אייקון מאויר בשבוע: אווה לונגוריה מוכיחה שלא רק בלונדיניות נהנות

עקרת הבית הכי נואשת חוגגת יום הולדת 45 ומזכירה שגם אם מנסים להפוך אותך לקלישאה של "הלטינית הסקסית", בגובה 1.57 מ' את יכולה לצחוק על כולם מלמעלה

ארז עמירןפורסם: 13.03.20 13:40
לנצח היא תישאר גבריאל סוליס מוויסטריה ליין, שירקה בפרצופם של כל השכנים הלבנים והמוסרניים שגרים בהמשך הרחוב, דיברה על כסף, דיברה על סקס, עשתה את שניהם, ולא התביישה באף אחד מהם. המחווה שלי לאווה לונגוריה (איור: ארז עמירן)
לנצח היא תישאר גבריאל סוליס מוויסטריה ליין, שירקה בפרצופם של כל השכנים הלבנים והמוסרניים שגרים בהמשך הרחוב, דיברה על כסף, דיברה על סקס, עשתה את שניהם, ולא התביישה באף אחד מהם. המחווה שלי לאווה לונגוריה (איור: ארז עמירן)
עם הקאסט של "עקרות בית נואשות", 2005 (צילום: AP)
עם הקאסט של "עקרות בית נואשות", 2005 (צילום: AP)
פרובוקטיבית, אבל עם סגנון. אווה לונגוריה, 2006 (צילום: AP)
פרובוקטיבית, אבל עם סגנון. אווה לונגוריה, 2006 (צילום: AP)
נושאת את בגדיה כמי שמסלול התצוגות הוא מקומה הטבעי. 2019 (צילום: AP)
נושאת את בגדיה כמי שמסלול התצוגות הוא מקומה הטבעי. 2019 (צילום: AP)
מוכיחה שסקס אפיל הוא לא עניין של גיל. 2020 (צילום: AP)
מוכיחה שסקס אפיל הוא לא עניין של גיל. 2020 (צילום: AP)

אווה לונגוריה

 

סליחה, במי מדובר? עקרת הבית הכי נואשת (וגם הכי יפה) חוגגת יום הולדת 45. בגובה 1.57 מ', היא הפכה לאחת מנציגות היופי הלטיני על המסך הקטן, מתיישבת על המשבצת שנמצאת בדיוק בין ג'ניפר לופז לפנלופה קרוז, ומוכיחה את מה שכבר ידענו: אולי טוענים שגברים מעדיפים בלונדיניות, אבל בשנים האחרונות הברונטיות הן אלה שמובילות.

 

חובבת שמלות קטנות. 2004 (צילום: AP)
  חובבת שמלות קטנות. 2004(צילום: AP)

   

  אווה לונגוריה, לנצח גבריאל סוליס מוויסטריה ליין, ירקה בפרצופם של כל השכנים הלבנים והמוסרניים שגרים בהמשך הרחוב, השכיבה את הגנן מצומצם הגיל ומרווח הכתפיים, דיברה על כסף, דיברה על סקס, עשתה את שניהם, ולא התביישה באף אחד מהם.

   

  קלישאה של היספנית לוהטת שמפרנסת פנטזיות של גברים אמריקאים לבנים? ללא ספק, אך לונגוריה עושה את זה הכי טוב שאפשר – בהתמסרות מוחלטת, אבל עם קריצה. גם עכשיו, שמונה שנים אחרי שהמסך ירד על הנואשות של הפרבר הכי לא מנומנם באמריקה, כשהיא אם טרייה למדי ודוהרת אל עבר העשור החמישי של חייה, לונגוריה מוכיחה שסקס אפיל הוא לגמרי לא עניין של גיל.

   

  עגילים גדולים ומחשוף עמוק. 2007 (צילום: AP)
   עגילים גדולים ומחשוף עמוק. 2007(צילום: AP)

    

   למה אייקון? בשנת 2014 הכתיר אותה המגזין "מקסים" כ"האישה הכי יפה באמריקה" – תואר ששמור בדרך כלל למראה הברבי הבלונדיני של כוכבות כמו ג'סיקה סימפסון או בר רפאלי. בסדרה "עקרות בית נואשות", אגב, היא מוצגת כדוגמנית לשעבר, הגדרה שמצליחה להיות אמינה למרות גובהה הפעוט ובזכות האופן שבו היא נושאת את בגדיה, הממצב אותה כמי שמסלול התצוגות הוא מקומה הטבעי.

    

   לונגוריה, אמריקאית ממוצא מקסיקני, פוגעת בכל הקלישאות שעולות לנו בראש כשאנחנו מדברים על "יופי לטיני": עור שחום, מחשופים גדולים, שמלות קטנות, אישיות סוערת ופיוז קצר. עם זאת, בהופעותיה הפומביות היא מצליחה תמיד להיראות סקסית בלי ליפול למלכודת של טראש וטעם רע.

    

   לונגוריה על השטיח האדום. 2017 (צילום: AP)
    לונגוריה על השטיח האדום. 2017(צילום: AP)

     

    המהפך התדמיתי שעוברת דמותה גבריאל סוליס בשמונה העונות של "עקרות בית נואשות" – מהיפהפייה השכונתית שהתחתנה עם כסף ומפתה בחורים צעירים למיטתה, אל אישה בוגרת ומתוחכמת שיודעת להרים את עצמה, לבד, מהמקומות הנמוכים ביותר – מקביל למהפך התדמיתי של דמות האישה הלטינית בחברה האמריקאית.

     

    נכון, קשה להאמין שנראה בקרוב את לונגוריה משחקת בתפקיד מנתחת במכון האמריקאי לחקר המוח, אך כמו היחס המשתנה לאטו אל נשים בנות 40 פלוס ופוטנציאל המשיכה שלהן בקולנוע העכשווי, מסתמן שינוי גם בתפישה ההוליוודית של נשים לטיניות. אט-אט, מתחילים בכירי התעשייה להבין שיש מנעד גדול יותר של דמויות ממוצא היספני שהן לא נשים כנועות של ברוני סמים, חדרניות בבית מלון, או פרידה קאלו.

     

    מייצגת את המהפך התדמיתי של דמות האישה הלטינית בטלוויזיה האמריקאית. 2019 (צילום: AP)
     מייצגת את המהפך התדמיתי של דמות האישה הלטינית בטלוויזיה האמריקאית. 2019(צילום: AP)

      

     למה לא? בסופו של דבר, לונגוריה היא גבי מ"עקרות בית נואשות". אף תפקיד אחר שלה לא השאיר חותם דומה. כנראה נגזר עליה להישאר לנצח כלואה בתור זו שבגדה בבעלה עם הגנן הכי חתיך בוויסטריה ליין.

      

     ובכל זאת: לאחרונה יש דיבורים על איחוד מחודש של "הנואשות" – אלפי גננים מחזיקים אצבעות.

      

     נוצצת למרחקים. 2019 (צילום: AP)
      נוצצת למרחקים. 2019(צילום: AP)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים