קבוצות של מלאכים: "עם ישראל שמח לעזור, וזו לא רק סיסמה"

"המלאכים של שניר" היא רשת קבוצות ווטסאפ בהן מעלים קריאות לעזרה וחברי הקבוצות נרתמים ככל יכולתם. מתרומת מכשירי חשמל ועד לחינוך ושוויון הזדמנויות

לחצו לצפייה בסרטון
"עמותה מרגשת". מלכת היופי במיל' שביט ויזל והשף טום אביב, שמתנדבים בקבוצת "המלאכים של שניר" (צילום: טל שחר)
"עמותה מרגשת". מלכת היופי במיל' שביט ויזל והשף טום אביב, שמתנדבים בקבוצת "המלאכים של שניר" (צילום: טל שחר)
מה משותף למלכת היופי שביט ויזל, לשף טום אביב ולשחקנית מלי לוי? שלושתם מתנדבים בקבוצות הווטסאפ של "המלאכים של שניר", אשר מסייעת לאנשים הזקוקים לעזרה כספית או תמיכה. החברים בקבוצות מציפים קשיים של אנשים שהם מכירים היכרות אישית או קרובה לה (כדי שהקבוצות יעזרו באמת למי שצריך), ופועלים להשגת תרומות. כך למשל, חברת גולן ווסט ליין, יבואנית המותגים היוקרתיים SMEG, פאלמק (מותג קולטי אדים) ו-White Westinghouse המובילה כבר 30 שנים את שוק מוצרי היוקרה החשמליים למטבח ולבית בישראל תרמה מקרר, מכונת כביסה ומייבש למשפחות הזקוקות לזה מאוד.

 

השף טום אביב: "התרומות יכולות להיות מקרר, ארוחת חג, בגדים וכל דבר אחר. אני קורא לאנשים להצטרף ולהיות זמין ומוכן לעזרה בכל רגע נתון"
אביב הגיע לעמותה כאשר עבד אצל איש הנדל"ן ניר שמול, ממייסדי העמותה. "אני חבר בקבוצת הווטסאפ של העמותה ובכל רגע שיש אפשרות לעזור אני עוזר. אני קורא לאנשים להצטרף לאחת מעשר קבוצות הווטסאפ ולהיות זמין ומוכן לעזרה בכל רגע נתון. התרומות יכולות להיות מקרר, ארוחת חג, בגדים וכל דבר אחר. מדובר באמבולנס של תרומות למקרי חירום, וכולם יכולים לקבל עזרה, הם צריכים להגיע לאחד המלאכים והם ייעזרו".

 

"אני חברה בעמותת 'שניר' שהיא עמותת האם של קבוצות הווטסאפ, ובכל קבוצות הווטסאפ ואחת בחודש משתתפת בישיבת קבינט שדנה בפעילות של העמותה", מספרת ויזל, החברה בעמותה מזה כשלוש שנים. "זו עמותה מרגשת, היא פעילה בכל מה שקשור לחינוך ומאתרת ילדים שנמצאים במעגל העוני ומוציאה אותם משם ועוזרת להם ומלווה אותם. "הייתי שמחה שכמה שיותר אנשים ייקחו חלק פעיל ב'שניר' או בכל עמותה שהיא. יש מספיק מקום לתת, ובעיני לתת זה ממלא וגורם לסיפוק אדיר. כל אחד שימצא את המקום שלו, והלוואי שתמיד נזכה להיות בצד הנותן".

 

מציפים קשיים ופועלים להשגת תרומות. מלי לוי, מתנדבת גם היא (צילום: טל שחר)
  מציפים קשיים ופועלים להשגת תרומות. מלי לוי, מתנדבת גם היא (צילום: טל שחר)

   

  5 דברים שכדאי לכם לדעת על העמותה "שניר" וקבוצות "המלאכים של שניר":

  1. מעבירים את זה הלאה

  קבוצות הווטסאפ "המלאכים של שניר" הן זרוע של "עמותת שניר", אשר כוללת קבוצות של אנשי עסקים, מנכ"לים, אנשי חינוך, מובילי דעת קהל, בעלי עסקים, וסלבס, אשר פועלים ברמה היום יומית כדי לסייע לזולת, לחברה, ולקהילה בישראל. הקבוצות מעניקות מענה בסיוע, עזרה ונתינה לאוכלוסיות מוחלשות, נכים, קשישים, ניצולי שואה, חולי סרטן, חיילים בודדים ולמען מטרות חינוכיות וחברתיות נוספות אשר קשורות במטרות אשר למענן הוקמה הקבוצה.

   

  2. שלושת אלפים חברים בארץ ובעולם

  איש הנדל"ן ניר שמול, יו"ר וממייסדי עמותת שניר וממקימי קבוצות "המלאכים של שניר" מסביר: "אנחנו בעמותת שניר שמחים וגאים בקבוצות 'המלאכים של שניר' אשר מעניקות בכל יום מענה וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות. כשהקמנו את הקבוצה הראשונה של המלאכים של שניר, קיווינו שיקומו עוד קבוצות ושהמיזם יגדל. לשמחתנו הוא גדל והתרחב הן בארץ והן בחו"ל וכיום יש כ-3,000 חברים בקבוצות בישראל וכ-1,000 חברים בקבוצות בחו"ל. בקבוצות הללו רואים את הפנים היפות של ארץ ישראל, מידי יום. עם ישראל שמח לעזור, וזו לא רק סיסמה".

   

  3. שניר, עמותת האם

  עמותת שניר היא עמותה ללא מטרות רווח אשר נוסדה בשנת 2010 ושמה לה למטרה לפעול לטובת קידום שוויון הזדמנויות לילדים, בחינוך ובתרבות. מייסדי העמותה הם ברובם אנשי עסקים ונדל"ן צעירים בשנות ה-40-30 לחייהם החולקים גורם מניע משותף הרצון לתרומה ולעשייה חברתית, לצד פעילות עסקית.

   

  המיזם גדל והתרחב וכיום יש כ-3,000 חברים בקבוצות בישראל וכ-1,000 חברים בקבוצות בחו"ל. ניר שמול, יו"ר עמותת שניר (צילום: טל שחר)
   המיזם גדל והתרחב וכיום יש כ-3,000 חברים בקבוצות בישראל וכ-1,000 חברים בקבוצות בחו"ל. ניר שמול, יו"ר עמותת שניר (צילום: טל שחר)

    

   4. עוזרים לממש את הפוטנציאל

   שמול: "עמותת שניר הוקמה כפועל יוצא מכך שבישראל ישנם אלפי תלמידים אשר חווים קושי אמיתי לממש את הפוטנציאל האישי הגלום בהם בעקבות קשיים כלכליים וסביבתיים, אשר לתוכם הם נולדו. מטרת העמותה היא לנטרל גורמים מעכבים אלה ולייצר עבור הילדים הזדמנות שווה כדי להגשים את עצמם ולמנף את ההישגים האישיים. וזאת על ידי מתן תמיכה אישית וחינוכית אשר היא כה חיונית עבורם".

    

   5. מעודדים ילדים למצוינות

   מאז הקמתה, פועלת העמותה לאיתור אותם ילדים במטרה למנף, לעודד ולקדם אותם. לאחר שאותרו, משולבים הילדים במסגרות תומכות ומעשירות, המסייעות להם בדרך למצוינות חינוכית והעצמה אישית, החל בבית הספר היסודי ועד לסיום לימודי התיכון.

    

   • תודה מיוחדת לדרור בקשי, הבעלים של חברת גולן ווסט ליין, יבואנית המותגים היוקרתיים SMEG, פאלמק (מותג קולטי אדים) ו-White Westinghouse שתרם מוצרי חשמל לאנשים הזקוקים להם. מוצרי החשמל של חברת SMEG מגיעים מאיטליה ומאופיינים בעיצוב רטרו בצבעוניות שמחה שמוסיפה לכל מטבח.

    

   רוצים להצטרף?

   פנו בדוא"ל עם בקשתכם ומספר הנייד שלכם, לכתובת:

   info@snir-il.org

   רוצים לתרום? הקליקו כאן

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד