גלית ושירה גוטמן בקמפיין משותף ראשון: "יחד מרגיש לנו הכי טבעי"

איך הרגישה גלית כשבתה הצטלמה בהלבשה תחתונה ואיך מתמודדת שירה עם ההשוואות לאמא? פגשנו את הדוגמנית הוותיקה (47) ובתה החיילת (20) על הסט

איתי יעקב

|

19.02.20 | 14:20

"תזריקי, יהיה לאנשים מה לומר. לא תזריקי, גם על זה ידברו". גלית גוטמן ושירה גוטמן קורן בצילומים לרונית רפאל (צילום: עידו לביא)
"תזריקי, יהיה לאנשים מה לומר. לא תזריקי, גם על זה ידברו". גלית גוטמן ושירה גוטמן קורן בצילומים לרונית רפאל (צילום: עידו לביא)

זה אולי יישמע מפתיע, אך קמפיין משותף לגלית גוטמן, מלכת הדוגמניות הוותיקה, ובתה, שירה גוטמן קורן, מעולם לא נרקח קודם במוחם של פרסומאי ארצנו. למעט הופעת אורח קצרה כילדה בקמפיין של H&O לפני 11 שנה ומעט הפקות למגזינים – כמו זו ששחזרה את השער המשותף שלהן משנת 2000 כשגוטמן קורן נולדה – השתיים לא שיתפו פעולה באופן מקצועי. כעת הן מצטלמות לקמפיין ראשון יחד, לרשת מרכזי "רונית רפאל מדע היופי". גוטמן ג'וניור נבחרה לייצג את הדור הצעיר ומופיעה לצד אמה, פרזנטורית ותיקה של רפאל, ושגרירות המותג הבוגרות יותר – דליה מזור ורובי פורת שובל, ושגריר המותג לגברים, מוטי רייף.  

 

גלית ושירה גוטמן בשנת 2017 (צילום: עדו לביא)
  גלית ושירה גוטמן בשנת 2017(צילום: עדו לביא)

   

  על הסט, התואר "גוטמן" בהחלט מחייב. "כשזה עם אמא, מרגיש לי רגוע ובטוח יותר להצטלם", מספרת גוטמן קורן, חיילת בת 20 שמשרתת בתל השומר, מרחק הקפצה מסט הצילומים. "כשהצטלמתי לפני חודש לפיקס (מותג הלבשה תחתונה, א"י), הלכתי לבד. עכשיו יחד מרגיש לנו הכי טבעי על הסט".

   

  "כשהיא הלכה לפיקס, התמוטטתי", משתפת האם, "זאת היתה הפעם הראשונה שאני שולחת אותה לבד לשדה המוקשים. מבחינת יחסי ציבור, לדוגמה. אבל בחרתי לא להגיע, רציתי שזה יהיה שלה. הפנייה אליה נעשתה דרכם ולא דרכי, למרות שאני בסוף סגרתי את החוזה, אבל זה היה לגמרי שלה. הבנתי שיום אחד אני צריכה לשחרר. אני חושבת שהשחרור קשה לשתינו, אבל שירה עדכנה אותי לאורך כל הצילומים".

   

  "הבנתי שיום אחד אני צריכה לשחרר". שירה גוטמן קורן בצילומים לפיקס (צילום: ענת מוסברג)
   "הבנתי שיום אחד אני צריכה לשחרר". שירה גוטמן קורן בצילומים לפיקס(צילום: ענת מוסברג)

    

   את מנהלת אותה?

   גלית: היא תהיה בסוכנות שלי, ADD. הקמפיין הזה כבר עבר דרך הסוכנות".

    

   היית רוצה להיות מאמאמנג'ר כמו ציפי רפאלי?

   "אני לא בנויה לזה. הקמפיין הזה 'נסגר' לפני שנתיים, כשרונית רפאל ראתה את שירה באינסטגרם והודיעה לי שבצילומים הבאים היא מצטרפת".

    

   "אני לא נהנית מהחשיפה והטוקבקים, אבל בין כה וכה יכתבו, אז מה זה משנה? לפחות אני בוחרת לעשות משהו שאני נהנית ממנו". גלית גוטמן ושירה גוטמן קורן עם פרזנטורים נוספים של רונית רפאל: מוטי רייף ודליה מזור (צילום: עידו לביא)
    "אני לא נהנית מהחשיפה והטוקבקים, אבל בין כה וכה יכתבו, אז מה זה משנה? לפחות אני בוחרת לעשות משהו שאני נהנית ממנו". גלית גוטמן ושירה גוטמן קורן עם פרזנטורים נוספים של רונית רפאל: מוטי רייף ודליה מזור(צילום: עידו לביא)

     

    את הקמפיין הזה אפשר להכתיר כ"לא בלי בתי", גרסת עולם היופי. רק בת 20, נבחרה גוטמן קורן להוביל את קו הטיפולים החדש לצעירות. "בטיפולים לנערות אנחנו משמרים את העור לטווח הארוך", היא מסבירה, "באופן אישי, אני מקפידה על מריחת קרמים ופעם בשבועיים אני גם בטיפול שם".

     

    "וגם הסרת שיער היא עשתה שם", מוסיפה גלית, "היא בכל זאת הבת שלי, אז מדף הקרמים עמוס. יש קרם לכל אזור בגוף".

     

    "עצרתי את הקמטים שלי בגיל 35". גוטמן מדגמנת בשנת 2002 (צילום: אביגיל עוזי)
     "עצרתי את הקמטים שלי בגיל 35". גוטמן מדגמנת בשנת 2002(צילום: אביגיל עוזי)

      

     במקרה של הגוטמניות, היחס לטיפולי פנים, בוטוקוס ומילויים של חומצה היאלורונית נמצא על השולחן מגיל צעיר. אין הסתרה, אין בושה, וגם לא עושים מזה עניין גדול יותר. גוטמן בת ה-47 החלה בהזרקת בוטוקוס כבר בגיל 35, וגם בתה ספגה את האג'נדה הזו בארוחות הערב המשפחתיות, ליד הקוטג' והחביתה.

      

     "אני בעד שכל אחת תעשה מה שהיא מרגישה בנוח ויפה", אומרת גוטמן קורן, "אם זה אומר להזריק, אז שתזריק. אם את מרגישה בנוח, זה בסוף מה שאת משדרת החוצה. מה יגידו? תמיד יגידו. תזריקי, יהיה לאנשים מה לומר. לא תזריקי, גם על זה ידברו".

      

     "אני מרוצה מלשמוע אותה", אומרת גוטמן בגאווה, מביטה בה מהצד.

      

     השער המשותף של האם והבת למגזין "לאשה" בשנת 2000 (צילום: יקי הלפרין)
      השער המשותף של האם והבת למגזין "לאשה" בשנת 2000(צילום: יקי הלפרין)

       

      מה העמדה שלכן לגבי כל תנועת הפרו-אייג'ינג שיש היום?

      גלית: "שכל אחת תעשה מה שטוב לה. מי שרוצה לא להזריק, שלא תזריק. מי שרוצה לא לצבוע שיער, זה גם בסדר. לא נולדתי לעולם הזה עם אג'נדה סדורה איך אני הולכת להזדקן – עצרתי את הקמטים שלי בגיל 35; וכל הטיפולים הגיעו בשלב שהייתי צריכה אותם. אני לא מבינה את האנטי או הבושה מהם. שלא לדבר על ההסתרות של נשים שעושות ומתביישות בזה. אני לא רוצה לשקר לנשים ששואלות אותי איך אני נראית ככה בגילי. כמו שאין לי בעיה לשתף את שגרת התזונה והאימונים שלי, אין לי בעיה לספר שאני מזריקה בוטוקס ומילויים בפנים. אין בזה שום בושה. להפך, זה הפך היום לנגיש מאוד. כל אישה יכולה במחירים נוחים לדחות את מתיחת הפנים שתגיע".

       

      את חושבת שתעשי יום אחד?

      "אני חושבת שלא, כי הניתוח הזה מבהיל אותי. בגלל זה, טוב לי לשמר את המראה שלי מגיל צעיר. הקמפיין הזה הוא חנות ממתקים בשבילי. כל שבועיים אני עושה טיפול וחוזרת לשגרת החיים שלי. אני לא עוצרת את הזמן באופן מוחלט, אני מרוויחה זמן. אם זה מפריע למישהו או מישהי – חבל".

       

      "אני לא רוצה לשקר לנשים ששואלות אותי איך אני נראית ככה בגילי. כמו שאין לי בעיה לשתף את שגרת התזונה והאימונים שלי, אין לי בעיה לספר שאני מזריקה בוטוקס ומילויים בפנים. אין בזה שום בושה". על סט הצילומים (צילום: לירז אגם)
       "אני לא רוצה לשקר לנשים ששואלות אותי איך אני נראית ככה בגילי. כמו שאין לי בעיה לשתף את שגרת התזונה והאימונים שלי, אין לי בעיה לספר שאני מזריקה בוטוקס ומילויים בפנים. אין בזה שום בושה". על סט הצילומים(צילום: לירז אגם)

        

       הקמפיין הנוכחי של גוטמן קורן הגיע אלינו כמעט בהפתעה. לפני ארבע שנים, בגיל 16, היא הצטלמה למותג הג'ינס לי קופר, אך מאז נעלמה מבחירה עד שלפני שנה חיממה מנועים שוב: היא פתחה את התצוגה המרכזית בשבוע אופנת הכלות בשמלה של דני מזרחי. לאחרונה, כאמור, הצטלמה למותג הלבשה תחתונה לצעירות, ועכשיו היא בקמפיין משותף עם אמא. "אני לא דוחפת את עצמי להיות דוגמנית או לתוך התעשייה", היא אומרת, "אם תבוא הצעה שתקרוץ לי ואני ארגיש חיבור למותג, אעשה את זה. אני לא אעשה כל עבודה שמציעים לי".

        

       "בטח לא אודישנים", מוסיפה האם, מבוהלת, "צריך להבין, צילומים זה מגרש המשחקים של שירה ואמה (בתה השנייה, בת ה-15, א"י) מגיל צעיר. כאן הם גדלו. כל עוד חשבתי שמבחינה נפשית היא לא יכולה להכיל את העולם הזה – עצרתי. כרגע היא בת 20 ומספיק בוגרת. כך שבין אם היא תהיה פה או לא – מחר תופיע תמונת פפראצי ויהיו אותם טוקבקים. שופטים אותה כל הזמן".

        

        

       שירה, אז למה להיכנס לזה בכל זאת? את נהנית מהחשיפה?

       "אני לא מכירה משהו אחר. אני לא נהנית מהחשיפה והטוקבקים, אבל בין כה וכה יכתבו, אז מה זה משנה? לפחות אני בוחרת לעשות משהו שאני נהנית ממנו".

        

       ומשלמת מחיר.

       "מחיר גבוה כמו חשיפה לטוקבקים, ביקורת והשוואה תמידית לאמא".

        

       "צילומים זה מגרש המשחקים של שירה ואמה מגיל צעיר" (צילום: ענת מוסברג)
        "צילומים זה מגרש המשחקים של שירה ואמה מגיל צעיר"(צילום: ענת מוסברג)

         

        החינוך בבית, הן מספרות, הוא לא רק לאסתטיקה, אלא גם לאזרחות וערכים. "זה מעל הכל", אומרת גוטמן קורן. היא אומנם חיילת בצה"ל ולא יכולה להביע עמדה פוליטית, אך גוטמן האם מעולם לא חששה להביע את דעותיה, מגמה שלאחרונה נשמעת יותר ויותר בקרב ידוענים כמו אגם רודברג ועידן עמדי, שרק בשבועיים האחרונים הגיבו מול המצלמות על מדיניות הממשלה בישראל. בעידן שבו ידוענים נמדדים על ידי לייקים, מי שלא מתיישר על פי הבון טון עלול לחטוף.

         

        "אני מאוד אפאטית יחסית לעצמי לקראת הבחירות השלישיות בעוד 10 ימים, ולדעתי גם יהיו בחירות רביעיות", אומרת גוטמן, שלא חששה להתעמת מול המצלמות בשידור עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-2015. "אני חושבת שהקול שלי ברור ורועם, ואני לא מבינה למה אנשים חוששים לומר את דעתם. אנחנו עדיין חיים בדמוקרטיה ומותר לומר דעה, אבל גם לא לשכוח לכבד את הדעה של האחר. צריך לזכור את זה, כי מה שמטפטפים לנו מלמעלה וגורם לשסע בחברה, מדאיג יותר מהכל". 

         

          

         ואיך מרגישה אילנית לוי עם החזרה לדגמן בגיל 37?

         אילנית לוי בת ה-37 חוזרת לדגמן: "עד היום הגיל לא כל כך העסיק אותי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: יניב אדרי)
         אילנית לוי בת ה-37 חוזרת לדגמן: "עד היום הגיל לא כל כך העסיק אותי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: יניב אדרי)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד