כל האמת בפנים: כל מה שרציתם לדעת על חומצה היאלורונית

חושבים להתחיל להזריק? ד"ר להבית אקרמן מסבירה מהי חומצה היאלורונית, מה ההבדל בינה לבין בוטולינום טוקסין ובאיזה גיל כדאי להתחיל

מוגש מטעם Revanesse

|

23.02.20 | 09:50

 (צילום: Shutterstock)

"בת כמה אני נראית?" הפכה בשנים האחרונות לאחת השאלות היותר מתעתעות שאפשר לשאול. נשים וגם גברים מודעים יותר מתמיד למראה החיצוני שלהם, ואם משהו מפריע להם – הם מתקנים אותו במהירות, לא פעם בהליך קוסמטי שנעשה תוך דקות ספורות בלבד, כזה שמאפשר להם לחזור לשגרה מלאה כבר לאחר הטיפול.

 

תוסיפו לכך את תוחלת החיים שהולכת ועולה, את העובדה שאנשים נמצאים במעגלי העבודה שנים רבות יותר, את פרקי ה-ב' וה-ג' שמעודדים אנשים למצוא אהבה חדשה גם בגילאים מתבגרים, יחד עם המחירים הזולים של הטיפולים בימינו, שבאמת מתאימים לכל כיס, וקיבלתם אנושות חדשה שאכפת לה מהמראה שלה ושואפת לא רק להרגיש צעירה – אלא גם להיראות צעירה.

 

ואם בהשגת מראה צעיר עסקינן, אין ספק בכלל שהמלכה הבלתי מעורערת של ההליכים הקוסמטיים הזעיר-פולשניים (לא ניתוחיים) היא החומצה ההיאלורונית, שהפכה לטרנדית מאוד בשנים האחרונות - ויעיד על כך מספר המוצרים הקוסמטיים הלא נגמר שמתבסס על החומצה ומתפאר בכך, החל מקרמים לפנים, דרך סרומים שיקומיים ועד להזרקות המפורסמות שנעשות על ידי רופאים שהוסמכו לכך.

 

"דבר נוסף שאפשר לעשות עם חומצה היאלורונית הוא לשפר את המרקם של העור עצמו". ד"ר להבית אקרמן (צילום: דרור אייל)
  "דבר נוסף שאפשר לעשות עם חומצה היאלורונית הוא לשפר את המרקם של העור עצמו". ד"ר להבית אקרמן(צילום: דרור אייל)

   

  חומצה היאלורונית היא למעשה מולקולת ענק הקיימת באופן טבעי בגופינו באזורים שונים, ביניהם רקמת החיבור, החלל הבין-מפרקי והעור. עם השנים, תהליך הייצור הטבעי של החומצה ההיאלורונית בגופנו נפגע, וכמותה בגוף פוחתת. חומרי המילוי המתבססים על חומצה היאלורונית מחקים את אותו מרכיב טבעי שמצוי בגופנו. זה אומר שהם נספגים בעור בקלות, בטוחים לשימוש וברוב המקרים אינם גורמים לתופעות לוואי משמעותיות.

   

  בניגוד לבוטוקס המפורסם, החומצה ההיאלורונית ממלאת את האזור ומשקמת את העור, כאשר לא פעם המטרה בשימוש בחומצה היא לא רק למלא את הקמט שמפריע לנו, אלא גם לגרום לעור לייצר באופן עצמאי את כל החומרים שמעניקים לו גמישות ואלסטיות – ביניהם הקולגן והאלסטין. "עצם ההזרקה של החומצה כבר מעודדת ייצור מוגבר יותר של קולגן ואלסטין בעור שלנו", אומרת ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור מטעם Revanesse, שעוסקת בתחום הרפואה האסתטית כבר למעלה מ-15 שנה.

   

  בעזרת החומצה ההיאלורונית ניתן גם לבצע פעולה של הרמה או של מתיחה באזור מסוים שבו העור צנח, להעניק לו לחות וחיוניות מרבית, למלא שקעי עיניים, לעבות איברים כמו שפתיים, לעצב את הלחיים, לסדר אסתטית אזורים שאינם סימטריים, כמו האף, ולסדר את קו הלסת.

   

  "היום יש חומצות היאלורוניות מכל מיני סוגים ותתי סוגים", אומרת ד"ר אקרמן. "הסוגים השונים נבדלים האחד מהשני בהרבה מאוד פרמטרים. אחד הפרמטרים הוא צמיגות, פרמטר אחר הוא ריכוז ופרמטר נוסף הוא גודל המשקל של המולקולה. מה שחשוב לדעת הוא שלא כל החומצות הן אותו דבר ושהשימושים בהן שונים ונבדלים בהתאם לאזור שעליו אנחנו עובדים. יש חומרים שנשתמש בהם כדי לפסל, להרים, לחדד ולייצר קו לסת צעיר יותר למשל".

   

  למה הכוונה?

  "אחד השימושים שאני ממש אוהבת בחומצה היאלורונית הוא לפסל את הפנים מחדש, שזה אומר שהרופא מצייר מחדש את תווי המתאר של הפנים ומחזיר להם את המראה הצעיר שהיה להם, כשצורה צעירה היא בדרך כלל לחיים יותר גבוהות וסנטר צר יותר"

  "עם השנים, הלחיים נופלות ונהיות צרות וריקות, והחלק התחתון של הפנים – ה'בולדוגים' – מתרחב, ואז הפנים מקבלות מראה גס וזקן שהעין לא אוהבת לראות. לכן, אחד השימושים שאני ממש אוהבת בחומצה היאלורונית הוא לפסל את הפנים מחדש, שזה אומר שהרופא מצייר מחדש את תווי המתאר של הפנים ומחזיר להם את המראה הצעיר שהיה להם, כשצורה צעירה היא בדרך כלל לחיים יותר גבוהות וסנטר צר יותר. אפשר גם להשתמש בחומצה כדי לייצר קו, לבנות מחדש סנטר שהלך אחורה או לחיים שירדו".

   

  מעניין!

  "דבר נוסף שאפשר לעשות עם חומצה היאלורונית הוא לשפר את המרקם של העור עצמו", אומרת ד"ר אקרמן. "כשמזדקנים העור נראה עייף ומקבל גוון דהוי עם קמטוטים. אז צריך לטפל במרקם העור ולא רק בנפח ובצורה שלו. תחשבי על בגד מקומט – גם אם תמתחי אותו עדיין יישארו הרבה קמטים קטנים הדורשים גיהוץ. בסופו של דבר, זה הכול עניין של משחק – הרופא משחק בין הנפח שצריך להגיע אליו לבין הטקסטורה הרצויה, והחומרים משתנים בהתאם לכל פעולה. בחומרים יותר עדינים נשתמש לשטח גדול יותר, למשל".

   

  מההסבר של אקרמן ניתן להבין מדוע המוצרים של Revanesse נבדלים ביניהם ברמת הסמיכות ובהתאם לאזור שאותו אנחנו רוצים לשפר: ב-Revanesse Green נשתמש עבור קמטים וקווים קלים המופיעים בצידי השפתיים, מסביב לפה, תחת העיניים ובין הגבות – ועל כן הסמיכות שלו נמוכה. ה-Revanesse Kiss יבטיח תוצאות אידיאליות לשפתיים שלנו והוא מגיע בסמיכות בינונית. ה-Revanesse Ultra המיועד לקמטים בינוניים ולנפח משמעותי יותר לשפתיים – מגיע גם הוא בסמיכות בינונית, אך גבוהה יותר מזו של ה-Kiss, וה-Revanesse shape שהוא חומר המילוי בעל הסמיכות הגבוהה ביותר, ישמש את הרופא לכל סוגי ההזרקות על העצם, עיצוב הסנטר, הלסת והלחיים.

   

  לפני ואחרי טיפול בחומצה היאלורונית (צילום: רבנס)
   לפני ואחרי טיפול בחומצה היאלורונית(צילום: רבנס)

    

   כשאני שואלת את ד"ר אקרמן מתי הכי מומלץ להתחיל להזריק, היא עונה: "אם פעם היינו מתחילים טיפולים מאוחר – היום הגישה היא להתחיל לטפל עוד לפני שמופיעים סימנים, כחלק מגישה רפואית של טיפולים מונעים. אז בדרך כלל, בשנות העשרים אני ממליצה על טיפולים קוסמטיים וקרמים, כשאפשר לעשות טיפול קוסמטי שמכיל חומצה היאלורונית, וכמובן לשמור על הגוף ולהגן עליו מהשמש. בגיל 30 מומלץ להתחיל לשקול טיפולים מונעים ומגיל 40 כדאי לחשוב על טיפול של ממש. כמובן שלכל אחד תופרים תוכנית טיפול אישית, וזה אף פעם לא שטנץ אחיד. צריך גם לזכור שחומצה היאלורונית היא אולי אחד הדברים המרכזיים בטיפול, אבל הרבה פעמים היא משתלבת כחלק מטיפול כולל".

    

   כמה זה אורך טיפול ולכמה זמן זה מחזיק?

   "טיפול לוקח בין כמה דקות לחצי שעה, תלוי בכמות ובאזור, והוא מחזיק לסדר גודל של שנה-שנה וחצי כאשר מזריקים חומר באיכות טובה".

    

   כמה מזרקים צריך?

   "יש קמט שדורש חצי מזרק ויש קמט שדורש שלושה מזרקים. צריך להתייעץ עם רופא ולקבל הערכה וגם להבין שלפעמים מספיק רק טיפול בקמט ולפעמים צריך להסתכל על כל הפנים ולייצר להם צורה נכונה. יש אזורים קטנים, כמו שפתיים ועיניים, שמספיק להם מזרק אחד, ויש את אזורי הלחיים וקו הלסת שמצריכים הרבה יותר חומר. הטיפול עצמו הוא בין פעם לפעמיים, ואפשר גם להזריק כמה מזרקים בפעם אחת".

    

   חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם (צילום: רבנס)
    חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם(צילום: רבנס)

     

    אם לא אהבתי את התוצאה, מה עליי לעשות?

    "הזרקה היא טיפול רפואי לכל דבר, כשלפעמים יש תוצאה שאת פחות אוהבת או שהחומר ספח יותר מדי מים והתנפח. במקרים האלו יש לרופא המזריק חומר שממיס את החומצה והופך את הפעולה ליותר בטוחה".

     

    לבסוף, ממליצה ד"ר אקרמן ללכת לרופא שקיבלתן עליו המלצות, להגיע לפגישת ייעוץ, להתרשם, להבין בדיוק מהי התוכנית המוצעת לכן ולשים לב לחומרים שאתן בוחרות לטפל איתם בגוף שלכן. חומרי המילוי של Revanesse הוכחו כבטוחים ויעילים על ידי רשויות הבריאות המחמירות ביותר בעולם, ביניהן ה-FDA האמריקאי, ה-CE האירופאי והאמ”ר הישראלי. הם מתפרקים באופן טבעי בעור ואינם מכילים רכיבים מן החי.

     

     

     

    *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד