו, בין אם זה מקום עבודה ובין אם זוגיות או חברים.

          2. דעי שבכל קושי יש הזדמנות. אל תפחדי להעז ולצאת מאזור הנוחות. יש בך כוחות שעדיין לא גילית.

          3. זכרי שלכל בעיה יש יותר מפתרון אחד.

          4. תקראי, תלמדי, תתפתחי, תעבדי למחייתך תמיד, גם אם יש לך בן זוג או אבא עשיר.

          5. עם הכוונה נכונה וכלים מדויקים אפשר לצאת מכל משבר - הכל זמני וחולף.

           

          מה התוכניות קדימה?

          "להגיע לכמה שיותר אנשים. בימים אלה אני מסיימת לכתוב את הספר שלי ובקרוב מוציאה אותו לאור".

           

          • מה גורם לך סיפוק: לעזור לאנשים לצאת ממעגל הסבל זה סיפוק אדיר, ולחוות הצלחות זה אושר אמיתי.
          • איך את נרגעת: מדיטציה, נשימות, הליכה בים, עיסוי טוב.
          • אם היה לך יותר  זמן, היית...  מטיילת יותר בעולם וכך לומדת יותר מתרבויות שונות, חוקרת יותר את מוח האדם ומתמקצעת יותר.

           

          מיכל נהרי - גישור, גוף נפש ומה שביניהם | טל': 050-5284111 | אתר: michalnahari.co.il | פייסבוק: מיכל נהרי - גישור, גוף נפש ומה שביניהם

           

           כסף/ אפרת דהן

           בעלים ומנכ"לית של מרכז זיקית להעצמה פיננסית לנשים, מרצה, מנחה ויזמת חברתית

            

           "את ההשקעה הראשונה שלי ביצעתי בגיל 12. ממתנות הבת מצווה רכשתי 100 דולר. גדלתי בבית שבו אבא היה המפרנס העיקרי ובחלק מהזמן אף היחידי. לא היה חסר כלום בבית, אבל לא אהבתי לבקש ובחרתי להתחיל לעבוד בגיל 16 כבייביסיטר, ומאז אני עובדת. בהמשך למדתי מינהל עסקים, ניהול תיקים וייעוץ השקעות ונכנסתי למערכת הבנקאית. שם נתקלתי לא אחת בנשים שפחדו להתגרש כי 'זה לא כלכלי'.

            

           "המקרים האלה הובילו אותי לייחד את העסק שלי, מרכז זיקית, לנשים. המרכז מתמחה בהנגשת הנושא הפיננסי לנשים - מהתנהלות יומיומית ועד יצירת הכנסה פסיבית. לצערי, גם היום, בשנת 2020, אנחנו עדיין לא מדברות על כסף, אנחנו עדיין מפחדות ממנו. הסביבה לא מאפשרת לנו באמת להתמודד איתו, אבל אנחנו חיות בעידן שלהבין בכסף זו כבר לא פריבילגיה. עם הידע הזה בידייך תוכלי להחליט מתוך מקום שיקדם אותך - ולא מתוך פחד של: אני לא אסתדר כלכלית אז אני אישאר במקום עבודה שלא טוב לי בו או בזוגיות שלא נכונה לי".

            

           "רוצה מערכת יחסים אחרת עם הכסף שלך? רוצה יותר? תפעלי כדי לשנות את זה". אפרת דהן (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
            "רוצה מערכת יחסים אחרת עם הכסף שלך? רוצה יותר? תפעלי כדי לשנות את זה". אפרת דהן

             

            אילו כלים מקבלים בתהליך הליווי הזה?

            "אני משלבת כלים מעולם האימון, הגישור, הנחיית הקבוצות, לימודי ניהול ועוד. מי שמגיעה אלי ובוחרת להתמסר לתהליך יוצאת עם המון כלים פרקטיים, אבל בעיקר עם מיינדסט אחר. הדבר הראשון שאני עובדת איתן עליו הוא על תודעת שפע מול חסר. ורק אחר כך, אחרי שהבנו מה רמת החיים שבה היא רוצה לחיות, אנחנו בונות ביחד תוכנית אישית. היא יכולה להיות עצמאית והיא יכולה להיות שכירה, אבל חשוב שיהיו לכולנו כמה מקורות הכנסה. אנחנו חיות בעולם של אי ודאות כלכלית ולכן צריכות להבטיח לעצמנו הכנסה מכמה אפיקים. לי יש כרגע חמישה מקורות הכנסה, ובשנה הקרובה אני עומדת להוסיף לי עוד שניים".

             

            איך נראה היום שלך?

            "אני עובדת שלושה ימים בשבוע עם לקוחות, ואת שאר הזמן מקדישה לפיתוח האישי - קוראת ספרים, עושה קורסים דיגיטליים של מנטורים מחו"ל ומתאמנת לריצת 10 ק"מ במרתון ירושלים".

             

            האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

            "משפחה וירושלים. אמא שלי חולת אלצהיימר ואני מטפלת בה. יש עובדת זרה בתמונה, אבל אמא היא חלק מאוד משמעותי מסדר היום שלי. אני לוקחת אותה איתי כשהמצב שלה מאפשר זאת. בנוסף ירושלים מאוד חשובה לי. כשאומרים לי על משהו 'אין בירושלים', זה מפעיל אותי וכאן יוצאת היזמת החברתית שבי. אני מרכזת כיום את מרחב ירושלים של ארגון 'עסקים עושים עסקים', כי כשרציתי להצטרף אמרו לי שאין קבוצה בירושלים. אז הקמתי אחת. אני גם מלווה קבוצות וראשת צוות מנטורים בעמותת 'יוזמות עתיד' שמטרתה לצמצם פערים חברתיים בישראל על ידי העצמת נשים באמצעות מתן כלים להקמה ופיתוח של עסק. לאחרונה הוספתי לכל זה גם את הובלת מרכז היזמים של חברה אמריקאית שאני זכיינית שלה כאן בירושלים".

             

            מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול הכסף שלהן?

            "אנחנו ב־2020 והחברה עדיין מסלילה אותנו להיות החלק הפחות אקטיבי בניהול הכסף שלנו. מחקרים מוכיחים שנשים משקיעות הרבה יותר מוצלחות מגברים, ועדיין אנחנו רואות מעט מאוד נשים שלוקחות אחריות בתחום הזה. אנחנו לא חייבות לעשות גם את זה, אבל אנחנו כן חייבות לדעת מה יש לנו ולהיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות".

             

            מה הדבר הכי חשוב שאישה צריכה לדעת על הכסף שלה?

            1. את יכולה לעשות הכל.

            2. כסף הוא אמצעי לחיות את החיים שאת ראויה להם. הוא רק כלי. אז בואי ללמוד אותו, להכיר אותו ולהתחבב עליו.

            3. מותר, ואף מומלץ, לדבר על כסף - תעזי לשאול, להתעניין.

            4. והכי חשוב – זו לא גזרת גורל. רוצה מערכת יחסים אחרת עם הכסף שלך? רוצה יותר? תפעלי כדי לשנות את זה.

             

            • מה גורם לך סיפוק: כשאישה חוזרת אלי ומראה לי את התוצאה של מה שהיא יישמה.
            • איך את נרגעת: הולכת לבהות בים.
            • אם היה לך יותר זמן, היית... עושה אותו הדבר, רק ביותר עוצמה.

             

            זיקית - מנטורינג לשפע | כתובת: יד חרוצים 15, ירושלים | טל': 050-3444018 | אתר: zikit4u.com | פייסבוק: @zikit4u

             

             משפטים/ רוית אזולאי

             עו"ד ונוטריון, בעלת שלושה משרדים לעריכת דין, מתמחה בניהול נדל"ן של תושבי חוץ

              

             "הכל מתחיל מהבית. גדלתי בנצרת עילית, ומאז ומתמיד חינכו אותנו ללימודים ולעבודה מאומצת. אבא שלי היה איש עבודה חרוץ, ואמא שלי הייתה עקרת בית שדחפה להשקעה בלימודים. לאחר הצבא נרשמתי ללימודי משפטים במכללת נתניה, ובמהלך הלימודים פרנסתי את עצמי מעבודות מלצרות. הדרך הייתה קשה, אבל לעצור מעולם לא היה שיקול. בהמשך התמחיתי בנדל"ן. אני בוגרת לימודי תעודה בנדל"ן, בוגרת לימודי תעודה בדיני מקרקעין, דיני חוזים וייפוי כוח מתמשך ובעלת רישיון תיווך נדל"ן. כיום אני מתמחה בניהול נדל"ן של תושבי חוץ, בעיקר מצרפת – ברכישות, מכירות, השקעות, יזמות וניהול הנדל"ן שלהם בארץ. אני הבעלים של שלושה משרדים לעריכת דין (באילת, תל אביב ונתניה), ושל חברת סיאל יזמות נדל"ן - חברה לשיווק נדל"ן בישראל לתושבי חוץ מצרפת. כמו כן אני יושבת ראש שלוחת לה"ב (ארגוני העצמאים והעסקים בישראל) בעיר אילת משנת 2018 וחברת ועדת קשר מטעם לשכת עורכי הדין באילת".

              

             "יש חוק אחד שמעולם לא הפרתי – אני לא לוקחת את העבודה הביתה. הבית שייך לזמן איכות עם אהוביי". רוית אזולאי (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
              "יש חוק אחד שמעולם לא הפרתי – אני לא לוקחת את העבודה הביתה. הבית שייך לזמן איכות עם אהוביי". רוית אזולאי

               

              איך נראה היום שלך?

              "אני מתחילה את היום שלי בשבע בבוקר עם מוזיקה ברקע וקפה טעים, מארגנת את הבנות שלי (בנות 7 ו־8) לבית הספר ויוצאת אחריהן לפגישת קפה עם השותף שלי. מתחילה את הבוקר באיזי. בימים שאני במשרד בתל אביב או בנתניה הבוקר מעט שונה - הכל מהיר יותר, הפגישות מרובות יותר, ושעות העבודה ארוכות יותר".

               

              כמה שעות את עובדת ביום, והאם את נדרשת לוויתורים כתוצאה מהקריירה שלך?

              "העבודה שלי לא נמדדת בשעות אלא בשירות המקצועי שמקבל הלקוח שלי. אני זמינה ברוב שעות היום ליזמים שאותם אני מייצגת בכל הליכי הבנייה - מזיהוי הפרויקט, דרך ניהול המו"מ מול הבנק המלווה וכלה בייצוג מול קבלני הביצוע. הלו"ז שלי צפוף וכולל פגישות, חתימות הסכמים, הגעה לרשויות ולעתים גם בתי משפט וטיסות לפריז. בין לבין אני מגיעה לפגישות בבית הספר של בנותיי, משתדלת לא לפספס ימי הולדת כיתתיים, תמיד הראשונה להיות אמא מלווה לכל טיול או יציאה מהמסגרת הלימודית ומתנדבת בוועדי הכיתה ובמסיבות בית ספריות. יש חוק אחד שמעולם לא הפרתי – אני לא לוקחת את העבודה הביתה. הבית שייך לזמן איכות עם אהוביי".

               

              האם יש פעילויות בלו"ז שלא תוותרי עליהן ולא משנה כמה עבודה יש לך?

              "זמן איכות עם עצמי, שכולל קפה טוב, מוזיקה טובה, שמש ואני במרפסת. אני חייבת להטעין את עצמי מחדש וזקוקה לזמן שלי לבד".

               

              מהם הטיפים הכי חשובים שאישה שמתכננת קריירה בתחום עריכת דין צריכה לדעת?

              "הטיפ הטוב ביותר הוא התמדה - לא לוותר לא לך ולא על עצמך. להיות נאמנה לעצמך בכל תחום בחיים, ותמיד ללמוד ולהתפתח".

               

              מה הלאה?

              "כרגע המשרד שלי עומד בפני פתיחת פרויקט בנייה גדול באילת, דירות להשקעה ושיפור דיור. גם משרד השיווק בפריז קורם עור וגידים. מכאן השמים הם הגבול".

               

              • מה גורם לך סיפוק: הצלחה של בנותיי בלימודים.
              • איך את נרגעת: חברה טובה, מוזיקה.
              • אם היה לך יותר זמן, היית... מגישה מועמדות למשרד החוץ לתפקיד דיפלומטי.

               

              רוית אזולאי - משרד עורכי דין ונוטריון | אילת: מרכז שלום; תל אביב: בן יהודה 25; נתניה: האמנות 6| טל': 076-5470003, 052-5571381 | אתר: ravit.law@gmail.com | מייל:  www.ravitlaw.com

               

               

               ייעוץ עסקי/ אליזבט אביגיל פירסון

               מנכ"לית ובעלים של EVOLVE, חברה לייעוץ ולפיתוח עסקי

               "הגעתי לתחום הייעוץ העסקי לגמרי במקרה. לפני שלוש שנים החלטנו סיימון בעלי ואני שלהיות שכירים זה לא הקטע שלנו יותר. הבנתי ש־15 שנים של ידע, קשרים וניסיון בפיתוח עסקי שווים בשוק הרבה יותר מהמשכורת שלו והחלטנו שהוא יהיה הטאלנט ואני הניהול. כך סיימון הפך ללקוח הראשון שלי. בשלב הזה לא היה לי מושג איך מנהלים עסק, כי אני בכלל מנהלת רכש ועשיתי הרבה טעויות שמקורן בחוסר כלים מתאימים. אחרי הכל, אם זה לא בא מהבית אין היום מקום שנותן במקום אחד את כל הכלים שבעל עסק צריך. אז התחלתי ללקט את הכלים האלה. למדתי אצל הטובים ביותר, קראתי המון ורציתי לעבוד כמו ארגון גדול ומצליח. בדרך גיליתי שזה די פשוט וכי הצלחה נוצרת אצל היזם באמצעות שילוב כלים מנטליים ופרקטיים. למעשה, אפשר ליצור מהפך של ממש בתוך חודשים ספורים. זו בעצם הייחודיות של EVOLVE YOUR BIZ - כל הידע הנחוץ נמצא תחת קורת גג אחת".

                

               "אם החלטת להיות בעלת עסק, קחי בחשבון שאת צריכה להיות ALL IN. עסק פותחים עם רעל בעיניים - או לא פותחים בכלל". אליזבט פירסון (צילום: ענת קזולה, סגנון: הדס לביא)
                "אם החלטת להיות בעלת עסק, קחי בחשבון שאת צריכה להיות ALL IN. עסק פותחים עם רעל בעיניים - או לא פותחים בכלל". אליזבט פירסון

                 

                אילו כלים מקבלים בתהליך ייעוץ כזה?

                "אנחנו עוזרים לבנות יסודות יציבים בעסק. אנחנו מסייעים לעצמאים שהם מאסטרים בתחומם להפוך לבעלי עסק אמיתי באמצעות 10 שלבים פשוטים. לרוב בעלי העסקים שאני פוגשת יש את אותו תסכול: "אני מעולה במה שאני עושה, אבל חשבון הבנק שלי לא נראה בהתאם". למה זה קורה? כי אין באמת תוכנית וגם לא רווחיות. אנשים פותחים עסק ומתגלגלים. זה שוחק ומעייף. אנחנו נותנים את הכלים שמאפשרים לשנות את התמונה".

                 

                איך נראה היום שלך?

                "אני קמה בחמש בבוקר ומתחילה מדיטציה, שיחה וקפה עם סיימון. אחרי זה אני כותבת רעיונות במחברת שלי ומעירה את הילדים. בערך מתשע אני בפול מוד של עבודה עד אחרי הצהריים. בנוסף, יום בשבוע מוקדש ללימודים שנמשכים עד מאוחר בערב. באמצע השבוע אני משתדלת לתת לכל אחד מהילדים שלי לפחות חצי שעה של תשומת לב. זה לא הרבה, אבל זה המקסימום שיש לי. הם מעורבים במה שקורה בעסק ומעריכים את העובדה שאמא מוכנה לשלם מחירים ומנסה לשנות משהו בעולם כדי שהמשפחה שלנו תצליח. לקראת השעה 19:30, כשכולם ברוגע שלהם, אני עונה על מיילים ומסיימת את היום עם החבר הכי טוב שלי".

                 

                פעילות שלא תוותרי עליה, ולא משנה עד כמה את עסוקה?

                "בילוי שבועי עם בעלי. לפחות פעם בשבוע אנחנו שמים הכל בצד ויוצאים. זה הבסיס להכל בעיניי. מעבר לזה שהוא השותף שלי, הוא החבר הכי טוב שלי והמקור הכי עוצמתי שאני מכירה לאנרגיה חיובית".

                 

                מה האתגר הכי משמעותי לנשים בניהול עסק לדעתך?

                "להשתחרר מהסיפורים הפנימיים שגדלנו עליהם. על כך שאנחנו צריכות שיגנו עלינו, שאחריות המשפחה היא בעיקר שלנו, שאנחנו צריכות עזרה בהחלטות כלכליות, שאנחנו לא טובות עם כסף... דרושים כאן עבודה ושינוי פנימי משמעותיים כדי להשתחרר מה'לא נעים לי' - ויפה שעה אחת קודם".

                 

                מה הדבר הכי חשוב שאישה צריכה לדעת על ניהול עסק?

                "להשתמש במתנות שלך ולהצליח בעולם זו לא רשות, זו חובה מוסרית. אם החלטת להיות בעלת עסק, קחי בחשבון שאת צריכה להיות ALL IN. עסק פותחים עם רעל בעיניים - או לא פותחים בכלל".

                 

                • מה גורם לך סיפוק: ללמוד כל יום משהו חדש, והידיעה שהעשייה שלי גורמת לאנשים אחרים לחייך.
                • איך את נרגעת: בשיחה עם בעלי. הוא תמיד מכניס אותי לפרספקטיבה הנכונה.
                • אם היה לך יותר זמן, היית... יוצאת לטיול מסביב לעולם עם כל המשפחה לשנה. אנחנו עוד נעשה את זה.

                 

                Peirson consulting - Evolve | כתובת: At WeWork ToHa, יגאל אלון 114, תל אביב | טל': 077-5009060, 0529402045 | פייסבוק: Elizabeth avigail Peirson/ Peirson consulting | אינסטגרם: Elizabeth_peirson | אתר: evolveyourself.co.il

                 

                  

                 הפקה: Q ELITE BEAUTY /// צילום: ענת קזולה /// סגנון: הדס לביא /// סגנון תכשיטים: מזלית פראגיס /// איפור: סופיה סטרוזר /// עיצוב שיער: לירז סולומון /// עוזרת הפקה: יוליה קושניר /// לוקיישן: מלון אלכסנדר תל אביב /// בגדים: Luna By Sarit Levi, Amber Milan, אסף פלג /// תכשיטים: Rogel Diamonds

                   

                   

                   
                  הצג:
                  אזהרה:
                  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד