הנגיף דוחה את היריד: שבוע העיצוב מילאנו לא יתקיים באפריל

אירוע העיצוב החשוב בעולם הוא קרבן נוסף של נגיף הקורונה, לאחר שבאזור מילאנו מורגשת בשבוע האחרון התפרצות קטלנית. בשלב הזה הוא נדחה לאמצע יוני

איתי כ"ץ

|

25.02.20 | 22:17

ביתן של בית העיצוב ויטרה בשבוע העיצוב מילאנו 2016. עוד אירוע בינלאומי נופל קרבן לנגיף (צילום: באדיבות ויטרה)
ביתן של בית העיצוב ויטרה בשבוע העיצוב מילאנו 2016. עוד אירוע בינלאומי נופל קרבן לנגיף (צילום: באדיבות ויטרה)

שבוע העיצוב מילאנו - אירוע העיצוב החשוב ביותר בעולם - לא יתקיים באפריל הקרוב, לנוכח התפרצות נגיף הקורונה במחוז לומברדיה, שמילאנו היא בירתו. כך נודע הערב (ג').

 

בהודעה של מארגני תערוכת הריהוט נמסר, כי היא לא תתקיים במועדים המתוכננים (21-26 באפריל) אלא תזוז חודשיים קדימה, לתאריכים 16-21 ביוני. אז, כך כנראה מקווים, תפחת הסכנה מהנגיף. עוד לפני ההתפרצות של הקורונה במחוזות העשירים ביותר של איטליה, בהם ונטו ולומברדיה - ונציה ומילאנו בהתאמה - היה ברור שעשרות אלפי משתתפים ומבקרים מאסיה לא יוכלו להגיע לשבוע העיצוב, ובכך תפחת ההיתכנות הכלכלית שלו. כעת, לנוכח הסכנה המרחפת מעל העיר עצמה והאפשרות של ביטולים המוניים, הוחלט לדחות את היריד כולו.

 

 

 

הביטול מגיע אחרי שורה של אירועים ענקיים שבוטלו בעקבות התפרצות המגפה, בהם תערוכת הסלולר בברצלונה, הקרנבל בוונציה, אירועים שונים בשבוע האופנה במילאנו ועוד. מחרתיים יתברר אם הביאנלה לאדריכלות בוונציה - אירוע האדריכלות הגדול בעולם - תתקיים במועדה או תידחה אף היא. צופים כי מסיבת עיתונאים של מארגני הביאנלה תתייחס גם לכך.

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל מה שקורה בשבוע העיצוב החשוב בעולם: מעצבים, מתחמים, פרויקטים - וכמובן הזווית הישראלית. ערוץ העיצוב של Xnet מדווח ממילאנו. חפשו אותנו גם באינסטגרם:
https://www.instagram.com/xnet.architecture.design/