אורטל עמר: "מאז שבכיתי מהשיר של בן־אל גברים כבר לא מתחילים איתי"

חוץ מפלירטוטים מול המצלמות וגידול הילד המשותף, לעמר יש גם קריירה שהיא דוחפת קדימה ותובנות על אימהות וזוגיות: "עדיף שבן הזוג הבא יהיה מבוגר ממני"

אמרתי הכי ברור אצל 'אופירה וברקוביץ'' שאני עם הפנים קדימה, אבל לא מאמינים לי". אורטל עמר. חזייה: דלתא, כפפות: אלון ליבנה (צילום: שי פרנקו)
אמרתי הכי ברור אצל 'אופירה וברקוביץ'' שאני עם הפנים קדימה, אבל לא מאמינים לי". אורטל עמר. חזייה: דלתא, כפפות: אלון ליבנה (צילום: שי פרנקו)

שתי הסינגליות הטריות, אורטל עמר ודנית גרינברג, מבלות בימים אלה ביחד בימי חמישי בקפה פופולר התל אביבי הטרנדי. "אנחנו מכירות מבית הספר, מפתח תקווה. זאת חברות של שנים. היא כבר גרושה, אני פרודה עם ילד. שתינו לא מאמינות שזה מה שקרה בחיים שלנו. אנחנו באחווה חבל על הזמן. התאחדנו שוב אחרי שעשינו חופשות מעולות יחד בגילאי ה־20 ביוון, בארץ ועוד. לשתינו יש גם אקסים שעובדים בקפה פופולר, אז מארחים אותנו יפה".

 

גרינברג כבר צולמה עם בן זוג חדש (איש עסקים יהודי צרפתי בשם מיכאל, אבא לשניים). עמר עוד לא צולמה בזוג, אבל מספרת שכבר יצאה לכמה דייטים שלא התקדמו. "יצאתי עם כמה. היה נחמד. כנראה שלא רציתי באמת". אחרי השיר שבן־אל שר לה ב"הכוכב הבא", זה שגרם לה לבכות ולצופים להאמין שלשניהם יש עדיין חולשה זה לזו, היא דווקא מצננת. "ברור שאנחנו יכולים לרגש מאוד אחד את השני. תמיד יש רגשות לאקס", עמר מודה, "אבל את ולנטיינ'ס חגגתי לבד והייתי שמחה אם בט"ו באב, יום האהבה העברי בקיץ, אני כבר אהיה בזוגיות חדשה וטובה. בינתיים אתם יכולים לשים אותי על השער בתור רווקה נחשקת, זה יעזור. מאז שבכיתי מהשיר של בן־אל ב'הכוכב הבא' כבר לא מתחילים איתי ואני מפסידה פניות שוות. אמרתי הכי ברור אצל 'אופירה וברקוביץ'' שאני עם הפנים קדימה, אבל לא מאמינים לי".

 

 

באמת שקשה לדעת אם האמירה הזו היא מניפולציה או כוונה תמימה. הזוג תבורי־עמר מצליח לבלבל. גם אם עכשיו היא מדברת על הקשר הבא, בסוף הריאיון עמר חוברת לתבורי כדי לעזור לו לבחון דירה שהוא שוקל לקנות. "חשוב שהוא לא יבזבז את הכסף שהוא מרוויח. אני דואגת לתו".

 

העניין שעוררה הפרידה הכואבת שלהם, הזמן שעבר והכעסים שהצטננו, הובילו כמובן להצעות לקמפיינים גדולים. "יש הצעות מתחום הביגוד והמזון. אנחנו לא פוסלים. הציעו לנו תסריטים שדורשים מאיתנו הומור עצמי, וזה בסדר. הסוכנים שלנו בודקים. עד עכשיו זה היה ביג No No. לא עשינו שערים זוגיים ולא התראיינו יחד".

 

"חשוב לי לקום בבוקר לעבודה מסודרת". חולצה: H&M, בלייזר: ז'אקמוס בפקטורי 54 (צילום: שי פרנקו)
  "חשוב לי לקום בבוקר לעבודה מסודרת". חולצה: H&M, בלייזר: ז'אקמוס בפקטורי 54(צילום: שי פרנקו)

   

  אבל גם היא מבינה שהסקרנות סביב השבר הרומנטי בחייה יכולה להיות זמנית, ושאם ילעסו את המסטיק הזה יותר מדי, הטעם שלו ייעלם. כך שעמר כבר עם הפנים לריגושים הבאים.

   

  "אני יכולה לשבת בבתי קפה עם חברות ולהתפרנס משת"פים באינסטגרם ומהשקות, ללכת לאודישנים ולחכות להזמנה לריאליטי, אבל זה לא מעניין אותי. אני רוצה לקום בבוקר ושיהיו לי מחויבויות מקצועיות ויעדים"

  "חשוב לי לקום בבוקר ושתהיה לי עבודה מסודרת. אני יכולה לשבת בבתי קפה עם חברות ולהתפרנס משת"פים באינסטגרם ומהשקות, ללכת לאודישנים ולחכות להזמנה לריאליטי, אבל זה לא מעניין אותי. אני רוצה לקום בבוקר ושיהיו לי מחויבויות מקצועיות ויעדים. לכן אני כל כך אוהבת להיות כתבת ועורכת אצל גיא פינס, זה מעצים אותי ומעסיק לי את הראש. מאופירה אסייג למדתי את הפלפליות, מגיא למדתי להבין תקשורת, לערוך ולכתוב. בשלב הזה פחות מתאים שאני אצא לעשות כתבות, כי אני חצי סלב ופתאום אני נהיית האייטם וזה גונב פוקוס ולא נכון. אז אני במערכת.

   

  "אני רואה את עצמי ממשיכה להתפתח בטלוויזיה. אני חלק מצוות המנחים בתוכנית הבוקר של קשת. אני יושבת ליד ניב רסקין וגם מגישה תוכנית מוזיקה ברדיו ירושלים עם ירון אילן. בכל פעם שאני במשרדי קשת אני דופקת על הדלת של חיליק שריר, סמנכ"ל התוכניות, ומזכירה לו שאני טובה בהנחיה ורוצה להתקדם. זה לא קורה הרבה בטלוויזיה שמקדמים מישהי עם גון העור שלי. אופירה אסייג היא כרגע האישה היחידה שיושבת בפריים טיים ומביאה משהו יותר עממי. היא שברה את תקרת הזכוכית. אני חצי מרוקאית-חצי תימנייה ואין הרבה כאלה בטלוויזיה. אסי עזר הוא חריג".

   

  את מאוד אמביציוזית ומפוקסת. איך זה משתלב לך עם ההורות?

  "לפעמים ההורות מגבילה את העשייה שלי, ברור. הייתי אמורה לטוס לראיין את טרנטינו ודניאלה פיק על השטיח האדום בפסטיבל קאן, לטוס לראיין את נטע אלחמיסטר מצטלמת בליסבון ועוד דברים מעניינים שלא יכולתי לעשות כי אני אמא לתינוק קטן וקורה שזה מגביל. כבר היו בקרים שלא מצאתי סידור לתו והוא בא איתי ליום צילום. זה לא נוח ומוציא מפוקוס. אני נלחמת כל הזמן כדי שההורות לא תשנה לי את התוכניות. אני יוצאת לתוכנית הבוקר בשש ואבא שלי מגיע מפתח תקווה כדי להיות עם תו. לפעמים לאבא שלי לא מסתדר ואני בבעיה".

   

  ואת עדיין מעוניינת להיות המשמורנית והמגדלת העיקרית?

  "ברור. זה לא הוגן ולא מתאים שתו יישב בבית של בן־אל עם מטפלת, כשהוא בטיסות וצילומים. בן־אל נמצא בפיק עכשיו, יש לו הזדמנויות והצעות ואני מבינה מה הוא יכול לתת עכשיו ומה פחות".

   

  תמיד היית כזאת מבינה?

  "בריאיון הראשון שעשיתי ל'גיא פינס' אחרי שילדתי, בכיתי. את פתאום מבינה שאין לך יותר חיים פרטיים. אין לך יותר את עצמך"

  "לא. היה לי מאוד מתסכל להבין כמה ההורות בשלבים הראשונים היא לא שוויונית. גברים לא חווים היריון ולידה, הם לא צריכים לחזור לעבודה כשהראש והגוף עדיין בחיבור חזק לילד, עם נקיפות מצפון אם הצלחת להניק או לא. הגוף שלהם לא משתנה. הם מקבלים מתנה ומסתגלים בזמן שלהם. הנשים מקבלות את זה בבום. התינוק צריך את החיבור המוחלט והפיזי והאמא נותנת לו את זה, כמו בטבע. זה לא פשוט, ואחרי שדיברתי על הקשיים של השנה הראשונה כאמא, ראיתי שזה עודד אחרות לדבר וזה טוב.

   

  "בריאיון הראשון שעשיתי ל'גיא פינס' אחרי שילדתי, בכיתי. את פתאום מבינה שאין לך יותר חיים פרטיים. אין לך יותר את עצמך. לפני הלידה, העיסוק המרכזי היה את, ופתאום לוקחים לך את כל הזמן הפנוי. את הופכת להיות אחרונה בסדר העדיפויות. אף אחד לא אמר לי שפתאום אני לא אוכל ללכת לאן שאני רוצה, מתי שאני רוצה ועד איזו שעה שאני רוצה. פתאום גם הכל זה עניין כלכלי. אם אני רוצה לצאת אני צריכה בייביסיטר או לקרוא לאמא שלי. לפני כן הייתי פשוט יוצאת.

   

  "שבועיים אחרי הלידה רציתי לצאת, לנשום אוויר, להוכיח לעצמי שאני יכולה לשבת בבית קפה והעולם לא ייעצר. בן־אל ניסה לתמוך ולהכיל, הוא באמת היה בסדר. הוא נשאר עם תו ער בלילות תקופה ארוכה כשאני הייתי בוכייה ועצבנית, עד שנמאס לו, כי הגזמתי כבר. היום אני מסתכלת אחורה וזה לא נראה לי לגיטימי שיש לי תינוק בן חודש בבית ואני יוצאת עד שתיים בלילה. אין בזה היגיון. זה לא היה סביר מה שעבר עליי ואף אחד לא הבין אותי. בתת מודע רציתי להרגיש ולבדוק שלא איבדתי את כל החופש שלי. רציתי לראות שאני יכולה לחזור לחיים שהיו לי. לא מצאתי את עצמי.

   

  "הייתי במצב שפחדתי להישאר לבד עם תו. פחדתי שאם אני אחזיק אותו, משהו יקרה. הוא יכול ליפול. אני זוכרת את הדלת נטרקת כשבן אל יוצא להופעה ומשתרר שקט בבית. נשארנו אני והוא ורציתי למות. הייתי מחכה בלי נשימה למטפלת של הלילה, סופרת כל דקה בשעון כדי לא להיות לבד".

   

   

  "זה הכי קל בעולם להפיל במועדון גבר במשבר זוגי, זנוח ושיכור". שמלה: אלון ליבנה; טבעת: ה.שטרן (צילום: שי פרנקו)
   "זה הכי קל בעולם להפיל במועדון גבר במשבר זוגי, זנוח ושיכור". שמלה: אלון ליבנה; טבעת: ה.שטרן(צילום: שי פרנקו)

    

   ההורות הטרייה היא זו שהפכה את הזוגיות למסובכת?

   "מבחינתי היינו צריכים להיות שווים. הסבל שלי היה צריך להיות הסבל שלו, וזה לא היה נכון. אני הייתי בחופשת לידה, הוא לא. גם לו היה עומס של הופעות, בת זוג עם קושי, תינוק חדש. אתה חוזר הביתה אחרי הופעה שכולם מעריצים אותך וצריך להחליף קקי למישהו. זה משנה פרופורציות. לשנינו היה מסובך. פעלתי ככה כי לא הבנתי שהדברים ישתנו כשתו יגדל. לא הבנתי שהוא ילך יום אחד ויהיה יותר עצמאי ויישן לילה שלם. אני ראיתי רק את השחור - לקום שלוש פעמים בלילה לתינוק בוכה שלא זז. כשחברה מתייעצת איתי היום על מתחים שיש לה בזוגיות אחרי לידה ראשונה, אני מציעה לא ללכת ראש בראש אלא לקבל את זה שהאבא יתחבר וייכנס לאבהות בקצב אחר. זה מתסכל אבל ככה זה. זה יעבור".

    

    

   "הוא נסע כשהיינו במצב רע מאוד, ואז הופץ הסרטון עם הבחורה שעשתה משהו שאני בחיים לא הייתי עושה. אני אף פעם לא אפיל גבר ככה. זה הכי קל בעולם להפיל במועדון גבר במשבר זוגי, זנוח ושיכור"

   ואז הייתה הנסיעה של בן אל לארה"ב, חודש אחרי הלידה, לחודש. "לא התבאסתי מזה שהוא נסע, מה בכלל יכולתי להגיד? זאת הייתה נסיעה חשובה שנסגרה הרבה זמן מראש. ביאס אותי שהוא נסע בלי שהצלחנו לפתור את הקושי שהיה לנו ואני נשארתי להתמודד לבד. הוא נסע כשהיינו במצב רע מאוד, ואז הופץ הסרטון עם הבחורה שעשתה משהו שאני בחיים לא הייתי עושה. היא ישראלית והיא ידעה מה הסטטוס שלו. אני אף פעם לא אפיל גבר ככה. זה הכי קל בעולם להפיל במועדון גבר במשבר זוגי, זנוח ושיכור. אין דבר יותר קל מזה. אבל בסדר, תיכנסי לאינסטגרם שלה ותביני את הבנאדם. זה לא היה לעניין לא מצידה ולא מצידו. נקודה. המממ.... אני רואה במבט שלך שאת ריחמת עליו".

    

   נכון. הוא יצא כל כך דוש בתפוצה כל כך גדולה.

   "הסיבה היחידה שאני מרחמת עליו היא שזה היה לעיני כל המדינה ושפטו אותו. תפסו אותו אחרי פרידה. הוא היה בדאון שלו, מצאה אותו בחורה שחגגה על הסיטואציה וזה תועד והופץ. זה לא היה נעים לאף אחד".

    

   יכול להיות שחלק מהקשיים שחוויתם נובעים מכך ששניכם מפונקים ושאין בבית אחד מקום לשני אגואים גדולים?

   "כנראה. בטוח ששנינו מפונקים. בן־אל הוא מאוד דומיננטי. זה לא שהוא מחפש אישה קטנה, אבל הוא אלפא. וקחי בחשבון שאני פחות הכנתי את עצמי לטוויסט כזה בעלילה. הייתי תלמידה שקדנית, עשיתי תפקיד טוב בצבא, סיימתי תואר בכלכלה, התקדמתי בתקשורת בשלבים - מרדיו לטלוויזיה, מאופירה אסייג לגיא פינס, הייתה זוגיות חזקה של שלוש שנים. היינו ממש טובים ביחד. לא הייתי מביאה ילד בכלל אם הייתי חושבת שזה יסתיים ככה. ואחרי שאמרתי את זה, אני מדגישה שתו הוא ילד מאוד רצוי. שנינו רצינו ממש. בן־אל חלם על זה ולא הפסיק לחפור על ילד. חתונה פחות עניינה אותי. וגם אם הייתי עושה, הייתי מזמינה 100 איש ולא לובשת שמלה לבנה סקסית או נפוחה כי זה משעמם, אלא משהו אחר. בן־אל דווקא כנראה היה עושה חתונה ל־1,000 איש. אחרי ההיריון הוא שלח לי תמונות של טבעות שהוא שקל לקנות כדי שאני אבחר. בכל אופן לא הייתי מתחתנת בהיריון".

    

   "הורות זה מזוכיזם"

   "אני יודעת שזה לא פשוט למצוא עוד זוגיות, אני עם ילד ויש לי אקס מוכר. זה יכול להרתיע רווקים ובכלל. אבל בכל מקרה, אני שמחה להיות בת 29 עם ילד. אני חושבת שהייתי יותר לחוצה אם בשלב הזה הייתי בסטטוס אחר"

   למרות הדרמה של האימהות הטרייה שעמר תיארה והמצב המשפחתי המורכב, המחשבות על ילד שני כבר מתחילות לכרסם במוחה. "אני חושבת על זה כל יום", אורטל זורחת, "בילד הבא שלי אני אתקתק את העניינים, אני אדע שיש אתגרים בהתחלה ואחר כך הגוף מחלים והתינוק גדל. לקח לי זמן להבין שאני עובדת אצל תו, אבל היום אני נהנית מזה רצח. הורות זה מזוכיזם. זה לא קל, אבל אתה רוצה עוד. תו הוא ילד שנותן המון אהבה והוא יצירתי ממש. לדעתי הוא יהיה כוכב. יש לו אופי כובש, חיוך ממיס, הוא אוהב מוזיקה, אוהב לרקוד והוא שמאלי! אני יודעת שזה לא פשוט למצוא עוד זוגיות, אני עם ילד ויש לי אקס מוכר. זה יכול להרתיע רווקים ובכלל. אבל בכל מקרה, אני שמחה להיות בת 29 עם ילד. אני חושבת שהייתי יותר לחוצה אם בשלב הזה הייתי בסטטוס אחר. אני רגועה שאני כבר אמא. עכשיו הרבה אופציות פתוחות בפניי".

    

   משהו שהיית רוצה שיהיה בבן הזוג הבא שלך?

   "שייראה כמו בן־אל אבל לא יהיה בן־אל".

    

   כי בן־אל הוא הטיפוס שלך?

   "ברור. את לא מבינה כמה. 1.90 מ', קוביות בבטן, צבע עור וואו. מטפח את עצמו וואו. בלי אף שערה מיותרת על הגוף. אבל בזוגיות הבאה עדיף שבן הזוג יהיה קצת מבוגר ממני. זה תמיד עובד ואת גם מרגישה צעירה".

    

   אז את מצליחה לחשוב על עצמך מגדלת את תו עם בן זוג אחר?

   "אני כל הזמן מנסה לדמיין את זה. אני לא יכולה לדמיין את בן־אל מדמיין את זה. גם לי לא פשוט לי לחשוב על תו מגיע לבן־אל ונמצא איתו ועם בת זוג חדשה. זה יעצבן אותי לתקופה. אין מה לעשות. אני יכולה לשקר ולהגיד לך שזה לא אכפת לי ושאני לא אכנס לאינסטגרם שלה לראות מי היא. אבל ברור שכאשר לבן־אל יהיה קשר חדש ורציני, אז תו יכיר אותה ויגדל גם לצידה ואולי גם יהיו לו אחים ולא קל לחשוב על זה. זה יהיה לי קשה אבל בסוף מתרגלים. זאת ההתפתחות הטבעית של המצב".

    

    

   בינתיים, את מגדלת את תו והאינסטגרם שלך מחזק אותך כלכלית.

   "האינסטגרם מביא לי המון תשומת לב מגופים מסחריים. כמות המתנות שקיבלנו אחרי הלידה הייתה משוגעת. עד עכשיו לא סיימתי להשתמש בכל השמפו לתינוקות. היו כאלה מתנות יפות שהיה כיף לפרגן ולתייג. זה בטח חסך לנו עשרות אלפי שקלים. חלק גדול מהמתנות נתתי במתנה לאמא לתאומים שילדה בסמוך אליי וכתבה לי שהיא בבעיה. היו גם הצעות מוגזמות שלא רצינו. הציעו לנו טיטולים לכמה שנים קדימה אם נצא מבית החולים מהיציאה הראשית כשאנחנו מחזיקים חבילת טיטולים ביד. אבל איפה, מי רצה להצטלם אחרי הלידה? רציתי רק להיעלם בבית ולהתאושש. מנהל בית החולים הבריח אותנו החוצה מיציאה צדדית. בן־אל לא אוהב את המתנות האלה וחושב שאם לא צריכים, לא לוקחים. זה לא באמת חינם, אלה לא באמת מתנות. אתה נשאר חייב. בכל אופן לי מאוד חשוב לדאוג לעצמי. חשוב לי לנסות לקנות לעצמי בית".

    

   "השומן אצלי לא מתרכז בבטן אלא בישבן" מעיל: קלווין קליין, מגפיים: עדיקה (צילום: שי פרנקו)
    "השומן אצלי לא מתרכז בבטן אלא בישבן" מעיל: קלווין קליין, מגפיים: עדיקה(צילום: שי פרנקו)

     

    בואי נדבר על יופי. עשית ניתוחים קוסמטיים?

    "כן. עשיתי הגדלת חזה בגיל 19. האמת היא שאני מתחרטת. זה מיותר. זה יפה כי ההגדלה לא מוגזמת, אבל רוב הגברים מעדיפים חזה קטן לדעתי. בכלל יותר מעניין אותם ישבן, וסקסיות לא תלויה במחשוף. אמא שלי לא הסכימה שאני אכנס לניתוח הזה בגיל 19, אבל התחננתי ממש מול אבא שלי ולא ברור לי איך זה קרה, אבל בסוף, אחרי מלא זמן הוא הסכים, ליווה ותמך. היה טרנד כזה והיה לי אומץ של ילדה משוגעת".

     

    אז הנקת?

    "רק כמה חודשים. לא אכלתי ולא ישנתי מספיק טוב ולא היה לי מספיק חלב. תו הוא תינוק גדול והוא היה בא ומרים לי את החולצה. אפילו שהוא ילד שלי, זה היה לי קצת מוזר. אני לא חושבת שהייתי ממשיכה עם הנקה, גם לו יכולתי, יותר משנה".

     

    הצטלמת עם ביקיני וקוביות בבטן שנה אחרי הלידה, איך עשית את זה?

    "הייתי רצה, עושה אירובי. זה משהו שאני מתבאסת שאין בחיים שלי עכשיו, אבל אין לי זמן וכוח. אני עייפה מדי. אני עושה פעמיים בשבוע פילאטיס ואפילו זה מצליח רק כי המאמנת מגיעה אליי עד הבית"

    "השומן אצלי לא מתרכז בבטן אלא בישבן, שזה לא רע. יש לי אחוזי שומן נמוכים בגוף, וגם במשך שנים רקדתי ועשיתי הרבה ספורט, אז הגוף זוכר. גם בהיריון התאמנתי. אחרי הלידה עשיתי שיתוף פעולה מסחרי באינסטגרם עם מכונות ממיסות שומן שעזרו להתמצקות, לטישטוש סימני מתיחה ופירוק שומן תת עורי של צלוליט. אני מאוד ממליצה. לפני הלידה הייתי מתאמנת ארבע פעמים בשבוע אם לא חמש. הייתי רצה, עושה אירובי. זה משהו שאני מתבאסת שאין בחיים שלי עכשיו, אבל אין לי זמן וכוח. אני עייפה מדי. אני עושה פעמיים בשבוע פילאטיס ואפילו זה מצליח רק כי המאמנת מגיעה אליי עד הבית".

     

    תני לי עוד סודות ביוטי.

    "מכירה את זה שעושים שתי צמות קטנות משני צידי הראש ומותחים אותן אחורה כדי שהעיניים יהיו מלוכסנות יותר? כולן עושות את זה עכשיו. לומדים את זה ברשת. והשפתונים של אלין כהן – בראבו. כל הכבוד לילדה הזאת".

     

    את לא צופה שב־2020 יהיו לך דרמות משפחתיות שדורשות התערבות משטרתית?

    "אוי, זה היה נורא. החלפתי מנעול כי הוא כבר לא גר שם, ואגב, אם הוא פשוט היה דופק על הדלת, הייתי פותחת. עכשיו עורכי הדין שלנו משני הצדדים עובדים על הסכם בינינו. לקחתי את עורכת הדין שרוסלנה רודינה המליצה לי עליה וגם עורך דין שייצג את אייל גולן וככה ביחד הם מאזנים אחד את השני. שניהם קיבלו הוראה להתנהג יפה. אגב, לפני הנסיעה של בן־אל לארה"ב בזמנו, חודש אחרי שתו נולד, הבאנו הביתה יועצת זוגית. היא דיברנו עם שנינו ועם כל אחד בנפרד והיא לא חשבה שאנחנו צריכים להמשיך ביחד. היא כנראה ראתה בעיות שלא קשורות רק לילד".

     

    את חושבת שהיא צדקה?

    "לא יודעת ואני באמת תוהה עוד כמה זמן בראיונות ימשיכו לשאול אותי עליו".

     

    אמרת בריאיון אחר שלא היית עם אף אחד מאז הפרידה. כנראה שזה קשור לזה.

    "קיבלתי הרבה הצעות ישירות אחרי שסיפרתי את זה. גברים רצו לעזור... מאוד מרגש".

     

    איפור, שיער וסטיילינג: גילי אלגבי /// ע. סטיילינג: דובב אגמי /// ע. איפור: שני דונוביץ' /// מוצרי איפור: איב סאן לורן /// מוצרי שיער: טרסמה 

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד