במרפק כבר הזרקתם? ומה לגבי המחשוף, גב כף היד והברכיים?

לא רק בפנים ולא רק לנשים: ד"ר מוניקה אלמן חושפת את האזורים המפתיעים שניתן להצעיר בעזרת חומצה היאלורונית, ויש לה גם בשורה מעניינת לגברים

מוגש מטעם REVANESSE

|

23.02.20 | 09:42

אזור נוסף שניתן להזריקו לו חומצה היאלורונית הוא המחשוף (צילום: Shutterstock)
אזור נוסף שניתן להזריקו לו חומצה היאלורונית הוא המחשוף (צילום: Shutterstock)

לרוב כשמדברים על חומצה היאלורונית, זה בהקשר של מילוי קמטים, עיבוי השפתיים ושיקום העור ומרקמו. מה שאנשים לא יודעים הוא שחומצה היאלורונית משמשת רופאים גם להחדרת לחות ומתיחת אזורים נוספים בגוף – שכמעט ולא מדברים עליהם.

 

"רופאים היום מזריקים חומצה היאלורונית גם לגב היד, למחשוף, לצוואר, למרפק, לברכיים ואפילו לאיברי המין. כל מקום כזה מצריך מיומנות גבוהה מצד הרופא, ניסיון והבנה. אצלנו במרפאה למשל, רק גינקולוג המיומן בכך מורשה להזריק חומצה היאלורונית לנרתיק האישה", אומרת ד"ר מוניקה אלמן, מומחית למחלות עור וטיפולים בטכנולוגיות לייזר.

 

לדבריה, "כשחומצה היאלורונית פוגשת את העור, היא סופחת את הנוזלים של הרקמה, והעור מתחיל תהליך של פירוק ביולוגי. הוא מזהה את החומצה כשלו ולכן מייצר קולגן צעיר ואיכותי יותר. זה גם מה שנותן את הנראות היפה והמוארות של העור וגם את הגמישות שלו, וניתן להעניק את האפקט הזה לכמה וכמה אזורים בגוף האדם".

 

"רופאים רבים מתחילים להשתמש בחומצה היאלורונית כטיפולים לשימור הנרתיק". ד"ר אלמן (צילום: סם יצחקוב)
  "רופאים רבים מתחילים להשתמש בחומצה היאלורונית כטיפולים לשימור הנרתיק". ד"ר אלמן(צילום: סם יצחקוב)

   

  באילו מקומות למשל?

  "קחי למשל את גב היד - איבר שעם השנים, עובר תהליך של איבוד נפח. העור הופך למאוד-מאוד דק, וגם מאוד חשוב להבחין האם נחשפנו לשמש, האם עבדנו עבודה פיזית ששחקה את גב הידיים שלנו, זה אישי לכל אחד. אנשים המעוניינים לשפר את מראה העור של גב היד יכולים להשיג זאת היום דרך הזרקה לגב היד, אך בשום אופן לא לאצבעות. מה שקורה הוא שיוצרים כרית בגב היד, וכאשר הכרית שם אנחנו שמים חומרים יותר סמיכים, כי היד הרי כל הזמן פעילה וזהו איבר מאוד מובילי".

   

  "אזור נוסף שניתן להזריקו לו חומצה היאלורונית הוא המחשוף שלנו", אומרת ד"ר אלמן. "זהו אזור עדין שהעור בו מתקמט עם השנים, כנ"ל גם הצוואר. ומאחר שמדובר בשטח רחב, אנחנו נצטרך להשתמש בחומר ברמת סמיכות עדינה, ולפזר אותו על כמות יותר גדולה על פני השטח. במחשופים ובצוואר הרופא יעשה את זה בשתיים-שלוש פעימות, בהפרש של ארבעה שבועות האחת מהשנייה. למה ארבעה שבועות? כי העור שלנו מתחדש פעם בחודש", היא אומרת. "בנוסף, צריך לזכור שכשמזריקים חומצה היאלורונית, זה כמעט אף פעם לא חד-פעמי. מדובר בטיפול שנחזור עליו מספר פעמים כדי להשיג את התוצאה הנדרשת וזה מאוד אינדיבידואלי".

   

  אמרנו מחשוף ואמרנו צוואר. מה לגבי החזה עצמו? בעבר קראתי שניתן לערוך הגדלת חזה בעזרת חומצה היאלורונית.

  "ממש לא. לפני עשור יצאו בריש גלי ואמרו 'בואו נעשה הגדלת חזה על ידי חומצה היאלורונית', אבל זה נפל בקול ענות חלושה. לא רק שזה לא עבד – כמות החומר שנדרשת כדי לקבל חזה עם נפח היא עצומה. כשמדובר בהזרקה לפנים - את יודעת לאן את הולכת, אבל בחזה את הולכת לנפח גדול ורופאים הבינו שזה לא ריאלי, אז זה ירד מהפרק".

   

  איפה זה כן עובד?

  "את יכולה להזריק חומצה היאלורונית למרפק, כשהמרפק מאוד מקומט. את יכולה גם להזריק חומצה היאלורונית לברכיים, כשהברכיים מאוד-מאוד נפולות. מגיעות אליי נשים שיש להן הרבה קמטים בברך והן אומרות לי, 'תראי, זה מרגיש שאני נראית מבוגרת'. אז במקומות הללו בהחלט אפשר להזריק ועושים את זה פעמיים בשנה, כי שם מדובר בחומרים יותר עמוקים. אלו מקומות פחות פופולריים אבל עושים אותם הרבה שנים".

   

  מעניין!

  "אפשר גם להזריק חומצה היאלורונית לתנוכי האוזניים. עם השנים, תנוך האוזן הופך להיות נורא רפוי, ובגלל שהוא הופך לרפוי את יכולה להעניק לו יותר נפח".

   

  אנשים המעוניינים לשפר את מראה העור של גב היד יכולים להשיג זאת היום דרך הזרקה לגב היד (צילום: Shutterstock)
   אנשים המעוניינים לשפר את מראה העור של גב היד יכולים להשיג זאת היום דרך הזרקה לגב היד(צילום: Shutterstock)

    

   ד"ר אלמן מספרת על שני מקומות נוספים שזוכים לעניין מוגבר בשנים האחרונות: הגדלת ועיבוי הפין הגברי והרמה והחזרת לחות לנרתיק האישה. "תחום הגינקולוגי מתפתח בעשור האחרון בצורה בלתי רגילה", היא אומרת, "ורופאים רבים מתחילים להשתמש בחומצה היאלורונית כטיפולים לשימור הנרתיק. תחשבי שעם השנים, השפתיים של האישה, ממש כמו הפה, משנות את הצורה שלהן והופכות לנפולות יותר, ומזה עשור מזריקים חומצות היאלורוניות לנרתיק. אני שמחה לספר שיותר ויותר נשים כבר לא מתביישות לדבר על זה, בעוד שבעבר זה היה טאבו של ממש. מה גם שהטיפול היום איכותי ובטיחותי".

    

   "לגבי הגברים", אומרת ד"ר אלמן, "בדיוק לפני שבוע חזרתי מכנס בו דיברו על הזרקות לעיבוי והגדלת הפין. אלו דברים שאינם חדשים, אבל הם כל הזמן עוברים תהליך של שינוי, מתפתחים ומשתפרים יותר. ונכון שזה כרוך בהזרקה, אבל ההזרקה היא מינורית. כמובן שכשזה מגיע לאזורים הללו, רצוי להשאיר אותם לאורולוג ולגינקולוג שמתמחים בכך, בדיוק כמו שאני מומחית לעור ואתמקד בו".

    

   *באדיבות גבריאל (גבי) חנני מנכ"ל פרומדיקס ישראל

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד