צילום: סם יצחקוב

אסתטיקה, מנקודת מבט אחרת: ראיון עם ד"ר רפי קליין

הביקוש לטיפולים אסתטיים הולך וגובר ויותר מקומות חדשים נפתחים, אבל חשוב לשים לב שאנחנו בוחרים במטפלים שהינם רופאים מוסמכים. כל מה שצריך לדעת על התחום

לפני כל פנייה לטיפול יש לוודא מיהו המטפל וכישוריו וכן באילו חומרים הוא משתמש, עלות הטיפול בוודאי חשובה אך לא על חשבון איכות הטיפול  (צילום: Shutterstock)
לפני כל פנייה לטיפול יש לוודא מיהו המטפל וכישוריו וכן באילו חומרים הוא משתמש, עלות הטיפול בוודאי חשובה אך לא על חשבון איכות הטיפול (צילום: Shutterstock)

רבות דובר על נושא הזרקות אסתטיות, בוטוקס וחומרי מילוי. ברצוני להתייחס ולדון באספקטים נוספים בנושא זה. הביקוש לטיפולים אסתטיים הולך וגובר בשנים האחרונות, מדובר בתחום שהרווח הפוטנציאלי לעוסקים בו גבוה, ולכן, רבים מנסים להיכנס לתחום שהינו למעשה רפואי. טיפול זה הוא למעשה פעולה רפואית פולשנית, החדרת חומרים הנשארים בגופנו לאורך זמן.

 

המטפלים חייבים להיות בראש ובראשונה רופאים מוסמכים ורצוי שהתמחותם תהיה בתחום הכירורגיה והעור, כלומר, פלסטיקאים, כירורגים ודרמטולוגים. רופאים אלו הינם בעלי ניסיון כירורגי ועוסקים בכך בעבודתם היום יומית. עקב הרגשה מוטעיית של אנשים הקרובים למקצוע הרפואה או מטפלים בשטח הקוסמטיקה, שהטיפולים הללו הינם קלים ונטולי סיבוכים. אנו נתקלים באנשים אשר אינם רופאים ועלולים לגרום לנזקים, וממילא לא תמיד יידעו איך להתמודד עם בעיות וסיבוכים במידה וייוצרו, היות ומטפלים אלו גובים בדרך כלל מחירים זולים יותר, קיים פיתוי רב לפנות אליהם.

 

עקב הביקוש הרב והרצון להרוויח יותר, אנו נתקלים, לצערי, לא מעט בשימוש בחומרים מחברות הידועות פחות וללא אישורים ברורים. טיפול שכזה הוא בד״כ זול אך מסוכן. ד"ר רפי קליין (צילום: צילי ויס)
  עקב הביקוש הרב והרצון להרוויח יותר, אנו נתקלים, לצערי, לא מעט בשימוש בחומרים מחברות הידועות פחות וללא אישורים ברורים. טיפול שכזה הוא בד״כ זול אך מסוכן. ד"ר רפי קליין (צילום: צילי ויס)

   

  חומרי המילוי הם למעשה ג׳ל המבוסס על תרכובות של חומצה היאלורונית. זהו חומר המוזרק לגוף ולכן יש להתייחס אליו כתרופה לכל דבר, כלומר, החומר מיוצר ע״י חברה מוכרת ורצינית עם האישורים הרגולטוריים הבינלאומיים.  האישור המחמיר ביותר הינו של רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA), אישור נוסף של הרשות האירופאית (EMA) שהיא פחות קפדנית, אך בהחלט סבירה. לדוגמה: ״ג׳ובידרם״ חומר מילוי מצוין עם אישור ה–FDA ובו אני משתמש. כמובן, שלחומרים אשר מקורם בחברה רצינית ובעלת כל האישורים, יהיה מחיר יקר יותר, אך השימוש בו בטוח ובדרך כלל השפעתו ממושכת יותר.

   

  מהיכרותי את התחום ואת העוסקים בו, רוב הרופאים המומחים ישתמשו רק בחומרים הטובים הללו. עקב הביקוש הרב והרצון להרוויח יותר, אנו נתקלים, לצערי, לא מעט בשימוש בחומרים מחברות הידועות פחות וללא אישורים ברורים. טיפול שכזה בדרך כלל זול, אך מסוכן. שכיחות הסיבוכים גבוהה יותר, בדרך כלל השפעת החומר קצרה יותר והמטפלים המוכנים להשתמש בחומרים הללו , לרוב אינם רופאים מוסמכים.

   

  בוטוקס

  תרופה הגורמת להרפיית השרירים ובכך עוזרת להחלקת הקמטוטים, בעיקר בחלק העליון של הפנים. התרופה מגיעה בצורת אבקה אותה מוהל הרופא ליצירת הנוזל להזרקה. זמן יעילות החומר לאחר שנמהל הינו מוגבל. ישנן הוראות יצרן ברורות ואחידות לגבי מהילת החומר כך ניתן לדעת בדיוק כמה יחידות חומר הוזרקו (הבוטוקס כתרופה, נמדד ביחידות טיפול, לעומת חומרי מילוי הנמדדים בנפח בלבד). לצערי אנו נתקלים במקרים של מהילה בכמות גדולה יותר, היוצרת דילול רב. פעולה זו תגרום לזמן השפעה קצר יותר על תנועת השרירים וממילא תאלץ את המטופלות לחזור על הטיפולים לעיתים קרובות יותר מהמצופה.

   

  לסיכום,

  כמו בכל תחום בחיינו, אל לנו להתפתות למחירים הזולים המעידים בדרך כלל על איכות פחות טובה הן של המטפלים והן של החומרים בהם ישתמשו. לפני כל פנייה לטיפול יש לוודא מיהו המטפל וכישוריו וכן באילו חומרים הוא משתמש, עלות הטיפול בוודאי חשובה אך לא על חשבון איכות הטיפול.

    

  אודות ד״ר רפי קליין

  בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה- 1984.

  התמחות בחלקה לכירורגיה כללית וכלי דם בביה״ח רמב'״ם בחיפה - 1991.

  מנתח בכיר בביה״ח אסותא ורמב״ם ומנהל מרפאות בת״א ובחיפה. בתחום הכירורגיה עיקר מומחיותי מחלות וניתוחי השד ובעיקר טיפול בסרטן השד, הכולל את כל השלבים, החל מאיבחון המחלה, ניתוחים אונקולוגיים מכל הסוגים וכן שחזורי שד ואונקופלסטיה בעזרת צוות פלסטיקאים מיומן.

  בשנת 1990 הקמתי לראשונה בבית החולים רמב״ם מרפאה יחודית למעקב וטיפול בנשים בסיכון גבוה לסרטן השד.

  כיום קבוצה זו הנמצאת במעקב אישי שלי, מונה יותר מ-500 נשים.

   

  ייעוץ וטיפול פרטי | הסכמים עם כל חברות הביטוח | הסכם עם קופת חולים מאוחדת

  רשת מרפאות ארצית ד״ר רפי קליין לתיאום פגישה / טיפול התקשרו:

  סניף ת״א: 03-7646930 | סניף חיפה: 04-6896444

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד