חמישה דברים טובים שיקרו לגוף שלכם אם תתגברו אותו בקולגן פלוס

בין אם אתם ספורטאים מקצוענים או מתאמנים עממיים, כדאי שתכירו את השחקן החדש על המגרש שישמור לכם על שגרת אימונים בטוחה וישפר לכם את הביצועים

קולגן פלוס מכיל 18 חומצות אמינו ו-8 מתוך 9 חומצות אמינו חיוניות שאינן מיוצרות ע"י הגוף וחייבות להיצרך באמצעות תוספים תזונתיים (צילום: Shutterstock)
קולגן פלוס מכיל 18 חומצות אמינו ו-8 מתוך 9 חומצות אמינו חיוניות שאינן מיוצרות ע"י הגוף וחייבות להיצרך באמצעות תוספים תזונתיים (צילום: Shutterstock)

 ההיסטוריה של הספורט זרועה באתלטים שכוכבם דרך - ודעך בכאב בעקבות פציעה. במקרה הטוב זה נגמר בהשבתה למשך עונה, אבל לא אחת זה הסתיים באובדן של קריירה שלמה. למען האמת, לא חייבים להיות ספורטאים מקצוענים כדי לדעת שאימוני כושר ופציעות רצים יד ביד, ושגם מתאמנים עממיים מושבתים לא פעם בשל קרע ברצועה הצולבת, נקע בקרסול, מרפק טניס, דלקת בעצם השוקה, תסמונת הצביטה ועוד.

 

אם חשבתם שאתם יכולים לסמוך על הגוף שלכם שיידע לעשות את שלו, כדאי שתדעו שכבר מאמצע שנות ה־20 לחיינו הגוף מאט את ייצור הקולגן. כתוצאה מכך הסחוסים במפרקים נשחקים, העצמות נחלשות ומסת השריר יורדת

התנועות המהירות, המאמץ שמכביד על השרירים או על הרצועות, הטעויות בתכנון התנועה יכולים לגרום לנקע, לקרע או למתיחה. כדורסל וכדורגל הן הפעילויות המסוכנות ביותר, אבל גם פעילויות מתונות לכאורה, כמו הליכה, שחייה ואפילו יוגה, עלולות להסתיים בפציעה לגמרי לא נעימה.

 

עד לאחרונה הדרך למזער את הסיכון כללה כמה צעדי מנע כמו העלאת רף העצימות בהדרגה, הקפדה על ימי התאוששות, שילוב פעילות תומכת, שתייה מספקת של מים ותזונה עתירת חלבון, אבל עכשיו שחקן חדש משנה את חוקי המשחק ואת סטטיסטיקת הפציעות העגומה - "קולגן פלוס".

   

  הפלוס של האימונים, הפלוס של הגוף

  "קולגן הוא מרכיב מפתח לתמיכה מבנית בגוף שלנו", מסביר בן קומיסיונר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת קולגן פלוס. "הוא מהווה 90% מרקמת החיבור שלנו ומצוי במפרקים, במיתרים, בגידים ובסחוסים. השילוב של הזמינות הביולוגית הגבוהה של הקולגן במוצרים שלנו, יחד עם תכולת חומצות האמינו הגבוהה, מסייע בתיקון ובחידוש החלבונים שניזוקו בזמן האימון, וכך מסייע למניעת פציעות וכן להאצת הריפוי והשיקום במקרה של פציעה קיימת. פעילות זו הוכחה במחקרים קליניים מבוקרים שביצענו ופורסמה בכתבי עת מדעיים".

   

  בן קומיסיונר סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת קולגן פלוס
   בן קומיסיונר סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת קולגן פלוס

    

    ואם חשבתם שאתם יכולים לסמוך על הגוף שלכם שיידע לעשות את שלו, כדאי שתדעו שכבר מאמצע שנות ה־20 לחיינו הגוף מאט את ייצור הקולגן. כתוצאה מכך הסחוסים במפרקים נשחקים, העצמות נחלשות ומסת השריר יורדת. מסיבה זו ובאופן פרדוקסלי מתאמנים בני 40 פלוס, שזקוקים יותר לאימוני כושר כדי ליהנות מבריאות מיטבית, חשופים יותר לסיכון לפציעות. הנה חמישה דברים שיקרו לגוף שלכם אם תתגברו אותו בקולגן פלוס:

    

   1. השרירים ייבנו במהירות

   במהלך פעילות גופנית ואחריה מתרחש בשרירים אובדן חלבון עקב חמצון, תגובות דלקתיות והתכווצויות. מחקרים מראים כי במהלך הפעילות סינתזת החלבון בשריר יורדת, כלומר מתרחש תהליך פירוק, ולאחר הפעילות היא גדלה, כלומר נבנית. קולגן פלוס הוא מקור לחלבון וחומצות אמינו חיוניות. הוא מכיל 18 חומצות אמינו ו־8 מתוך 9 חומצות אמינו חיוניות שאינן מיוצרות על ידי הגוף וחייבות להיצרך באמצעות תוספים תזונתיים, ולכן אופטימלי לתזונה שאחרי האימון.

   השותף שלכם להשגת המטרה: קולגן פלוס SYNERGY

    

     

    2. הביצועים ישתפרו

    התכווצות השרירים במהלך הפעילות תלויה בקריאטין, מולקולה המורכבת משלוש חומצות אמינו - גליצין, מתיונין וארגנין. תוסף קולגן פלוס מכיל 20% גליצין ו־8% ארגנין, וכך תורם לשיפור הביצועים במהלך התפרצויות קצרות של התכווצות שרירים. שתי מנות של קולגן פלוס מספקות 1.3 גרם של ארגנין, מינון שלפי מחקרים תומך בביצועים אתלטיים משופרים.

    השותף שלכם להשגת המטרה: קולגן פלוס PERFORMANCE

     

      

     3. הגידים, המפרקים והרצועות יתחזקו

     במחקר שעקב אחר ספורטאים שנטלו תוסף ששילב קולגן פפטיד, BCAA וארגנין לאורך שנתיים, נמצא כי נטילת התוסף הפחיתה את שיעורי הפגיעה בגידים, ברצועות ובמפרקים. מחקר אחר, שמדד את ההשפעות של צריכה יומית של קולגן פלוס על המבנה של גיד אכילס, מצא עלייה משמעותית בקוטר סיבי קולגן, דבר המצביע על כוח משופר של הגיד כתוצאה מתוספת הקולגן.

     השותף שלכם להשגת המטרה: קולגן פלוס SYNERGY

      

      4. כאבי המפרקים יפחתו

      פעילות בעצימות גבוהה מפעילה לחץ על המפרקים שיכול לגרום לכאב ואף לפציעה. במחקר שבו השתתפו נבדקים שחוו כאבי מפרקים הקשורים לפעילות גופנית, נמצא כי נטילת תוסף קולגן למשך 120 יום הביאה לשיפור תפקוד המפרקים וגמישותם בעת פעילות גופנית, והמשתתפים דיווחו כי יכלו לעסוק בפעילות זמן רב יותר עד שחוו כאב.

      השותף שלכם להשגת המטרה: קולגן פלוס RE+COVERY

       

        

       5. תתאוששו מהר יותר מפציעות

       התהליכים העיקריים של הגוף לריפוי שרירים קרועים כרוכים בהתחדשות סיבי השריר במקביל לייצור רקמת הצלקת החיבורית, והמפתח לשני התהליכים האלה הוא היווצרות קולגן. במחקר שמדד את שיעורי הייצור של קולגן במשך שלושה שבועות לאחר קרע בשריר, נמצא כי שיעורי הסינתזה של הקולגן בתאי השריר היו מוגברים במהלך תקופה זו. עוד נמצא כי סינתזת קולגן סוג 3 הגיעה לשיאה במהלך השבוע הראשון לריפוי וכי היא מקושרת לפיתוח גמישות של רקמת החיבור. היווצרות קולגן סוג 1 החלה מאוחר יותר בתהליך הריפוי והייתה מקושרת להגדלת כוחם של סיבי שריר חדשים ורקמת חיבור.

       השותף שלכם להשגת המטרה: קולגן פלוס SYNERGY

        

       קולגן פלוס מיוצר בגרמניה על ידי חברת GELITA המובילה את ענף תוספי הקולגן בעולם. השפעת המוצרים נבדקה ספציפית בעשרות מחקרים קליניים שהתבצעו בקרב ספורטאים, והמינון מבוסס על מחקרים ופרוטוקולים מקצועיים. כל מוצרי קולגן פלוס טבעיים לחלוטין, נטולי תופעות לוואי, עומדים בתקנים המחמירים ביותר ברחבי העולם ומאושרים על ידי משרד הבריאות

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד